Avaldatud: 2. märts 2012
Kategooria: Ranka Blogi

Dr. Chaom1 ravivõtted, Macau poole peal, uued sihid silmel.

Macaus veedame veel 16 päeva ja siis asume teele uute jahimaade suunas. Macau on minu jaoks väga tore linnake ja plaanin tulla siia sügisel tagasi pikemaks, sest ülelahe on Hongkong, mis on Aasia keskus nii asukohalt kui ka lennuliinide suhtes.

Tahaksin külastada Koread, Jaapanit, Taivani, Vietnami, Cambodiat, Malaisiat, Indoneesiat ja veel mõnda huvitavamat kohta ala mandrihiina jne.

Macaust veel niipalju, et tegu on 30 km2 suurusel alal asuv linn (võrdluseks lasnamäe pindala on ka ~30 km2), mis on endine Portugali asumaa. 1999-ndal aastal andis Portugal selle tagasi Hiinale ja pärast seda on Macaul õigus 50 aastat tegutseda autonoomse piirkonnana enne kui läheb tagasi Hiina alla.  Seepärast ka siin niipalju kasiinosid ja rohkem vabadust kui Hiinas. Samasugune diil on tehtud ka Hongkongiga.

Üldiselt linn ei ole kallis (v.a. hotellid). 5000 HKD-ga (500 eurot) saab omale korteri kui üürida pikemaks ajaks (eestlastele on Macaus 90 päeva viisavaba), toiduhinnad samad või isegi odavamad kui Tallinnas, takso on väga odav. Viisaga peaks saama nii, et kui 90 päeva täis lähed ülelahe Hongkongi (1 tunnine ferry sõit) ja tuled tagasi ning saad järgmised 90 päeva. Kogu aeg nii teha ei saa aga korra küll.

Temperatuurid on suvel soojad, talvel jahedamad. Hetkel kirjutamise aeg on 20 kraadi sooja aga mõned päevad tagasi oli ka 14-15 kraadi ainult. Ilm on enamus ajast udune/sombune ja päikest näeb suht vähe.

Allikas: wikipediaVaadata on palju – templitest kasiinodeni välja. Iga kasiino on omaette vaatamisväärsus ja raha ei ole kokku hoitud. Kasiinode eesruumides on tihti klaasitaga suured teemandid, maalid ja muu. Emepreros põrandal klaaskastides ühe kilosed kullakangid, veneetsia kasiino teisele korrusele on ehitatud väga reaalne veneetsia linn. Macau Toweris saab teha maailma kõige kõrgemast tornist benjiihüpet, avatud terrasidega baarid pilvelõhujate tipus, kust avaneb ilusa ilma korral maaliline vaade jne jne. Lisaks iga kasiino on nagu eraldi linn, kus on mitmeid restorane (näiteks Galaxys üksinda 50 restorani), siserand, 2000 hotelliruumi, kasiinos 450 mängulauda ja 1000 slotiaparaati.

 

Casino Venetian 2-nd floorLinn on väga puhas ja väga turvaline. Igapäev on Macaus ca. 120 000 turisti (Macaus 500 000 alalist elanikku) ja enamus neid mandrihiina turistid.  Kasiinondus Macaus on väga kõrgel tasemel, mis teeb sellest maailma kõige suurema kasiinokäibega linna/riigi, edestades isegi Las Vegast ja olles Macau põhiseks sissetulekuks, moodustades üle 50% riigi majandusest.

Viimane kasiino, mis ehitati oli eelmainitud hiidkasiino Galaxy. Selle ehituseks kulus 1.5 miljardit eurot ja Priidu sõbra Edwyni sõnul teeniti ehituskulud tagasi esimese kaheka kuuga.  Arvan, et see võib olla tõsi kuna kasiinod on suured, väga suured aga vabu kohti praktiliselt ei ole ning melu käib 24 tundi. Tihti pidi olema nii, et tullakse mandrilt Macausse reedel ja lahkutakse alles esmaspäeva hommikul esimese ferryga selle aja jooksul kordagi magamata. Pokkerilaudades näeb tihti tukkuvaid mängijaid, keda tuleb iga käsi üles ajada jne.

Edasised plaanid on veel lahtised aga mingi siht silme ees. Tõenäoliselt peale üürilepingu lõppemist lendan Cebule, kus veedan mõned päevad ja sealt edasi Annesele külle Angeles Citysse (viimased kaks linna Filipiinidel) ning pärast seda ehk 15 päeva veedan Bangkokis enne Eestisse tulekut. Aga siiani on kõik veel lahtine.

Lõpetuseks Priit jäi haigeks ja appi tõttas Dr. Chaom1, kes on kohaliku rahvameditsiiniga sina peal. Kolistas linnas suuremad apteegid läbi ja tõi meile hunniku erinevaid teesid. Osad neist seeneteed, osad juurteteed ja kirsiks tordi peal oli suur seen, mis hetkel potis haudub.  Info: http://en.wikipedia.org/wiki/Lingzhi_mushroom. Anname teada, kas aitas – pidi olema immunsüüsteemi tugevdav, väsimuse vastu aitab, luid tugevdab, vähivastane, noorendav jne. Üks imeseen on 😉€10 Pokkerisse

Kõik, kes avavad Unibet’i konto ja teevad esimese sissemakse, saavad koheselt €10 pokkerisse. Lisaks €200 boonust.

€10 saab kasutada €0.02/€0.04 rahamängudes ning pärast 750 flopi vaatamist on €10 ja selle tulemusena saadud võidud Sinu.


REEGLID JA TINGIMUSED
  • €10 lisatakse kontole rahalaua piletina.
  • €10 pilet lisatakse kontole koheselt pärast esimest sissemakset.
  • €10 piletit saab kasutada €0.02/€0.04 panustega NL Hold’em rahalaudades.
  • Kõik €10 pileti tulemusel saadud võidud lisatakse pileti summale juurde.
  • Piletil olev summa muutub sularahaks pärast 750 flopi vaatamist.
  • Kui piletil olev summa muutub sularahaks, siis see kuulub täielikult mängijale.

Seega avades Unibet’i konto nüüd, saad koheselt €10 täiesti tasuta mängimiseks. Kõik võidud liidetakse pileti summale juurde ja kui oled vaadanud ära 750 floppi, siis saad €10 kui ka selle tulemusena saadud võidud endale. Kui kaotad ei juhtu midagi.


Samal Teemal