majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • alaska
    forever
    • Oct 2008
    • 6599

    #751
    Re: majanduse offtopic

    Algselt postitas kuco Vaata postitust
    Küsiks sellist arvamust.

    Nimelt oma töö(progeja) tõttu on minu palk skaalal kõrgemas otsas aga ma reaalselt seda palka ära ei kuluta.

    Võtame kirvenäite, kus ma saan 2000 euri palka aga igapäevasteks kuludeks vajan ainult 1000 euri.
    Netopalk 2000 = 3520.05 Palgafondis
    Netopalk 1000 = 1733.01 Palgafondis

    Kui nüüd ma teeksin tööd ettevõttele oma OÜ kaudu ja küsiksin igakuiselt sama raha, mis kulub täna tööandjal.
    Igakuiselt jääks minu firmale "üle" 1787.04 euri, mida ma võin dividendidena välja võtta ja maksta nende pealt tulumaksu (475.03).
    Niimoodi saaksin majandusaasta lõpus võtta firmas välja 1312 euri lisapalka per kuu, mis annab 15.6% palgatõusu.

    Lisaks peaksin saama ka mõningaid kulusid firma alla suunata, mis võib vähendada minu igakuist püsikulu.

    Siin on kõrvale jäänud puhkusetasude arvestamine aga näiteks pole vaja.


    Mõtteid? Loogikavigu?
    Loogikavigu ei ole.
    Kindlasti alahindad summat, mida saad kokku hoida kulusid firma alla suunates, aga see selleks. Põhiline probleem on töötaja vs ettevõtja. On palju põhjuseid, miks enamus eelistab palgatööline olla.
    Last edited by alaska; 13.04.12, 13:28. Põhjus: mõtlesin juhatuse liikme tasu vs dividendid ja panin mööda...

    Comment

    • kuco
      Pokkerihai
      • Oct 2008
      • 1910

      #752
      Re: majanduse offtopic

      Algselt postitas jrgn hell Vaata postitust
      Kui tööandja nõus, siis pole vist probleemi. Mingil ajal soovitati õpetajatel ka teha sama lüke. Ainult kas sellisel juhul ei hakka sa sotsmaksu ise maksma, kui oma OÜst endal konkreetselt palga välja kirjutad?
      Otse loomulikult maksan ise sotsmaksu.
      ie. Netopalk 1000 = 1733.01 Palgafondis

      (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

      Comment

      • jrgn hell
        Klubi Liige
        • Oct 2008
        • 3328

        #753
        Re: majanduse offtopic

        Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
        Minu arust võiks me võtta võimalikult palju asju 1-1 Singapurist üle. Nad olid vähem kui 50a tagasi vaesem kui Hiina. Täna on 14% elanikkonnast dollarimiljonärid, neist on maailmas vaid 2 riiki rikkamad. Kuritegevus praktiliselt puudub. Neil pole mingeid maavarasid. Nad on järjepidevalt arendanud avatud majandust, korruptsiooni väga karmilt karistanud ja riik on käitunud ratsionaalse ja hea omanikuna. Suur vahe on selles, et nad pole demokraatiat eriti austanud ja valitsus on teinud seda, mida vaja teha ja mitte seda, mis järgmised 4a võimul hoiaks. Samas pole kellelegi liiga tehtud ja keegi riigist jalga lasta ei taha.
        Kui need dollarimiljonärid on töö tulemusena selle saavutanud ja korruptsioonile korralikult vastu võideldakse, siis polegi enam nii tore pukis istuda. Meil ju ongi võimul olemine ise räige hüve, millega omakorda hüvesid ise laiali jagada oma tuttavatele.


        Mingi korteriühistu teema oli ka eelmisel lehel.

        Kui hakkad moodustama, ja võtad haldusfirma peale, siis leping firmaga peab olema väga range, sest üldiselt võib öelda, et nad ei tee mitte midagi aga raha võtavad iga asja eest.

        Natuke aega tagasi jälgisin just, kui oli hrustsovkal vaja vahetada muinsuskaitsevööndis vanu aknaid ja muinsuskaitse tropp ei andnud luba. Seadus ütleb, et ilma kooskõlastamata ei tohi ja pärast esimest eitavat vastust haldusfirma loobus. Üks korteriomanik hakaks ise edasi ajama ja pärast pikka n*ssi ja riikliku MKA poole pöördumist tuli luba pmst kohe.
        Päris plaju orgunni vajab see majandamine igatahes, eriti kui kirju kaader majas on.
        Last edited by jrgn hell; 13.04.12, 13:34. Põhjus: düsgraaf

        Comment

        • tolmuahv
          Klubi Liige
          • Feb 2009
          • 2502

          #754
          Re: majanduse offtopic

          Algselt postitas kuco Vaata postitust
          Küsiks sellist arvamust.

          Nimelt oma töö(progeja) tõttu on minu palk skaalal kõrgemas otsas aga ma reaalselt seda palka ära ei kuluta.

          Võtame kirvenäite, kus ma saan 2000 euri palka aga igapäevasteks kuludeks vajan ainult 1000 euri.
          Netopalk 2000 = 3520.05 Palgafondis
          Netopalk 1000 = 1733.01 Palgafondis

          Kui nüüd ma teeksin tööd ettevõttele oma OÜ kaudu ja küsiksin igakuiselt sama raha, mis kulub täna tööandjal.
          Igakuiselt jääks minu firmale "üle" 1787.04 euri, mida ma võin dividendidena välja võtta ja maksta nende pealt tulumaksu (475.03).
          Niimoodi saaksin majandusaasta lõpus võtta firmas välja 1312 euri lisapalka per kuu, mis annab 15.6% palgatõusu.

          Lisaks peaksin saama ka mõningaid kulusid firma alla suunata, mis võib vähendada minu igakuist püsikulu.

          Siin on kõrvale jäänud puhkusetasude arvestamine aga näiteks pole vaja.


          Mõtteid? Loogikavigu?
          Üldjoontes õige, aga EMTA võib lugeda selle arvega tehtud osa ka töötasuks ja lisamaksu määrata. See on üsna õrn piir ja iga kaasus sõltub haldurist ja hiljem kohtus kohtunikust kui asi niikaugel. Lisaks igasugustes arvutustes ja plaanides soovitan arvestada KM efekti. Kui üks osapool on KM kohustuslane ja teine ei ole, siis võib sealt vahel mingit jama tulla kui asjad pole selgeks räägitud.

          Comment

          • leits
            Hundinui
            • Apr 2009
            • 9562

            #755
            Re: majanduse offtopic

            Algselt postitas jrgn hell Vaata postitust
            Kui need dollarimiljonärid on töö tulemusena selle saavutanud ja korruptsioonile korralikult vastu võideltakse, siis polegi enam nii tore pukis istuda. Meil ju ongi võimul olemine ise räige hüve, millega omakorda hüvesid ise laiali jagada oma tuttavatele.


            Mingi korteriühistu teema oli ka elemisel lehel.

            Kui hakkad moodustama, ja võtad haldusfirma peale, siis leping peab olema väga rnage firmaga, sest üldiselt võib öelda, et nad ei tee mitte midagi aga raha võtavad iga asja eest.

            Natuke aega tagasi jälgisin just, kui oli hrustsovkal vahetada muinsuskaitsevööndis vanu aknaid ja muinsuskaitse tropp ei anna luba. Seadus ütleb, et ilma kooskõlastamata ei tohi ja pärats eismest eitavat vastust haldusfirma loobus. Üks korteriomanik hakaks ise edasi ajama ja pärast pikka n*ssi ja riikliku MKA poole pöördumisele tuli luba pmst kohe.
            Hea näide. Praegu tuli meelde Cambodia (käisin mingi 2a tagas seal) ... epic võrdlus banaanivabariigiga (peaaegu nagu meie). Riigis on mingi 50k+ kindralit, kellel raha see kindral .. kindral käib asju ajamas .. Kohalik reaalne käibemaks on 0,1% .. alguses kysitakse 5%, aga kui viina ja asja sebid siis on 0,1% .. ja käibemaks tuleb sullis kindralile maksta .. Vat see on koht kuhu firmat rajada

            Comment

            • kuco
              Pokkerihai
              • Oct 2008
              • 1910

              #756
              Re: majanduse offtopic

              Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
              Üldjoontes õige, aga EMTA võib lugeda selle arvega tehtud osa ka töötasuks ja lisamaksu määrata. See on üsna õrn piir ja iga kaasus sõltub haldurist ja hiljem kohtus kohtunikust kui asi niikaugel. Lisaks igasugustes arvutustes ja plaanides soovitan arvestada KM efekti. Kui üks osapool on KM kohustuslane ja teine ei ole, siis võib sealt vahel mingit jama tulla kui asjad pole selgeks räägitud.
              100% teen tööd arve alusel.

              Kodanikuga Kuco lõpetatakse tööleping ja hakatakse OÜ Kucolt ostma teenust. OÜ Kuco võtab kodanik Kuco tööle ja maksab temale palka. Siis ei tohiks õrna piiri ju olla või ma eksin?

              Comment

              • tolmuahv
                Klubi Liige
                • Feb 2009
                • 2502

                #757
                Re: majanduse offtopic

                Algselt postitas kuco Vaata postitust
                100% teen tööd arve alusel.

                Kodanikuga Kuco lõpetatakse tööleping ja hakatakse OÜ Kucolt ostma teenust. OÜ Kuco võtab kodanik Kuco tööle ja maksab temale palka. Siis ei tohiks õrna piiri ju olla või ma eksin?
                Siis peaks OK olema jah. Aga sa pead endale turutingimustele vastavat palka maksma vms. Jälle väheke segane lugu, aga sa ei saa maksta miinimumi näiteks. Kas turutase on €1000 või €2000, seda otsustab ametnik hiljem. Aga seal on vist risk üsna väike jah kui sa vähegi keskmise palga lähedale maksad.

                Comment

                • Godspeed_EJ
                  Klubi Liige
                  • Nov 2009
                  • 3049

                  #758
                  Re: majanduse offtopic

                  Algselt postitas con Vaata postitust
                  Hei.

                  Sooviksin natuke nõu korteri ühistu või ühisuse moodustamiseks.

                  Elan kaheksa korteriga kortermajas, mis vajab uut katust. Majal puudub korrashoid, kuna keegi pole veel asjaga tegelenud. Katus maksaks ca 5k € ja veel võiks koridori teha viisakamaks jms. Asja rahastaks pangalaenuga ning kohustuse jaotaks majas olevate korterite vahel. Ideaalis ei saa indiviid laenukohtustust vaid iga korter saaks osa kohustusest vms.

                  Asja tahaks hoida võimalikult lihtsana. Kuidas oleks mõistlik asjale läheneda?
                  Pakume professionaalseid teenuseid nii korteriühistutele, ettevõtetele kui partneritele avalikus ja mittetulundussektoris.


                  Võta sealt vastava regiooni esindaja number ning las vastavad su küsimustele.

                  Üldiselt olen ma ok2aa nõus - ühistu loomine ja selle haldamine võib olla ilge k*pp. Mul tegi ka isa ca 12a tagasi 10 korteriga majja ühistu. Ise on seal esimees ja kuna ema on raamatupidaja, siis teeb ühistule ka tasuta raamatupidamist. Nad mõlemad pole selle aja jooksul mingi tasu selle eest võtnud, aga kogu asjaajamine ja lahkhelide lahendamine on nende õlgadel olnud.
                  Ehk kui on väga normaalsed majaelanikud, siis võid selle kohustuse võtta, aga kergem on see teenus sisse osta ja lihtsalt kontrollida, et haldusfirma liigselt raha ei hakka nõudma.

                  Comment

                  • inward
                    Klubi Liige
                    • Sep 2009
                    • 6275

                    #759
                    Re: majanduse offtopic

                    Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
                    Sittagi pole meile juurde vaja. Riik raiskab täna juba väga suure osa rahast niisama ära. Maksukoormust pole vaja tõsta, süsteemis on meeletult palju võimalik säästa kulusid kärpides.

                    Kui inimese maksukoormust tõsta, siis side-effect on, et ta tarbib vähem ja investeeringutele läheb vähem. Sama raha eest ehitab riik mõne muuseumi või annab selle sotsiaalabina tarbimisse, kus see samuti "lisandväärtust" loo. Seega majanduskasvule on mõju negatiivne.

                    Kui riigisektorist inimene lahti lasta, siis otsib ta loodetavasti erasektoris töö ja muutub maksuraha tarbijast maksuraha tootjaks. Riigi jaoks on see meeletult suur vahe. Täna on meil iga maksuraha tootja kohta ligi 2.5 selle tarbijat. Seega kui avalikus sektoris 100 matsi lahti lasta, kes erasektoris tööd leiab, siis selle eest saab ülal pidada keskmiselt 350 pensionäri/arsti/õpetajat/politseiniku. Natuke lihtsustatud, aga point sama. Suur reserv istub just seal peidus, mitte maksude tõstmises, et veelgi rohkem muuseume ja tühju koolimajasid kütta.
                    Uue jõustuva avaliku teenistuse seadusega seda asja loodetavasti parandatakse.

                    Kokkuvõtvalt: Ametniku staatus jääb neile inimestele, kes nt. eraettevõtluses on eesbüroos, või kes nö äri teevad ja need inimesed, kes abifunktsiooni täidavad (raamatupidajad, personalitöötajad jne) nemad hakkavad käima tulevikus töölepinguseaduse alla. See loob välja võimalusi, et seda tugifunktsiooni saaksid riigiaparatuuri institutsioonid sisse osta, mis erasektoris on väga levinud. Selle muudatusega hakkab avalik sektor sarnanema erasektoris käituva mudeliga. Kui nö tagateenuseid hakatakse sisse ostma, avalikud institutsioonid saavad rohkem keskenduma oma tegevus eesmärkidele, või selleks milleks nad on loodud. Erasektoris käitutakse samamoodi. Avaliku sektori põhifookus ei ole nende tugiteenuste osutamine iseendale.

                    Maksud ei too mingit revolutsioonilist muutust, et elu muutub paremaks, ilusamaks jne. Olen nõus tolmuahviga, et tegelikult põhiprobleem on selles, et riik tihtipeale ei kasuta oma ressursse üldse efektiivselt, et tagada võimalikult tõhusa väljundi ja tulemuslikkuse. Kaugel sellest.

                    Tooks näiteks lühidalt ettevõtluspoliitika, mida olen uurinud:

                    Riigikontrolli hinnang on, et vaid viiendik ettevõtetest, kes olid tootlikkuse kasvu saavutamiseks mõeldud toetust saanud, nägid sellel olulist mõju. Ettevõtete majandusnäitajate analüüs ei tuvastanud seost saadud toetuse ja majandusnäitajate positiivse muutuse vahel.

                    Ekspordi kasvule suunatud meetmed ei tööta ootuspäraselt. Majandusnäitajad kinnitavad, et eksporditoetust saanud on enne toetuse saamist oma jõududega eksporditulusid oluliselt suurendanud. Mõju uutele eksportijatele ja nende tekkele ei ole.

                    Ettevõtlustoetuste vähese mõjususe põhjuseks jäik, rõhuasetusteta ning killustunud toetuste süsteem, mis püüab korraga tegeleda väga paljude ettevõtlusprobleemidega ega arvesta sageli ettevõtete tegelikke vajadusi. Puudub paindlik, läbimõeldud ning selgete mõjueesmärkidega ettevõtluspoliitika. Toimivate ettevõtluspoliitiliste meetmete kujundamiseks on vaja tunda majandusharude arengutakistusi, see info poliitika kujundajal sisuliselt puudub.
                    Last edited by inward; 13.04.12, 14:25.

                    Comment

                    • privador
                      Pokkerihai
                      • Oct 2008
                      • 3951

                      #760
                      Re: majanduse offtopic

                      00% teen tööd arve alusel.

                      Kodanikuga Kuco lõpetatakse tööleping ja hakatakse OÜ Kucolt ostma teenust. OÜ Kuco võtab kodanik Kuco tööle ja maksab temale palka. Siis ei tohiks õrna piiri ju olla või ma eksin?
                      Kui sa maksad progrejana palka endale minpalka, siis võib ametnik öelda, et palgatase on nt 2keuri peal ja maksad ka sotsmaksu sealt.
                      Kui aga on selline imelik teenus v töökoht, siis on raske ametnikul tõestada palgasuurust. Ise tegelen kauplemisega ja saaks vabalt öelda, et näidakse kus see töökoht on? Mind ei võetaks ka 600euose tööpalga peale finantssektoris.

                      Comment

                      • privador
                        Pokkerihai
                        • Oct 2008
                        • 3951

                        #761
                        Re: majanduse offtopic

                        Krt tuleb see tolmuahvi jutt meelde
                        Oli ka 3 nädalat tagasi alaseljas jubedad valud. Sain perearsti juurde ägisedes-eriarsti juurde saab 2 KUU pärast-hallo-ma ei saa öösel magada, ega midagi teha. Käisin aegu uurimas-öeldi, et isegi hästi läinud-mõnel läheb 3 kuud...
                        Mis siis juhtub. Ma näen kolm võimalust-valu läheb üle ja see 2 v 3 kuu pärast olev "eriarsti visiit" muutub suht mõttetuks
                        Teisel juhul läheb asi veel hullemaks . On siis ka kolmas võimalus minna erakorralisse ja nõuda sinuga tegelemist, aga tegelikult see on ju perearsti teema.
                        Ja inimesel kellel on raha on mõtekas erakliinikusse minna, kus tegelakse temaga KOHE

                        Suht hirmutav on see haige olemine...
                        Last edited by privador; 13.04.12, 16:40.

                        Comment

                        • jrgn hell
                          Klubi Liige
                          • Oct 2008
                          • 3328

                          #762
                          Re: majanduse offtopic

                          Algselt postitas privador Vaata postitust
                          Krt tuleb see tolmuahvi jutt meelde
                          Oli ka 3 nädalat tagasi alaseljas jubedad valud. Sain perearsti juurde ägisedes-eriarsti juurde saab 2 KUU pärast-hallo-ma ei saa öösel magada, ega midagi teha. Käisin aegu uurimas-öeldi, et isegi hästi läinud-mõnel läheb 3 kuud...
                          Mis siis juhtub. Ma näen kolm võimalust-valu läheb üle ja see 2 v 3 kuu pärast olev "eriarsti visiit" muutub suht mõttetuks
                          Teisel juhul läheb asi veel hullemaks . On siis ka kolmas võimalus minna erakorralisse ja nõuda sinuga tegelemist, aga tegelikult see on ju perearsti teema.
                          Ja inimesel kellel on raha on mõtekas erakliinikusse minna, kus tegelakse temaga KOHE

                          Suht hirmutav on see haige olemine...
                          Hakka ülepäeviti ujumas käima. Mure peaks hakkama iseenesest lahenema.

                          Comment

                          • Platinum
                            FPP Pro
                            • Jan 2010
                            • 248

                            #763
                            Re: majanduse offtopic

                            veel otsa OT. Alaselg hakkas valutama enne jõule, lööb paremasse jalga alla välja. Ravi eriti pole. Ujuma ei soovita minna kui valutab kõvasti, hiljem kui vähe kergem olla, siis võimlema ja ujuma.
                            Alguses aitab füsioteraapia, elektriga on ka mõnus. Ise kodus saad teha nii, et ärkveloleku ajal iga 2 tunni tagant voodile kõhuli ja hoiad puusad maas, lükkad käed sirgu (10x seeriad) pärast jääd küünarnukkidele väheks ajaks. Kui tööl või kuskil, siis püsti seistes sama asja põmst, selga tuleb tagurpidi väänata.
                            Hommikul kohe kui ärkad, siis 1. kord.
                            Viimane asi on opp aga igast jamasi/halvatust võib kaasneda.

                            Comment

                            • fyte
                              Pokkerihai
                              • Jun 2010
                              • 3378

                              #764
                              Re: majanduse offtopic

                              Teema pisut OTks läinud, aga seljaprobleemide korral aitab kogemustega kiropraktik. Ise viimase 5a jooksul 3-4x käinud, kuna alaseljas lüli paigast nihkunud vms ja igakord on aidanud momentaanselt, kuigi jah, regulaarselt käies on pigem kallis lõbu - 35€ on seanss. Lihtsam lihaseid treenida, et kõike seda ennetada. Kui kellegil tõsine probleem, siis võin PMida kontaktandmed.
                              Nii palju kui minevikus nende "eriarstidega" kokku sai puututud, siis suht ebakompetentsed tundusid - ajasid mingit ebamäärast mulli...

                              Comment

                              • privador
                                Pokkerihai
                                • Oct 2008
                                • 3951

                                #765
                                Re: majanduse offtopic

                                Nujah...aga ega esialgu ju krt sa tea mis toimub. Alaseljas on ka neerud, seedesüsteemid, kasvajad jms
                                Kui kõhuvalu siis variante veel rohkem
                                Kõige parem variant oleks jah tavaline närvi v lihas valu

                                Comment

                                Working...