majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • karupoeg
    Pokkerihai
    • Jun 2012
    • 3823

    #2056
    Re: majanduse offtopic

    Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Tegu on annualiseeritud numbriga, hindu on võrreldud märts 2012 vs märts 2013. Tundub utoopiline, et kellelegi võib tulla idee, et see võiks kuidagi teisiti olla.
    ning sellelt baasilt tekivadki paraku valed mõttekäigud :)

    Comment

    • neeme
      Grinder
      • Nov 2008
      • 540

      #2057
      Re: majanduse offtopic

      Comment

      • inward
        Klubi Liige
        • Sep 2009
        • 6275

        #2058
        Re: majanduse offtopic

        Eks sellepärast vassitakse, skeemitatakse, riisutakse ja varastatakse ka. Lisaks tehakse ka seaduslikult endale lisaraha (ettevõtluse jne näol). See "ametlik" keskmine palk ei ole objektiivne hinnang inimeste sissetulekule Eestis, see on kindel. Kui ma hotellis töötasin 18-19 aastaselt oli ametlik palk 60% keskmisest, reaalselt teenisin aga üle keskmise palka.

        Comment

        • Maxi
          Pokkerihai
          • Nov 2010
          • 1849

          #2059
          Re: majanduse offtopic

          Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
          Tegu on annualiseeritud numbriga, hindu on võrreldud märts 2012 vs märts 2013. Tundub utoopiline, et kellelegi võib tulla idee, et see võiks kuidagi teisiti olla.
          Arvasingi, et see ei saa õige olla. :)

          Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
          .
          Täin välja selle, et codecci soovitas inimestel siis lihtsalt mitte kiirabitööd valida, mis ei saa kindlasti hea soovitus olla.

          Kui keegi ütleb, et seis on sitt, aga näed raha ka ei ole et parandada, siis sellest ma saan hästi aru. Seega tuleb midagi muuta kuskil, et see raha tekitada või siis pakkuda mingeid muid alternatiive.

          Seda aga kui keegi ütleb et ise oled loll, et näiteks päästeametisse tööle läksid ja sitt palk on. Mine hoopis pokkeriproks või tee enda firma ja postitavad mingeid proactivity linke ma ei seedi. Tegemist on inimeste ja ametitega mis peavad säilima igal juhul ja iga ilmaga. Selline asi, et ühel päeval korrakaitse organ paneb pillid kotti ja lõpetab töö ei saa olla ju. Mingi kinnisvara arendaja või maaklerifirma pankrotti läheb on savi suht. Kui väikelinna haigla sama teeb siis kohalike jaoks on see päris tõsine probleem.

          Comment

          • pastilaa
            kuum poiss
            • Apr 2009
            • 7518

            #2060
            Re: majanduse offtopic

            Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
            Mul saab isa abikaasa ülikoolis õppejõuna 700€ bruto. On hea õppejõud, õpilaste poolt mitmetel kordadel tunnistatud instituudi vms üheks parimaks. "on see siis normaalne????" - ei ole normaalne, kuid paraku lihtsalt ei ole võimalust teatud valdkondades rohkem maksta ja see on reaalsus.
            see näitabki, et prioriteedid on valusalt nihkes. sõpruskonnas paar oma ala absoluutset tippu kultuurivaldkonnas (klassikaline muusika, teater) ja uskuge või mitte - selles valdkonnas on absoluutne lagi alla riigi keskmise palga! põhiseaduse järgi on keele, kultuuri ja eesti rahva säilimine üks eesti vabariigi põhiülesandeid.

            siin kedagi süüdistada - "oh olid loll ja hakkasid heliloojaks, oma viga - tule EBSi parem", see ei ole kogu rahva, kultuuri seisukohast lihtsalt jätkusuutlik ja tervemõistuslik. ja väide, et liiv oli rott ja seepärast nii hästi kirjutas - jah, muidugi ja nii jääbki olema. aga kultuur ei koosne ainult eraklikest vaestest boheemlastest. tegelikult vajab ärimees haritlast samapalju, kui haritlane ärimeest. kogu süsteem peaks olema ikka toimima kui partnerlus. laulva revolutsiooni taga olid ka haritlased ja vaimueliit ikkagi, kelle taga ka ärimeeste rahad. üks ilma teiseta ei saa.

            Comment

            • vsiu100
              Moderaator
              • Oct 2008
              • 4253

              #2061
              Re: majanduse offtopic

              imo peaks lavakasse(kunsti akadeemiasse jne) astuv inimene olema piisavalt tark ja haritub juba selleks hetkeks, aru saamaks, et ta peab oma hingelise loomingu ja sisemise rahu ning õnnetunde arvelt tegema järeleandmisi materiaalsetes väärtustes.
              Miks? Sest tema tegevust tarbib nn ärimees, kelle makstava tasu selle eest paneb turg paika. See tasu ei ole üle keskmise kuna neis valdkondades on lihtsalt ülepakkumine. Sellega tuleb eriala valikul arvestada.

              Comment

              • vsiu100
                Moderaator
                • Oct 2008
                • 4253

                #2062
                Re: majanduse offtopic

                Sellega ma ei mõtle, et neid vaja ei oleks. Muidugi on. Lihtsalt liialt palju.

                Comment

                • Potsataja
                  õilishing
                  • Oct 2008
                  • 5270

                  #2063
                  Re: majanduse offtopic

                  Aasta viimases kvartalis kasvasid hüvitised töötaja kohta 9%, samas kui nominaalne SKP hõivatu kohta suurenes vaid 4,5% ja seega laienes lõhe palkade ja tootlikkuse vahel.

                  Hea lause iseloomustamaks seda, kuidas samu numbreid võib niivõrd erinevalt näha. Näiteks võib võtta aluseks, et meie SKP oli EL keskmisest 67% (2011. aasta) ja tootlikus 68% (2011. aastal) ning 2012. aastal moodustas Eestis ühele tööjõutunnile tehtud kulu vaid 36 protsenti Euroopa Liidu keskmisest. Seega peaks olema lausa debiilsus väita "lõhe laienes" "lõhe vähenes" asemel. Sama kehtib ka "raha ei ole" teema kohta. Lihtsalt ebaeffektiivsust ja lihtlabast rumalat arrogantsi on liiga palju ning häid juhte jällegi liiga vähe.

                  Comment

                  • karupoeg
                    Pokkerihai
                    • Jun 2012
                    • 3823

                    #2064
                    Re: majanduse offtopic

                    Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                    Aasta viimases kvartalis kasvasid hüvitised töötaja kohta 9%, samas kui nominaalne SKP hõivatu kohta suurenes vaid 4,5% ja seega laienes lõhe palkade ja tootlikkuse vahel.

                    Hea lause iseloomustamaks seda, kuidas samu numbreid võib niivõrd erinevalt näha. Näiteks võib võtta aluseks, et meie SKP oli EL keskmisest 67% (2011. aasta) ja tootlikus 68% (2011. aastal) ning 2012. aastal moodustas Eestis ühele tööjõutunnile tehtud kulu vaid 36 protsenti Euroopa Liidu keskmisest. Seega peaks olema lausa debiilsus väita "lõhe laienes" "lõhe vähenes" asemel. Sama kehtib ka "raha ei ole" teema kohta. Lihtsalt ebaeffektiivsust ja lihtlabast rumalat arrogantsi on liiga palju ning häid juhte jällegi liiga vähe.
                    kui me jätame kõrvale a la EA, EAS, EE, siis tegelikult on tippjuhid avalikus sektoris võrdluses erasektoriga tasustatud pigem madalalt ning sealt tuleb ka see kompententsipuudus. Üks kõrge kvaliteediga juht erasektoris ei lähe never (üldistatult öeldes) avalikku sektorisse, sest piltlikult öeldes see kaasnev pasarahe ei ole seda väärt. Ja lähevadki need, kes on erasektoris midagi "perse keeranud".

                    Comment

                    • Strawberry
                      Varasemalt kasutaja "romeo"
                      • Aug 2012
                      • 1229

                      #2065
                      Re: majanduse offtopic

                      Algselt postitas vsiu100 Vaata postitust
                      Sellega ma ei mõtle, et neid vaja ei oleks. Muidugi on. Lihtsalt liialt palju.
                      Aga kui arste on puudu, peaaegu kõik haiglad töötavad skeleton crew-ga, opi järjekorrad võivad ulatada üle aasta, arstid on alamakstud ja ühiskond ka veel sülitab peale ja küsib, miks sa loll arstiks õppima läksid ? oma viga, et kiirabibrigaadis rügad.

                      Mis siis lahendus on ?

                      Comment

                      • karupoeg
                        Pokkerihai
                        • Jun 2012
                        • 3823

                        #2066
                        Re: majanduse offtopic

                        Algselt postitas Strawberry Vaata postitust
                        Aga kui arste on puudu, peaaegu kõik haiglad töötavad skeleton crew-ga, opi järjekorrad võivad ulatada üle aasta, arstid on alamakstud ja ühiskond ka veel sülitab peale ja küsib, miks sa loll arstiks õppima läksid ? oma viga, et kiirabibrigaadis rügad.

                        Mis siis lahendus on ?
                        1) tugevam ametiühing

                        2) kindlasti mitte streikimine ja sellest kaasneva töö intensiivsuse kasv, mille kannatajaks on rahvas.

                        e: lihtsalt paar mõtet, mitte kogu lahendus.
                        Last edited by karupoeg; 17.04.13, 09:58.

                        Comment

                        • turusolkija
                          Jube Noob
                          • Nov 2012
                          • 100

                          #2067
                          Re: majanduse offtopic

                          Eurostati värske haridusteemaline uuring tõi esile, et Eestis on teistest euroliiduriikidest laiemad käärid 30-34-aastaste kõrgharidusega meeste ja naiste osakaalus.


                          IMHO see artikkel väljendab Eesti kõige suuremat probleemi. Mehed on lollid ja harimatud, naised on madala enesehinnanguga ning tööturg ei toimi nendele soodsalt. Kui oleks võimalik kuidagi mehed kooli saata ja naistesse natuke rohkem "jalaga uks lahti" enesekindlust süstida, siis oleks võimalik ümberjagamise loogikast natuke kaugemale ka mõelda.

                          Comment

                          • pastilaa
                            kuum poiss
                            • Apr 2009
                            • 7518

                            #2068
                            Re: majanduse offtopic

                            Algselt postitas vsiu100 Vaata postitust
                            imo peaks lavakasse(kunsti akadeemiasse jne) astuv inimene olema piisavalt tark ja haritub juba selleks hetkeks, aru saamaks, et ta peab oma hingelise loomingu ja sisemise rahu ning õnnetunde arvelt tegema järeleandmisi materiaalsetes väärtustes.
                            Miks? Sest tema tegevust tarbib nn ärimees, kelle makstava tasu selle eest paneb turg paika. See tasu ei ole üle keskmise kuna neis valdkondades on lihtsalt ülepakkumine. Sellega tuleb eriala valikul arvestada.
                            ma ei rääkinud suvalistest reategelastest. rääkisin absoluutsest tipust. arvamusliidritest - kellest loed nii meediast kui kelle esinemistele poole aasta piletid ette ära müüdud. jutt on vaimueliidist (niivõrd kui nõme ka see sõna ei tundu) ja peamistest kultuuri kandjatest. mu meelest ON proporsioonid siin paigast ära, kui sellised inimesed saavad palka alla riigi keskmise. ja neid inimesi ei ole tegelikult palju - see näitab lihtsalt üleüldist riigi (alavääristavat) suhtumist kultuuri, haridusse - eestlastesse.

                            Comment

                            • Strawberry
                              Varasemalt kasutaja "romeo"
                              • Aug 2012
                              • 1229

                              #2069
                              Re: majanduse offtopic

                              Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                              1) tugevam ametiühing

                              2) kindlasti mitte streikimine ja sellest kaasneva töö intensiivsuse kasv, mille kannatajaks on rahvas.
                              Mulle jääb arusaamatuks, mis täpselt sinu arust ametiühingu relvaks siis on ?

                              Comment

                              • rahvavaenlane
                                Klubi Liige
                                • Dec 2009
                                • 3040

                                #2070
                                Re: majanduse offtopic

                                pastilaa, siin ma väga nõus sinuga olla ei saa. näitlejad, lavastajad, need kes eesti mõistes tuntud-teada nimed saavad juba ainuüksi sealt teatrist kus nad ametlikult tööl on üle keskmise palka. töötasin aastatel 2000-2001 draamas valgustajana ja nägin kõrvalt mismoodi nad elasid. enamusel olid täiesti normaalsed autod, rõivastus üle keskmise, pidevalt käisid reisimas jne. ja ma ei kuulnud ka, et et keegi oleks niiväga halanud oma palga üle. jah, oli ka erandeid. ütleme 40-st näitlejast kes seal töötas 10 olid sellised kes said vähem palka. aga need olid ka sellised kelle nime sa pole kunagi kuulnud ja kellele pakuti nö kohatöidet. ala tummrollid ja kui lavalt oli vaja midagi ära viia. aga ma arvan, et nüüdseks on nad juba ammu ametit vahetanud.

                                Comment

                                Working...