majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Potsataja
    õilishing
    • Oct 2008
    • 5270

    #781
    Re: majanduse offtopic



    Ok, 2011 väidetav tõus on üks asi aga 2010 väidetav langus?




    Ma saan aru, et autori emakeel pole eesti keel aga oleks võinud kedagi motiveerida teksti üle vaatama.
    Last edited by Potsataja; 22.04.12, 08:11.

    Comment

    • privador
      Pokkerihai
      • Oct 2008
      • 3951

      #782
      Re: majanduse offtopic

      Belluse ärimudel mulle väga meeldib. Enamus müüakse ju skandinaaviasse. Lisaks neil ka muud ärid. Rikaste topis nad teevad kindlasti tulevikus tugeva tõusu

      Comment

      • widescreen
        Grinder
        • Dec 2010
        • 579

        #783
        Re: majanduse offtopic

        Facebook läheb varsti börsile!!! Kas sealt on oodata sama mis juhtus kunagi skype-ga, et algul väike buy-in ja pärast printing moneyzzzzz (nagu ütles meie staar mängur):D.
        Või mida arvavad targemad inimesed? Olen natuke juba uurinud seda ja keegi ei ole öelnud ühtegi halba sõna selle kohta veel.

        Comment

        • tolmuahv
          Klubi Liige
          • Feb 2009
          • 2502

          #784
          Re: majanduse offtopic

          Jaeinvestoril IPO-t märkida saab FB puhul olema põhimõtteliselt võimatu. Järelturult võib osta, aga sealt tuleb see tõenäoliselt juba oluliselt kõrgema hinnaga. Sõltuvalt investorite/traderite huvist võib kohe peale IPO-t hind tõusta absurdsele tasemele, kus seda enam fundamentaalselt ei kannata hoida. Kerget ja riskivaba tulu siit ei tasu oota, teravaid elamusi võib küll pakkuda.

          Comment

          • privador
            Pokkerihai
            • Oct 2008
            • 3951

            #785
            Re: majanduse offtopic

            traderite keeles võib jah FB tekitada avanemisel tohutu ostusurve. LNKD,GRPN,GOOG,BIDU jt on seda nii 80% teinud. Oleneb ka sellest palju aktsiaid kauplemiseks läheb. Aga kindlasti on FB IPO-dest nn esimese kategooira staaraktsia

            Usa ipodel saab osaleda küll, aga peab olema USA panga nn kuldklient.

            Comment

            • tolmuahv
              Klubi Liige
              • Feb 2009
              • 2502

              #786
              Re: majanduse offtopic

              FB puhul räägiti IPO osas 5% placementist esialgu. Ehk siis $100b valuationi korral $5b. Subscription võib tulla nii umbes 50-100x suurem. Kui sa Morgan Stanleys kedagi isiklikult ei tea õigest osakonnast, siis IPO allocation saab olema 0.

              Comment

              • muruntau
                • Jan 2009
                • 4325

                #787
                Re: majanduse offtopic

                Eks sõltub ka, mis hinnatasemelt FB börsile tuleb. Kuigi kõik neti ettevõtted on sektorina imo konstantse mulli seisundis, valuatsioone pole üldse mõtet vaadata. Neid peab kuidagi teistmoodi hindama, kui traditsioonilimeate majandusharude aktsiaid, selle pärast pole ka ise kunagi julgenud neid puutuda.

                Teisalt tundub FB börsile tuleku ajastus väga õige olevat, hoogsa kasvu aeg on kindlasti läbi ja imo userbase'i laienemist vähemalt olulisel määral enam näha ei ole (nad on niigi kõikjal). Time to cash in. See võib ka tähendada, sõltuvalt sellest palju põhitegijad (Zuckerberg n' co) enda aktsiaid turule dumbivad, et projekt hakkab end nende jaoks ammendama. Väiksemate ettevõtete puhul on see küllaltki tihti nii. Nüüd sõltukski, kas FB tuleb kasvuaktsia või küpse aktsia hinnatasemega turule.

                Samuti pole ma kursis nende rahavoogudega, mis meetoditega nad enda klientidelt raha kätte saavad ja kas on alust arvata, et tulud tulevikus suurenevad. Või on põhjust mingi hetk oodata Orkuti saatust, nii ebausutav, kui see ka praegu ei ole. Selge see, et see üheks popiks aktsiaks saab, kuna "ma olen ju fb's, järelikult lendab see taevasse!" See aga ei tähenda tingimata kiiret sõitu rikkusesse (kasvuaeg on põhimõtteliselt läbi FB jaoks), vaid võib ka valusat langust tähendada, kui enda eeldatavalt kõrgeid tulevasi valuatsioone mõne aastaga õigustada ei õnnestu.

                Comment

                • tolmuahv
                  Klubi Liige
                  • Feb 2009
                  • 2502

                  #788
                  Re: majanduse offtopic

                  Ärge FB sellepärast küll keegi ostke, et asi on "fundamentaalselt seda hinda väärt". Nagu tõsiselt kohe.

                  Comment

                  • muruntau
                    • Jan 2009
                    • 4325

                    #789
                    Re: majanduse offtopic

                    jup, fb saab olema emotsionaalse aktsia musternäidis, juttu FB'st kordades rohkem, kui see reaalselt väärt on.

                    Comment

                    • Maheaatom
                      Grinder
                      • Oct 2008
                      • 958

                      #790
                      Re: majanduse offtopic

                      Minu jaoks tundub (iseäranis pikajaline) investeerima mingitesse veebiportaalidesse ja netiäridesse (eriti meelelahutuslikesse), üsna risky business. Maailma muutub jube kiiresti, inimesed vajavad aina uusi tooteid ja lahendusi ning neid mõeldakse pidevalt juurde. Ehk see sama Orkuti näide...

                      Aga...huvitav mis põhjusel näiteks Korobeinik rate.ee tagasi ostis? Kindlasti seal mingi point (eriti hea hind, kliendibaas, edasi arendatavad uued projektid vms.) oli, kuid kõrvaltvaatajana on sellest natuke raske aru saada.

                      Comment

                      • Pumper
                        Klubi Liige
                        • Mar 2009
                        • 2359

                        #791
                        Re: majanduse offtopic

                        Algselt postitas Maheaatom Vaata postitust
                        Aga...huvitav mis põhjusel näiteks Korobeinik rate.ee tagasi ostis? Kindlasti seal mingi point (eriti hea hind, kliendibaas, edasi arendatavad uued projektid vms.) oli, kuid kõrvaltvaatajana on sellest natuke raske aru saada.
                        Noored naised loomulikult.

                        Comment

                        • andu_andu
                          Pokkerihai
                          • Jan 2009
                          • 4050

                          #792
                          Re: majanduse offtopic

                          Algselt postitas Maheaatom Vaata postitust
                          Minu jaoks tundub (iseäranis pikajaline) investeerima mingitesse veebiportaalidesse ja netiäridesse (eriti meelelahutuslikesse), üsna risky business. Maailma muutub jube kiiresti, inimesed vajavad aina uusi tooteid ja lahendusi ning neid mõeldakse pidevalt juurde. Ehk see sama Orkuti näide...

                          Aga...huvitav mis põhjusel näiteks Korobeinik rate.ee tagasi ostis? Kindlasti seal mingi point (eriti hea hind, kliendibaas, edasi arendatavad uued projektid vms.) oli, kuid kõrvaltvaatajana on sellest natuke raske aru saada.
                          wow ma ei teadnudki, et ta selle tagasi ostis. Mis hinnaga ja on sellest kuskil pikemalt juttu ?

                          Comment

                          • nikitheone
                            Mr. Puujalg
                            • Aug 2009
                            • 6446

                            #793
                            Re: majanduse offtopic

                            &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

                            Comment

                            • con
                              Pokkerihai
                              • Jul 2010
                              • 1954

                              #794
                              Re: majanduse offtopic

                              Algselt postitas Maheaatom Vaata postitust
                              Minu jaoks tundub (iseäranis pikajaline) investeerima mingitesse veebiportaalidesse ja netiäridesse (eriti meelelahutuslikesse), üsna risky business. Maailma muutub jube kiiresti, inimesed vajavad aina uusi tooteid ja lahendusi ning neid mõeldakse pidevalt juurde. Ehk see sama Orkuti näide...

                              Aga...huvitav mis põhjusel näiteks Korobeinik rate.ee tagasi ostis? Kindlasti seal mingi point (eriti hea hind, kliendibaas, edasi arendatavad uued projektid vms.) oli, kuid kõrvaltvaatajana on sellest natuke raske aru saada.
                              Uue perspektiivika idee puhul võib see päris väärtuslik olla. Või isegi mingi uue teenuse intregeerimine. samas on rate ka ainuke arvestatav tutuvumiste sait vms. Maainimesed üritavad suhet leida jms. FB'l privaatsete profiilide ja süsteemi juures puudub selline võimalus täielikult.
                              Vb on isegi praegusel e-aastakümnel oma koht suuremat sorti veebi-tutvumise keskkonnal. Kerge nime/kujunduse vahetus ning uued teenused jms.

                              See, et linnainimeste hulgas saidi maine olematu ei mängi sellisel juhul erilist rolli. Lisaks maal on suhtumine pigem vastupidine.
                              Last edited by con; 25.04.12, 09:41. Põhjus: lihtsalt väike brainstorm, vb ajan jama

                              Comment

                              • Roomet
                                FPP Pro
                                • Dec 2009
                                • 211

                                #795
                                Re: majanduse offtopic

                                Minu arust on Martinson üks neist, kes omab ka uut suhtlusportaali Flirtic. Vb siis üritavad selle ratega kuidagi integreerida või selle kaudu kliente Flirticusse suunata. Sest raske on uskuda, et Rate uuesti populaarsust võtma hakkaks, pigem võiks seda teha uue brändi alt nagu seda on Flirtic.

                                Comment

                                Working...