Avaldatud: 12. september 2017

PokerStars muutis turniiride väljamaksete stuktuuri – rahadesse jõuab nüüd 20% mängijaid.

Alates eilsest võttis PokerStars kasutusele uue väljamaksete struktuuri, et pakkuda rohkematele mängijatele võimaluse jõuda rahadesse.

Kõik turniirid, kus varasemalt jagunes auhinnafond 12% osalenud mängijate vahel, siis nüüd samadel turniiridel jõuavad rahadesse 14% mängijaid. 14% väljamaksetega turniiridel jõuab rahadesse 16%; 16% turniiridel nüüd 18% ja 18% turniiridel saab rahasid koguni 20% mängijatest.

Tuleb siiski märkida, et muudatus ei mõjuta kõike turniire nagu näiteks Progressive Knockout turniirid, mitmed kallimate osalustasudega turniirid ja turniirid, kus juba rahalised auhinnakohad jagunesidki 20% osalenud mängijate vahel.

PokerStarsi esindaja Mike Jones’i sõnul muudatus ei ole kardinaalne ja enamjaolt märkavad seda mängijad, kes nüüd jõuavad tihedamini rahalisele auhinnakohale. Samas teaaandes tutvustas Mike Jones ka kiirelt PokerStarsi turniiripokkeri väljamaksete ajalugu.

VÄLJAMAKSETE AJALUGU POKERSTARSI TURNIIRIDEL

Kõik algas aastatel 2002 – 2006, kus enamikel turniiridel said rahadesse ainult 10% osalenud mängijatest. Toonased väljamaksete struktuurid võeti üle live-pokkeri turniiridelt ja põhjuseks, et mängijatel oleks lihtsam harjuda online-pokkeriga.

Siiski 10% väljamaksete struktuuril olid väga suured puudused – suur osa auhinnafondist läks finaallauda, millest omakorda esikoht sai märkimisväärse osa.

Finaallauas iga järgneva koha võidusummade vahed olid väga suured ja finaallauas võimalikult kõrge koha saavutamine oli rahalises mõttes äärmiselt tähtis, võrreldes tänapäeva väljamaksete struktuuriga.

Samas lahingud tagumiste turniiride kohtade puhul olid jällegi ebaolulisemad, sest moneyjump’id toimusid harvemini ja selleks võis kuluda kümnete kui isegi mitte sadade turniirimängijate elu, enne kui jõuti uuele rahalisele auhinnakohale. Seetõttu liiga paljud mängijad, kes said turniiril küll oluliselt erineva koha, said siiski täpselt sama palju auhinnaraha.

Aga kõige tähtsam – rahadesse jõudis kõigest 1 mängija kümnest. Ehk teisisõnu 9 mängijat kümnest ei saanud oma rahalise investeeringu ega ajakulu eest sentigi. See viis järgmiste aastate jooksul muudatusteni, kus lisati juurde rohkem moneyjump‘e, aga samas ühtlustati väljamakstavaid summasid.

Kuna raha ei kasva puu otsas ega teki turniiridele tühjast kohast juurde, siis vahendid selleks leiti finaallaua ja esikoha arvelt ehk teisisõnu finaallaua ja esikoha auhinnaraha vähendati ning jagati turniiri kaugemate auhinnakohtadele. Vanad head ajad, kui turniirivõit tähendas tõeliselt säravat palgapäeva, olid selleks korraks läbi.

Järgmise sammuna oli rahaliste kohtade arv. PokerStarsi pokkerimanagerid ja – tiim ei soovinud, et 90% osalenud mängijatest kõnnib turniirilt minema tühjade kätega – mida rohkem mängijaid jõuab rahadesse, seda parem.

ROHKEM MÄNGIJAID RAHALISTELE KOHTADELE

Kui varasemalt 10 mängijast sai raha ainult 1, siis toona esimese muudatusena jõudis rahadesse kaheksast mängijast 1. Põhjuseks, et rohkem mängijaid saaks võita sagedamini ja nii nautida mängu rohkem. Peale seda tehti järk-järgult sarnaseid muudatusi, andes rohkematele mängijatele võimaluse jõuda rahalistele kohtadeni.

10% rahalistest kohtadest sai 11.11%, 11.1% tõsteti 12.5%, 12.5% tõsteti 14.2% ja 14.2% pealt 16.6% peale.

Viimane kord kui sarnane muudatus tehi, oli selle aasta alguses, mil enamus turniiride auhinnaliste kohtade arv tõsteti 16.6% pealt 18% peale ehk rahadesse jõuab 5.5 mängija kohta 1 mängija. Nüüd siis viimase, 11. septembri muudatusega tõsteti kõrgeim väljamaksete protsent 20% peale ehk 5 mängija kohta jõuab 1 mängija rahadesse.€10 Pokkerisse

Kõik, kes avavad Unibet'i konto ja teevad esimese sissemakse, saavad koheselt €10 pokkerisse. Lisaks €200 boonust.

€10 saab kasutada €0.02/€0.04 rahamängudes ning pärast 750 flopi vaatamist on €10 ja selle tulemusena saadud võidud Sinu.


REEGLID JA TINGIMUSED

Samal Teemal