majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • muruntau
    • Jan 2009
    • 4325

    #1936
    Re: majanduse offtopic

    Algselt postitas erplander Vaata postitust
    Kas argumentide puudumisel enda seisukoha tõestamist selgelt vananenud naljadega õpetati nende paarikümne AP jooksul või on see komme jäänud külge delfi kommentaariumites hängides?

    Comment

    • tolmuahv
      Klubi Liige
      • Feb 2009
      • 2502

      #1937
      Re: majanduse offtopic

      Vägev värk jah. Ühe linna ühe linnaosa ühes sotsiaalhoolekandeosakonnas töötab...30 inimest. Selle eest eeldaks, et antud valdkonnas on kõik ülimalt põhjalikult korraldatud ja peensusteni korras. Aga tegelikkuses on asjad veidi teisiti. Raha abivajajate jaoks pole, sest lõviosa kulub ametnike ja ametiruumide pidamiseks.

      Ehe näide, miks avalikule sektorile tuleb võimalikult vähe ülesandeid ja ressursse anda. Aga selle peale ütles sotsiaaldemokraat Rannar Vassiljev: "Majandus kasvab vaid siis, kui panustatakse inimestesse - selleks on aga vaja makse tõsta".

      Comment

      • Jäämees
        Vana Tegija
        • Jun 2011
        • 1182

        #1938
        Re: majanduse offtopic

        Nii erasektoris kui avalikus sektoris töötavad inimesed. Viimases on lihtsalt kergem pumba juurde saada ja jääda.

        Tegelt on minu arust probleem ka selles, et kuigi on inimesi kes juhivad kohati tähelepanu, et mingi valdkond on ebaeffektiivselt korraldatud, siis A) Keskmine inimene ei kuule sellest B) Teda ei huvita see C) Valijat ei huvita? Valitsust ka ei huvita ja igivana D) Ringkaitse, kõik on vanad sõbrad.

        Mis kuradi riigiamet see oli, mis kunagi sündis kokkuliitmise teel loosungite all, et see vähendab tööjõukulusid, ebavajalikud töökohad kaovad jne. Lõpp tulemus oli, et keegi ei saanud kinga lihtsalt mõned koondati ja võeti uuesti tööle ja vist ikka üüriti rämeda pappi eest uus äripind ka.

        Comment

        • karupoeg
          Pokkerihai
          • Jun 2012
          • 3823

          #1939
          Re: majanduse offtopic

          Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
          Vägev värk jah. Ühe linna ühe linnaosa ühes sotsiaalhoolekandeosakonnas töötab...30 inimest. Selle eest eeldaks, et antud valdkonnas on kõik ülimalt põhjalikult korraldatud ja peensusteni korras. Aga tegelikkuses on asjad veidi teisiti. Raha abivajajate jaoks pole, sest lõviosa kulub ametnike ja ametiruumide pidamiseks.

          Ehe näide, miks avalikule sektorile tuleb võimalikult vähe ülesandeid ja ressursse anda. Aga selle peale ütles sotsiaaldemokraat Rannar Vassiljev: "Majandus kasvab vaid siis, kui panustatakse inimestesse - selleks on aga vaja makse tõsta".
          no Põhja-Tallinnas elab mingi 50k inimest ning seal ju teie põhilised pommiaugud nagu kopli jne. Reaalsuses on vaja "natukene" tööd ka seal ikka teha. Ma ei ütle, et see 30 on õige inimeste arv ning eks sealt tuleks õhku välja lasta, aga su jutust jääb mulje nagu saadaks kõik tuleks laiali saata ning 3st inimesest piisaks

          Comment

          • tolmuahv
            Klubi Liige
            • Feb 2009
            • 2502

            #1940
            Re: majanduse offtopic

            Põhja-Tallinna kohta: 50,000 inimest. Kui paljud neist on probleemsed, kellega on vaja sotsiaaltöötajatel tegeleda? 5% on ilmselt ülehinnatud number, aga võtame selle. Siis oleks probleemseid inimesi ca. 2500 kokku. Probleemseid peresid vast 1000-1500 tk. Kui need nüüd 30 inimese vahel jagada, siis jääb inimese kohta 50 peret.

            Kui tihti ollakse probleemsete inimestega kontaktis? Kord kvartalis? Kord kuus? Esimesel juhul tähendaks see 4 "kliendikontakti" nädalas, teisel juhul 12 kontakti nädalas.

            Lihtsalt paralleeliks: Fianntssektoris "klienditeenindaja", kes peab ise nii kliendid otsima, nende probleemi tuvastama kui nendega pidevalt näost-näkku kohtuma (ja kohtumiseks valmistuma), loob ca. 60-70 kontakti nädalas ja teeb keskmiselt 12 kohtumist. Kogu administreerimine sinna juurde. Nende progressi jälgitakse regulaarselt ja nad peavad veenvalt selgitama kui eesmärki ei täida. Ma väga kahtlen, kas avalikus sektoris keegi midagi samamoodi mõõdab, jälgib või selgitusi nõuab.

            Comment

            • pastilaa
              kuum poiss
              • Apr 2009
              • 7518

              #1941
              Re: majanduse offtopic

              Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
              Vägev värk jah. Ühe linna ühe linnaosa ühes sotsiaalhoolekandeosakonnas töötab...30 inimest. Selle eest eeldaks, et antud valdkonnas on kõik ülimalt põhjalikult korraldatud ja peensusteni korras. Aga tegelikkuses on asjad veidi teisiti. Raha abivajajate jaoks pole, sest lõviosa kulub ametnike ja ametiruumide pidamiseks.

              Ehe näide, miks avalikule sektorile tuleb võimalikult vähe ülesandeid ja ressursse anda. Aga selle peale ütles sotsiaaldemokraat Rannar Vassiljev: "Majandus kasvab vaid siis, kui panustatakse inimestesse - selleks on aga vaja makse tõsta".
              mõtted õiged, aga jah - raske on asjatundmatul hinnata, milline töömaht tegelikult ka neil sotsiaaltöötajatel tegelikult on. ei välista, et antud piirkonnas peaks olema just 300 sotsiaaltöötajat, et üldse jõuda kõigi hädalisteni. ja kui antud artiklit lugeda, siis selgub ka, et isa on enne ilmselt pätt olnud + ka sotsiaaltöötajatega mingi kisma korraldanud (tihti kusjuures ei lastagi end aidata või ollakse lihtsalt nii lollid, et ei osata abi vastu võtta. igasuguseid frukte leidub selliste hulgas). alles see oli, kus üks tallinna sotsiaaltöötaja sai ju kuuli! lapsest mudiugi väga kahju ja tema pole milleski süüdi.

              Comment

              • pastilaa
                kuum poiss
                • Apr 2009
                • 7518

                #1942
                Re: majanduse offtopic

                Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
                Põhja-Tallinna kohta: 50,000 inimest. Kui paljud neist on probleemsed, kellega on vaja sotsiaaltöötajatel tegeleda? 5% on ilmselt ülehinnatud number, aga võtame selle. Siis oleks probleemseid inimesi ca. 2500 kokku. Probleemseid peresid vast 1000-1500 tk. Kui need nüüd 30 inimese vahel jagada, siis jääb inimese kohta 50 peret.
                arvesta ka sellega, et liinidele jms kopli urgastesse on koondunud üle terve linna asotsiaalne kaader. see 5% võib ka alahinnatud olla. lisaks arvesta, et sotsiaalvaldkonna alla kuuluvad puudega inimesed, kooliprobleemidega lapsed, pensionärid, lastekodulapsed, paljulapselised pered jne.

                Comment

                • karupoeg
                  Pokkerihai
                  • Jun 2012
                  • 3823

                  #1943
                  Re: majanduse offtopic

                  Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
                  Põhja-Tallinna kohta: 50,000 inimest. Kui paljud neist on probleemsed, kellega on vaja sotsiaaltöötajatel tegeleda? 5% on ilmselt ülehinnatud number, aga võtame selle. Siis oleks probleemseid inimesi ca. 2500 kokku. Probleemseid peresid vast 1000-1500 tk. Kui need nüüd 30 inimese vahel jagada, siis jääb inimese kohta 50 peret.

                  Kui tihti ollakse probleemsete inimestega kontaktis? Kord kvartalis? Kord kuus? Esimesel juhul tähendaks see 4 "kliendikontakti" nädalas, teisel juhul 12 kontakti nädalas.

                  Lihtsalt paralleeliks: Fianntssektoris "klienditeenindaja", kes peab ise nii kliendid otsima, nende probleemi tuvastama kui nendega pidevalt näost-näkku kohtuma (ja kohtumiseks valmistuma), loob ca. 60-70 kontakti nädalas ja teeb keskmiselt 12 kohtumist. Kogu administreerimine sinna juurde. Nende progressi jälgitakse regulaarselt ja nad peavad veenvalt selgitama kui eesmärki ei täida. Ma väga kahtlen, kas avalikus sektoris keegi midagi samamoodi mõõdab, jälgib või selgitusi nõuab.
                  pakun puusalt, et sotsiaaltöötaja klient ja finantssektori klient ning nendega tehtava töö maht on veidi erinev:)

                  Comment

                  • tolmuahv
                    Klubi Liige
                    • Feb 2009
                    • 2502

                    #1944
                    Re: majanduse offtopic

                    Pastilaa - võib-olla tõesti on neid oluliselt rohkem. Samas jälle suur osa asotsiaalsest kaadrist (narkarid, prostituudid, diilerid) on võrldemisi iseseisvad ja ei suhtle kellegiga. Ei tunne valdkonda nii täpselt.

                    Vaatasin võrlduseks, et Lasnamäel on 45 töötajat, Haaberstis 14. Seega mingi korrelatsioon seal rahvaarvuga ikkagi on. Aga üle linna pidada 8 erineval kontoripinnal ca. 200 inimest - ma keeldun uskumast, et see on mõistlik ja optimaalne.

                    Ja see on kõigest sotsiaalhoolekanne. Linnas on täiesti hoomamatu arv igasuguseid ameteid ja ala-ameteid. Ma võtsin korraks struktuuri lahti ja tekkis lootusetuse tunne. Mis vahet on Linnavolikogu Kantseleil ja Linnakantseleil? Näiteks sellesama Linnakantselei all on 11 üksust. Lugesin sealt avalike suhete teenistuse üksuse alt inimesed kokku. 43 matsi. Unfuckingreal. Ja see ei sisalda veel Tallinna TV-d jms paska, kuhu läheb aastas vist 4m EURi.

                    ...Ja selleks, et inimesteni ka midagi jõuaks, on vaja...makse tõsta :)

                    Comment

                    • tolmuahv
                      Klubi Liige
                      • Feb 2009
                      • 2502

                      #1945
                      Re: majanduse offtopic

                      Ma ei saa, see linna valitsemise struktuur on ikka täielik imedemaa. Kes leiab absurdsema ameti? http://www.tallinn.ee/telefoniraamat_puu

                      Comment

                      • alaska
                        forever
                        • Oct 2008
                        • 6599

                        #1946
                        Re: majanduse offtopic

                        Algselt postitas Jäämees Vaata postitust
                        Nii erasektoris kui avalikus sektoris töötavad inimesed. Viimases on lihtsalt kergem pumba juurde saada ja jääda.

                        Tegelt on minu arust probleem ka selles, et kuigi on inimesi kes juhivad kohati tähelepanu, et mingi valdkond on ebaeffektiivselt korraldatud, siis A) Keskmine inimene ei kuule sellest B) Teda ei huvita see C) Valijat ei huvita? Valitsust ka ei huvita ja igivana D) Ringkaitse, kõik on vanad sõbrad.

                        Mis kuradi riigiamet see oli, mis kunagi sündis kokkuliitmise teel loosungite all, et see vähendab tööjõukulusid, ebavajalikud töökohad kaovad jne. Lõpp tulemus oli, et keegi ei saanud kinga lihtsalt mõned koondati ja võeti uuesti tööle ja vist ikka üüriti rämeda pappi eest uus äripind ka.
                        Paar päeva tagasi lugesin kusagilt, kuidas ametnikud koostavad pidevalt igasuguseid arengukavasid, aga need lõpetavad kõik sahtlites. Töö nagu käiks, aga tulemust pole. Hommikutelevisioonis üks kodanik tänagi rääkis, et igaühe kohus meist on neile ametnikele elueest pinda käia, kui tahame midagi muuta, et see on standardprotsess, et nad oma tooli külge kinni kivistuvad.

                        Täitsa perses see pisikese poisi artikkel ju, samas näitab täpselt aru, millest muruntau ei suudagi aru saada, kuidas mehel läks selg perse ja sealt edasi pidurdamatu allakäik, kannatajaks süütu laps. Mis sa muru soovitad, võtku ennast kokku ja mingu tööle? "küll aga on imo mõistlik oodata, et iga laiskvorsti ja kilplast ei peaks maksumaksja üleval pidama"? Või mida te arvate, et mittehakkamasaav inimene läheb kuhugi nurka surema, mitte ei rikugi ümberkaudsete oleviku ja tuleviku?

                        Comment

                        • karupoeg
                          Pokkerihai
                          • Jun 2012
                          • 3823

                          #1947
                          Re: majanduse offtopic

                          Algselt postitas alaska Vaata postitust
                          Paar päeva tagasi lugesin kusagilt, kuidas ametnikud koostavad pidevalt igasuguseid arengukavasid, aga need lõpetavad kõik sahtlites. Töö nagu käiks, aga tulemust pole. Hommikutelevisioonis üks kodanik tänagi rääkis, et igaühe kohus meist on neile ametnikele elueest pinda käia, kui tahame midagi muuta, et see on standardprotsess, et nad oma tooli külge kinni kivistuvad.

                          Täitsa perses see pisikese poisi artikkel ju, samas näitab täpselt aru, millest muruntau ei suudagi aru saada, kuidas mehel läks selg perse ja sealt edasi pidurdamatu allakäik, kannatajaks süütu laps. Mis sa muru soovitad, võtku ennast kokku ja mingu tööle? "küll aga on imo mõistlik oodata, et iga laiskvorsti ja kilplast ei peaks maksumaksja üleval pidama"? Või mida te arvate, et mittehakkamasaav inimene läheb kuhugi nurka surema, mitte ei rikugi ümberkaudsete oleviku ja tuleviku?
                          vaata perse läks sellel mehel sellepärast, et ta on krim korras varasemalt karistatud ning olid tülid ka sotsiaalabi asutustega. Seda kohta artiklis vist ei märganud? Aga loomulikult, meediale meeldib kajastada mingeid nutulaule, kuidas selg läks nässu ja nüüd kõik perses. Ja tõesti, oma viga kui mingi narkomaanist litaga lapse saab.

                          Ainuke asi, millega ma nõustun, et see ei ole lapse süü ning lapsele peaks normaalne elukeskkond olema garanteeritud. aga mis see lahendus siin sinu arvates oleks?

                          Comment

                          • tolmuahv
                            Klubi Liige
                            • Feb 2009
                            • 2502

                            #1948
                            Re: majanduse offtopic

                            Algselt postitas alaska Vaata postitust
                            Paar päeva tagasi lugesin kusagilt, kuidas ametnikud koostavad pidevalt igasuguseid arengukavasid, aga need lõpetavad kõik sahtlites. Töö nagu käiks, aga tulemust pole. Hommikutelevisioonis üks kodanik tänagi rääkis, et igaühe kohus meist on neile ametnikele elueest pinda käia, kui tahame midagi muuta, et see on standardprotsess, et nad oma tooli külge kinni kivistuvad.

                            Täitsa perses see pisikese poisi artikkel ju, samas näitab täpselt aru, millest muruntau ei suudagi aru saada, kuidas mehel läks selg perse ja sealt edasi pidurdamatu allakäik, kannatajaks süütu laps. Mis sa muru soovitad, võtku ennast kokku ja mingu tööle? "küll aga on imo mõistlik oodata, et iga laiskvorsti ja kilplast ei peaks maksumaksja üleval pidama"? Või mida te arvate, et mittehakkamasaav inimene läheb kuhugi nurka surema, mitte ei rikugi ümberkaudsete oleviku ja tuleviku?
                            Arengukavasid muidugi koostatakse. Kui sa mu viimast linki uurid, siis sealt leiab vähemalt ühe Linna Arengukavade Osakonna isegi. 5 spetsialisti tööl, kes kavasid koostaksid.

                            Ja see pisike poiss ongi sellepärast näljas, et linnas on vähemalt 500 ametnikku tööl, kes mitte sittagi ei tee, vaid kogu maksutulu ära tarbivad. Lisaks sellele siis varastatakse veel kassast otse, kas läbi partei, läbi ehituslubade eest pististe vms. Maksumaksjad on linnale andnud küllalt raha, et parandada tänavad ja anda lastele süüa ja eluase. Aga see raha lastakse teepeal rotti lihtsalt.

                            Tänane uudis linna rahakasutuse kohta: Lasnamäele ehitatakse €22.5m EURi eest uus vägev jäähall. Tuletame meelde, et aastas antakse lasteaedade investeeringuteks umbes €100-200k.

                            Comment

                            • muruntau
                              • Jan 2009
                              • 4325

                              #1949
                              Re: majanduse offtopic

                              Algselt postitas alaska Vaata postitust
                              Paar päeva tagasi lugesin kusagilt, kuidas ametnikud koostavad pidevalt igasuguseid arengukavasid, aga need lõpetavad kõik sahtlites. Töö nagu käiks, aga tulemust pole. Hommikutelevisioonis üks kodanik tänagi rääkis, et igaühe kohus meist on neile ametnikele elueest pinda käia, kui tahame midagi muuta, et see on standardprotsess, et nad oma tooli külge kinni kivistuvad.

                              Täitsa perses see pisikese poisi artikkel ju, samas näitab täpselt aru, millest muruntau ei suudagi aru saada, kuidas mehel läks selg perse ja sealt edasi pidurdamatu allakäik, kannatajaks süütu laps. Mis sa muru soovitad, võtku ennast kokku ja mingu tööle? "küll aga on imo mõistlik oodata, et iga laiskvorsti ja kilplast ei peaks maksumaksja üleval pidama"? Või mida te arvate, et mittehakkamasaav inimene läheb kuhugi nurka surema, mitte ei rikugi ümberkaudsete oleviku ja tuleviku?
                              Ma näen, et sind vähemalt sõnades huvitab selle perekonna käekäik. Kas see sind ka siis huvitaks, kui sa peaksid selle ja teiste selliste pärast reaalse osa oma heaalust ära andma. Näiteks oleks su palk 10-20% väiksem ja selliseid juhtumeid oleks eestis poole vähem. Viskaksid oma osa? Ometi sa eeldad, et teised, edukamad viskaksid. Osalesid sa nt ise PP'de või mõnes muus jõuluannetuses?

                              Nagu juba päris mitu korda siin teemas erineva sõnastusega öelnud olen, enda produktiivsuse ja sissetuleku tõstmine aitab reaalselt palju rohkem selliseid inimesi, kui foorumites hädaldamine ja teistele kadedalt-kibestunult näpu näitamine. Selle tagajärjel tuleb päris palju uut raha siinsesse majandusse. Keskmine "Eesti on pers*s" jutu ajaja ei aita teda viiendikkugi sellest, mida töökamad inimesed. Vaata ise peeglisse.

                              Comment

                              • ranka
                                Miljon Põhjust Kodus Olla
                                • Sep 2008
                                • 36444

                                #1950
                                Re: majanduse offtopic

                                Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
                                Ma ei saa, see linna valitsemise struktuur on ikka täielik imedemaa. Kes leiab absurdsema ameti? http://www.tallinn.ee/telefoniraamat_puu
                                IMO nad kõik võiks saada sõjalise väljaõppe siis võiksime päevapealt loobuda kaitseväest ning iga linna turvalisus ja Eesti kaitsevõime oleks garanteeritud. Kahaneksid ühtlasi ka kulud kaitseväele.

                                Päris huvitav pataljon. Ei olnud kunagi vaadanudki, et nii vägevaid osakondi olemas.

                                Comment

                                Working...