Avaldatud: 8. märts 2014
Kategooria: Pokkeri Strateegia

Pokkeri Reeglid & Õpetus

Pokkeri Reeglid: Sunpanuste (Blindid) postitamine

UNIBET POKKER: €10 TÄIESTI TASUTA

KÕIK, KES AVAVAD UNIBET’I POKKERIKONTO, SAAVAD ABSOLUUTSELT KÕIK BOONUSED S.H. 10-EUROSE RAHALAUA PILETI TÄIESTI TASUTA.

Sissemakset ei ole vaja teha ning pilet lisatakse kontole koheselt pärast pokkerialiase loomist.

Piletit saab kasutada kõikides €0.02/€0.04 Unibet pokker rahalaudades. Tasuta piletist saadud võidud saab välja võtta alles siis, kui mängija on vaadanud vähemalt 750 floppi.

Pokkeri reeglid: Texas Hold’em

Vaatamata Texas Hold’em mängu keerukusele on pokkeri reeglid mängus väga lihtsad ning arusaadavad. Isegi mängukäigus saadakse reeglitest aru esimese kümne minuti jooksul.

Buttonist järgmised kaks mängijat (pilt üleval) maksavad sundpanused (small ja big blind), mille väärtused on eelnevalt kokkulepitud. Pärast panuste maksmist saab iga mängija omale kaks kinnist kaarti ja toimub esimene panustamise voor. Kui panustega läheb kaasa vähemalt kaks mängijat, siis loositakse esimesed kolm avalikku kaarti, mida kutsutakse flopiks.

Flopis toimub taaskord panustamine ja kui vähemalt kaks mängijat nõustuvad panustega (või kõik mängijad checkivad), loositakse uus avalik kaart – turn. Turnile järgneb uus panustamine ja täpselt eelmistele kordadele on ka siin vaja vähemalt kahte mängijat, et jõuda viimase avaliku kaartini, milleks on river.

Riveril on võimalik panustada viimast korda ning kui vähemalt kaks mängijatest maksavad kinni panused või kõik mängijad checkivad, siis tuleb showdown, kus selgitatakse jaotuse võitja.

Iga showdownile jõudnud mängija valib seitsmest kaardist (kahest taskukaartist ja viiest avalikust kaartist – flop, turn ja river) viis kaarti, et moodustada omale tugevaim kombinatsioon. Mängija, kelle kombinatsioon on kõige tugevam, võidab panga.

community cards

Käimise kord. Esimesel panustamise voorus alustab Big Blindist järgmine mängija ning vooru lõpetab Big Blind. Alates flopist alustab käimist Small Blind ning vooru lõpetab Button.

Pokkeri käed: käte tugevuse järjestus Texas Hold’em mängus

pokkeri käte tugevused

Kuninglik mastirida (Royal Flush)

A:spade: K:spade: Q:spade: J:spade: T:spade:

Mängijal on viis samast mastist pildikaardi kümnest ässani. Kuninglik mastirida on väga haruldane – keskmiselt ühe korra 640 000 mängitud käe kohta,

Mängustrateegias peetakse «mõttetuks» käeks, sest saadakse väga harva ja seetõttu pikas perspektiivis üldtulemusi praktiliselt ei mõjuta.

Mastirida (Straight Flush)

5:diamond: 6:diamond: 7:diamond: 8:diamond: 9:diamond:

Mängijal on viis samast mastist järjestikku kaarti. Kui mõlemal mängijal on mastirida, võidab kõrgema mastikaardiga mängija.

Saamise tõenäosus on kord 64 000 käe kohta, aga see eeldab, et mängijal on käes kaardid, mis teevad mastirea ning mängija läheb nendega kaasa kuni riverini. Seega praktikas sündmuse juhtumise tõenäosuse on veel harvem. Ka mastirida peetaks ebaoluliseks käeks mängustrateegias – käel on rohkem silmailu.

Nelik (Four of Kind või Quads)

5:spade: 5:diamond: 5:club: 5:heart: 4:spade:

Mängijal on neli sama väärtusega kaarti. Kui mõlemal mängijal on nelik, võidab mängija, kelle nelik on kõrgema väärtusega.

Taskupaariga flopatakse nelikut umbes korra 400 flopi kohta. Mängustrateegias on käel juba olemas koht, aga ei oma ka väga märkimisväärset mõju kogu strateegiale. Pigem nelikud ja tugevamad käed on vastaste lõksu meelitamiseks, kus ei pea keskenduma käe kaitsele vaid pigem väärtuse saamisele.

Maja (Full House või Boat)

J:diamond: J:heart: 4:club: 4:heart: 4:spade:

Mängijal on käes kolmik ja paar. Kui mõlemal mängijal on maja, võidab kõrgema kolmikuga mängija. Kui mõlema mängija kolmik on sama, võidab mängija, kellel on kõrgem paar.

Mängustrateegias on tegu väga tähtsa käega kuna maja on kahe paari ja kolmiku üks alustaladest, mida flopatakse suhteliselt tihti. Maja on väga tugev ja maja saamisel tuleks keskenduda väärtuse saamisele, mitte käe kaitsele.

POKKERI NIPP: Kui maha tuleb maja ja sinul on veel kõrgem taskupaar. Näiteks maas on 5:diamond: 5:club: 5:spade: 8:diamond: 8:club: ja sul on käes J:spade: J:diamond:, siis siinkohal tuleks panustada suurelt või isegi teha all-in panus, sest vastane võib arvata, et sa bluffid ning proovid teda spliti (panga poolitamise) pealt maha saada ning maksab su panuse kinni kergemini kui muidu.

Mast (Flush)

2:heart: 3:heart: 9:heart: K:heart: 4:heart:

Mängijal on käes viis samast mastist kaarti. Kui mõlemal mängijal on mast, võidab mängija kellel on kõrgem mastikaart.

Mastid on väga tugevad ja peaaegu alati võitvad, aga samas ühed läbinähtavamad käed. Kolmanda mastikaardi loosimisel võivad paljud vastased võtta panustamise hoo maha. Teisalt võib maha tulla neljas mastikaart, mis tapab edasised panused. Seega mastide puhul on väga tähtis mängida käsi korrektselt saamaks maksimaalne väärtus.

Rida (Straight)

7:club: 8:spade: 9:diamond: T:spade: J:club:

Mängijal on käes viis järjestikust kaarti. Kui mõlemal mängijal on rida, võidab mängija, kellel on kõrgem reakaart.

Rea puhul tuleb tähele panna, et kõige madalam rida on ässast viieni, mida kutsutakse rattaks (A-2-3-4-5) ja kõige kõrgem rida on kümnest ässani (T-J-Q-K-A). Read on tugevad ja teinekord väga peidetud käed. Näiteks kui maas on 48A ning turni tuleb seitse, siis on väga raske arvata, et vastasel 56.

Teisalt ridade puhul ei tohiks üle mängida reatõmbeid. Kõik reatõmbed, millel on ainult neli vajalikku kaarti (neli outi – näiteks sama 56 näide) ei ole eriti head tõmbekäed, kuna rea saamise tõenäosus on üsna kesine. Samas kaheksa või rohkemate outidega reatõmbed on kõik väga mängitavad ning neid flopis ei tohiks peaaegu mitte kunagi foldida.

Ridade puhul ei tohiks tõmmata lollikese rida. See on siis, kui näiteks maas on 456 ja sul on A3. Sel juhul tõmbamine ei pruugi olla kõige targem tegu, sest võitva rea annab nii kaks kui ka seitse, millest viimane paneb lauale neli reakaarti, on väga läbinähtav ja vastasel võib olla kaheksa ehk suurem rida.

Kolmik (Set või Trips)

9:diamond: 9:heart: 9:club: A:heart: 5:heart:

Mängijal on käes kolm sama väärtusega kaarti. Kui mõlemal mängijal on kolmik võidab suurema väärtusega kolmik. Kui väärtus on sama, siis võrreldakse kõrgemat kaarti. Kui ka see on sama, siis võidab mängija, kellel teine kaart on kõrgem.

Kolmikud jagunevad setiks ja tripsiks. Setiks nimetakse kolmikut, kui mängijal on taskupaar ja flopis on sama väärtusega kaart. Tripsiks nimetakse kolmikut, kui mängijal on kaks erinevat kaarti (mitte taskupaar) ja flopis on sama väärtusega paar.

Set on peidetum ja tugevam kui trips, sest vastasel saab seti korral olla rohkem nõrgemaid kombinatsioone, millega mängimist jätkata. Tripsi korral on kombinatsioone vähem ja lisaks võib vastasel olla kõrgem kikkeriga trips.

Üldiselt on kolmikud väga tugevad käed ning neid peaks mängima agressiivselt, saamaks rohkem väärtust nõrgematelt kätelt.

Kaks paari (2 pairs)

A:club: A:spade: 8:diamond: 8:heart: 3:diamond:

Mängijal floppab kaks ühe väärtusega kaarti ja kaks teise väärtusega kaarti. Kui mõlemal mängijal on kaks paari, võidab kõrgema paariga mängija. Kui kõrgem paar on võrdne, võrreldakse teist paari. Kui ka see on võrdne, kasutakse ülejäävat kõrgemat kaarti.

Kui sul on käes taskupaar (näiteks 33) ja maas on 559, siis pokkeri reeglite järgi on sul kaks paari, aga praktikas on sul väga nõrk käsi, sest ka vastane kasutab laual olevat paari. Teisisõnu laual olev paar ei anna su käele väärtust, sest ka vastase käe tugevus tõuseb sama palju.

Erandiks on, kui sul on ülepaar ja vastasel on kaks paari. Sel juhul paarduv laud tõstab su käe väärtust. Näiteks: vastasel on JT ja sul AA. Flop on JT4. Flopis on vastasel tugevam käsi. Kui turni tuleb neli, siis on sinul tugevam käsi, sest vastane kasutab käe saamiseks JJTT4 ja sina AA44J.

Paar (one pair)

A:diamond:K:club:K:diamond:4:club:3:heart:

Mängijal on kaks sama väärtusega kaarti. Võidab mängija, kelle paar on kõrgeim. Kui paar on võrdne, võrreldakse järgmist kõrgemat kaarti.

See on Hold’emis kõige tähtsam käsi ja eristab kaotajad võitjatest. Paari floppad ca. 30% ajast ehk suhteliselt tihti ning pokkerimängijale on äärmiselt vajalik osata paare õigesti mängida. Õigesti mängides on paarid väga suured tulu allikad, samas valesti mängudes suurte kaotuste põhjustajad.

Laua kõrgeim paar (top pair) on reeglina parim käsi, aga samas haavatav. Kätt tuleks mängida agressiivselt, aga mitte liiga tugevalt ja vajadusel käest loobuda. Nõrgemad paarid on kõige keerulisemad ning väga raske on anda ühte ja õiget nõuannet. Üldiseks soovituseks oleks mängida keskmisi ja madalamaid paare ettevaatlikult – anda õiges kohas alla või makstes õiges kohas kinni vastase panus, kui tal on nõrgem käsi.

Reeglina kõik taskupaarid on väga tugevad käed. Väikestel paaridel on nõrk showdown väärtus ja lisaks võivad nad flopata kolmiku (seti), mis on väga tugev käsi. Suured taskupaarid võivad flopata ülepaari, millel on samuti väga tugev väärtus.

Kõrge kaart (high card)

A:diamond:9:club:K:diamond:4:club:3:heart:

Mängijal ei ole käes mitte ühtegi eelmainitud kombinatsiooni. Kui mõlemal mängijal on kõrge kaart, siis võidab mängija, kelle kõrgem kaart on tugevam. Kui see on võrdne, võetakse järgmine ja seda kuni võitja selgumiseni.

Texas Hold’emis kõige tihedamini flopatav käsi. Käsi ei ole suureks tuluallikaks, aga peab suutma mängida, et ta ei kaotaks ka suurelt raha. Üldiseks soovituseks algajatele oleks pärast flopi jätkupanust anda alla, kui kõrvale ei teki tõmbeid.

Pokkeri reeglid selged? Harjuta reegleid kohe mängides lõbusat tasuta pokker

Governor of Poker

Pakume PokkeriProde lehel võimalust mängida pokkerit täiesti tasuta. Tarkvara ei ole vaja alla laadida ega kontot luua. Tasuta pokkeri mängimiseks klõpsa SIIN.

UNIBET POKKER: €10 TÄIESTI TASUTA

KÕIK, KES AVAVAD UNIBET’I POKKERIKONTO, SAAVAD ABSOLUUTSELT KÕIK BOONUSED S.H. 10-EUROSE RAHALAUA PILETI TÄIESTI TASUTA.

Sissemakset ei ole vaja teha ning pilet lisatakse kontole koheselt pärast pokkerialiase loomist.

Piletit saab kasutada kõikides €0.02/€0.04 Unibet pokker rahalaudades. Tasuta piletist saadud võidud saab välja võtta alles siis, kui mängija on vaadanud vähemalt 750 floppi.€10 Pokkerisse

Kõik, kes avavad Unibet’i konto ja teevad esimese sissemakse, saavad koheselt €10 pokkerisse. Lisaks €200 boonust.

€10 saab kasutada €0.02/€0.04 rahamängudes ning pärast 750 flopi vaatamist on €10 ja selle tulemusena saadud võidud Sinu.


REEGLID JA TINGIMUSED
  • €10 lisatakse kontole rahalaua piletina.
  • €10 pilet lisatakse kontole koheselt pärast esimest sissemakset.
  • €10 piletit saab kasutada €0.02/€0.04 panustega NL Hold’em rahalaudades.
  • Kõik €10 pileti tulemusel saadud võidud lisatakse pileti summale juurde.
  • Piletil olev summa muutub sularahaks pärast 750 flopi vaatamist.
  • Kui piletil olev summa muutub sularahaks, siis see kuulub täielikult mängijale.

Seega avades Unibet’i konto nüüd, saad koheselt €10 täiesti tasuta mängimiseks. Kõik võidud liidetakse pileti summale juurde ja kui oled vaadanud ära 750 floppi, siis saad €10 kui ka selle tulemusena saadud võidud endale. Kui kaotad ei juhtu midagi.


Samal Teemal