majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • tolmuahv
    Klubi Liige
    • Feb 2009
    • 2502

    #2266
    Re: majanduse offtopic

    Algselt postitas privador Vaata postitust
    Majandusinimesed, kas on mõtekam auto välja osta või liisida? Vaatan, et liisimisel on miinuspoolell lepingutasu(200) ja intress. Aga intress on ikka üllatavlt väike-mingi 3% juures. 200 euri lepingutasu pika perioodi 60 kuud ei tundu ka palju. Ainuke asi on kohustulik kasko, mis olenavalt autost on up to 50 euri kuus

    Arvamused?

    ja codecci Lauri paneb lhv-meestega viina sealt ka väike poolehoid:)
    Priva, sõltub sellest, kas sul on autoostu raha olemas ja kas rahale on paremat kasutust võimalik leida kui 5-6% p.a.

    Üldiselt kasko on kogu võrrandis paljuski võtmetähtsusega. See "up to €50 kuus" on üsna meelevaldne. Ülemise otsa võimsamatel autodel on aastane kasko 10-15% auto turuhinnast vahel. Kui sinna liiisnguintressi otsa paned, siis sisult 20% p.a. oleks soodsam välja osta. Aga siis ei tohi autot puu otsa sõita.

    Comment

    • tolmuahv
      Klubi Liige
      • Feb 2009
      • 2502

      #2267
      Re: majanduse offtopic

      Algselt postitas Codecci Vaata postitust
      Mu enda info pärineb ainult sellest mida targemad rääkinud on... Lauri nt alles mõniaeg tagasi FB-s kirjutas ja jagas mingeid linke kuidas LHV teistele pensionifondides ära teeb ja minu teada tal mingit omakasu selles ei tohiks olla kui inimesed LHV pensionifondidesse kolivad :)

      Loomulikult võib juhtuda, et aastatega mõni teine fond hoopis osutub kasumlikumaks, aga kas sinu arvates praegu saadaoleva info põhjal ei ole LHV pensionifond siiski no-brainer?
      Codecci - LHV oleks kindlasti mu valikute hulgas. Aga kindlasti mitte nobrainer. Näiteks kui argumenteerida LHV vs Swed viimase 1-2 aasta põhjal 50-50 fondides:
      1) Swed on odavam haldustasude mõttes.
      2) Swed on hoidnud aktsiaosakaalu stabiilselt maksimumi lähedal koguaeg.
      3) LHV fondis on üüratu hulk cashi portfellis, mis midagi ei tooda ja mis on sisuliselt bet sellele, et turud kukuvad. Turud ei ole kukkunud. Samas selle cashi pealt maksab klient turu kõige kõrgemat haldustasu.

      Kui samamoodi edasi läheb, siis 30-40 a. pärast oled LHV-le tunduvalt rohkem tasusid maksnud ja keskmiselt saanud selle eest portfelli, kus on aktsiaosakaal väiksem kui Swedis. Arvestades, et aktsiad toodavad pikas perspektiivis rohkem kui cash (üsna kindel statement), siis peaks Swedi lõpptulemus parem olema.

      Loomulikult ei kavatse ka LHV istuda 30 aastat cashis. Aga kas nende fondijuht tabab õige hetke, mil turule siseneda, see on teine küsimus. Kui turud järjest uusi tippe teevad, on ka langust ootaval rahal järjest raskem siseneda ja enda vaate ekslikkust tunnistada.

      Üldjoontes on pensionifondide tootlust mõjutanud viimase 5a jooksul väga oluliselt ühekordsed faktorid. Neid ei tohiks üldistada fondide pikaajalist tootlust hinnates, aga üldistatakse ikkagi. Kui need elimineerida, siis turu peksupoisid ei näe enam nii hullud välja ja pailapsed tunduvad rohkem keskmikena. Aga ma ei taha neid detaile siinkohal detailselt lahata. Lihtsalt, et need on olulisemad kui 99% inimesi arvata oskab.

      Comment

      • privador
        Pokkerihai
        • Oct 2008
        • 3951

        #2268
        Re: majanduse offtopic

        aktsiaturud juba ropud kallid imho...mingi rewardi/riski suht juba suht kohtuv, seega rahas istumine ei pruugigi kõige hullem idee olla...Aga noh kui uus buum tuleb siis ta kerib siit edasi...

        Ühesõnaga nagu ma jutust aru sain, siis odaval auto kasko on mõttetu? Ja oleks mõtekam välja osta, et kaskost pääseda?

        Comment

        • LuuK
          Vana Tegija
          • Dec 2008
          • 1138

          #2269
          Re: majanduse offtopic

          mul liikusid inimesed lhvsse kuna swedi tasud pidid hirmus suured olema. mingi ajupesu?

          Comment

          • tolmuahv
            Klubi Liige
            • Feb 2009
            • 2502

            #2270
            Re: majanduse offtopic

            Algselt postitas privador Vaata postitust
            aktsiaturud juba ropud kallid imho...mingi rewardi/riski suht juba suht kohtuv, seega rahas istumine ei pruugigi kõige hullem idee olla...Aga noh kui uus buum tuleb siis ta kerib siit edasi...

            Ühesõnaga nagu ma jutust aru sain, siis odaval auto kasko on mõttetu? Ja oleks mõtekam välja osta, et kaskost pääseda?
            Priva - Sõltub, kas sa sõita oskad. Mul on 15a olnud load ja pole õnnestunud ühtegi kriipsu ühelegi autole omal süül teha. Mina küll kaskot maksta ei raatsi. Aga mõnel udupeal või tütarlapsel võib iga poole aasta tagant üks vops ette tulla. Kasko häda on, et ta mõõdab kõigile võrdselt, arvestades mootori mahtu ja täielikult ignoreerides sõiduoskust, kogemust ja senist track recordit. Praegu autokooli lõpetavale naisele autot andes teen sinna kindlasti kasko peale.

            Comment

            • tolmuahv
              Klubi Liige
              • Feb 2009
              • 2502

              #2271
              Re: majanduse offtopic

              Algselt postitas LuuK Vaata postitust
              mul liikusid inimesed lhvsse kuna swedi tasud pidid hirmus suured olema. mingi ajupesu?
              Tasud on avalikud ja hinnakirja järgi on haldustasud LHV fondidel kõige kõrgemad.

              Comment

              • lont
                Jube Noob
                • Jan 2009
                • 112

                #2272
                Re: majanduse offtopic

                Mina pooldan kaskot näiteks, hoolimata kas auto liisingus v välja ostetud. Jutt ei käi muidugi paarituhandeste autode pihta vaid mid+ hinnaga.

                Mul on näiteks kaks korda sõidetud parklas sisse, nii et ei tuvasta süüdlast. Korra kusagil hoovis samamoodi. Kolm aastat tagasi varastati Jurmalas kogu auto ära, pidin küll 15% hüvitama, aga ikka väga suur vahe 100%-ga. Et sõiduoskus ei puutu siin asjasse alati. Tagab miski meelerahu ka pealegi.

                Comment

                • Codecci
                  Luuramas Naisteturniire
                  • Nov 2008
                  • 7574

                  #2273
                  Re: majanduse offtopic

                  Kui enda rahakotile sobiva auto ostad siis meelerahu ilma kaskota juba tagatud.

                  Comment

                  • Cash87
                    Vana Tegija
                    • Feb 2009
                    • 1402

                    #2274
                    Re: majanduse offtopic

                    Kes võitis kõige rohkem Kreeka kriisist? Eraisikud ja investorid hävisid ning pangad ja Saksamaa said kopsakad rahad?

                    Comment

                    • privador
                      Pokkerihai
                      • Oct 2008
                      • 3951

                      #2275
                      Re: majanduse offtopic

                      Noh auto peaks ideaalis olema selline, et kui puruks sõidad v ära varastatakse siis ostad probleemideta kohe uue nagu lapaka nt..
                      Aga kui juba kasko niikuiniii panna, siis liising soodsa intressiga ajas hajutatatult soodne ja polegi nii kirves
                      Ja kõik me pole tolmuahvid, kes oma rahale 100% tootlusega rakenduse leiame:)

                      Comment

                      • kallekusta
                        Grinder
                        • May 2012
                        • 603

                        #2276
                        Re: majanduse offtopic

                        Keegi sai sitast lahti ja keegi veel suurema sita kaela

                        Comment

                        • Rage
                          Klubi Liige
                          • Nov 2008
                          • 6853

                          #2277
                          Re: majanduse offtopic

                          alla 5keur jääkväärtusega autole ei pea üldse enam ka liisides kaskot muretsema, küsi oma liisingufirmalt üle. lepingutasusid ja intresse annab alati väiksemaks rääkida, loll on see kes esialgse pakkumise kohe vastu võtab, ma ootasin ca nädala, siis helistasin/kirjutasin tagasi, et kuulge, see on ikka oluliselt kallim kui see või too pakkuja ja tuli hoopis teine jutt ja sain ka lepingutasu 20% odavamaks...

                          Comment

                          • Majandaja
                            Pokkerihai
                            • Jun 2012
                            • 2133

                            #2278
                            Re: majanduse offtopic

                            Mis te sellest arvate? Keegi luges ka tervikliku artiklit sellest paberkandjal?

                            Comment

                            • nikitheone
                              Mr. Puujalg
                              • Aug 2009
                              • 6446

                              #2279
                              Re: majanduse offtopic

                              (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
                              &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

                              Comment

                              • tolmuahv
                                Klubi Liige
                                • Feb 2009
                                • 2502

                                #2280
                                Re: majanduse offtopic

                                kui US Treasury defaultib, on maailma finantssüsteem külili. Sellest saab isegi USA Kongress aru. Nad kemplevad seal veits, aga jõuavad kokkuleppele. Seda pole mõtet edasi analüüsida.

                                Comment

                                Working...