majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Vandalar
    Pokkerihai
    • Oct 2008
    • 3577

    #406
    Re: majanduse offtopic

    See oleks liiga lihtne, majandus on keeruline protsess millest pole vaja kõigil aru saada.

    Comment

    • Potsataja
      õilishing
      • Oct 2008
      • 5270

      #407
      Re: majanduse offtopic

      Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
      See mis sinule sobiks, oleks Kreeka variant. Inimese tasandil oli pikalt kõik väga hea, makromajanduslikult lükati rasked otsused aina edasi ja lasti minna. Tulemus on olemas.
      Tulemust pole nagu tegelikult eriti näha veel. Enamjaolt vaikselt protestivad, vahel mölisevad ka kõvemine aga elavad ikka mitu korda paremini, kui meie. See, mis edasi saab on juba nende otsus, kas saada vabaks ja kuukuyada välja panktott või siis jääda kuuleks laenuorjaks sajanditeks. Pankroti korral peavad nad oma kaka ise äära sööma. laenuorjadeks jäämisel see jama läbi elamata, või lihtsalt lükatase söömishetke edasi.

      Comment

      • leits
        Hundinui
        • Apr 2009
        • 9562

        #408
        Re: majanduse offtopic

        oot kui pankrot kuulutattakse riigile .. mis siis saab? lihtsalt võlad nullitakse vms? kust nad raha saavad .. prindivad keldris endale või?
        riigi pankrot on vist hoopis midgai muud kui firmal or smth?

        Comment

        • Potsataja
          õilishing
          • Oct 2008
          • 5270

          #409
          Re: majanduse offtopic

          Algselt postitas marxiku Vaata postitust
          mul selline küsimus. et läksime selle aasta algusest Eurole üle..mis kasu on sellest saanud tavainimene? Mikrotasandil.
          tundub endale, et kõik teenused/tooted hinnad on tõusnud(kiiremini ja inimesele "märkamatult" sendihindadega mängides).
          Paljudele tekitanud "peavalu" või segadust uue kursiga harjumisega.
          Kasu ei paista eriti. Ainult kuskil makro tasandil on see nagu kasulik. Lihtinimene pigem nagu kaotaks ja tekotab segadust. Võibolla ainult neil kes palju euroopas ringi reisivad ja raha ei pea vahetama.
          Eesti puhul oli isegi üllatus see, et kõigepealt oli nagu "spetsiaalne eurole" ülemineku hinnatõus enne krooni eruks muutumist ja hiljem toimus veel teine "spetsiaale eurole ülemineku" hinnatõus. Makro kaydu peaks nüüd nagu hullult inveteeringuid tulem juurde, aga kus ja kuipalju seda reaalselt juba reaalselt juurde on tulnud, ma ei tea.
          Last edited by Potsataja; 24.11.11, 14:59.

          Comment

          • suitsutihane
            FPP Pro
            • Dec 2010
            • 286

            #410
            Re: majanduse offtopic

            teemakohane huumor - vabandan kui juba olnud loomulikult

            Comment

            • Potsataja
              õilishing
              • Oct 2008
              • 5270

              #411
              Re: majanduse offtopic



              Sick, ühe lehekülje lugemise eest 125 eeku.

              Comment

              • jrgn hell
                Klubi Liige
                • Oct 2008
                • 3328

                #412
                Re: majanduse offtopic

                never
                Last edited by jrgn hell; 27.11.11, 16:46. Põhjus: mind

                Comment

                • Vandalar
                  Pokkerihai
                  • Oct 2008
                  • 3577

                  #413
                  Re: majanduse offtopic

                  Vormile pannakse liiga palju rõhku, selle asemel, et sisust lähtuda.

                  Comment

                  • Maxi
                    Pokkerihai
                    • Nov 2010
                    • 1849

                    #414
                    Re: majanduse offtopic

                    Ma olen tükk aega mõelnud kas postitada siia või mitte. Tegemist nagu kaudselt majanduse topicuga aga samas ka mitte.
                    Olen elanud üpris huvitavat elu, hetkel olen ametlikult nn. hallis nimekirjas (nimetatakse ka A-nimekiri) kes ei maksa makse, ega taha riigilt töötukassa abiraha. Töötan mustalt ehituse peal, teenin 2,5€ tunnis ja minu töö vastab täielikult hinnakirjale, ehk teen nagu iga lahtise käega mees teeks, aga ei ole spetsialist. Tean miks soojustus käib välispoole seina ja tean kuidas sarikate kandevõimet arvestada. Aga ei ole ehitaja, majandusega seos selline, et need härrased kellega algselt ehitasin läksid ära skandinaaviasse, teenivad 9€ tunnis, edu neile. Hetkel olen praktiliselt üksi objektil, siseviimistlus käib. Tööd on, aga selle raha eest tegijaid ei ole. Kõik vähegi oskajad mehed lähevad välismaale normaalse palga peale ja jäävad sinna. Ise ei taha minna kuna elukaaslane on eestis ja vähegi kui võimalik tahaks eestis jätkata. Olen kunagi töötanud päris hea palga peal ja nimekas ettevõttes, keegi endistest töökaaslastest ei usuks mida ma praegu teen :).
                    Need CVkeskuse eneseabi asjade tegelikkuses ei aita kuna alati on mingi vend valmis poole väiksema palga eest töötama. Öeldakse, et inimesel peab olema nii poole aasta buffer raha alati olemas, et kui midagi juhtub, kahjuks on suur osa inimesi täna olnud kauem töötud kui pool aastat.
                    Uskuge mind kui ma ütlen, et mul on sügavalt pohhui kas kulla hind tõuseb või langeb. Mind kui majanduse mikrosõdurit see ei koti mitte vähimalgi määral.
                    Ja kes arvab et ma niisama vingun siin siis minge elage natuke, ma näen iga päev sellist kaadrit mida Teie ainult võsapetsis iga esmaspäeva õhtul telekast vaatate. Ma naeran iga päev selle teema peale kus siin härrased arutavad majandusküsimusi.
                    Tegelik majandusseis ka tööturg on selline, et kui need härrad kes ükspäev enam pokkeriga ei teeni peavad tööle minema siis on suht kusine seis, kuna Maxima ongi selline ainuke reaalne valik,

                    Comment

                    • Tarmonator
                      Lingiparandaja
                      • Oct 2008
                      • 3274

                      #415
                      Re: majanduse offtopic

                      Minule jäi natuke arusaamatuks mis sa selle postitusega öelda tahtsid?
                      Kas sa tahtsid kuidagi halvustada neid, kes siin teemas majandusest ikka väga palju jagavad?
                      Kas sa tahtsid öelda, et tegelik elu käib käsi mullas ja higi otsaees tööd rügades?
                      Kas sa arvad, et sind ei koti mis toimub maailmaturul, millised tuuled puhuvad üldiselt majanduses?
                      Kas sa arvad, et kui need "härrad", kes siin tarka juttu ajavad, ühel päeval enam ehitada ei taha, siis sul on ikka midagi teha veel?
                      Last edited by Tarmonator; 29.11.11, 01:05.

                      Comment

                      • Maxi
                        Pokkerihai
                        • Nov 2010
                        • 1849

                        #416
                        Re: majanduse offtopic

                        Majandusest jagavad siin teemas ainult 1-2 inimest, ülejäänud on spekulandid.
                        Tegelik elu käib siiski mikrosõdurite tasemel, kui lihttööjõud oleks hinnatud siis ei oleks teenused nii odavad ja "eliit" peaks maksma tunduvalt rohkem, et midagi reaalselt tehtud saaks.
                        Kulla hinna 1% kõikumine aasta vältel tõesti mind otseselt ei mõjuta.
                        Kui "härrad" enam ehitada ei taha siis ei ole mitte minul enam midagi teha vaid poolel elanikkonnal.

                        Maailma majandus praegu püsibki ainult tänu paindlikule töölisklassile.

                        Comment

                        • rasmer
                          Vana Tegija
                          • Oct 2009
                          • 1306

                          #417
                          Re: majanduse offtopic

                          Algselt postitas Maxi Vaata postitust

                          Comment

                          • salamadner
                            Julm Donk
                            • Jun 2009
                            • 59

                            #418
                            Re: majanduse offtopic

                            Algselt postitas Maxi Vaata postitust
                            spekulandid
                            *köh

                            Comment

                            • ranka
                              Miljon Põhjust Kodus Olla
                              • Sep 2008
                              • 36444

                              #419
                              Re: majanduse offtopic

                              Algselt postitas Maxi Vaata postitust
                              Ma olen tükk aega mõelnud kas postitada siia või mitte. Tegemist nagu kaudselt majanduse topicuga aga samas ka mitte.
                              Olen elanud üpris huvitavat elu, hetkel olen ametlikult nn. hallis nimekirjas (nimetatakse ka A-nimekiri) kes ei maksa makse, ega taha riigilt töötukassa abiraha. Töötan mustalt ehituse peal, teenin 2,5€ tunnis ja minu töö vastab täielikult hinnakirjale, ehk teen nagu iga lahtise käega mees teeks, aga ei ole spetsialist. Tean miks soojustus käib välispoole seina ja tean kuidas sarikate kandevõimet arvestada. Aga ei ole ehitaja, majandusega seos selline, et need härrased kellega algselt ehitasin läksid ära skandinaaviasse, teenivad 9€ tunnis, edu neile. Hetkel olen praktiliselt üksi objektil, siseviimistlus käib. Tööd on, aga selle raha eest tegijaid ei ole. Kõik vähegi oskajad mehed lähevad välismaale normaalse palga peale ja jäävad sinna. Ise ei taha minna kuna elukaaslane on eestis ja vähegi kui võimalik tahaks eestis jätkata. Olen kunagi töötanud päris hea palga peal ja nimekas ettevõttes, keegi endistest töökaaslastest ei usuks mida ma praegu teen :).
                              Need CVkeskuse eneseabi asjade tegelikkuses ei aita kuna alati on mingi vend valmis poole väiksema palga eest töötama. Öeldakse, et inimesel peab olema nii poole aasta buffer raha alati olemas, et kui midagi juhtub, kahjuks on suur osa inimesi täna olnud kauem töötud kui pool aastat.
                              Uskuge mind kui ma ütlen, et mul on sügavalt pohhui kas kulla hind tõuseb või langeb. Mind kui majanduse mikrosõdurit see ei koti mitte vähimalgi määral.
                              Ja kes arvab et ma niisama vingun siin siis minge elage natuke, ma näen iga päev sellist kaadrit mida Teie ainult võsapetsis iga esmaspäeva õhtul telekast vaatate. Ma naeran iga päev selle teema peale kus siin härrased arutavad majandusküsimusi.
                              Tegelik majandusseis ka tööturg on selline, et kui need härrad kes ükspäev enam pokkeriga ei teeni peavad tööle minema siis on suht kusine seis, kuna Maxima ongi selline ainuke reaalne valik,
                              Kuidas sa saad olla rahul 2.5 eurose tunnipalgaga?!?!?! Kuus see teeb (8 x 2.5 x 20) 400 euri. Ma saan aru, et Eestis on üpriski keeruline leida 2000 eurost palka aga minu jaoks 2000 euri ongi summa, kust maalt saan öelda, et ma ei ela/teeni alla vaesuspiiri. Tean, et keskmine palk on miski 1000 euri kui sedagi aga seegi on täielik rotiraha ning reaalselt 1000 euri kätte saada on üpriski raske aga minu arvates ükski endast lugupidav inimene ei tohiks selliste summadega rahul olla.

                              Muideks kui ma omal ajal töö käisin (see oli 4-5 aastat tagasi) oli mu põhitunnitariif 40 eeki (2.5 euri) ja igapäev kui tegin normi täis sain 10-20% lisa (normi tegemine oli lumme kussta, umbes nagu 8h jooksul peaksid mängima FR-inis 2000 kätt, üle selle on boonus) ehk 44-48 eeki tunni eest. Kaks kuud enne äratuleuk tõsteti mu palk 48 kroonini tunnis. Keskmiselt sain palka 8000-10000 krooni, lõpus ületundidega (ületund oli 1.5x või topelt) 11-15k. Rõhutan, et see oli viis aastat tagasi just enne buumi algust ja tegu oli ametliku tööga.

                              Tegu oli siis tehase tööga (wendre). Töö ülesandeks oli lükata masinale kangad peale, niidid tahad, panid masina tööle ja lugesid raamatut. Korra tunnis vahetasid poole (niite) ja kangast. Vahest harva jupsis midagi. Hiljem sain kangakerijaga sõbraks ja lasin kerida 4-5 kangast ühte kokku ning päevas jooksul vahetasin kangast ainult 2x (võtab aega 2-4 minutit) ning poole (võtab aega minut).

                              Nii ma siis seal tixusin ja tegin "tööd". Sai ka tehtud tollane rekord. Kui muidu tuli keskmiselt 500-600 tekki masina pealt siis 2 päeva jutti sai tehtud 1000+ neid. Ja tegemine oligi siis kohvi joomine ja raamatu lugemine lol (sealt pokkeriskill tuligi :P). Oli tegelt väga hea töö aga kuna müra oli suur, tehase töötajate seltskond üpriski "veider" ning tööajad liikuvad siis viskas kopa üle, kaheksast-viieni töötates omaette nurgas oleks ideaalne töö.

                              Olen tegelt veel väga veidrates kohtades töötaud. Kunagi sai grillsütt tehtud, mis tegelt oli väga huvitav ja puhas töö (enne Wendres töötamist) ja siiski teenisin kuus 7000 eeki (käisin kuus 2 nädalat tööl - nädal tööl/nädal vaba). Seega Max ma ei ole tööturuga kursis aga su 2.5 tunnitasu on ju lausa armetu. Mu tüdruk teenib kuus ka rohkem ja ei pea kodust väljagi minema.

                              Comment

                              • Maxi
                                Pokkerihai
                                • Nov 2010
                                • 1849

                                #420
                                Re: majanduse offtopic

                                Nii, kujuta nüüd ette kui peaks olema veel lapsed, korteriüür võib-olla miski liising jne.

                                Keskmine brutokuupalk oli 2011. aasta III kvartalis 809 eurot ja brutotunnipalk 4,82 eurot, teatab Statistikaamet. Eelmise aasta III kvartaliga võrreldes keskmine brutokuupalk tõusis 6,6% ja brutotunnipalk 4,7%.
                                Siia alla kuuluvad ka kõik osakonna juhid, pearaamatupidajad jne. Tegelikuses tuleks arvutada kvartiil mis on aga nii armetu, et seda lihtrahvale näitamiseks ei tooda.
                                (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                                See on selle aasta keskmised palgad sektori kaupa, ja ma rõhutan. ametlikud brutopalgad. Enamus inimestele on 1000€ kuus utoopia. Siin oli kaks lehte tagasi sügav arutelu, et mida tuleks rahaga teha, et see ei kaotaks enda väärtust samal ajal kui ise vanglas istud. Kena arutelu, aga täielik pseudoprobleem tegelikult.

                                See 2,5€/h on meh, tean inimesi kes käivad selle raha eest linnas tööl, samuti on neid kes selle töötukassa 60€ toetusega elavad, üür jääb maksmata ja raha pole kuskilt tulemas ka ning minna pole kuhugi. Sundseis, kasutaks male terminit "patt" selle kohta.

                                Algselt postitas ranka Vaata postitust
                                Muideks kui ma omal ajal töö käisin (see oli 4-5 aastat tagasi) oli mu põhitunnitariif 40 eeki (2.5 euri) ja igapäev kui tegin normi täis sain 10-20% lisa (normi tegemine oli lumme kussta, umbes nagu 8h jooksul peaksid mängima FR-inis 2000 kätt, üle selle on boonus) ehk 44-48 eeki tunni eest. Kaks kuud enne äratuleuk tõsteti mu palk 48 kroonini tunnis. Keskmiselt sain palka 8000-10000 krooni, lõpus ületundidega (ületund oli 1.5x või topelt) 11-15k. Rõhutan, et see oli viis aastat tagasi just enne buumi algust ja tegu oli ametliku tööga.
                                Ranka, enne millise buumi algust? 4-5 aastat tagasi buum lõppeski.
                                Muidu ma käin siiamaani rahulikult töövestlustel ja küsin 650€ katseaja netopalgaks, sa peaks nägema seffide nägusid peale seda. Mõned tööandjad ütlevad kohe enda palganumbri, et 500€ saad kätte algul ja peale katseaega vaatame, aga selle raha eest linnas ära ei ela. 650€ on selline nibin nabin, peab natuke mujalt ka sissetulekut omama.

                                Tegelikuses pakuti mulle eile 50€ päevas palka, palkhoonete ehitamisel, aga ootan ühe pealinna asja ka ära ja selle pealt otsustan. Talvel tahaks ikka kuskil kontoris olla :)

                                Comment

                                Working...