Avaldatud: 25. mai 2017
Kategooria: Uudised

Pokker Eestis

Pokker on maailmas suurt populaarsust kogunud hasartmäng ning Eesti pole kaugeltki erand. Sel ajal, kui Eesti kuulus NSVL koostisesse, olid kõiksugused hasartmängud keelatud. Kuid pärast liidu lagunemist, hakkasid hasartmängud Eestis jõudsalt arenema. Tänapäeval tegutseb riigi territooriumil kümneid tavalisi ja online-kasiinosid, kuigi riigi populatsioon on vaid poolteist miljonit inimest.

Eesti valitsus ei sea hasartmängudele rangeid piiranguid. Eestis saavad segamatult töötada välismaised operaatorid ning online-kasiinodesse registreerimine on võrreldes teiste riikidega kõvasti lihtsustatud. Seadused, mis reguleerivad online-pokkerit Eestis, on Euroopa Liidu nõuetele igati vastavad. Siseturu avamisega välismaistele mänguklubidele, tegutseb Eesti EL kehtivate kauplemismandaatide raames. Vabariigi valitsus toimib äärmiselt läbimõeldult. Esiteks lihtsustab selline tegutsemine kõikide pokkerimängijate elu. Teiseks laekub riigikassasse regulaarselt raha. Kõike seda tänu suhteliselt kõrgetele maksudele, mida peavad välismaa ettevõtted Eestis tegutsemise eest maksma.

Eesti on näidanud ennast väga progressiivse riigina, tühistades online-pokkerile kehtivaid piiranguid. Need piirangud reguleerisid hasartmängude liiklust ja sundisid rahvusvaheliste pokkerikeskkondade esindajaid võistlema omavahel vaid riigisiseselt. Eesti oli esimene, kes otsustas nendest piirangutest loobuda. Liberaalne hasartmängukorraldus aitas Eestisse siseneda maailma suurimatel online-kasiinodel, nagu Poker Stars, Party Poker ja teised. Need keskkonnad võimaldavad kohalikel pokkerimängijatel võistelda rahvusvahelisel areenil. Lisaks sellele on Eestis palju kodumaiseid võimalusi. Näiteks ootab Tallinna kesklinna ehitatud riigi suurim kasiino Olympic Park Casino külalisi proovima õnnelikku kätt nii mänguautomaatide kui ka mängulaudade taha. Korraldatakse ka regulaarseid pokkeriturniire, millest saavad osa võtta kõik soovijad.

Üheks pokkerimängijatele suunatud online keskkonnaks on Betsafe, kus saab mängida erinevatel platvormidel – PC, Mac või brauseri vahendusel. Kirglikud mängijad saavad alla laadida telefonirakenduse, mis sobib nii Android operatsioonisüsteemiga telefonidele, kui ka iOS mobiilidele. Selline lahendus võimaldab tegeleda pokkeriga igal pool, kus on olemas ligipääs internetile. Mängida saab nii päris raha peale, kui ka mängurahaga harjutades. Keskkonnas on esindatud erinevates formaatides pokkeriturniirid ja lai valik garanteeritud auhinnafondidega turniire. Lisaks palju satelliitturniire ja 35 000 € eest algajatele mõeldud freerolle.

Betsafe’i lojaalsusprogramm võimaldab koguda lojaalsuspunkte nii rahamängu laudadelt kui ka turniiridelt. Lojaalsuspunkte saab ümber vahetada rahaks või osta nende eest turniiripileteid. Betsafe’i pokkeritoaga pakutakse esmase sissemakse pealt kuni 1000 € väärtuses boonust. Keskkonnaga on liitunud juba palju mängijaid nii Eestist kui ka mujalt maailmast.

Pokkeri legaalne staatus meelitab riiki suurel hulgal mängijaid, kes soovivad oma oskusi proovile panna. Summad, mida professionaalsed mängijad teenivad, suudavad innustada kõiki uusi mängijaid. Alles 2015. aastal oli Eesti vallutanud pokkeri veebilehtede esikaaned, kui kohalik mängija, kasutajanimega barrakuuda4, võitis Poker Stars turniiri ning miljon dollarit.

Hetkel on Eesti edukaim professionaalne pokkerimängija Madis Müür. Madis on võitnud kogu pokkerikarjääri jooksul, milleks on 6 aastat, 761 319 dollarit. Temale järgneb Raigo Aasmaa, kelle koguvõit on oluliselt väiksem ehk 513 228 dollarit. Sellised tulemused on ta saavutanud 8-aastase karjääri jooksul. Raigo on väga aktiivne Twitteri kasutaja ja Olybeti meeskonnaliige. Muide, lähiajal kavatseb ta osaleda ka Las Vegases toimuval suurturniiril. Võimalik, et pärast seda tõuseb ta edetabelis veelgi kõrgemale.

Eesti edukamate pokkerimängijate esikolmiku viimane liige on Imre Leibold, kelle koguvõit on 495 341 dollarit. Mees alustas oma karjääri juba 2004. aastal ning on edukas tänase päevani. Imre on osalenud paljudel võistlustel, sealhulgas jõudnud esimese eestlasena meistrivõistluste WSOP osaturniiri finaallauda. Imre on avaldanud suurel hulgal erinevaid artikleid ning olnud Eesti esimese pokkeriõpiku kaasautor. Pokker on tema elu täielikult vallutanud, kuna ta otsustas abielluda kirgliku pokkerimängija ja endise prokuröri Kairit Leiboldiga.

Nagu te näete, on pokker Eestis väga populaarne intellektuaalne sport. Offline ja online pokkerimängijate arv kasvab iga aastaga ja valitsus ei paista plaanivat seda protsessi kuidagi takistada. See tähendab, et varsti löövad Eestis särama uued pokkeritähed!€10 Pokkerisse

Kõik, kes avavad Unibet'i konto ja teevad esimese sissemakse, saavad koheselt €10 pokkerisse. Lisaks €200 boonust.

€10 saab kasutada €0.02/€0.04 rahamängudes ning pärast 750 flopi vaatamist on €10 ja selle tulemusena saadud võidud Sinu.


REEGLID JA TINGIMUSED

Samal Teemal

TASUTA €10 POKKERISSE

Avades tasuta Unibet Pokkeri konto ja tehes €10 sissemakse, saad koheselt €10 kontole.

€10 saab kasutada €0.02/€0.04 rahalaudades. Loe edasi »


AVA TASUTA KONTO

€10 POKKERISSE