majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • peete82
    Vana Tegija
    • Jan 2010
    • 1310

    #1501
    Re: majanduse offtopic

    Üks suhteliselt edukas ettevõtja oli omal ajal EL-ga liitumise vastu ja ka euroga liitumise vastu, põhjenduseks see, et Eesti allhanke hinnad hakkavad tõusma ja siis on meie tööd raskem Skandinaaviasse müüa. Ja ei saa enam nii suuri kasumeid vahelt võtta. See ongi juhtunud. Elatustase on siin seevastu langenud, sest hinnad on räigelt tõusnud.

    Comment

    • Potsataja
      õilishing
      • Oct 2008
      • 5270

      #1502
      Re: majanduse offtopic



      Imo peaks kõik nagu korras olema, kui keskmise palgaga endale nii palju lubada saab

      Comment

      • Vandalar
        Pokkerihai
        • Oct 2008
        • 3577

        #1503
        Re: majanduse offtopic

        IMO see majanduskasv on meil siin juba kultuseks saanud ja ei saada aru, et see ei ole elu eesmärk- majanduskasv ei ole elu eesmärk for fucks sake.

        Comment

        • tolmuahv
          Klubi Liige
          • Feb 2009
          • 2502

          #1504
          Re: majanduse offtopic

          Algselt postitas peete82 Vaata postitust
          Üks suhteliselt edukas ettevõtja oli omal ajal EL-ga liitumise vastu ja ka euroga liitumise vastu, põhjenduseks see, et Eesti allhanke hinnad hakkavad tõusma ja siis on meie tööd raskem Skandinaaviasse müüa. Ja ei saa enam nii suuri kasumeid vahelt võtta. See ongi juhtunud. Elatustase on siin seevastu langenud, sest hinnad on räigelt tõusnud.
          Ehk siis teisisõnu kõik kaotasid? Kas pisut veider ei tundu? Marginal sai liikuda kas materjalide tarnijale (kõrgem tooraine hind), töövõtjale (kõrgemad palgad), kliendile (madalam toote väljamüügihind), maksudeks (kõrgemad maksud) või jäi ettevõtte kasumireale alles. Milline neist siis sinu arust juhtus?

          Comment

          • Potsataja
            õilishing
            • Oct 2008
            • 5270

            #1505
            Re: majanduse offtopic



            Tolmuahvi KOV temaatilistel ideedel on vaieldamatult mõte sees, kuid antud artikkel tuletab mulle samas meelde jutte, kuidas sealautade vahel Hummeriga töölisi veetakse ja kuidas miljonivilla tegelikult tööliste puhkamisvõimalusi silmas pidades ehitati.

            Comment

            • peete82
              Vana Tegija
              • Jan 2010
              • 1310

              #1506
              Re: majanduse offtopic

              Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
              Ehk siis teisisõnu kõik kaotasid? Kas pisut veider ei tundu? Marginal sai liikuda kas materjalide tarnijale (kõrgem tooraine hind), töövõtjale (kõrgemad palgad), kliendile (madalam toote väljamüügihind), maksudeks (kõrgemad maksud) või jäi ettevõtte kasumireale alles. Milline neist siis sinu arust juhtus?
              ütleme 2003 võrreldes on materjali hinnad kõvasti tõusnud ja töövõtja palgad ka tõusnud. Samas ei saa see töövõtja oma palga eest rohkem osta, sest hinnad on ka tõusnud. Ise ei saa hinda küsida, sest konkurents on tihenenud ja masu ka veel.

              Comment

              • tolmuahv
                Klubi Liige
                • Feb 2009
                • 2502

                #1507
                Re: majanduse offtopic

                Kas kõige selle lahenduseks oleks olnud EL-i mitte astumine? Või mis selle argumendi sisu on?

                Comment

                • peete82
                  Vana Tegija
                  • Jan 2010
                  • 1310

                  #1508
                  Re: majanduse offtopic

                  osad kindlad ettevõtjad kindlas valdkonnas kindlasti kaotasid EL-i astumisest.
                  Kas üldkokkuvõttes see Eestile kasulik oli, vast oli, arvestades kasvõi EL toetusi.
                  Samas on meie otsused olnud niivõrd lollid EL ja enda raha kasutamisel, raha on kasutatud jumal teab kuhu. Üledimensioneeritud ristmikud, valgustusega kergteed kapakohilasse, KUMU, ERM, teede savist ehitamine jne jne.

                  Comment

                  • pastilaa
                    kuum poiss
                    • Apr 2009
                    • 7518

                    #1509
                    Re: majanduse offtopic

                    paremat alternatiivi pole kahjuks. fakt - end of story

                    Comment

                    • Cash87
                      Vana Tegija
                      • Feb 2009
                      • 1402

                      #1510
                      Re: majanduse offtopic

                      Aga, mis värk selle gaasitoruga oli siis? Keegi ümberringi vastu ei olnud aga Eestil oli vaja hambaid näidata ja nüüd jäädi päris korralikust summast ilma ju. Kõik mille nimel? Nagu mina aru sain, et kui Eesti oleks rohelist tuld kohe alguses näidanud oleks meile kerkinud korralik tehas ning arvestatav hulk töökohti, mis kõik nüüd soomlastele jäid?

                      Comment

                      • Godspeed_EJ
                        Klubi Liige
                        • Nov 2009
                        • 3049

                        #1511
                        Re: majanduse offtopic

                        Algselt postitas peete82 Vaata postitust
                        ütleme 2003 võrreldes on materjali hinnad kõvasti tõusnud ja töövõtja palgad ka tõusnud. Samas ei saa see töövõtja oma palga eest rohkem osta, sest hinnad on ka tõusnud. Ise ei saa hinda küsida, sest konkurents on tihenenud ja masu ka veel.
                        Masu ikka kestab veel?

                        Comment

                        • leits
                          Hundinui
                          • Apr 2009
                          • 9562

                          #1512
                          Re: majanduse offtopic

                          Algselt postitas Cash87 Vaata postitust
                          Aga, mis värk selle gaasitoruga oli siis? Keegi ümberringi vastu ei olnud aga Eestil oli vaja hambaid näidata ja nüüd jäädi päris korralikust summast ilma ju. Kõik mille nimel? Nagu mina aru sain, et kui Eesti oleks rohelist tuld kohe alguses näidanud oleks meile kerkinud korralik tehas ning arvestatav hulk töökohti, mis kõik nüüd soomlastele jäid?
                          sest vene värk on "paha" :1 indeed üks lollimaid otsuseid imo eestlaste poolt ja siis hädaldavad, et transiit jääb väiksemaks :1

                          e: sellest ERM'st ma ka aru ei saa, ok ta ju võiks olla, aga tra kas selleks peab olema 78,5M € maksev "asi"? hell no
                          Last edited by leits; 13.03.13, 09:41.

                          Comment

                          • peete82
                            Vana Tegija
                            • Jan 2010
                            • 1310

                            #1513
                            Re: majanduse offtopic

                            Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust
                            Masu ikka kestab veel?
                            ehituse alal küll. Päris hull olukord on.

                            Comment

                            • Rage
                              Klubi Liige
                              • Nov 2008
                              • 6853

                              #1514
                              Re: majanduse offtopic

                              imho gaasijuhtme jms asjade üle siin vaidlemine küll mõttetu.. keegi meist ei oma piisavat taustainfot, et neid otsuseid kommenteerida adekvaatselt..

                              Comment

                              • tolmuahv
                                Klubi Liige
                                • Feb 2009
                                • 2502

                                #1515
                                Re: majanduse offtopic

                                Gaasijuhtme osas oleks sobiv viidata sellele GTO teemale, mille Codecci avas. Põhimõtteliselt tehti North Stream selleks, et Venemaalt saaks gaasi vedada läände ilma transiitriike läbimata. Selle rajamine maksis kordades rohkem kui oleks maksnud maismaale rajamine. Selle eesmärgiks oli, et igat riiki saaks eraldi hinnastada ja gaasi kasutada poliitilise instrumendina. Venemaa oli valmis selle eest lühikeses perspektiivis peale maksma.

                                North Streamist kaotajad on Soome, Baltikum, Valgevene, Ukraina, Poola. GTO järgi oleks olnud optimaalne, et keegi ei oleks lubanud seda enda majandusvetesse ehitada. Eesti läkski sellele ja ei lubanud. Aga Soomel on Venemaaga pikaajaliselt olnud pragmaatilisemad suhted (vist kehtiv gaasileping ka 2025 aastani) ja neile tundus, et parem on nõustuda juhtmega, sest neile pakuti mingeid soodustusi selleks puhuks. Teiste nõustumine tegi Eestist suure kaotaja. Oleks kõik "ei" ütelnud, oleks kõik sellest võitnud. Eeldusel, et Venemaa poleks saanud siis juhet ehitada (milles ma pole küll kindel, Eesti ja Soome vahel on neutraalvett ka).

                                Kokkuvõttes mina küll valitsust ei süüdista, et North Streamile "ei" üteldi. See oli ikka väga otseselt Eesti enda isoleerimiseks tehtud ja anda sellele veel oma heakskiit mingi kopika eest oleks lihtsalt alandav ja põhimõttelage. Häid variante ei olnudki siin olemas.

                                Comment

                                Working...