majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • muruntau
    • Jan 2009
    • 4325

    #2236
    Re: majanduse offtopic

    Kuld hetkel @$1200. Mull juba visiseb tühjaks? Ühtlasi meenuvad ka siin lõimes toimunud vaidlused kulla pooldajate ja vastaste vahel. Tervitakski enda toonaseid oponente

    Comment

    • pastilaa
      kuum poiss
      • Apr 2009
      • 7518

      #2237
      Re: majanduse offtopic

      nägin täna just fytet ja veeretast kangidega vastu tulemas

      Comment

      • vennike
        Pokkerihai
        • Mar 2009
        • 1958

        #2238
        Re: majanduse offtopic

        Algselt postitas muruntau Vaata postitust
        Kuld hetkel @$1200. Mull juba visiseb tühjaks? Ühtlasi meenuvad ka siin lõimes toimunud vaidlused kulla pooldajate ja vastaste vahel. Tervitakski enda toonaseid oponente
        erplander ja maheaatom maruvaikselt mäluvad kapsast lol

        Comment

        • overbet
          Pokkerihai
          • Sep 2010
          • 1620

          #2239
          Re: majanduse offtopic

          Bitcoinide/litecoinidega tegeleb keegi? Kuidas moneybookersist btc-e saidile kõige lihtsam tee raha kanda oleks?

          Comment

          • estdonk
            Õpihimuline Mängur
            • Sep 2011
            • 450

            #2240
            Re: majanduse offtopic

            Tegelesin aga nüüd otsas.


            Seal trademise lehed mis acceptivad ka Moneybookersit. Muidu tehakse enamik tehinguid MtGox-is.

            Comment

            • overbet
              Pokkerihai
              • Sep 2010
              • 1620

              #2241
              Re: majanduse offtopic

              Algselt postitas estdonk Vaata postitust
              Tegelesin aga nüüd otsas.


              Seal trademise lehed mis acceptivad ka Moneybookersit. Muidu tehakse enamik tehinguid MtGox-is.
              Ma mõtlesin pigem rohkem Litecoinidesse investeerida, need pidavat ka kuskil kuu aja pärast MtGoxi minema. Sahistatakse, et siis just läheb nende hind üles.

              Comment

              • kallekusta
                Grinder
                • May 2012
                • 603

                #2242
                Re: majanduse offtopic

                Mis kulda puutub siis loogiline, et mull kunagi lõhkeb. Aga 9 aasta jooksul tõusis kulla hind pea 5 korda. Seega teeniti selle pealt ikka päris hästi. Kulda investeerijad said selle aja jooksul kindlasti parema tootluse kui enamus aktsitatega mässajaid.

                Comment

                • vennike
                  Pokkerihai
                  • Mar 2009
                  • 1958

                  #2243
                  Re: majanduse offtopic

                  Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
                  Mis kulda puutub siis loogiline, et mull kunagi lõhkeb. Aga 9 aasta jooksul tõusis kulla hind pea 5 korda. Seega teeniti selle pealt ikka päris hästi. Kulda investeerijad said selle aja jooksul kindlasti parema tootluse kui enamus aktsitatega mässajaid.
                  1979 st aastast saadik on kuld tõusnud vaid tühised 60%, kümnetes kordades vähem kui aktsiad.

                  Comment

                  • rahvavaenlane
                    Klubi Liige
                    • Dec 2009
                    • 3040

                    #2244
                    Re: majanduse offtopic

                    Algselt postitas vennike Vaata postitust
                    1979 st aastast saadik on kuld tõusnud vaid tühised 60%, kümnetes kordades vähem kui aktsiad.
                    möh? millega sa võrdled?

                    E: dollari suhtes oled sa ikka väga put.si pannud. alates 79-12 ca ma ei teagi palju? 79 maksis ehk alla 30$ oz 2013 peak oli 1800$. mida sa mõtled selle 60-ga? taala ekvivalenti? isegi siis mitte
                    Last edited by rahvavaenlane; 03.07.13, 00:44.

                    Comment

                    • vennike
                      Pokkerihai
                      • Mar 2009
                      • 1958

                      #2245
                      Re: majanduse offtopic

                      Algselt postitas rahvavaenlane Vaata postitust
                      möh? millega sa võrdled?

                      E: dollari suhtes oled sa ikka väga put.si pannud. alates 79-12 ca ma ei teagi palju? 79 maksis ehk alla 30$ oz 2013 peak oli 1800$. mida sa mõtled selle 60-ga? taala ekvivalenti? isegi siis mitte
                      1980 maksis oz kulda ca 800$, hetkel 1200midagi, saan umbes 60% tõusu.

                      tegelikult ma pigem tahtsin taksojuhist kustat tiba konksutada aga sa läksid kohe õnge

                      Comment

                      • kallekusta
                        Grinder
                        • May 2012
                        • 603

                        #2246
                        Re: majanduse offtopic

                        Njah

                        Mitte kulla hind ei lange vaid raha väärtus kukub

                        Läbi ajaloo on alati kehtinud üks reegel: kel on kulda, teeb reeglid. Ligi nelikümmend aastat ehk ajast, kui kullastandardist loobuti, pole see teadmine just väga sageli meie meeltes olnud, ei teispool Atlandi ookeani, Brüsselis ega ka mägikülas, kus elab kitsi karjatav ning doominot mängiv kreeklane.
                        Last edited by kallekusta; 03.07.13, 10:59.

                        Comment

                        • rahvavaenlane
                          Klubi Liige
                          • Dec 2009
                          • 3040

                          #2247
                          Re: majanduse offtopic

                          minu viga, uurisin veidi vanu kulla hindasid praegu. sellel ajal oli ka hinnatõus.

                          Comment

                          • pkmarek
                            Jube Noob
                            • Oct 2008
                            • 193

                            #2248
                            Re: majanduse offtopic

                            tegelikult kulla hind reaalväärtuse poolest ei ole tõusnud üle 1980 aasta 800 dollari taseme. Kui arvestada inflatsiooni, et saavutada sama tase 1980 aastaga, siis peaks kulla hind olema üle 2400 dollari.

                            Comment

                            • muruntau
                              • Jan 2009
                              • 4325

                              #2249
                              Re: majanduse offtopic

                              Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
                              Njah

                              Mitte kulla hind ei lange vaid raha väärtus kukub

                              http://www.virumaateataja.ee/914562/...id-ja-loojang/
                              Lol, inflatsiooni olemasolu tuli sulle üllatusena? Ja täpsemalt milline selle taskufilosoofi, paanikakuulutajast võsamajandusteadlase argumentidest sulle ära tõestas, et peamiselt sentimentaalse väärtusega metallitükk on mõistlikum investeering kui nt reaalset lisaväärtust ja töökohti loovad ettevõtted (nende aktsiad)? Eriti arvestades, et ajalooliselt, +100 aasta perspektiivis on kulla tootlus olnud ~2-3% aastas ja aktsiatel ~11%.

                              Comment

                              • kallekusta
                                Grinder
                                • May 2012
                                • 603

                                #2250
                                Re: majanduse offtopic

                                Algselt postitas muruntau Vaata postitust
                                Lol, inflatsiooni olemasolu tuli sulle üllatusena? Ja täpsemalt milline selle taskufilosoofi, paanikakuulutajast võsamajandusteadlase argumentidest sulle ära tõestas, et peamiselt sentimentaalse väärtusega metallitükk on mõistlikum investeering kui nt reaalset lisaväärtust ja töökohti loovad ettevõtted (nende aktsiad)? Eriti arvestades, et ajalooliselt, +100 aasta perspektiivis on kulla tootlus olnud ~2-3% aastas ja aktsiatel ~11%.
                                Ja muruntau on Kalopaagose kilpkonn, kes elab 300 aastaseks.

                                Comment

                                Working...