Avaldatud: 19. jaanuar 2024

Running it Twice - kas kasutada või mitte?

Vanakooli mängijad mäletavad 'running it twice' terminit legendaarsest High Stakes Poker showst, millega selgitati suurte pankade võitjaid. 

Toona võis see tunduda ainult kõrgete panustega mängudes vajalik ja mõttekas lisavõimalus, et leida kümnetesse kui ka sadadesse tuhandetesse dollaritesse ulatuvates pankades võitja.

Ajad on muutunud ja nüüd pakub 'Running it Twice' funktsiooni peaaegu iga pokkerituba ja see võib tekitada küsimuse, millal kasutada ja kas üleüldse selle kasutamine on mõttekas ning kas kaasnevad ka mingid lisatasud, nagu näiteks cashout funktsiooni puhul?

Running it Twice

Running it Twice funktsiooni saab kasutada, kui kaks mängijat on läinud all-in ja sel juhul nad saavad otsustada, kas järgmised kaardid loositakse kaks korda.

Funktsiooniga peavad nõustuma mõlemad mängijad. Kui üks mängijatest keeldub, mängitakse käsi tavapärasel viisil.

Kui mõlemad mängijad nõustuvad, siis pank poolitatakse ja loositakse puuduvad kaardid kaks korda.

Näiteks, kui mindi preflopis allin, siis loositakse flop, turn ja river kaks korda; kui mindi flopis allin, siis flop jääb nii nagu on, aga turn ja river loositakse kaks korda; kui mindi turnil allin, siis loositakse river kaks korda.

Kui kaardid on loositud, siis selgub mõlema poolitatud panga võitja. Selleks võib olla üks mängija või ka mõlemad mängijad, olenevalt, kuidas kaardid maha loositi.

Miks kasutada Running it Twice funktsiooni

Kõige lihtsam vastus on, et vähendada rahalisi kõikumisi ja nii omakorda õnne osakaalu. Pokkerimängijate seas kasutatakse mõistet 'variatsioon', aga see pole korrektne.

Igatahes funktsiooni kasutamine on eriti mõttekas mündiviske olukordades, kus mõlemal mängijal on suhteliselt võrdne võimalus võita pank, aga samas võitjaks osutub ainult üks.

See tekitab rahalisi kõikumisi ja kõikumise vältimiseks on mõistlik kasutada Running it Twice funktsiooni, mis teeb ühe mündiviske käest kaks mündiviske kätte ja annab võimaluse võita pool pangast.

Kas on mõttekas kasutada?

Kuna erinevalt cashout funktsioonist puuduvad 'Running it Twice' funktsioonil teenustasud, siis kasutamine on mõttekas.

Soovitatavalt võiks pokkerikliendis seadete alt muuta, et vaikimisi kõik all-in käed mängitakse võimalusel 'Running it Twice' funktsiooniga või vähemalt veenduda, et ei ole tehtud linnuke, et vaikimisi funktsiooni kasutamine on keelatud.

Lisaks GGPokeris (OlyBet) on võimalik käsi loosida nii kaks kui ka kolm korda, millest viimane kannab loogilist nime 'Run it Three Times' (näha selle artikli päise tunnusfotol).

Kas võidutõenäosused muutuvad?

Ei ole mingit vahet mitu korda kätt jooksutatakse, kas ühe, kaks või kolm korda. Võidutõenäosusi see ei muuda ja seega pikas perspektiivis ei ole matemaatiliselt vahet.

Küll aga aitab Running it Twice funktsioon oluliselt vähendada kõikumisi ja õnne osakaalu ning seega võivad lühikeses perspektiivis olla juba positiivsed mõjud.

Seetõttu iga pokkerimängija, kes soovib tegeleda mänguga tõsiselt ja professionaalsel tasemel, peaks võimalusel kaaluma selle funktsiooni kasutamist, eriti madalate panustega ringmängu tüüpi pokkerimängudes regulaarsete mängijate vastu.$1000 pokkeriboonus OlyBetis

Kõik, kes avavad OlyBeti’i konto, saavad €1000 boonust maailma suurimasse pokkerituppa.

Jah! OlyBet kuulub GGPokkerisse – maailma suurim pokkerituba ja €1000 on Sind ootamas + palju fishe.


Või loe rohkem GGPokker pokkerivõrgustiku kohta.

Samal Teemal