majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • pastilaa
    kuum poiss
    • Apr 2009
    • 7518

    #1156
    Re: majanduse offtopic

    Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
    http://www.epl.ee/news/majandus/kodu....d?id=65594502

    Ruutmeetri hind tõusis esimest korda kõrgemale kui kinnisvarabuumi tehingute tipp-ajal...

    Möh?!?
    mis siin imestada - midagi eriti viimased 3a pole ju juurde ehitatud + alles ainult kõige hullem buumiaja s*tt.

    Comment

    • Potsataja
      õilishing
      • Oct 2008
      • 5270

      #1157
      Re: majanduse offtopic

      Mul on meeles, et buumi ajal maksid Tornimäe korterid kuni 9000€/ruut ja keskmise vanalinna korteri ruuduhind oli 4000€ kanti.

      http://spot.city24.ee/ näitab ka, et buumiaegsest hinnatasemest on asi veel päris kaugel.

      Comment

      • pastilaa
        kuum poiss
        • Apr 2009
        • 7518

        #1158
        Re: majanduse offtopic

        elamispindade kohta veel üks huvitav fakt - nimelt töötan selles valdkonnas ja puutun igapäevaselt kokku probleemiga, et Tallinnas pole saada heades piirkondades korralikke suuri kortereid peredele. selline tore statistika siis ka - m2 inimese kohta võrdlus. arvestades siinset elustandardit on ikka müstika, et isegi paljudele Vene linnadele räigelt alla jääme. rääkimata 2-3x vahest arengumaadega. see on muide ka üks võimalik nö uue tulevase kohaliku elamuehitusbuumi põhjustaja - lihtsalt olemasolevad magalate korterid on nii ajast maas, väiksed, halva planeeringuga jne.

        LINK

        Comment

        • tolmuahv
          Klubi Liige
          • Feb 2009
          • 2502

          #1159
          Re: majanduse offtopic

          Pastilaa, samas teab iga arendaja, et kõige kiiremini ostetakse ära 1-2 toalised korterid. Kõik muu müüb oluliselt aeglasemalt. Võib-olla sellepärast, et noorele perele ei taheta eriti pangalaenu anda. Või siis ei taha nad seda võtta.

          Comment

          • pastilaa
            kuum poiss
            • Apr 2009
            • 7518

            #1160
            Re: majanduse offtopic

            Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
            Pastilaa, samas teab iga arendaja, et kõige kiiremini ostetakse ära 1-2 toalised korterid. Kõik muu müüb oluliselt aeglasemalt. Võib-olla sellepärast, et noorele perele ei taheta eriti pangalaenu anda. Või siis ei taha nad seda võtta.
            detailidesse ei hakka laskuma, aga viimase aasta jooksul ise kokku puutunud mitme arendusega, kus tuleb algses projektis olnud 1-2sed liita. kahes eestiaegse korterelamu rekis oli selline juhtum, et leidus ostja, kes liitis terve korruse (120m2). selliseid asju kuuleb üha enam. ilmselt väikeste korterite üleküllus ja suurte põud ikkagi.

            Comment

            • tolmuahv
              Klubi Liige
              • Feb 2009
              • 2502

              #1161
              Re: majanduse offtopic

              No ma ei tea nüüd, olen viimase kuu aja jooksul rääkinud 3-4 arendajaga. Kõik ütlevad, et 1-2 toalised müüvad juba paberil ära, 3+ ei liigu mitte midagi. Go figure.

              Comment

              • turusolkija
                Jube Noob
                • Nov 2012
                • 100

                #1162
                Re: majanduse offtopic

                Ühe päris suure kesklinna tuleva arenduse puhul lähevad 1-2 toalised pea eranditult "investeerimiseks". Tänaste intressitingimuste juures ei kujuta ise muidugi ette, mis see ostan-üürin välja yield võib tulla pikas plaanis. Kui kogu aeg keegi sees on, amorti ei arvest ja makse ei maksa, siis saab nulli vist.

                Comment

                • tolmuahv
                  Klubi Liige
                  • Feb 2009
                  • 2502

                  #1163
                  Re: majanduse offtopic

                  Plussi jääb ilmselt. Mingi Kalamaja rääbise korral tuli ca. 10% ROI (sõber ostis cashis välja ja andis üürile). Korralik Kalamaja korter oli nii, et soetushind ca. 110k. Kuurent 550 EUR+kommunaalid, igakuised pangamaksed ca. 400 EUR. Omafinantseering ca. 10-20%, sõltuvalt pangast. Risk on muidugi see, et renditurg muutub kiirelt.

                  Comment

                  • pastilaa
                    kuum poiss
                    • Apr 2009
                    • 7518

                    #1164
                    Re: majanduse offtopic

                    Portaali KV.EE andmetel pakuti detsembri kuus Tallinnas müügiks 6574 korterit. See on aastatagusest üle veerandi võrra vähem. Samas suurusjärgus on korterite pakkumiste hulk vähenenud kõikides linnaosades. Ainsa erandina on pakkumisi aastatagusest ühevõrra rohkem Pirita linnaosas. Pirital pakuti 12/2012 müügiks 274 korterit. Pirita on ainus linnaosa, kus korterite pakkumishind on aastaga langenud. Detsembris oli Pirita korterite

                    Comment

                    • Codecci
                      Luuramas Naisteturniire
                      • Nov 2008
                      • 7574

                      #1165
                      Re: majanduse offtopic

                      Algselt postitas turusolkija Vaata postitust
                      Ühe päris suure kesklinna tuleva arenduse puhul lähevad 1-2 toalised pea eranditult "investeerimiseks". Tänaste intressitingimuste juures ei kujuta ise muidugi ette, mis see ostan-üürin välja yield võib tulla pikas plaanis. Kui kogu aeg keegi sees on, amorti ei arvest ja makse ei maksa, siis saab nulli vist.
                      Amort? Kas pigem mitte kinnisvara pikas perspektiivis kõvasti inflatsiooni ei biidi ja väärtust juurde ei kogu, v.a. mõned erandjuhud nagu mõningad Mustamäe peldikud mis lammutamisele võivad minna?

                      Comment

                      • privador
                        Pokkerihai
                        • Oct 2008
                        • 3951

                        #1166
                        Re: majanduse offtopic

                        Plussi jääb ilmselt. Mingi Kalamaja rääbise korral tuli ca. 10% ROI (sõber ostis cashis välja ja andis üürile). Korralik Kalamaja korter oli nii, et soetushind ca. 110k. Kuurent 550 EUR+kommunaalid, igakuised pangamaksed ca. 400 EUR. Omafinantseering ca. 10-20%, sõltuvalt pangast. Risk on muidugi see, et renditurg muutub kiirelt.
                        Noja mis su sõber siis teeb kui üürniki enam ei maksa ? Maksab kohtukuludeks xkeuri 3-astme peale kokku ja saab lagastatud korteri vastu? Üürnikel muidugi savi ja põrutavad Austraaliasse
                        Last edited by privador; 29.01.13, 12:09.

                        Comment

                        • turusolkija
                          Jube Noob
                          • Nov 2012
                          • 100

                          #1167
                          Re: majanduse offtopic

                          Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
                          Plussi jääb ilmselt. Mingi Kalamaja rääbise korral tuli ca. 10% ROI (sõber ostis cashis välja ja andis üürile). Korralik Kalamaja korter oli nii, et soetushind ca. 110k. Kuurent 550 EUR+kommunaalid, igakuised pangamaksed ca. 400 EUR. Omafinantseering ca. 10-20%, sõltuvalt pangast. Risk on muidugi see, et renditurg muutub kiirelt.
                          See tingimusel, et ostis ise välja või võttis odavat kodulaenu. Aga kui uusarendusse 6 1-2 toalist osta, siis vaevalt seda oma raha eest tehakse. Pangast saab sellise skeemi peale tõenäoliselt 6%+ aastas hetkel. Kuigi jah, õigem oleks sellel skeemil arvutada ROE, mitte ROI.

                          Comment

                          • donkament
                            Pokkerihai
                            • Apr 2009
                            • 1945

                            #1168
                            Re: majanduse offtopic

                            Algselt postitas privador Vaata postitust
                            Noja mis su sõber siis teeb kui üürniki enam ei maksa ? Maksab kohtukuludeks xkeuri 3-astme peale kokku ja saab lagastatud korteri vastu? Üürnikel muidugi savi ja põrutavad Austraaliasse
                            See pigem erand kui reegel ja sel puhul aitab seadusest väljaspool tegutsemine, tuleb long run odavam.

                            Comment

                            • turusolkija
                              Jube Noob
                              • Nov 2012
                              • 100

                              #1169
                              Re: majanduse offtopic

                              Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                              Amort? Kas pigem mitte kinnisvara pikas perspektiivis kõvasti inflatsiooni ei biidi ja väärtust juurde ei kogu, v.a. mõned erandjuhud nagu mõningad Mustamäe peldikud mis lammutamisele võivad minna?
                              Amordi all pean pigem silmas korteri sisustus +üldine väljanägemine. L-Euroopas on standardiks 9 aastat st aeg, pärast mida ei saa üürileandja üürniku käest nt seina värvimist nõuda (vahepeale aeg läheb proportsionaalselt). See kinnisvara biidib vähemalt inflatsiooni on muidu väga huvitav jutt, aga ei usu, et see Eestis töötab (demograafilised trendid, ehituseks saada oleva maa hulk, tööjõuturu struktuur jne). V-bolla London City+Pariis jms.

                              Comment

                              • Maxi
                                Pokkerihai
                                • Nov 2010
                                • 1849

                                #1170
                                Re: majanduse offtopic

                                Miks ruleti piitimise reklaamid minu facebooki adside hulgas on?



                                Kuidas ja miks sellised lehed üldse reklaampinda ostavad? See peaks see sama leht olema kus kuulus Wolferk ruletti piitima õppis

                                Comment

                                Working...