majanduse offtopic
Collapse
X
-
Re: majanduse offtopic
Kas keegi tõlgiks mida seal kirjutatakse? Ma väga ei hooma praegu :DAlgselt postitas Codecci Vaata postitust
Comment
-
Re: majanduse offtopic
Hakkan välja andma oma ristsõnaajakirja, mõni päev tagasi sai selleks ka vastav firma reg-tud.
Nüüd aga tuli vastus, et ristsõnade jaoks seda muudele trükistele väljastatavat numbrikoodi, mida saab kasutada ka toote riba/triip/vöötkoodina, ei anta:
Nagu trükise pealkirjast võib aru saada, taotlete ISBNi ristsõnadele.
ISBNi ei anta väljaannetele, mis eeldavad kasutajapoolset täitmist,
näiteks töövihikud, ristsõnad, värvimisraamatud. Sellise trükise
kaupluses müümiseks on vajalik vöötkood, mille saamiseks palun pöörduda
GS1 Estonia poole, telefon 6605535.
Nüüd see GS1 Estonia on üsna huvitav asutis, mis reklaamib end kui MTÜ, ent siiski ei pea paljuks küsida 195 € liitumistasu + 120 € (või enam, vastavalt firma müügitulule) aastamaksu - isegi kui sa vajad vaid ühte vöötkoodi. Võrdluseks, nt veebiserveri rent terveks aastaks koos domeeniga maksab vaid ca 60 €.
Kusjuures selgus, et sellel GS1 Estonial on vaid veidi üle 1000 liikme, Eestis on aga kordades enam ettevõtteid, kes vajavad vöötkoode, huvitav kust need võetakse?
Eks muidugi sai juba guugeldatud, et USAs jm on rida saite, mis pakuvad neid erineva raha eest, ka Euroopa EAN-13 koode, 1 kood 10 $ kuni 90 $ (hulgi ostes langeb ühiku hind sentideni), paljud neist on kahtlased, aga paistis ka olevat selliseid, mis saavadki oma koodid ametlikust rahvusvahelisest GS1 asutusest.
Äkki juhtumisi keegi puutunud kokku selle teemaga? Mõtlesin enne tellimist veel igaks juhuks uurida.
Ja samas võikski olla äriidee mõnele, kes viitsib sellega tegelda, hakata neid koode vahendama Eestis :)
Comment
-
Re: majanduse offtopic
(Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)Algselt postitas erplander Vaata postitustHakkan välja andma oma ristsõnaajakirja, mõni päev tagasi sai selleks ka vastav firma reg-tud.
Nüüd aga tuli vastus, et ristsõnade jaoks seda muudele trükistele väljastatavat numbrikoodi, mida saab kasutada ka toote riba/triip/vöötkoodina, ei anta:
Nagu trükise pealkirjast võib aru saada, taotlete ISBNi ristsõnadele.
ISBNi ei anta väljaannetele, mis eeldavad kasutajapoolset täitmist,
näiteks töövihikud, ristsõnad, värvimisraamatud. Sellise trükise
kaupluses müümiseks on vajalik vöötkood, mille saamiseks palun pöörduda
GS1 Estonia poole, telefon 6605535.
Nüüd see GS1 Estonia on üsna huvitav asutis, mis reklaamib end kui MTÜ, ent siiski ei pea paljuks küsida 195 € liitumistasu + 120 € (või enam, vastavalt firma müügitulule) aastamaksu - isegi kui sa vajad vaid ühte vöötkoodi. Võrdluseks, nt veebiserveri rent terveks aastaks koos domeeniga maksab vaid ca 60 €.
Kusjuures selgus, et sellel GS1 Estonial on vaid veidi üle 1000 liikme, Eestis on aga kordades enam ettevõtteid, kes vajavad vöötkoode, huvitav kust need võetakse?
Eks muidugi sai juba guugeldatud, et USAs jm on rida saite, mis pakuvad neid erineva raha eest, ka Euroopa EAN-13 koode, 1 kood 10 $ kuni 90 $ (hulgi ostes langeb ühiku hind sentideni), paljud neist on kahtlased, aga paistis ka olevat selliseid, mis saavadki oma koodid ametlikust rahvusvahelisest GS1 asutusest.
Äkki juhtumisi keegi puutunud kokku selle teemaga? Mõtlesin enne tellimist veel igaks juhuks uurida.
Ja samas võikski olla äriidee mõnele, kes viitsib sellega tegelda, hakata neid koode vahendama Eestis :)
Ma ei tea täpselt millist koodi sa taga ajad, aga ise kasutan EAN-13 tegemiseks (seal teisi variante veel)
The world's most capable barcode generator. Easily create any barcode in EPS, PDF, SVG, PNG or JPEG format.
Alla saab laadida ka vektorgraafikas triipkoode ja mobiiliga võid kontrollida (tõmba mingi barcode äpp), et kõik õige
Comment
-
Re: majanduse offtopic
Täpselt seda EAN-13 koodi ongi vaja. Vöötkoodi tekitamine olemasoleva numbri põhjal pole aga probleemiks, seda saab teha mitmete programmidega, nt Corel Draw. Põhiküsimus ongi, et kust sa võtad need numbrid? Päris laest ju ei võta? :)
Suvalist numbrit hästi ei saa panna, see võib kokku langeda mõne muu kasutuses olevaga.
--
Üks muu asi, mis siia teemasse ilmselt sobib, et keda huvitavad mõnevõrra alternatiivsed ja värskendavad vaated maailma majandus- ja rahandusprobleemidele, siis võib soovitada 3 x nädalas aset leidvat saadet nimega Keiser Report telekanalis RT (Russia Today), kõik saated on ka veebis:
RT’s Keiser Report is a no holds barred look at the global financial headlines. Nothing escapes the eye of Max Keiser, a former stockbroker, and co-founder of the Hollywood Stock Exchange.
ja
Paljud teemad on küll suht UK-kesksed, sest saadet tehakse Londonis. Max Keiser ise on pärit USA-st, on töötanud muuhulgas koomikuna, börsimaaklerina, tele- ja filmitegijana. Saated on üsna meelelahutuslikud ja teravad, tundub, et kohati keerab teadlikult vinti üle ja mõnikord haibib ka kahtlase väärtusega asju, nt Bitcoini.Last edited by erplander; 02.08.13, 22:00.
Comment
-
Re: majanduse offtopic
Oskab keegi optsioonidest rääkida? Kas selles vallas on üksikindiviidil üldse võimalik edge leida (a'la anomaaliad hindades) kui teiselt poolt institutsioonid vastu ärivad? Üksikindiviidi all pean silmas mitte spekulaatorit, vaid isikut kes tunneb süviti kuidas optsioonid töötavad, Black-Scholes mudelit, delta/gamma/vega edgemist jms (ehk põhimõtteliselt üksikindiviid on teadmiste poolest võrdsel tasemel nagu institutsioonis töötav analüütik/modeleerija).
Comment
-
Re: majanduse offtopic
Optsioonide teoreetiline põhi on piisavalt lihtne, et igale majanduse kõrgharidusega inimesele on võimalik see nädalaga selgeks teha. S.t. kõik turul toimetavad tegelased peaksid teooriat tundma. Pokkeriga paralleel võiks olla "NLHE reeglite omandamine", mis on võrdlemisi lihtne.Algselt postitas Fabulous Vaata postitustOskab keegi optsioonidest rääkida? Kas selles vallas on üksikindiviidil üldse võimalik edge leida (a'la anomaaliad hindades) kui teiselt poolt institutsioonid vastu ärivad? Üksikindiviidi all pean silmas mitte spekulaatorit, vaid isikut kes tunneb süviti kuidas optsioonid töötavad, Black-Scholes mudelit, delta/gamma/vega edgemist jms (ehk põhimõtteliselt üksikindiviid on teadmiste poolest võrdsel tasemel nagu institutsioonis töötav analüütik/modeleerija).
Küsimuse sisuline pool on veidi segane. Optsioone on võimalik põhimõtteliselt kaubelda mitmel viisil. Sa võid olla kas "deski" rollis, s.t. üritada kirjutada neid ise suhteliselt valimatult välja ja võtta nt. volatiilsuse osas turul nägemust ja omamata erilisi teadmisi alusvarast. Hoopis teine lähenemine oleks alusvara põhjalik tundmine, milles võtta optsioonidega võimendatud positsiooni turul. Aga üldiselt võib lähtuda sellest, et turud on efektiivsed ja vähegi likviidse alusvara korral on suurte majade optsioonideskid (ja pädevad üksiküritajad) lihtsama raha üles korjanud. Raha teenimiseks pead midagi väga väga hästi tegema.
Mitte pahapärast, aga kui pokkeriga võrrelda, siis näeb küsimus natuke selline välja, et mõni vähem asjaga tegelenud huviline esitab foorumis küsimuse "Mida ovebetist arvate? Kas see võiks kasumlik olla?". Juba sellise küsimuse esitamine sisaldab küsija enda jaoks tihtipeale vastust.
Comment
-
Re: majanduse offtopic
Seda ma teada soovisingi.Algselt postitas tolmuahv Vaata postitustOptsioonide teoreetiline põhi on piisavalt lihtne, et igale majanduse kõrgharidusega inimesele on võimalik see nädalaga selgeks teha. S.t. kõik turul toimetavad tegelased peaksid teooriat tundma. Pokkeriga paralleel võiks olla "NLHE reeglite omandamine", mis on võrdlemisi lihtne.
Küsimuse sisuline pool on veidi segane. Optsioone on võimalik põhimõtteliselt kaubelda mitmel viisil. Sa võid olla kas "deski" rollis, s.t. üritada kirjutada neid ise suhteliselt valimatult välja ja võtta nt. volatiilsuse osas turul nägemust ja omamata erilisi teadmisi alusvarast. Hoopis teine lähenemine oleks alusvara põhjalik tundmine, milles võtta optsioonidega võimendatud positsiooni turul. Aga üldiselt võib lähtuda sellest, et turud on efektiivsed ja vähegi likviidse alusvara korral on suurte majade optsioonideskid (ja pädevad üksiküritajad) lihtsama raha üles korjanud. Raha teenimiseks pead midagi väga väga hästi tegema.
Mitte pahapärast, aga kui pokkeriga võrrelda, siis näeb küsimus natuke selline välja, et mõni vähem asjaga tegelenud huviline esitab foorumis küsimuse "Mida ovebetist arvate? Kas see võiks kasumlik olla?". Juba sellise küsimuse esitamine sisaldab küsija enda jaoks tihtipeale vastust.
Ma tean, et küsimus oli veidi primitiivne ja isegi võib-olla rumal, aga kuna ma olen konkreetses teemas täiesti algaja (üldiselt saan aru kuidas optsioonid toimivad) ei osanud kuidagi paremini ennast väljendada. Üldiselt tundub valdkond äärmiselt sümpaatiseeriv, aga sellel alal läbi löömiseks tuleb ilmselt kogu oma elu selle alla matta või siis osata "kastist väljas" mõelda (mis nõuab valdkonna süvitsi tundmist, ehk ikka tuleks lugemise ja uurimise alla meeletult kaua aega panna).
Comment
-
Re: majanduse offtopic
Kas targemad seletaksid, millel see väärtus põhineb? Lihtsalt hetkeseisuga tasuks selline invetseering ennast ära heal juhul poole sajandiga.
Comment
-
Re: majanduse offtopic
koolis anti selline ülesanne teha ehk keegi tahab aidata, peaks tegelt jube lihtne olema aga see amortiseerimis v2rk t6mbas juhtme kokku
ylesanne ise selline
(Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)Reederi inventuuriandmed on järgmised: RAHA pangas 10 000€; RAHA kassas 500€; LAEV 100 000€,
LAEVA AMORTISATSIOON 25 000€, VÕLAD LAEVAPERELIIKMETELE 22 000€, MAKSUKOHUSTUS 8000€, AKTSIAKAPITAL 25 000€.
Koosta inventuuriandmete alusel korrektne reeder bilanss.
Comment
-
Re: majanduse offtopic
Kuidas ma teen täiesti võhikutele a'la emadele, vanaemadele selgeks, et LHV on kõige parem pensionifond? Standard ütlused on, et "ah, mina ei usu, et kõige parem" ehk oleks vaja tõestust ja teine asi, et kardetakse, et LHV nii väike ja läheb pankrotti, siis ju eraisikutel midagi pensionifondist kaduma ei lähe, kantakse teise panka üle vms? Ja kas inimesel kes juba pensionieas on mingit vahet ka millises pangas fond on?
Ja kuidas kõige lihtsam üldse seda muuta, internetis saab kuidagi lihtsalt läbi netipanga vms?
Comment
-
Re: majanduse offtopic
Codecci - Kuidas sa kõigepealt end selles veennud oled, et LHV parim on? Nad on võtnud teistest erinevaid riske ja need on end viimase 4-5 aasta jooksul hästi õigustanud. Samas on nimetatud ajahorisont kaugelt liiga lühike, et kindlaid järeldusi teha 30 aasta perspektiivis. Kulu poole pealt on LHV samas kindlalt kõige kõrgemate tasudega. See on ka ainus kindel ja mõõdetav asi. Kui tootlust vaadata, siis algusest peale on LHV kindlalt parim. Viimased 5a ka parim. 3a osas on samas Swed neile ära pannud. 3 kuu lõikes on LHV suisa pikalt viimane. Kas selle pealt saab kindlalt järeldada, et see on parim fond turul?
Muidu ma ise pean ka LHV fondidest üsna palju. Eelkõige seetõttu, et neil on rohkem otsustusvabadust ja dünaamikat kui suurtel pankadel. Aga ma ei julge küll ütelda, et nad igas turusituatsioonis võitjad on. Nt. on LHV-l kaugelt kõige rohkem ebalikviidseid investeeringuid, mida igapäevaselt turgu ei hinnata. Või nt. on neil kõige rohkem kohalikku kinnisvara portfellides. Kas järgmise 5a jooksul lendab pigem Eesti kinnisvara või USA aktsiaindeks, on juba veidi keerulisem prognoosida.
Comment
-
Re: majanduse offtopic
Mu enda info pärineb ainult sellest mida targemad rääkinud on... Lauri nt alles mõniaeg tagasi FB-s kirjutas ja jagas mingeid linke kuidas LHV teistele pensionifondides ära teeb ja minu teada tal mingit omakasu selles ei tohiks olla kui inimesed LHV pensionifondidesse kolivad :)
Loomulikult võib juhtuda, et aastatega mõni teine fond hoopis osutub kasumlikumaks, aga kas sinu arvates praegu saadaoleva info põhjal ei ole LHV pensionifond siiski no-brainer?
Comment
-
Re: majanduse offtopic
Majandusinimesed, kas on mõtekam auto välja osta või liisida? Vaatan, et liisimisel on miinuspoolell lepingutasu(200) ja intress. Aga intress on ikka üllatavlt väike-mingi 3% juures. 200 euri lepingutasu pika perioodi 60 kuud ei tundu ka palju. Ainuke asi on kohustulik kasko, mis olenavalt autost on up to 50 euri kuus
Arvamused?
ja codecci Lauri paneb lhv-meestega viina sealt ka väike poolehoid:)Last edited by privador; 03.10.13, 12:02.
Comment
Comment