Re: majanduse offtopic
Siit näed väga selgelt kus meil raha tuleb ja millele kulub. Enamus on seadusega paika pandud % või piirmäär. Kui süveneda huvi, siis allpool on need kirjas isegi.
Teoreetiliselt saaks enamus seaduseid ümber kirjutada ja seega summasid muuta, aga see eeldaks ühe erakonna 51% häält, et need läbi suruda.
Samas reaalsuses, et liigutada midagi suurt ühest kohast teise eeldaks min 70% rahva toetust, siis järelikult oleks ka tungiv vajadus + erakond ei sooritaks poliitilist enesetappu kuna vastaspool teeb alati suuremat häält kui pooldajad.
Täna on ühiskond küllaltki killustunud, siis ei saagi ju öelda, et kuhu seda raha peaks juurde panema ja kust ära võtma. Kodanikud olles erineval elujärjel huvituvad ka erinevatest hüvedest, sellest ka vaidlus ja valimised.
Algselt postitas jrgn hell
Vaata postitust
Siit näed väga selgelt kus meil raha tuleb ja millele kulub. Enamus on seadusega paika pandud % või piirmäär. Kui süveneda huvi, siis allpool on need kirjas isegi.
Teoreetiliselt saaks enamus seaduseid ümber kirjutada ja seega summasid muuta, aga see eeldaks ühe erakonna 51% häält, et need läbi suruda.
Samas reaalsuses, et liigutada midagi suurt ühest kohast teise eeldaks min 70% rahva toetust, siis järelikult oleks ka tungiv vajadus + erakond ei sooritaks poliitilist enesetappu kuna vastaspool teeb alati suuremat häält kui pooldajad.
Täna on ühiskond küllaltki killustunud, siis ei saagi ju öelda, et kuhu seda raha peaks juurde panema ja kust ära võtma. Kodanikud olles erineval elujärjel huvituvad ka erinevatest hüvedest, sellest ka vaidlus ja valimised.
Comment