Avaldatud: 2. mai 2012
Kategooria: Pokkeri Strateegia

HT HUSNG EHK HYPER-TURBO HEADS-UP SIT & GO MÄNGUSTRATEEGIA

hyper-turbo-screenshot

HT HUSNG EHK HYPER-TURBO HEADS-UP SIT & GO MÄNGUSTRATEEGIA

Sissejuhatus
Lühend HT HUSNG tuleneb sõnadest Hyper Turbo Heads-Up Sit & Go. Nagu nimigi ütleb on tegu väga kiire mänguformaadiga, mida mängitakse üks-ühele ehk heads-upis.

Mõlemad mängijad saavad mängu alguses 500  mängumärki  (algstäkk 500 chippi). Alustatakse 10/20 pimepanustega (blinds), mis tõusevad iga kahe minuti järel ja mängija, kes saab omale vastase mängumärgid osutub võitjaks. Auhinnarahaks on vastase sisseost.

Kuna tegu on väga kiire pokkeriformaadiga, siis see on hobimängurite üks meelismängudest, mis omakorda tähendab suhteliselt nõrka mängutaset, aga samas pidevat actionit. 

HT HUSNG-des loetakse heaks võidumarginaaliks 2-3% ROI-d (Return on Investment). See tähendab, et iga investeeritud sisseostu tootlus on 2-3%.

Näide: $100 sisseostu puhul võidate keskmiselt turniiri kohta $2-$3. 

Kuna võitvate mängijate keskmine ROI on suhteliselt väikene, siis see tähendab ka väikest eelist vastaste üle. See tuleneb asjaolust, et mängu alguses saadakse väga vähe žetoone ning tulemustele avaldab suurt mõju kaardijooks, mis omakorda tähendab ka väga suuri kõikumisi.

Päevas 10-20 sisseostulised langused või tõusud on tavapärased ja pikemaajaliselt võib kaotada (downswing) 50-60 või isegi 100 sisseostu jagu raha. Sellest ei maksa end hirmutada, sest mänguformaat on väga kiire ja keskmine mängupikkus on 2-3 minutit. Päevas 70-100 turniiri mängimine ei nõua väga suuri pingutusi, usinamad mängivad 100-200 või isegi rohkem 

Siit tuleb välja ka teine suur pluss. Kuna kuus 2000-3000 turniiri mängimine ei nõua ülemäära suurt pingutust ja iga turniiri pealt maksad reiki, mis on ca. 1-2% sisseostust, siis hakkab olulist rolli mängima ka saadav rakeback.

Strateegia: 17-25BB
Buttonilt mängige 60-70% käsi ja avage minraisega. Erandiks on väikesed taskupaarid, täpsemalt 22-66, millega minraise asemel minge buttonilt kohe all-in ehk openshove või limp-shovege.

Kui vastane reraiseb ehk 3betib (all-in või mitte all-in suurusega) siis callige ära all-in (või minge ise all-in) kätega: 77+, A8s+, A9+. Kui olete täpselt 17-20BB vahel siis võite callida ka all-ini (või minna ise all-in) KQs, A7s, A8o.

Kui Sinu minraise callitakse siis tehke jätkupanus ehk continuation bet (edaspidi: CBET) peaaegu alati ja CBET’i suurus peaks olema poole panga ehk kahe suure pimepanuse suurune. Võib cbettida ka väiksemalt.  

BB-l olles kui vastane avab siis alati minge all-in iga ässaga*, KQ ja iga taskupaariga. Minraise callige kätega, mis floppavad hästi: seotud kaardid, samast mastist kaardid jne.

Kui floppad kõrgeima ehk top paari või tugevama käe, siis eesmärgiks on saada võimalikult palju raha panka. Positsioonil olles (buttonil) jätka panustamisega ja tõstetega, väljaspool positsiooni olles (big blindil) check-raise.

* mõtleva mängija vastu A2-A7 all-in võib-olla natuke kaotav mäng aga me eeldame, et lugeja mängib väikesi limiite ($7 või odavamad) ning seal leidub väga palju optimistlike mängijaid,kes callivad all-ine väga lightilt ja seetõttu on 3bet-shove ka +EV. 

Strateegia: 9-16BB
See on klassikaline mäng 15/30 blaindide juures. Sellisel juhul openshovege buttoni pealt 22-66, A2-A8, K7-K9, JT, QT, Q9s. Ülejäänud käed foldige või minraisega.

Käed: 77+, A9+, KT+, KJ, JQ on minraise/all-in käed, ülejäänud minraise/fold. Kui Sinu stäkk on 9-12BB vahel siis open-shove iga kuningas, suuremad suited connectorid nagu näiteks 78s, 98s, J9s, 79s ja suuremad suited emandad näiteks Q7s-Q8s.

BB-l olles minge all-in iga ässaga, K8+, kõik broadwayd (QT, JT, KT), kõik taskupaarid. Kui vastane ei calli 3bete lightilt võite shoveda ka suited-connectoritega. Kui olete juba 10BB ligi siis võib ka 3bet-shoveda kätega nagu iga suited kuningas, Q9, Q8 jne. 10-12BB ligi või väiksemad stäkid proovige BB-lt callimist vältida. 

Postflopis kindlasti CBET-ige ja ärge kartke õhku foldida. Tugevad keskmiste (second) paaride jaoks ei ole enam ilma informatsioonita foldimis ruumi ning nendega paraku peab stäkkide peale mängima.

Strateegia: 8BB või väiksemad stäkid
Buttonilt lõpetada minraisemine ja tuleb minna push või fold moodi. BB-lt lõpetada callimine – foldi või mine all-in. 

8BB või väiksemate stäkkide juures on heaks abimeheks tabelid – Nash Equlibrium ja Sklansky-Chubukov (vaata tabeleid all)

Strateegia: Nash Equilbrium
Nash Equilibrium for Heads-Up Hyper TurbosTabeli vaadata ainult pusher ehk buttoni osa. Kui sinu stäkk on väiksem või võrdne tabelis oleva numbriga, siis mine all-in. Kui ei ole, siis foldi. Stäki arvutamisel liida juurde small blind.

Kui vastane läheb all-in väga looselt, siis võid kasutada ka big blindi ehk caller tabelit. Sel juhul pead stäki arvutamise liitma stäkile juurde big blindi.

Strateegia: Sklansky-Chubukov
Sklansky-Chubukov rankings for Heads-Up Hyper TurbosSklansky-Chubukov tabelit saab kasutada ainult buttoni pealt. Süsteem on sama, mis nashil – kui su stäkk big blindides on väiksem või võrdne numbriga, siis mine all-in. Väga hea abimees 10BB mängus väikese kuningate mängimisel.
Näpunäiteid & Nippe

 • 16BB+ kätega QQ, KK, AA ära tee 3bet all-ini vaid 3bettige 4-5BB peale. Nii callitakse tugevalt domineeritud rangega ja võidate rohkem raha. 
 • 15BB või alla selle. QQ+ limpige buttonilt, sest vastased on liiga agressiivsed ja tihti “karistavad” Sinu limpi väga nõrkade kätega nagu näiteks T4s. BB pealt callige nende minraise ja check-raisega floppe. QQ võite 3bettida, KK ja AA aga peaksid olema standard callimis käed 3beti asemel. Sügavamate stäkkidega on parem 3bettida. 
 • Kuivadel (K72r on klassikaline näide) või paardunud floppidel võid teha väiksema cbeti kui pool potist. 
 • Riveril kui panustad normaalse suurusega (pool potti või nõksa vähem) ning vastu tuleb raise siis teadke, et vastasel on väga tihti suur käsi ning top paar tüüpi käed on siin fold. 
 • Riveril kui Sul on nutsi tüüpi käsi, vastasel tõenäoliselt väga väikene käsi siis tehke pisike bet. Saate tihedamini ta nõrgalt käelt calli või hoopis kutsute esile tema poolt bluff-raise. 
 • Vastane, kes 3betib palju limpige keskmisi käsi ala 98s, QTo jne.
 • Väikestes limiitides tõmbelistel laudadel näiteks 78Qss check-shovege üle nende CBETI top paari või tugevamaga. Imestate isegi kui nõrkade kätega callitakse all-ine nagu näiteks gutshot draw või AK. Seda tehakse seepärast, et nõrgad mängijad ei tea tõenäosusest midagi ja sisseostu raha on suhteliselt pisike, et võtta vastu nn. gamblemisi. Kõrgemates (30+) on parem teha väiksem check-raise.
 • Kasutage agressiooni, sest iga blaind on tähtis aga samas ärge kartke ka foldida. Näiteks: 12BB stäkid, avad 2BB, callitakse, flopp täiesti mööda ala KQ9, sul 58s. Pot 4BB, Sul stäkk 10BB, Cbet-foldi siin! Vastane foldib siin tihedamini kui 33% ajast ehk pikemas perspektiivis on CBET väga kasumit näitev otsus, teiseks vastane nii väikeste stäkkidega check-raiseb siin ainult mängitavate kätega (tõmbed, paarid jne) aga see on väga väikene osa tema kogu kätevalimist. Lisaks kui sa checkid flopi järgi siis võib ta Sinult panga varastada käega, mille ta oleks flopis check-foldinud ja kui ta foldib turnil siis oleks ta seda teinud ka flopis aga vahega, et sa annad talle nüüd tasuta equitit ehk saab turnis paari vms.
 • Ära mõtle üle! Väike 3bet ei tähenda ässasid, riveri raise ei tähenda bluffi isegi kõige soodsamal laual. Mängige oma kätt ja kasutage loogikat.
Expected Value ehk EV
EV on sõnast Expected Value ehk eeldatav väärtus. Näiteks kui $100 pangas on sul 70% võidu tõenäosust siis eeldatav väärtus ehk EV on $70. 

Tänapäeva pokkeritarkvara toetab EV-d ja suudab selle ise välja arvutada ning see on väga täpne just HTHUSNG-des, kuna žetoone on väga vähe ja enamus olukordi lahendatakse ära juba preflopis või flopis.

Seepärast tuleb usaldada HT-des EV-d ja kui see pidevalt langeb siis mängus on suured vead, kui aga tõuseb ning tulemusi ei ole, siis ei tasuks midagi muuta kuna mängid hästi aga on halb jooks.

Tabelite kasutamine
Kindlasti tekib nüüd mõte, et kui saab tabelite järgi mängida, siis on see üks robotlik mäng või milleks üldse ise mõelda.

Tegelikult on tabelite mäng optimaalne see tähendab, et nad on vähemalt 0EV mängud aga võib samas olulorras olla lahendus, millel on suurem EV ja HT-des iga zetoon on tähtis! IGA ja iga EV ühik väga suure tähtsusega. 

Näiteks: NASH-i järgi võid shoveda juba 25BB deep ässasid buttonilt. See on +EV liigutus aga reaalsuses minraise või limp on veel suurema EV-ga. AA näide on illustreeriv ja ekstreemne, aga reaalsuses on neid olukordi veel ja veel.

Tabelid peaksid olema ainult esmaseks juhiks ja tunnetuse saamiseks, hiljem peaks tulema paljud otsused mitte tabelist vaid just vastasest ja eelnevast dünaamikast lähtudes.

Strateegiad
Kõik staatilised strateegiad (ka antud strateegia) on optimaalse aga mitte maksimaalse EV-ga. See tähendab, et mängides ainult selle strateegia järgi jätad väga palju raha lauda ja sa ei arene.

Seepärast võtke seda strateegiat esmase tunnetuse saamiseks ja pidevalt arenege. Näiteks antud strateegias ei ole 3bet bluffimisranget, check-raise bluffimisrange ja palju muud. See kõik on lisa raha, mille jätate lauda aga kuna nii täpse strateegia kirjutamine nõuab juba raamatujagu pinda, siis puhtfüüsiliselt ei saa seda teha. Seega…. …lugege foorumeid, postitage käsi, arutage sõpradega erinevaid olukordi ja EV lahendusi, vaadake videosid.

HT-des annab ühe väikese vea likvideerimine üleüldisele kasumile väga palju juurde, sest 0% ja maksimaalse ROI (5-7%) on väga vähe mänguruumi ning absoluutselt iga võidetud chipp on tähtis. Mängulekke kaotamine, kus võitsite 1 chipi vähem annab sinu ROI-le väga palju juurde. Suurem ROI tähendab suuremat tunnitasu, väiksemaid kõikumisi ja kiiremini limiidist üles liikumist. Ära jäta raha lauda!

Kus mängida HT HUSNG-sid?
HT HUSNG-sid tuleb kindlasti mängida PokerStarsis. Varasemalt sai mängida ka Full Tilt pokkeris, aga hetkel on FTP eestlastele suletud.  On ka teisi pokkeritube, mis pakuvad HT HUSNG mänguformaate aga seal on väga vähe mängijaid või liiga suure reik.

Kui Sinul puudub PokerStarsi konto, siis selle saad luua SIIN.

Lisa oma kommentaar


€10 Pokkerisse

Kõik, kes avavad Unibet’i konto ja teevad esimese sissemakse, saavad koheselt €10 pokkerisse. Lisaks €200 boonust.

€10 saab kasutada €0.02/€0.04 rahamängudes ning pärast 750 flopi vaatamist on €10 ja selle tulemusena saadud võidud Sinu.


REEGLID JA TINGIMUSED
 • €10 lisatakse kontole rahalaua piletina.
 • €10 pilet lisatakse kontole koheselt pärast esimest sissemakset.
 • €10 piletit saab kasutada €0.02/€0.04 panustega NL Hold’em rahalaudades.
 • Kõik €10 pileti tulemusel saadud võidud lisatakse pileti summale juurde.
 • Piletil olev summa muutub sularahaks pärast 750 flopi vaatamist.
 • Kui piletil olev summa muutub sularahaks, siis see kuulub täielikult mängijale.

Seega avades Unibet’i konto nüüd, saad koheselt €10 täiesti tasuta mängimiseks. Kõik võidud liidetakse pileti summale juurde ja kui oled vaadanud ära 750 floppi, siis saad €10 kui ka selle tulemusena saadud võidud endale. Kui kaotad ei juhtu midagi.


Samal Teemal