majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Maxi
    Pokkerihai
    • Nov 2010
    • 1849

    #1906
    Re: majanduse offtopic

    Algselt postitas Rage Vaata postitust
    Jep, ma arvan, et siin ei aita enam ei püssi- ega ussirohi, imho ei aita teie elu ei keskerakond ega ka muu imelahendus, isegi soome telliseladuja töökohast ei piisaks, te koos Potsatajaga oletegi need viimased luuserid, kes kuidagi ise oma madalast kastist edasi areneda ei suuda ja ainult hädaldavad kui sitt see elu on ja miks keegi nende eest seda paremaks ei tee..
    Küll nüüd lajatas, irw.

    Tõele au andes, siis ametlikult vist seal kõige madalamas kastis ei olegi ja pangaarve kuulõpul miinusesse ei lähe, aga enesekriitiline olles, siis paremini saab alati. Iseasi kas lihtsam on seda "paremini" saavutada lolli patriotismiga parimad aastat elust kodumaal olla ja hambad ristis oma asja ajada, või teha nagu suurem osa ja kergema vastupanu teed minna.

    Comment

    • Vandalar
      Pokkerihai
      • Oct 2008
      • 3577

      #1907
      Re: majanduse offtopic

      Varsti avastatakse, kuidas wormhole kaudu ühest galaktika otsast teise in an instant jõuda ning siis pääsetakse ligi ressurssidele ja informatsioonile, mis muudab inimkonna arengut hüppeliselt. Unistada ju võib?

      Comment

      • pastilaa
        kuum poiss
        • Apr 2009
        • 7518

        #1908
        Re: majanduse offtopic

        soomes on üldse ägedam - jenkki nätse ka rohkem

        Comment

        • Maxi
          Pokkerihai
          • Nov 2010
          • 1849

          #1909
          Re: majanduse offtopic

          Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
          Maxi, äkki hakkad tood ühe delfi kommentaatori kombel võrdluse, kuidas soome poes saiapäts x eur ning eestis x eur?

          no et anda veel rohkem sisulist analüüsi oma jutule.

          keep it up (Y)
          Oleksid sa varem öelnud siis ma oleks võinud ruoholahtis olles K-marketist vaadata, VASAAN groupi tooted on küll ligi 2 korda kallimad, aga need pole just päris odavtootja ka seal kohalike mõistes. Kohalike kettide omatoodangud on sarnased meie kallima otsa kraamiga, aga maitseomadustes väga suurt erinevust ei ole.

          Comment

          • karupoeg
            Pokkerihai
            • Jun 2012
            • 3823

            #1910
            Re: majanduse offtopic

            Maxi.


            siiralt, kas sa ise ka saad aru, kui loll kõlab jutt, mis võrdleb mingeid poehindu eestis ja soomes?ja siis küsid veel otsa, et "miks meil ei võiks nii olla"... tõesti ei taha nagu solvata või midagi, aga sa saad ju reaalselt aru, et seal on teatud põhjused, miks nii on.

            Ma saan aru, et tädi maali maalt arutleb niimoodi. Ja selles ei ole praegu mingisugust maatädide alavääristamist, vaid nii on. Oma elu ära elatud maakohas, lapsed ülesse kasvatatud ja nüüd hea tädi gertaga kohvi juua ja heietada slolehes ilmunud artikli üle, mis võrdleb ostukorve tallinnas ja helsingis.

            Aga kui üks elujõuline oma parimas aastais mees räägib sellisel tasemel juttu, siis see on lihtsalt kurb ju.

            edit: lol ja nüüd sa teed sellise posti veel

            Comment

            • erplander
              ekrelander
              • Oct 2008
              • 1029

              #1911
              Re: majanduse offtopic

              Comment

              • Potsataja
                õilishing
                • Oct 2008
                • 5270

                #1912
                Re: majanduse offtopic


                Kiinnostava kattaus naisten, miesten ja lasten muotia, urheilua sekä kodin tuotteita ja kosmetiikkaa verkkokaupassa. Tutustu ja tilaa suosikkisi!


                Algselt postitas karupoeg Vaata postitust

                edit: lol ja nüüd sa teed sellise posti veel
                Sa oled nii nunnu. keep it up (Y)

                Comment

                • Maxi
                  Pokkerihai
                  • Nov 2010
                  • 1849

                  #1913
                  Re: majanduse offtopic

                  Haha, ei ma saan täpselt aru et see on meelevaldne võrdlus. Aga üldises plaanis on natuke olukord käest lastud. Kasvõi valitsuse tasandil kus põhiline tegevus on odava populismi saavutamine ja raskete otsuste tegemise vältimine. Kasvõi seesama haldusreform, mille oleks pidanud tegema juba aastaid tagasi. Teine näide on selle elektri vabaturule minek, ma küll võin eksida aga see oli mingi euroliidu nõue vist, et vastasel juhul oleks trahvid tulnud. Kuna varem hoiti elektrihinda kunstlikult saastekvootide tasuta jagamise tõttu madalal siis oli ju kindel, et elektri hind tõuseb. Siiski koguaeg korrutati, et midagi tavakasutaja jaoks ei muutu.
                  Viimaste aastate keerutamise ja luukerede kapist välja tulemise tõttu olen mina isiklikult kaotanud igasuguse usalduse valitsuse (nii koalitsiooni kui opositsiooni) vastu, suures osas on selles süüdi meedia mis käsitleb kogu informatsiooni negatiivses võtmes, aga teatud tõde on seal siiski sees.

                  Äärmuslikku sotsialismi pole mina kunagi toetanud ja rikaste ning enamteenivate käest raha ära võtmine on rumalus. Küll, aga leian, et tuleks teha palju reforme erinevatel tasanditel, ning tinglikult oleksin näiteks nõus andma ära 20% igaaastasest teenistusest kui see näiteks järgneva 10 aasta jooksul aitaks tõsta riigi läänemaailma tasemele. Hetkel aga seda lootust kuskilt poolt paistmas ei ole ja ühtegi meest kellel oleks mune vastu võtta ebapopulaarseid otsuseid ka mitte. Mina oma rumala talupoja mõistusega tunnen, et ka järgmises dekaadis on meil läänemaailmaga väga suur lõhe kui praegune suund samaks jääb.
                  Võib-olla legaliseeritakse homo-abielud või kanep ja see tõstab narko/abielu-turismi veidi, aga suurt midagi ei muutu.

                  Comment

                  • karupoeg
                    Pokkerihai
                    • Jun 2012
                    • 3823

                    #1914
                    Re: majanduse offtopic

                    ehk siis lahendus on valgustatud monarhia ja lets go (ilma sarkasmita).

                    Comment

                    • tolmuahv
                      Klubi Liige
                      • Feb 2009
                      • 2502

                      #1915
                      Re: majanduse offtopic

                      Algselt postitas Maxi Vaata postitust
                      Ma ei saa aru...

                      Soome kulutab ühe õppuri jaoks 1/3 rohkem raha kui eesti, kuid soome õpetaja palk on ca 3 korda suurem ja tolmuahvi harvardi postituses tuuakse ideaalse näitena soome mitte eesti koolisüsteemi.
                      Mina tõesti ei mõista kuidas see võimalik on. Äkki lihtsalt kasutatakse eestis raha ebaratsionaalselt?
                      Äkki sellepärast, et seal ei peeta 10 õpilasega maakoole? Ja äkki nad elavad veits üle võimete ka? Soome riigivõlg on täna üle 100 miljardi euro ( http://www.nationaldebtclocks.org/debtclock/finland ) Neil on 4x rohkem inimesi, s.o. võrreldav number Eesti jaoks oleks 25b EURi ehk 400 MILJARDIT krooni võlgu elatud.

                      See on selgelt sotsiaaldemokraatlik mudel. Võtta võlgu, kuni antakse ja elada selle eest hästi, kuni saab. Kui ühel hetkel ütlevad turud, et enam võlgu ei saa, siis on elatustaseme langus väga drastiline. Umbes nii, nagu Hispaanias ja Kreekas. Ma toon järgmises postis Soome eelarve põhjal konkreetsema näite.

                      Comment

                      • karupoeg
                        Pokkerihai
                        • Jun 2012
                        • 3823

                        #1916
                        Re: majanduse offtopic

                        Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
                        Äkki sellepärast, et seal ei peeta 10 õpilasega maakoole? Ja äkki nad elavad veits üle võimete ka? Soome riigivõlg on täna üle 100 miljardi euro ( http://www.nationaldebtclocks.org/debtclock/finland ) Neil on 4x rohkem inimesi, s.o. võrreldav number Eesti jaoks oleks 25b EURi ehk 400 MILJARDIT krooni võlgu elatud.

                        See on selgelt sotsiaaldemokraatlik mudel. Võtta võlgu, kuni antakse ja elada selle eest hästi, kuni saab. Kui ühel hetkel ütlevad turud, et enam võlgu ei saa, siis on elatustaseme langus väga drastiline. Umbes nii, nagu Hispaanias ja Kreekas. Ma toon järgmises postis Soome eelarve põhjal konkreetsema näite.
                        ah mis sa patrad. neil sai kokku lepitud, et võtavad, aga panevad tagasi.

                        Comment

                        • Maxi
                          Pokkerihai
                          • Nov 2010
                          • 1849

                          #1917
                          Re: majanduse offtopic

                          Algselt postitas erplander Vaata postitust
                          5+ tsirkust ja leiba ma ütlen

                          Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
                          Äkki sellepärast, et seal ei peeta 10 õpilasega maakoole? Ja äkki nad elavad veits üle võimete ka? Soome riigivõlg on täna üle 100 miljardi euro ( http://www.nationaldebtclocks.org/debtclock/finland ) Neil on 4x rohkem inimesi, s.o. võrreldav number Eesti jaoks oleks 25b EURi ehk 400 MILJARDIT krooni võlgu elatud.

                          See on selgelt sotsiaaldemokraatlik mudel. Võtta võlgu, kuni antakse ja elada selle eest hästi, kuni saab. Kui ühel hetkel ütlevad turud, et enam võlgu ei saa, siis on elatustaseme langus väga drastiline. Umbes nii, nagu Hispaanias ja Kreekas. Ma toon järgmises postis Soome eelarve põhjal konkreetsema näite.
                          Kas ma olen väga valesti aru saanud, et kui see mull peaks lõhkema lääne ja põhja-euroopas, siis tegelikult lööb see eesti majanduse ka ümber, olenemata sellest kui suur on eesti riigivõlg? et tekib nö. dominoefekt kus väikeriigid saavad igaljuhul paugu kirja?

                          Comment

                          • Jäämees
                            Vana Tegija
                            • Jun 2011
                            • 1182

                            #1918
                            Re: majanduse offtopic

                            Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                            ehk siis lahendus on valgustatud monarhia ja lets go (ilma sarkasmita).
                            Minu arust ka parim lahendus. Ainuke probleem on, et kui monarh sureb on coinflip, et kas tuleb uuesti valgustatud kunn või hoopis mingi hull ruleti biitija

                            Comment

                            • tolmuahv
                              Klubi Liige
                              • Feb 2009
                              • 2502

                              #1919
                              Re: majanduse offtopic

                              Soome riigi maksutulud 2012: 45B EUR
                              Soome riigi kulud 2012: 52b EUR
                              Puudjääk: 7B EUR.
                              Riigivõlg: 100B EUR

                              Ehk aastas laenatakse juurde ca. 16% riigieelarve mahust. Intressitase on täna äärmiselt madal, tõenäoliselt weighted average ca. 2B EURi aastas intressikulu.

                              Kui turud ütlevad ühel hetkel, et "Soome on riskantne ja liiga palju võlgu võtnud", siis tõuseb riigi intressikulu aastas ca. 4B võrra (nt Itaalia tänasele tasemele). Võlgu ei saa enam midagi. Ehk 45B tulubaasist tuleb ära maksta 5B ja alles jääb 39. Võrreldes tänase 52-ga. Tegelikkuses on olukord ilmselt oluliselt halvem, sest selline kokkutõmbamine viib majanduse langusse ja maksubaas väheneb tugevalt. Heal juhul jääb alles 35B EURi. Võrreldes seda tänase 52-ga, on langus väga drastiline. Ja see pole mingi worst case scenario. See on base case. See on täna käimas Lõuna-Euroopas. Soome käitub täna sarnaselt Lõuna-Euroopale, aga nende eelnev võlakoormus oli madalam, s.t. nad pole veel kriitilise tasemeni jõudnud, kus neile lihtsalt enam raha ei anta turgudelt.

                              Comment

                              • tolmuahv
                                Klubi Liige
                                • Feb 2009
                                • 2502

                                #1920
                                Re: majanduse offtopic

                                Selle eelneva jutu mõte on, et ei tasu pimesi heroiseerida mõnd esmapilgul edukamat naabrit. Äkki on tegu "kinnisvara arendajaga buumiajal", kelle Bentley on liisitud ja maja kuulub pangale. Soome puhul kipub natuke sinnapoole minema, Prantsusmaa või Lõuna-Euroopa riikide puhul on see ikka väga selgelt teemaks.

                                Comment

                                Working...