Avaldatud: 12. jaanuar 2024

Mis on cashout funktsioon pokkeris - kas kasutada?

Cashout funktsioon on peaaegu kõigis Eesti pokkeritubades olev funktsioon, mida saab kasutada rahamängude all-in olukorras. Aga mis see on?

Cashout funktsioon

All-in olukorras, kui kaks või enam mängijat on panustanud kõik oma žetoonid, pakutakse enne järgmise kaardi avamist kasutada cashout funktsiooni.

Funktsioon on saadaval ainult rahamängudes. Turniiridel ja muudes formaatides cashout funktsioon puudub.

Nõustudes cashout funktsiooniga, antakse koheselt protsentuaalne osa pangast, mis on võrdeline käe võidutõenäosusega.

Näide:

Kaks mängijat lähevad flopis all-in. Panga suurus on €100. Esimesel mängijal on võidutõenäosus 70% ja teisel 30%. Esimene mängija otsustab kasutada cashout funktsiooni.

Sel juhul esimene mängija saab koheselt 100-eurosest pangast 70% omale, mis teeb rahaliselt €70, olenemata, kuidas käsi lõppeb.

Kui ka teine mängija nõustub cashout funktsiooniga, saab ka tema koheselt oma osaluse pangast, mis oli 30% ehk rahaliselt €30 ning sellega oleks pank jagatud ja sisuliselt käsi läbi.

Kuid, kui teine mängija ei nõustu cashout funktsiooniga, siis esimene mängija saab ikkagi oma €70 ja tema jaoks on käsi läbi.

Teine mängija aga võistleb pangale täiesti tavapärasel viisil - kui kaotab käe showdownil, siis ei võida midagi; kui võidab käe showdownil, siis võidab €100 panga ja kui käsi läheb viiki (split), saab omale pool pangast.

Kõigil kolmel juhul esimene mängija, kes nõustus cashout funktsiooniga, saab alati €70. Kui ka teine mängija oleks nõustunud, oleks tema saanud €30. Mängijad, kes ei nõustu, nende jaoks jätkub pank täiesti tavapärasel viisil.

Hästi lihtsustatult öeldes, cashout funktsiooniga võetakse välja oma osalus pangast ja sellega likvideeritakse ära õnnefaktor ja rahalised kõikumised.

Rahamängudes saab iga all-in olukorras mängija otsustada, kas ta kasutab cashout funktsiooni ja võtab pangast koheselt välja oma osaluse või mängib käe lõpuni tavapärasel viisil. Cashout funktsioonil on teenustasu.

Rahamängudes saab iga all-in olukorras mängija otsustada, kas ta kasutab cashout funktsiooni ja võtab pangast koheselt välja oma osaluse või mängib käe lõpuni tavapärasel viisil. Cashout funktsioonil on teenustasu.

Kas kasutada cashout funktsiooni?

Esmapilgul võib tunduda cashout funktsiooni kasutamine vägagi ahvatlev, et võtta all-in olukorras välja oma osalus ja nii vältida rahalisi kõikumisi.

Tegu oleks vägagi mõistliku otsusega, eriti mündiviskeolukordades, et tasandada kõikumisi ja elimineerida õnne osakaal.

Paraku kõigis Eesti pokkeriruumides, kus pakutakse cashout funktsiooni, kaasneb sellega ka teenustasu ja seetõttu ei ole cashout funktsiooni kasutamine kasumi mõistes mõistlik otsus.

Cashout teenustasud

Pokkerituba Teenustasu
PokerStars 2%
Optibet 1%
OlyBet 1%
iPoker 1%

Eestis lubatud pokkeritubades puudub cashout funktsioon ainsana Unibetis. Lisaks väärib mainimist, et ka PokerStarsi cashout teenustasu oli kuni 2023. aasta 7. detsembrini 1%. Pärast seda tõsteti see kahe protsendi peale.

Kes maksab teenustasu?

Teenustasu maksab mängija, kes otsustas kasutada cashout funktsiooni, mis lahutatakse maha tema saadud rahast. Teisi käes osalevaid mängijaid see ei mõjuta.

Teenustasu näide:

Kaks mängijat lähevad flopis allin. Panga suurus on €103, millest €3 on rake. Esimese mängija võidutõenäosus on 60%, teise mängija tõenäosus 40%.

Esimene mängija otsustab kasutada cashout funktsiooni, teine mängija keeldub. Mängitakse OlyBetis, kus cashout teenustasu on 1%.

Pangast läheb maha tavapäraselt rake, mis on €3 ja seega 103-eurosest pangast jääb järgi €100 ja juhtub üks kolmest olukorrast:

  • Kui esimene mängija võidab käe, siis saab ta €60, millest läheb maha cashout teenustasu 1% ehk €0.60 ja kontole laekub €59.40. Teine mängija kaotas käe ja ei võida midagi.
  • Kui esimene mängija kaotab käe, siis saab ta €60, millest läheb maha cashout teenustasu 1% ehk €0.60 ja kontole laekub €59.40. Teine mängija võidab €100 panga.
  • Kui käsi läheb viiki (split), siis esimene mängija saab €60, millest läheb maha cashout teenustasu 1% ehk €0.60 ja kontole laekub €59.40 ning teine mängija võidab pool panka ehk €50.

Näitest selgubki, et mängija, kes ei nõustu cashout funktsiooniga, maksab ainult tavapärase pokkeritoa reigi. Samas mängija, kes nõustus, maksab lisaks reigile ka cashout teenustasu, mis on 1% või 2%, sõltuvalt pokkeritoast.

Seega, kui soovitakse teha maksimaalselt kasumlikke otsuseid, ei tohiks kasutada cashout funktsiooni, sest see on taaskord ühe liigse teenustasu maksmine, mis võetakse maha saadud võitudest.

Teisalt pakuvad mitmed Eesti pokkeritoad ka Running it Twice funktsiooni (ka Run it three times), siis sellega tuleks nõustuda, kuna Run it Twice funktsiooni kasutades ei tule maksta lisa teenustasusid.

Mis on cashout funktsiooni pokkeris?
Cashout funktsioon annab all-in olukorras võimaluse saada oma osaluse pangast ilma kätt lõpuni mängimata. Kasutada saab ainult rahamängudes.
Kas cashout funktsioon on tasuta?
Ei. Cashout funktsioonil on teenustasu 1%. PokerStarsis suisa 2%.
Kas cashout funktsiooni kasutamine on mõttekas?
Kui soovitakse maksimaliseerida pokkeris kasumit, siis cashout funktsiooni kasutamine on kulu ja seega tuleks seda vältida. Kui see pole tähtis, siis cashout funktsioon aitab vähendada õnne osakaalu.$1000 pokkeriboonus OlyBetis

Kõik, kes avavad OlyBeti’i konto, saavad €1000 boonust maailma suurimasse pokkerituppa.

Jah! OlyBet kuulub GGPokkerisse – maailma suurim pokkerituba ja €1000 on Sind ootamas + palju fishe.


Või loe rohkem GGPokker pokkerivõrgustiku kohta.

Samal Teemal