majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Maxi
    Pokkerihai
    • Nov 2010
    • 1849

    #2161
    Re: majanduse offtopic



    Kui nii lihtne on manipuleerida aktsiaturuga, mis on võimalused et keegi seda tulevikus ebaausalt ära kasutama ei hakka?

    Comment

    • privador
      Pokkerihai
      • Oct 2008
      • 3951

      #2162
      Re: majanduse offtopic



      Huvitav pakkumine . Huvitav, mis plaanid omanikul on?

      Comment

      • tolmuahv
        Klubi Liige
        • Feb 2009
        • 2502

        #2163
        Re: majanduse offtopic

        Ilmselt on omanikul raha vaja. Tagasiostukohustus on pigem indikatiivne pakkumine kui siduv commitment. Seega võiks ta pakkuda ka, et ostab ära 100% kõrgema hinnaga 2a pärast, mingit reaalset ostukohustust tal sellest ei teki ja seda täitmisele pöörata ei saa.

        Comment

        • privador
          Pokkerihai
          • Oct 2008
          • 3951

          #2164
          Re: majanduse offtopic

          Kas see mingi scam pole? Omanik raskustes, eesmärk pangast lahti saada ja edasi hakata puuki panema aastateks
          Et uus omanik näeb üüriraha nagu oma kõrvu

          Comment

          • tolmuahv
            Klubi Liige
            • Feb 2009
            • 2502

            #2165
            Re: majanduse offtopic

            Algselt postitas privador Vaata postitust
            Kas see mingi scam pole? Omanik raskustes, eesmärk pangast lahti saada ja edasi hakata puuki panema aastateks
            Et uus omanik näeb üüriraha nagu oma kõrvu
            Ma küll seda välja ei lugenud sealt. Kui üüri ei maksa, siis uus omanik tõstab välja ju. Kui normaalne üürileping on tehtud.

            Comment

            • tolmuahv
              Klubi Liige
              • Feb 2009
              • 2502

              #2166
              Re: majanduse offtopic

              Keegi uuris pokkeri ja tradingu vahelisi seoseid, leidis mitu tk: http://www.zerohedge.com/news/2013-0...er-and-trading

              Comment

              • privador
                Pokkerihai
                • Oct 2008
                • 3951

                #2167
                Re: majanduse offtopic

                30% küll turge kohe kindlasti ei beadi. Alla 10% ehk isegi 5%

                Comment

                • jrgn hell
                  Klubi Liige
                  • Oct 2008
                  • 3328

                  #2168
                  Re: majanduse offtopic

                  Pole praegu aega kaevata riigiteatajas. Äkki keegi teab kooli tõttu või niisama mingil põhjusel sellst asja:
                  Kuidas kehtib seadus antud olukorras, kui ettevõttele on teatud teenuse pakkumiseks vajalik pompside kohalolu. Et põhimõtteliselt pomps ei ole tööl, ei saa palka, aga incentivite kaudu figureerib kohal.
                  Ja selle peale ehitub, et kui pompsile pakkuda alkot ja süüa, siis kas see läheb erisoodustusmaksu alla, kuna ma ei osta seda töötajale hüvena, vaid pigem see on props ja samalaadne kui cateringi või hulgilao põhimõttel, ainukese vahena, et ma ei müü seda edasi.

                  Maksuametist ei ole mõtet ka küsida, sest ühegi küsimuse peale nad ei hakka kunagi gray areas laveerima ja viskavad riigi teajata lingi, või vastavad väga umbkaudselt ja mitte-siduvalt, ehk siis lõpetad seal oma küsimusega, kust alustasid.

                  Comment

                  • tolmuahv
                    Klubi Liige
                    • Feb 2009
                    • 2502

                    #2169
                    Re: majanduse offtopic

                    Kui ettevõtte huvides toimetab eraisik, kes pole omanik ja kes saab selle eest mingit hüve ilma igasuguse kirjaliku kokkuleppeta, siis maksuametil on kombeks nimetada seda töötasuks, vaatamata sellele, kas makstakse rahas või söögi-joogiga. Selle pealt tuleb maksta sotsmaksu ja tulumaksu osa kinni pidada (ehk sisult erisoodustusmaksu maksta). Lisaks saab ettevõte trahvi selle eest, et inimene ei ole tööle vormistatud. See on ka üsna loogiline - muidu ütleks iga vana ehitusel, et ta ainult niisama passib seal ja saab süüa-juua.

                    Comment

                    • jrgn hell
                      Klubi Liige
                      • Oct 2008
                      • 3328

                      #2170
                      Re: majanduse offtopic

                      Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
                      Kui ettevõtte huvides toimetab eraisik, kes pole omanik ja kes saab selle eest mingit hüve ilma igasuguse kirjaliku kokkuleppeta, siis maksuametil on kombeks nimetada seda töötasuks, vaatamata sellele, kas makstakse rahas või söögi-joogiga. Selle pealt tuleb maksta sotsmaksu ja tulumaksu osa kinni pidada (ehk sisult erisoodustusmaksu maksta). Lisaks saab ettevõte trahvi selle eest, et inimene ei ole tööle vormistatud. See on ka üsna loogiline - muidu ütleks iga vana ehitusel, et ta ainult niisama passib seal ja saab süüa-juua.

                      See on obv jh. Ise näinud ka neid vellosid, kellel enne tööriistad käes ei seisa, kui 2L walter on vereringes ja värinad läinud.

                      Aga jääb vist mu sõnastamise taha, sest ei mõtle nii, et pomps teeb tööd. Üritan väheke paremini.

                      Ütleme, et ettevõte saab teha oma asja nii pompsi kohaloleku kui ka kohalolekuta. Et ta ei tee seal konkreetselt mitte midagi, aga oleks hea, kui ta seal oleks.
                      Pmst, kui ma terve päeva ehitusobjektil istun näiteks, ja mitte midagi ei tee. Olengi lamp inimene seal, siis vaevalt saab maksuamet mulle valvuriametit kaela väänata, kui varaste tulekul, ma lihtsalt minema läheks.
                      Et tegelt ka, mitte midgai ei tee, mitte vormiliselt ainult ei huia.

                      Võib-olla nii parem, et kui ma lähen oma tegemistega ise pompsidele külla, aga neile by default on söök/alko nagu kostile minek, et kingitus kaasa.
                      Ja alkoga ka see, et ei ole mingi bumfight või muu socially fucked up värk, vaid lihtsalt oleks pompside omaduste tõttu optimaalne minna oma ettevõttega pompsidele külla ja viia neile süüa/juua, et nad minema ei läheks. Samas nad ei teeks seal mitte midagi.

                      Üritan veel ühe paraleeli tuua.

                      Kunagi oli täiesti lamp nalja-plaan hakata überballeritele pakkuma eksootilisi pidusid. A´la, kui sul on kõik olemas, siis teeks sellise peo, et võtaks sult telefoni ja rahakoti ära. annaks 200 eeku pihku, nn pealeka ja viinaraha ja paneks kuhugi paradnasse koos kartulisalati ja mingi muusikakanaliga korterisse lukku.

                      Kas suvaline inimene, kes käiks erinevate balleritega lakkumas iga kord, jooks sama alkot ja sööks sama sööki, oleks võrdeline klubis tantsijaga, või kvalifitseeruks lambipeolisena.

                      Sellised fucked up näited, aga huvitav.

                      edit: lisan sellele bolditud osale

                      et pmst, kui ta isegi mitte midagi ei tee, ja kui ma ise talle külla lähen, siis pmst mingit hüve saades ja kaudselt kasulik olles kvalifitseerub ta ikka töölisena pigem?

                      tundub jube gray area.
                      Last edited by jrgn hell; 27.04.13, 14:01. Põhjus: bolditud osa.

                      Comment

                      • alaska
                        forever
                        • Oct 2008
                        • 6599

                        #2171
                        Re: majanduse offtopic

                        Maksuseadused on tegelikult väga korralikult kirja pandud, niiet vajadusel leitakse alati midagi. Aga Eestis on olnud alati teatud prioriteedid ja teatud asju peetud teisejärguliseks. Kunagi öeldi minuarust avalikult, et alla 500 000 eeguste (käibe?)maksupettustega ei tegeleta, kuna kulud oleks suuremad asja menetlemisel ja seda raha niikuinii lõpuks ei nähta. Samuti lasti ehitada pool vabariiki maksuvabalt üles, alles nüüd on hakatud tegema haaranguid ehitusobjektidel ja ülla-ülla saadakse tohutult "esimest päeva tööl" kodanike kätte.
                        Kui sul on tegelikult kah mingid pompsid objektil tasuta kondamas, siis võib seal mingeid ohutuseeskirjade rikkumisi ja selliseid asju kaela väänata, makse juurde küll ei leiutata, kui keiss kohtus vett ei peaks ma usun. Üldiselt on meil ikkagi õigusriik, kus sina ei peaks oma süütust tõestama, vaid riik peaks tõestama sinu süüd.
                        Paragrahve ei tea obv...;-)

                        Comment

                        • jrgn hell
                          Klubi Liige
                          • Oct 2008
                          • 3328

                          #2172
                          Re: majanduse offtopic

                          Algselt postitas alaska Vaata postitust
                          Maksuseadused on tegelikult väga korralikult kirja pandud, niiet vajadusel leitakse alati midagi. Aga Eestis on olnud alati teatud prioriteedid ja teatud asju peetud teisejärguliseks. Kunagi öeldi minuarust avalikult, et alla 500 000 eeguste (käibe?)maksupettustega ei tegeleta, kuna kulud oleks suuremad asja menetlemisel ja seda raha niikuinii lõpuks ei nähta. Samuti lasti ehitada pool vabariiki maksuvabalt üles, alles nüüd on hakatud tegema haaranguid ehitusobjektidel ja ülla-ülla saadakse tohutult "esimest päeva tööl" kodanike kätte.
                          Kui sul on tegelikult kah mingid pompsid objektil tasuta kondamas, siis võib seal mingeid ohutuseeskirjade rikkumisi ja selliseid asju kaela väänata, makse juurde küll ei leiutata, kui keiss kohtus vett ei peaks ma usun. Üldiselt on meil ikkagi õigusriik, kus sina ei peaks oma süütust tõestama, vaid riik peaks tõestama sinu süüd.
                          Paragrahve ei tea obv...;-)
                          Jahtimisega ta vast tõesti nii on. See vist standard, et taganjärgi keegi vastupidist tõestama ei viitsi hakata, kui suure objekti on väga lühikese ajaga ära teinud ametlikult üks või paar meest.

                          Idee on muidu selline, et saaks pakkuda avaliku esinemise koolitust ja võimalust.
                          A´la, korralik lavanärv inimesel ja ei oska suures grupis maksma panna. Plus koolitustel alati kas keegi filmib, või suur hunnik pealtvaatajaid, kellel on nn social life, mis ei ole eriti mugav ilmselt.

                          Aga võtad publikuks pompsid, sest neil on:
                          Täiesti ükskõik, mida sa seal räägid või taidled.
                          Ta ei hoia oma ausat arvamust tagasi.
                          Ta ei lähe kuhugi fbsse või twitterisse trollima + ta ei pane su esinemisest klippe kuhugi online meediasse.
                          Ja kui ta saab juua või süüa seal, siis info levib kulutulena.

                          Lõpuks sul paarkümmend räuskavat pomps, kelle ees julgeks isegi laulda vast, sest keegi seda ei näe. Poisid tõmbavad vaikselt nina täis, hakkavad räuskama. Siis saad harjutada, kas suudad massi autoriteediga kontrollida jne.
                          Saad feedbacki küsida, mille peale ilmselt saadetakse solid auku. Õpid ära, et 20% loodab, et sul halvasti läheb ja 80% on sust pohhui esinedes jne.

                          Tunduvad ainult plussid.

                          Probleem ongi, et kas jook/söök ja pompsid ise kvalifitseeruvad mingi maksu alla. Sest keegi ei sunni neid seal olema, lihtsalt joovad seal ja vaatavad, kuidas inimesed komejanti teevad. Kõik võidavad.

                          Olen ise suht palju nii suhelnud nendega, et täis peaga rändan kuhugi urkasse ja siis ajan niisama juttu. Massi kokku ajamine poleks mingi probleem.

                          Solid ärimudel igatahes. Alustamiskulusid pmst polegi ja korralik "fuck the pain away" teraapia samuti imo.

                          any ideas, rofl?

                          Comment

                          • jrgn hell
                            Klubi Liige
                            • Oct 2008
                            • 3328

                            #2173
                            Re: majanduse offtopic

                            social value transition ka.

                            Pomps annab sulle oma aega ja precensit, vastu saab süüa ja juua. Ja jook ei ole siin üldse ainult mingi catalyst, sest keegi ei keela asotsiaalil juua ja meelelahutust nautides on väike naps normaalne.

                            Comment

                            • jrgn hell
                              Klubi Liige
                              • Oct 2008
                              • 3328

                              #2174
                              Re: majanduse offtopic

                              Kui veel laiendada ja proovida vastata küsimusele, miks seda vaja võiks olla, siis...

                              ...enamus esinemiskoolitused on kallid. Teiseks kui koolis näiteks avalik esinemine, siis esimesed screw-upid teed pmst samade inimeste ees, kellega mitu aastat koolis kokku hõõrud pärast jne.

                              Pomps on täiesti konfidentsiaalne.

                              Näiteks, mitte väga jõukas üliõpilane tahab enne kaitsma minemist harjutada oma ideede edasiandmist.
                              Kui suudad oma bakatööga pompsis huvi äratada, siis on ilmselt oponendiga ka kergem jne.

                              Comment

                              • alaska
                                forever
                                • Oct 2008
                                • 6599

                                #2175
                                Re: majanduse offtopic

                                Ma arvan, et sa ülehindad tugevasti pompse. Keegi ei suuda neid juhtida, eriti kui me räägime mingist arvestatvast hulgast korraga kinnises ruumis. Pigem siis pensionärid või mingi usuteema, sest see polegi väga tähtis ju, et esineja just oma konkreetset tööd esitaks, õpivad mingi muu esitluse selgeks vastavalt publikule, peaasi, et oma hirmu suudavad alistada. Saavad ka ausamaid reaktsioone.

                                Comment

                                Working...