majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Provoker
    Pokkerihai
    • Jan 2009
    • 3067

    #2116
    Re: majanduse offtopic

    Ei poolda SDE lähenemist. Lihtsalt mulle meeldib kui osatakse säästa, mitte iga viimast senti ära kulutada ja veel juurdegi otsida tuleviku arvelt. Siinkohal muidugi on erandeid mille jaoks tulebki võlgu võtta kui see tulevikus kiiremini tagasi toodab. Nõus, et riik ei ole ettevõte, aga effektiivne majandamine on mõlema puhul eluliselt oluline faktor konkurentsis püsimiseks.

    Comment

    • lont
      Jube Noob
      • Jan 2009
      • 112

      #2117
      Re: majanduse offtopic

      Algselt postitas Provoker Vaata postitust
      Ma olen poolenisti nõus, aga kas su väidet taandades on su arvamus ka see, et riigil ei peaks reserve olema? Meil ei ole naftat millest reserve tekitada, seega võiks ju ikka eelarvet plussis suuta hoida õige majandamisega niiet hundid söönud ja lambad terved.
      eem:
      -meil on eelarve tasakaalus
      -meil on reserve
      -meil on üks väiksemaid välisvõlgasid

      Comment

      • karupoeg
        Pokkerihai
        • Jun 2012
        • 3823

        #2118
        Re: majanduse offtopic

        Algselt postitas Provoker Vaata postitust
        Ei poolda SDE lähenemist. Lihtsalt mulle meeldib kui osatakse säästa, mitte iga viimast senti ära kulutada ja veel juurdegi otsida tuleviku arvelt. Siinkohal muidugi on erandeid mille jaoks tulebki võlgu võtta kui see tulevikus kiiremini tagasi toodab. Nõus, et riik ei ole ettevõte, aga effektiivne majandamine on mõlema puhul eluliselt oluline faktor konkurentsis püsimiseks.
        täiesti nõus. aga kui reaalsust vaadata selles kontekstis, siis seda Eesti ongi hetkel teinud ju? (vt londi post 2118)

        Comment

        • Maxi
          Pokkerihai
          • Nov 2010
          • 1849

          #2119
          Re: majanduse offtopic



          17 milkut siis küprosele.

          Keegi kes üleüldist pilti paremini tunneb. Mis juhtub kui näiteks Kreeka ja Küpros ikkagi hoolimata abipakettidest pankrotti lähevad ja euroalalt lahkuvad näiteks. Mis juhtub selle 300 miljoni eurose võlaga mille "käendajad" me oleme. Kui kiirelt me selle tagasi maksma peaksime? Samuti on meil mingi 80 milku jagu kreeka võlakirju, kas need muutuvad kehtetuks?
          Eesti Pangal pidavat olema kuskil 600 miljoni jagu nõudeid lõuna-euroopa keskpankade vastu, on oht et sellega saame ka vastu pükse?


          Kogu selle hea eelarve ja väikese välisvõla kõrval tundubki minule et oleme ehk liiga usalduslikud olnud. Nagu hea võlausaldaja oleme ise püksirihma pingutades lahkel käel laenu andnud pillava elustiiliga riikidele. Nüüd on oht et rohkem neile laenu ei anta ja lähevad pankrotti mis juhul oleme meie oma rahast ilma.

          Nagu hummeri vend küsiks iga kuu lõpus opeliga tüübi käest bensuraha kes siis oma kõhu arvelt jagab lootuses väikese intressiga tagasi saada. Mingi hetk Hummeri tüüp peaks tagasi maksma hakkama, aga ei taha ja saadab opelitüübi toorelt *****, müüb hummeri maha ja kuulutab üksikisiku pankroti välja. Nüüd peab Opelitüüp veel omakorda kinni maksma hummeritüübi töötu abiraha. Teine variant on hummeritüübile juurde maksta koguaeg, lootuses et hakkab mõistlikumalt elama ja suudab kunagi võla tagasi maksta.
          Selliselt asju vaadata siis mulle tundub et Opeli tüüp on pigem naiivne lollike olnud.

          Comment

          • karupoeg
            Pokkerihai
            • Jun 2012
            • 3823

            #2120
            Re: majanduse offtopic

            Algselt postitas Maxi Vaata postitust
            http://majandus.delfi.ee/news/uudise....d?id=65992554

            17 milkut siis küprosele.

            Keegi kes üleüldist pilti paremini tunneb. Mis juhtub kui näiteks Kreeka ja Küpros ikkagi hoolimata abipakettidest pankrotti lähevad ja euroalalt lahkuvad näiteks. Mis juhtub selle 300 miljoni eurose võlaga mille "käendajad" me oleme. Kui kiirelt me selle tagasi maksma peaksime? Samuti on meil mingi 80 milku jagu kreeka võlakirju, kas need muutuvad kehtetuks?
            Eesti Pangal pidavat olema kuskil 600 miljoni jagu nõudeid lõuna-euroopa keskpankade vastu, on oht et sellega saame ka vastu pükse?


            Kogu selle hea eelarve ja väikese välisvõla kõrval tundubki minule et oleme ehk liiga usalduslikud olnud. Nagu hea võlausaldaja oleme ise püksirihma pingutades lahkel käel laenu andnud pillava elustiiliga riikidele. Nüüd on oht et rohkem neile laenu ei anta ja lähevad pankrotti mis juhul oleme meie oma rahast ilma.

            Nagu hummeri vend küsiks iga kuu lõpus opeliga tüübi käest bensuraha kes siis oma kõhu arvelt jagab lootuses väikese intressiga tagasi saada. Mingi hetk Hummeri tüüp peaks tagasi maksma hakkama, aga ei taha ja saadab opelitüübi toorelt *****, müüb hummeri maha ja kuulutab üksikisiku pankroti välja. Nüüd peab Opelitüüp veel omakorda kinni maksma hummeritüübi töötu abiraha. Teine variant on hummeritüübile juurde maksta koguaeg, lootuses et hakkab mõistlikumalt elama ja suudab kunagi võla tagasi maksta.
            Selliselt asju vaadata siis mulle tundub et Opeli tüüp on pigem naiivne lollike olnud.
            vale võrdlus.

            õigem oleks:

            hummerivennad on opelivennale jaganud pidevalt raha. Nüüd on mõned hummerivennad hädas ning kõik on omavahel kokku leppinud, et ühiselt käendatakse hätta sattunud hummerivendade laenu vastavalt võimalustele ja auto võimsusele.

            Opelivend võib mõelda, et kurat, tõmbab endal hinge kinni see asi, aga saab aru, et ta on hummerivendadelt kõvasti rohkem saanud kui nüüd peab võibolla potensiaalsel juhul andma.

            Comment

            • Maxi
              Pokkerihai
              • Nov 2010
              • 1849

              #2121
              Re: majanduse offtopic

              Aga osad hummerivennad peavad sel juhul olema jaganud opelivennale laenatud raha, sest muidu neil ei oleks võlg 160% SKP´st.
              Kergelt närvi ajab, et need perses hummerivennad oleks pidanud 5 aastat tagasi juba hummeri asemel näiteks audi ostma, mitte teiste hummerivendadega opelitüübile raha andma :D

              (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

              Comment

              • Pumper
                Klubi Liige
                • Mar 2009
                • 2359

                #2122
                Re: majanduse offtopic

                Ma ei tea kas see on siin figureerinud, aga suht hea näide:
                An economics professor at a local college made a statement that he had never failed a single student before, but had recently failed an entire class. That class had insisted that Obama's socialism worked and that no one would be poor and no one would be rich, a great equalizer.

                The professor then said, "OK, we will have an experiment in this class on Obama's plan". All grades will be averaged and everyone will receive the same grade so no one will fail and no one will receive an A.... (substituting grades for dollars - something closer to home and more readily understood by all).

                After the first test, the grades were averaged and everyone got a B. The students who studied hard were upset and the students who studied little were happy. As the second test rolled around, the students who studied little had studied even less and the ones who studied hard decided they wanted a free ride too so they studied little.

                The second test average was a D! No one was happy. When the 3rd test rolled around, the average was an F.

                As the tests proceeded, the scores never increased as bickering, blame and name-calling all resulted in hard feelings and no one would study for the benefit of anyone else.

                To their great surprise, ALL FAILED and the professor told them that socialism would also ultimately fail because when the reward is great, the effort to succeed is great, but when government takes all the reward away, no one will try or want to succeed.

                These are possibly the 5 best sentences you'll ever read and all applicable to this experiment:

                1. You cannot legislate the poor into prosperity by legislating the wealthy out of prosperity.

                2. What one person receives without working for, another person must work for without receiving.

                3. The government cannot give to anybody anything that the government does not first take from somebody else.

                4. You cannot multiply wealth by dividing it!

                5. When half of the people get the idea that they do not have to work because the other half is going to take care of them, and when the other half gets the idea that it does no good to work because somebody else is going to get what they work for, that is the beginning of the end of any nation.

                Comment

                • Provoker
                  Pokkerihai
                  • Jan 2009
                  • 3067

                  #2123
                  Re: majanduse offtopic

                  Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                  täiesti nõus. aga kui reaalsust vaadata selles kontekstis, siis seda Eesti ongi hetkel teinud ju? (vt londi post 2118)

                  Kõik on õige, aga effektiivsusest on asi ikkagi veel kaugel minuarvates. Neid kohti kus sõna otseses mõttes kulutamine toimub, on siin teemas mitmeid läbi käinud. Seda ressurssi paremini juhtides oleks ka meil äkki celtic tiger võimalik.

                  Comment

                  • tolmuahv
                    Klubi Liige
                    • Feb 2009
                    • 2502

                    #2124
                    Re: majanduse offtopic

                    Mõned leheküljed tagasi oli juttu sellest, et Tallinna Linnavalitsuses tundub veits liiga palju inimesi tööl olevat. Eraldi toodi välja arengukavade osakond. Siin on üks väike osa sellest, mida nad igapäevaselt teevad: http://uudised.err.ee/index.php?06277351

                    Comment

                    • karupoeg
                      Pokkerihai
                      • Jun 2012
                      • 3823

                      #2125
                      Re: majanduse offtopic

                      Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
                      Mõned leheküljed tagasi oli juttu sellest, et Tallinna Linnavalitsuses tundub veits liiga palju inimesi tööl olevat. Eraldi toodi välja arengukavade osakond. Siin on üks väike osa sellest, mida nad igapäevaselt teevad: http://uudised.err.ee/index.php?06277351
                      täitsa ******. Tegelt ka, ei ole lihtsalt sõnu. Kuidas üks inimene suudab sellist sitta suust ajada nii, et silm ka ei pilgu.

                      Comment

                      • lont
                        Jube Noob
                        • Jan 2009
                        • 112

                        #2126
                        Re: majanduse offtopic

                        Mul ei mahu pähe need inimesed, kes seda punti muudkui tagasi valivad ja takka kiidavad.

                        Kas tõesti on keskpropaganda suutnud nii suurel osal inimestest koti pähe tõmmata ja silmad kinni siduda, et isegi kui iga päev suurelt meedias kirjutatakse milline ajuvaba raha, aja ja ressursside kulutamine meie politiseeritud linnas toimub nad seda ei näe või ei usu!

                        Comment

                        • tolmuahv
                          Klubi Liige
                          • Feb 2009
                          • 2502

                          #2127
                          Re: majanduse offtopic

                          See on ikka uus tase juba, kui selliseid asju ei üritata isegi enam varjata ega salata. Nii abilinnapea kui linnapea ütlevad, et see on normaalne tegevus ja koomiline, et keegi sellest uudise teeb.

                          Selliste tõbraste pärast ei saagi meil elujärg parem olla. Samad ahvid ütlevad järgmisel korral, et makse on vaja tõsta, et saaks rohkem ilusaid asju teha. Ja vahivad ringi, kelle tasku oma käsi järgmisena ajada. Minus tekitab klassiviha see, et meil on piisavalt valijaid, kes nad ka järgmisel korral pukki panevad. Sellistele valijatele tahaks ütelda, et mul on hea meel, et neil endil halvasti läheb ja nad vaesed on. Sest nad väärivad seda.

                          Comment

                          • vsiu100
                            Moderaator
                            • Oct 2008
                            • 4253

                            #2128
                            Re: majanduse offtopic

                            Algselt postitas lont Vaata postitust
                            Mul ei mahu pähe need inimesed, kes seda punti muudkui tagasi valivad ja takka kiidavad.

                            Kas tõesti on keskpropaganda suutnud nii suurel osal inimestest koti pähe tõmmata ja silmad kinni siduda, et isegi kui iga päev suurelt meedias kirjutatakse milline ajuvaba raha, aja ja ressursside kulutamine meie politiseeritud linnas toimub nad seda ei näe või ei usu!

                            kahjuks jah.

                            Comment

                            • rahvavaenlane
                              Klubi Liige
                              • Dec 2009
                              • 3040

                              #2129
                              Re: majanduse offtopic

                              minu meelest nad ei püüa enam ammu eestkeelset valijat. selle pärast ütlevad nad juba üsna ammu selle välja mida sülg suhu toob. ja venelane on neil nii kindlalt käpa all, et nende häälte pärast pole neil vaja üldse muretseda. masendavaks teeb asja see, et teised erakonnad ei tee midagi selleks, et venelastele asju selgitada ja hääli kätte saada.

                              Comment

                              • vsiu100
                                Moderaator
                                • Oct 2008
                                • 4253

                                #2130
                                Re: majanduse offtopic

                                ka vägagi tõsi

                                Comment

                                Working...