majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • jrgn hell
    Klubi Liige
    • Oct 2008
    • 3328

    #2206
    Re: majanduse offtopic

    Keegi (tolmuahv), kes investeerimispankadega kursis, võiks kommenteerida, kas legit theory.

    Kuna ise ei tea valdkonnast midagi, siis ei hakkaks kohe lõplikult igasugu asju arvama.

    Loen ühte endise pokkerimängija raamatut datast ja ennustamisest (Nate Silver "The signal and the noise"), ja turgude pikajalise biitmise teemas tuli üks ilgelt huvitav näide karjamentaliteedist:

    Neli stsenaariumit turul

    1. Ostad, või soovitad osta, ja turg tõuseb
    2. Müüd, või soovitad müüa, ja turg teeb mingi suurema mulli või kukkumise
    3. Ostad ja turg teeb läbi suure kukkumise
    4. Müüd, aga turg hoopis tõuseb ja mull pole veel lõhkenud

    Siis theory, et kuna 4. on nii palju kordi rohkem fucked up stsenaarium analüütikule, shotcallerile ja firmale, siis isegi kui mull (oli mingi näide, et kui turuindeksi mingi näitaja historical averagest 2x suurem, siis enamasti tulnud kunagi mull), võetakse ikkagi BUY seisukoht, kuna isegi 3. stsenaariumi korral on kogu turul kollektiivselt perses ja kõik negatiivne hajub ära, kui normal happening.

    Et siis parem on oma või teiste raha kaotada mingil määral, kui mulli õigel ajal mitte lõhkemise korral olla ainuke loll, kes SELL seisukohal oli. Pmst maine ja töö läinud.
    Et turu kukkimise tõenäosus peab olema well over 50, et keegi julgeks olla taolises stsenaariumis SELL positsioonil.

    3. stsenaariumi korral oli töö kaotamise average 20%.


    Kas selline kollektiivne mindset on tavaline? Niimoodi esitatult, nagu näide oli, tundub küll loogiline, aga freakonomicsiga natuke sarnane, et data backib, aga vaieldakse ikka, et puhtalt data esitamise taga kinni.
    Last edited by jrgn hell; 29.05.13, 22:30.

    Comment

    • tolmuahv
      Klubi Liige
      • Feb 2009
      • 2502

      #2207
      Re: majanduse offtopic

      Kõrgelt hüpoteetiline teooria, päriseluga vähe pistmist. Üldiselt on investeerimispankades väga vähe inimesi, kelle töö on turu pikaajalist suunda callida. Pakun, et alla 1%.

      Kui midagi üldse võiks arvata suurte majade käitumismudeli kohta, siis seda, et kuigi vahel teatakse, et turg on üle ostetud, siis ollakse taktikaliselt pikk turul, mis on ebamõistlikult kallis. Mäng siis sellele, et saadakse enne välja kui suur korrektsioon tuleb.

      Comment

      • jrgn hell
        Klubi Liige
        • Oct 2008
        • 3328

        #2208
        Re: majanduse offtopic

        Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
        Kõrgelt hüpoteetiline teooria, päriseluga vähe pistmist. Üldiselt on investeerimispankades väga vähe inimesi, kelle töö on turu pikaajalist suunda callida. Pakun, et alla 1%.

        Kui midagi üldse võiks arvata suurte majade käitumismudeli kohta, siis seda, et kuigi vahel teatakse, et turg on üle ostetud, siis ollakse taktikaliselt pikk turul, mis on ebamõistlikult kallis. Mäng siis sellele, et saadakse enne välja kui suur korrektsioon tuleb.
        Tänud.

        oli mingi lisanäide ka, et Enroniga oli sama teema siis, kui juba pool väärtusest oli haitunud.

        Comment

        • tolmuahv
          Klubi Liige
          • Feb 2009
          • 2502

          #2209
          Re: majanduse offtopic

          Enron oli üldse eraldi case. Seal ei saanud isegi mõned üsna mõistlikud inimesed aru, et tegu on creative accountingu, mitte real businessiga. Põhimõtteliselt olid nad audiitori kinni maksnud ja bookisid tulevikus loodetavaid kasumeid otsekohe, sest management sai selle eest bonuseid.

          Võrreldav näide oleks, et te ostate andult 20% actionist ära 1m EURi eest for life. Siis vaatate, et ta kasum on täna €250k aastas ja viimase 4a jooksul tõusnud 500% igal aastal. Eeldate, et elab 90-aastaseks, tõmbate numbrid excelisse ja vaatate, et lifetime profit peaks tulema vähemalt 100m EURi teile. Aga te ei investeeri enda, vaid oma tööandja raha. Sellest on teil õigus saada 10% kogukasumist. Seega peale allkirja panekut annate te Andule 1m EURi ja võtate endale 10m EURi bonusena välja samal hetkel. Kui siis vahepeal midagi peeti läheb, ja Andu ei teegi miljardeid, pole see enam teie mure.

          Ehk siis ülatoodud näide oli Enroni case, millest väga paljud läbi ei närinud, sest see nõudis väga spetsiifilisi raamatupidamisalaseid teadmisi. Investeerimismajad said seal tünga nagu teisedki, ainult et osad nende üksused teenisid ka raha, kui aitasid Enronil diile kokku panna ja nõustasid neid. See on hoopis teine teema kui investeerimine, seega mitte otseselt seotud su algselt püstitatud probleemiga.

          Comment

          • Codecci
            Luuramas Naisteturniire
            • Nov 2008
            • 7574

            #2210
            Re: majanduse offtopic

            Mul tekkis mõte, et teeks lihtsalt kogemuse saamiseks mingi OÜ, sest kunagi pärast pokkerit plaanis selles valdkonnas tegutseda. Kahjumit saada on ok, tähtis on, et saaks kogemust kuidas asjad käivad ja et ajaliselt saaks seda ilusti pokkeri kõrvalt teha - kui mingil perioodil viitsimist/aega pole siis eriti aktiivselt ei tee.

            On see mingil põhjusel debiilne idee? Kui ei ole, siis soovitused teretulnud, millega antud OÜ tegeleda võiks.

            Comment

            • pokkerisheriff
              Grinder
              • Oct 2011
              • 824

              #2211
              Re: majanduse offtopic

              kas just debiilne, aga üsna mõttetu idee. kui sul mingit rakendust sellele ei ole ja lihtsalt kogemuste saamise pärast OÜ teed, siis lõpptulemusena kogub ta sul riiuli peal tolmu ja kord aastas pead majandusaasta aruande esitama. lihtsalt ei näe, et sa mingit arvestatavat kogemust juurde saad ainuüksi OÜ loomisest (mis on meie e-riigis paari tunni arvuti taga toimetamise vaev). osaühingut peaks looma sundima ikka bizplan, mitte vastupidi.
              Last edited by pokkerisheriff; 24.06.13, 17:19.

              Comment

              • Pumper
                Klubi Liige
                • Mar 2009
                • 2359

                #2212
                Re: majanduse offtopic

                OÜ ju tegeleks investeerimisega nagu aru saan?

                Comment

                • Codecci
                  Luuramas Naisteturniire
                  • Nov 2008
                  • 7574

                  #2213
                  Re: majanduse offtopic

                  Algselt postitas pokkerisheriff Vaata postitust
                  kas just debiilne, aga üsna mõttetu idee. kui sul mingit rakendust sellele ei ole ja lihtsalt kogemuste saamise pärast OÜ teed, siis lõpptulemusena kogub ta sul riiuli peal tolmu ja kord aastas pead majandusaasta aruande esitama. lihtsalt ei näe, et sa mingit arvestatavat kogemust juurde saad ainuüksi OÜ loomisest (mis on meie e-riigis paari tunni arvuti taga toimetamise vaev). osaühingut peaks looma sundima ikka bizplan, mitte vastupidi.
                  No mitte ainult ei looks, vaid ikka midagi toimetaks ka... Lihtsalt põhitöö on endiselt pokker ja iga päev tunde sinna OÜ alla panna pole plaanis ega võimalik.

                  A'la 1 rendibuss vms, kui huvi on lasen kodulehte nikerdada, uurin kust saaks kliente juurde jne, kui huvi ja aega pole siis eriti ei tõmble, samas mõni klient ühendust võtab siis ikka teenindan.

                  Aga ma kardan, et praegu ma oma talupojamõistusega võin siin kodus nii mõelda, aga reaalselt on äkki isegi selline väike OÜ sitaks tööd, isegi kui kasumi teenimine pole tähtis?
                  Last edited by Codecci; 24.06.13, 17:37.

                  Comment

                  • nikitheone
                    Mr. Puujalg
                    • Aug 2009
                    • 6446

                    #2214
                    Re: majanduse offtopic

                    Ei ole sitaks tööd. Raamatupidaja paarisaja euriga aastas, koduleht sama summa. Kui midagi ei tee. Kui hakkad toimetama, on tegevusi rohkem ja aega läheb rohkem. Ehk, kui ei pühendu, siis suht mõttetu
                    &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

                    Comment

                    • Pythagoras
                      Grinder
                      • Apr 2012
                      • 589

                      #2215
                      Re: majanduse offtopic

                      üks rendibuss, kliente ise ei otsi, ilmselt ei teki ka väga käivet, seega pole ka ajakulu, iseasi kui mõtekas antud tegevus on, kui kogemust tahad, siis tuleb ka aega investeerida

                      Comment

                      • privador
                        Pokkerihai
                        • Oct 2008
                        • 3951

                        #2216
                        Re: majanduse offtopic

                        Mul tekkis mõte, et teeks lihtsalt kogemuse saamiseks mingi OÜ, sest kunagi pärast pokkerit plaanis selles valdkonnas tegutseda. Kahjumit saada on ok, tähtis on, et saaks kogemust kuidas asjad käivad ja et ajaliselt saaks seda ilusti pokkeri kõrvalt teha - kui mingil perioodil viitsimist/aega pole siis eriti aktiivselt ei tee.

                        On see mingil põhjusel debiilne idee? Kui ei ole, siis soovitused teretulnud, millega antud OÜ tegeleda võiks.
                        Aga teeme nt Codecci ja privador OÜ. Määran sind kohe CFO-ks. Ise oleks hetkel CEO positsioonil. Saab kohe uhked nimekaardid välja trükkida

                        Comment

                        • privador
                          Pokkerihai
                          • Oct 2008
                          • 3951

                          #2217
                          Re: majanduse offtopic

                          nali naljaks, aga mul üks sõber, kel 15 oü-d, aga suht rotti paneb. Pole mingi tankist Tegeleb koolitustega. Enamusaega koolitusfirma on "surnud" ja varatu ja siis ärkab jälle ellu, kui kellegil teenust vaja

                          Comment

                          • Kloonike
                            Grinder
                            • Nov 2008
                            • 898

                            #2218
                            Re: majanduse offtopic

                            Mind huvitab ka OÜ teema, et legaalselt jaekaubandusega tegeleda (täpsemalt maksud ja kõik nendega seonduv). Tooteid, mida importida ja edasi müüa on tohutult, kuid ma ei oska kuskilt alustada. Võin ju kliendile arve genereerida, kus on toote hinnale käibemaks juurde lisatud aga mida ma sealt edasi teen?

                            Lisaks veel nt selline situatsioon, kus omahinnaga toodete eest on makstud maksud, kuid juurdehindlusega edasi müües tuleb täissumma pealt uuesti maksta käibemaks ja siis hiljem midagi tagasi küsida?

                            -e-

                            Leidsin mingid kursused - http://www.bustech.ee/et/keeled/2-un...sed/43-individ
                            Sarnaste kursuste soovitusi?
                            Last edited by Kloonike; 24.06.13, 19:43.

                            Comment

                            • Godspeed_EJ
                              Klubi Liige
                              • Nov 2009
                              • 3049

                              #2219
                              Re: majanduse offtopic

                              Algselt postitas Kloonike Vaata postitust
                              Mind huvitab ka OÜ teema, et legaalselt jaekaubandusega tegeleda (täpsemalt maksud ja kõik nendega seonduv). Tooteid, mida importida ja edasi müüa on tohutult, kuid ma ei oska kuskilt alustada. Võin ju kliendile arve genereerida, kus on toote hinnale käibemaks juurde lisatud aga mida ma sealt edasi teen?

                              Lisaks veel nt selline situatsioon, kus omahinnaga toodete eest on makstud maksud, kuid juurdehindlusega edasi müües tuleb täissumma pealt uuesti maksta käibemaks ja siis hiljem midagi tagasi küsida?

                              -e-

                              Leidsin mingid kursused - http://www.bustech.ee/et/keeled/2-un...sed/43-individ
                              Sarnaste kursuste soovitusi?
                              Kui B2B turul opereerid ja firma on KM kohustus registreeritud, siis selle saad täies ulatuses tagasi.

                              edit: Codecci mõttest ma päris hästi aru ei saa. Pole mingit mõtet luua endale OÜd, kui sa sellega tegelema ei hakka. Tänapäeval on firma loomine 2h küsimus ja nö just in case firmat luua riiulisse seisma on pointless.
                              Last edited by Godspeed_EJ; 24.06.13, 20:16.

                              Comment

                              • lont
                                Jube Noob
                                • Jan 2009
                                • 112

                                #2220
                                Re: majanduse offtopic

                                väga lihtsustatult - käibemaks pole kunagi sinu oma, ostad hind + km ja müüd hind +km.
                                Kui oled rohkem müünud, siis maksad järgmise kuu deklaris riigile juurde tekkinud summa, kui vastupidi, et oled rohkem ostnud siis küsid tagasi. Kui likviidus on probleemiks pead siin arvestama et ca min 30 päeva on su raha kinni siin lihtsalt.

                                Kui tegemist lihtlabase ost-müügiga, pole küll mõtet koolituste alla aega ja raha panna, see on nii lihtne.

                                See kõik eeldusel, et su oü on käibemaksukohuslane.

                                Comment

                                Working...