majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • lont
    Jube Noob
    • Jan 2009
    • 112

    #2101
    Re: majanduse offtopic

    Algselt postitas jrgn hell Vaata postitust
    Kuidas üldse ütleme riigi juhtimise erinevate sektorite eelarvete raha kinni on?

    Suht labane küsimus, aga ütleme, et kui kunagi keegi hakkas reaalselt avalikus sektris suurt sweepima ja optimeerimist korraldama, siis kui palju annab ühets valdkonnast riigi raha liigutada teise, kui kogu kupatus viitsiks reaalselt tööd teha.
    Kogu eelarve peale vast leiaks optimeerides päris normal summasid.

    Obv, ei looda sellist päeva näha, lihtsalt väikekodanlik haterant.

    Siit näed väga selgelt kus meil raha tuleb ja millele kulub. Enamus on seadusega paika pandud % või piirmäär. Kui süveneda huvi, siis allpool on need kirjas isegi.
    Teoreetiliselt saaks enamus seaduseid ümber kirjutada ja seega summasid muuta, aga see eeldaks ühe erakonna 51% häält, et need läbi suruda.

    Samas reaalsuses, et liigutada midagi suurt ühest kohast teise eeldaks min 70% rahva toetust, siis järelikult oleks ka tungiv vajadus + erakond ei sooritaks poliitilist enesetappu kuna vastaspool teeb alati suuremat häält kui pooldajad.

    Täna on ühiskond küllaltki killustunud, siis ei saagi ju öelda, et kuhu seda raha peaks juurde panema ja kust ära võtma. Kodanikud olles erineval elujärjel huvituvad ka erinevatest hüvedest, sellest ka vaidlus ja valimised.

    Comment

    • Jäämees
      Vana Tegija
      • Jun 2011
      • 1182

      #2102
      Re: majanduse offtopic

      Algselt postitas Codecci Vaata postitust

      Asjad paneb paika turg mitte see, milline inimeste arvates oleks õiglane palk antud tööle. .
      Lol.

      Mis hämmastav identiteet see turg on, mis inimestest ei koosne?

      Comment

      • lont
        Jube Noob
        • Jan 2009
        • 112

        #2103
        Re: majanduse offtopic

        See meditsiini näide pole tegelikult hea, mis siin palgavõrdluseks muudkui toodud.

        Reaalselt saavad arstid tegelikult Eestis väga korralikku palka. Õed, hooldajad ja muu abipersonal meditsiinis on need, kelle palk on piinlikult väike, sealt tõmmatakse kuidagi keskmine ja üldistatakse, et arst saab vähe raha, päris nii pole. Sekotori keskmine on jah madal.

        Küll aga on arsti töökoormus väga suur ja selle arvelt tekivad ka ebanormaalsed ootejärjekorrad. Lisaks käivad paljud paremad arstid poole kohaga tööl, teise poole käivad erakliinikus täpselt samal tööl ja saavad veel märgatava palgalisa. Ma käin ka kogu perega Fertilitases, kus tegelikult sama arst kes muidu keskhaiglas, aga ühes kohas saan 24h ja kohe jutule kui laps haige, aga teises ilmselt siis kui enam vaja pole.

        Comment

        • tolmuahv
          Klubi Liige
          • Feb 2009
          • 2502

          #2104
          Re: majanduse offtopic

          Ma kaotasin just 6 SNG-d järjest. Kuigi panin arvuti juures nähtavale kohale just ootamatult saadud €500 arve, mis tuleb ära maksta. Chatis ütlesin vastastele ka, et mul on raha vaja. Ja PS-i admin pidi ka teadma, sest ta näeb chatti. Aga kedagi ei huvitanud. See on nii kuradi ebaõiglane, et mul tuleb pisar silma.

          See viimane oli siis neile, kes usuvad vajadusepõhistesse palkadesse ja ümberjagamisse. Ma peale seda 6 SNG-d enam ei usu jälle.
          Last edited by tolmuahv; 17.04.13, 15:07.

          Comment

          • Maxi
            Pokkerihai
            • Nov 2010
            • 1849

            #2105
            Re: majanduse offtopic

            Comment

            • ranka
              Miljon Põhjust Kodus Olla
              • Sep 2008
              • 36444

              #2106
              Re: majanduse offtopic

              Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
              Eestis on ca igal 10ndal inimesel pangakonto arestitud ja see on tip-top?
              Kust pärineb statistika? Kui suur% on muudes riikides? Pangakonto arestimine on ka väga üldistav.

              Comment

              • Rage
                Klubi Liige
                • Nov 2008
                • 6853

                #2107
                Re: majanduse offtopic

                Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
                Eestis on ca igal 10ndal inimesel pangakonto arestitud ja see on tip-top?
                tra sellises stiilis "tõestused", et paneme mingi random fakti ja siis heietame, et kas see on OK ja ootame, et riik või hr Keegi teeks midagi.. on kõige retardedim stiil üldse.. sama nagu krdi Jehoova tunnistajate või Ancient Aliensite või 9/11 vandenõuteoreetikute heietused, kui me ei tea kust mingi asi tuleneb, siis liigitame selle müsteeriumite alla ja tõestuste alla, et asi on ebaloomulik ja vale.

                EI SEE EI OLE OK, et meie riik on täis imbetsille kes lasevad omale pähe määrida SMS laene või kodulaene mille igakuine makse on suurem kui laenu võtmise hetkel inimese sissetulek kokku (andmed siis kunagisest saatest "Võlast vabaks"), aga normaalne inimene ei arva, et riik peaks kogu süsteemi "safety labeleid" täis kleepima ja inimesi nende enda lolluse eest kaitsma. Ammugi ma ei arva, et lollisid tuleks kaitsta ja poputada targematelt ja tublimatelt raha rohkem käest ära võttes..
                Last edited by Rage; 17.04.13, 15:27.

                Comment

                • kallekusta
                  Grinder
                  • May 2012
                  • 603

                  #2108
                  Re: majanduse offtopic

                  Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                  huvipärast vaatasin 2012 aasta riiklike pensionikulusid. 1 338 000 000 €, 2012 aasta prognoositavad kulud olid 6,5 miljardit €.

                  Lihtsalt numbriliselt vaadates, 10% pensionikulude tõusu vajaks 133,8 miljonit €... (vanas rahas 2 miljardit krooni).

                  e: mis mu mõte on see, et ka mul (kõige hullemal kapitalistil ja reformi valijal nagu viidatud siinsete poolt) on vanavanemad, kes peavad praeguse pensioniga elama ning ma näen, et see elu ei ole lihtne. Eks seal ongi nii, et lapsed aitavad ka omalt poolt. Kuid kulu suurust vaadates... no ei näe ühiskondlikul ja majanduslikul tasandil võimalust selliseks kulutuseks
                  Kui suure osa sellest moodustavad erinevad eripensionid ja kui suure osa vanaduspension?

                  Comment

                  • karupoeg
                    Pokkerihai
                    • Jun 2012
                    • 3823

                    #2109
                    Re: majanduse offtopic

                    Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
                    Kui suure osa sellest moodustavad erinevad eripensionid ja kui suure osa vanaduspension?
                    olen su google või?

                    Comment

                    • vsiu100
                      Moderaator
                      • Oct 2008
                      • 4253

                      #2110
                      Re: majanduse offtopic

                      nii kaua kui see virisejate koor reaalseid pikaajaliselt positiivseid ettepanekuid ei tee ja ainult virisevad, jääb see kägin taustamüraks.

                      Comment

                      • Provoker
                        Pokkerihai
                        • Jan 2009
                        • 3067

                        #2111
                        Re: majanduse offtopic



                        hea näide kuidas peaks ka riiki juhtima. Lühidalt sitt kõrvale heita ja lahendada probleemid nii kiirelt kui võimalik, mitte ei ole vaja nämmutada aastaid sama küsimuse taga.

                        Comment

                        • karupoeg
                          Pokkerihai
                          • Jun 2012
                          • 3823

                          #2112
                          Re: majanduse offtopic

                          Algselt postitas Provoker Vaata postitust
                          http://www.ap3.ee/article/2013/4/17/...uuga-kasumisse

                          hea näide kuidas peaks ka riiki juhtima. Lühidalt sitt kõrvale heita ja lahendada probleemid nii kiirelt kui võimalik, mitte ei ole vaja nämmutada aastaid sama küsimuse taga.

                          ainukese vahega, et riik ei ole ettevõte, mille eesmärk on teenida omanikele kasumit.

                          Comment

                          • alaska
                            forever
                            • Oct 2008
                            • 6599

                            #2113
                            Re: majanduse offtopic

                            Ma usun, et selle näite rõhk oli rohkem sõnadel suurem palk ja kaadrivoolavus.

                            Comment

                            • Provoker
                              Pokkerihai
                              • Jan 2009
                              • 3067

                              #2114
                              Re: majanduse offtopic

                              Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                              ainukese vahega, et riik ei ole ettevõte, mille eesmärk on teenida omanikele kasumit.
                              Ma olen poolenisti nõus, aga kas su väidet taandades on su arvamus ka see, et riigil ei peaks reserve olema? Meil ei ole naftat millest reserve tekitada, seega võiks ju ikka eelarvet plussis suuta hoida õige majandamisega niiet hundid söönud ja lambad terved.

                              Comment

                              • karupoeg
                                Pokkerihai
                                • Jun 2012
                                • 3823

                                #2115
                                Re: majanduse offtopic

                                Algselt postitas Provoker Vaata postitust
                                Ma olen poolenisti nõus, aga kas su väidet taandades on su arvamus ka see, et riigil ei peaks reserve olema? Meil ei ole naftat millest reserve tekitada, seega võiks ju ikka eelarvet plussis suuta hoida õige majandamisega niiet hundid söönud ja lambad terved.
                                oot-oot. Mida te nüüd tahate? Praegu soovite õige majandamisega hoida eelarvet plussis, aga siis pooldate SDE majanduslikku lähenemist, mis reaalsuses hõlmaks endas defitsiiti. Natuke vastuolu ei ole?

                                ja seda ma ütlesingi, et riik ei ole ettevõte, kus su eesmärgiks on kasum ning kogu su tegevus on ajendatud saavutamaks seda eesmärki. Sellises olukorras on sita üle parda heitmine veidi teise tähendusega kui riiklikul tasandil.

                                e: ja ei saa nii taandada. Loomulikult peaks reserv olema, kuid reservi tekitamine kriisi ei ole just kõige lihtsam ülesanne. Praegu olen rahul sellega, et õnneks vähemalt ei ole pidanud nii mastaapselt võlgu võtma nagu mujal Euroopas.
                                Last edited by karupoeg; 18.04.13, 08:11.

                                Comment

                                Working...