Ametlik valimiste/poliitika teema

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Codecci
    Luuramas Naisteturniire
    • Nov 2008
    • 7574

    #361
    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
    Tegelikult vahet ju pole, kui inimene surma ei karda ? Ehk Codecci käi sa oma MMA trennis palju tahad aga kui üle keskmise valu peale nutma hakkad, siis life sucks või mis ?
    1 vs 1 fightis kedagi tappa on üsna võimatu kui üks osapool retarded just pole. Ja trennis käin trenni pärast mitte eesmärgiga muthafuckin' badass ninjaks saada :)

    Comment

    • ceni
      Jube Noob
      • Feb 2010
      • 110

      #362
      Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

      Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
      Ühisosa ei puutu asjasse, demokraatia loeb. Lihtsalt minu jaoks ei saa demokraatlikus ühiskonnas eksisteerida ühe kandidaadiga valimisi. Valmisdebatt peab lihtsalt olema ja kõik. Lisaks põhinedes minu eelpool välja toodu lingile , siis 60%+ valijatest toetab pigem Tarandit, kui Ilvest. Lisame veel truud delfi.ru KE valijad ja tuleb juba 70+/30- Tarandi kasuks. Midagi on nagu nihu RE/IRL/SDE kandidaadiga ? Mina ütleks, et pangu oma naisele (ehk abielu lõhkujale) päitsed pähe ja ta saaks ehk isegi 60+/40- olukorra. Ma olin tõsine Ilvese fänn, ennem kui sellest abieluvärgist ja naise suguorgani ja mehe pea seosest aru sain.
      Esitekse on see naeruväärne, et kandidaadi ja teda esitanud erakonna vahel ei pea olema midagi ühist peale selle, et see neile mõlemale sobib.
      Teiseks, demokraatia töötab antud juhul läbi rahva poolt valitud riigikogu. Mulle üldse tundub, et seoses presidendivalimistega kulub ebaproportsionaalselt palju energiat, presidendil on eelkõige ikkagi esindusfunktsioon, mingit reaalselt võimu tema käes ei ole. Minu pärast võib neid ju pidada, aga samas miks ei nõuta näiteks riigkontrolöri või õiguskantsleri valmiste eel teledebatte? Samamoodi tähtsad asjapulgad, keda Riigikogu valib.
      Kolmandaks, ma ei usaldaks Delfi küsitlusi nii palju, et neid tulemusi kogu Eesti elanikkonnale laiendada. 70/30 on kindlasti vale.
      Ja mis see viimane lause endast peidab? Ma ei ole eriti seltskonnaajakirjanduse/esoteerikaga kursis.

      Comment

      • Potsataja
        õilishing
        • Oct 2008
        • 5270

        #363
        Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

        Austatud rahvaesindajad! Ilmselt ei ole teie hulgast raske leida minimaalselt kaheksat inimest, kes vähemalt endamisi ei ole rahul viimase aja arengutega nii parteide üldises poliitkultuuris kui ka nende rahvale kaugeks jäävas (järjest tihedamini populistlikus ja silmakirjalikus) tegevuses.


        See, et kandidaadi ja teda esitanud erakonna vahel ei pea olema midagi ühist peale selle, et see neile mõlemale sobib on loomulik. Ebaloomulik on aga see, et demokraatlikus ühiskonnas on üldse võimalik ühe kandidaadiga valimised. Teiseks, laseme siis lihtsalt toimida, sellel läbi rahva poolt valitud riigikogul ja langetada oma otsus kahe kandidaaid vahel. veel jaburam oleks olukord, kui see "üks ja õige" ei saaks piisavaid hääli kokku. Riigikontrolöri või õiguskantsleri osas on sinul vaieldamatult õigus, samuti ka nende ülejäänud "tähtsate" asjapulkade osas, keda Riigikogu valib. Ma ei tea, kas Jõks mõtles tõesti tõsiselt, mida ta "Ühtse Eesti" suurkogul ütles, kuid ka mina imestan jätkuvalt, et "nemad" seniajani vanglatrellide taga ei ole. Ma mõistan ülihästi kogu seda ainuüksi inimsoole omast "küüned enda poole, isegi siis, kui enam rohkem süüa ei jõua" suhtumist, kuid kusagil seal umbmäärases alas peaks siiski mingi piir olemqa. Ma kuulan http://www.youtube.com/watch?v=AwPCz3PWHeU ja nõustun, seega olen samasugune nagu 99,9% inimesi. Isegi totaalses põhjas olles on meie elu siiski liiga mugav ja samas nii närune, et midagi enamat teha. Seega, me lihtsalt kuulame, vaatame ja nõustume.

        Comment

        • taipupole
          Lõpuboss
          • Oct 2008
          • 2181

          #364
          Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

          Mida need kaheksa siis muudaks? Et häältega 93-8 jääks Ilves valimata vää? Do not think so, Tim.

          Ja kas kahe kandidaadiga on meil nagu nüüd topeltkogus demokraatiat ja 28 kandidaadiga oleks 28 korda rohkem või kuidas see arvutus täpselt käib? Nii palju, kui ma lähiajaloost mäletan, siis presidenti valib riigikogu, mille omakorda valis rahvas ehk rahvas valis need 101 jorssi ennast esindama. Kui nende valik (isegi ühe variandi puhul nt maamaks või siis Ilves) pole demokraatia, siis mis see on?

          Comment

          • Potsataja
            õilishing
            • Oct 2008
            • 5270

            #365
            Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

            Algselt postitas taipupole Vaata postitust
            Mida need kaheksa siis muudaks? Et häältega 93-8 jääks Ilves valimata vää? Do not think so, Tim.
            Harv juhus, kui kaks korda sama päeva jooksul pean ma kasutama eelpool kõneleja sõnu ehk "Do not think so, Tim.". Kas sa ullike tõesti arvad, et Tarandi kandideerimise korral oleks mingigi võimalus 93/8 häälteks ? Rahva häält arvestades on parim, mida Ilves saavutada võib 60/40 eduseis. kedagi ei saa süüdistada ja hukka mõista aga just nii see on ja halvim milleks ma olen valmis on 66,6% vs 33,3%. Ma küll suht näruses olukorras aga ka 1:1 seisuga oleks ma valmis kogu oma söögiraga mängu panema, et vastaskandidaadi olemasolul ei tule mingit 93/8 seisu ja 1:5 vastu pakun, et kui vastaseks on Tarand ei tule Ilvese kasuks ka 66,66 vs 33,3. Obv oleks see pere otsus, kuid ka mu naine saaks aru olukorrast, kus on võimatu kaotada. Ilves on tuhvlialune ja enamus riigikogulasi on siiski loodetavasti mehed, sõltumata nende erakondlikust kuuluvusest.

            Ma olin üldiselt Ilvese fänn, siis kui ta EP valiti.

            Comment

            • taipupole
              Lõpuboss
              • Oct 2008
              • 2181

              #366
              Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

              Loodetavasti kirjutasid sa eelneva teksti lucid dreamingut tehes.

              Comment

              • IamAllin
                Pokkerihai
                • Aug 2009
                • 1653

                #367
                Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                Ühisosa ei puutu asjasse, demokraatia loeb. Lihtsalt minu jaoks ei saa demokraatlikus ühiskonnas eksisteerida ühe kandidaadiga valimisi. Valmisdebatt peab lihtsalt olema ja kõik. Lisaks põhinedes minu eelpool välja toodu lingile , siis 60%+ valijatest toetab pigem Tarandit, kui Ilvest. Lisame veel truud delfi.ru KE valijad ja tuleb juba 70+/30- Tarandi kasuks. Midagi on nagu nihu RE/IRL/SDE kandidaadiga ? Mina ütleks, et pangu oma naisele (ehk abielu lõhkujale) päitsed pähe ja ta saaks ehk isegi 60+/40- olukorra. Ma olin tõsine Ilvese fänn, ennem kui sellest abieluvärgist ja naise suguorgani ja mehe pea seosest aru sain.
                kui ma ei eksi, siis postimees.ee küsitluses oli umbes 70:30 Ilves peal, aga see selleks. Need portaalide küsitlused ei näita midagi erilist ju, seda oli näha ka riigikogu valimistel. Ei läinud need küsitlused ka emori uuringukeskusel täppi v.a muidugi Reformi võit. Ning kandideerigu kloun Tarand või ärgu kandideerigu, presidendiks saab ikkagi Ilves. Showmeest nagu Tarand meil küll presidendiks pole vaja. Ning ma ei saa aru temast, sai europarlamenti oma protesti häältega, sest seletas, et tema ei toeta ühtegi erakonda. Kohe kui valituks sai hakkas Rohelisi promoma ja nüüd viskub kesikutega kampa. Suur mees, otsustaga ära kus ja mis on.

                Comment

                • taipupole
                  Lõpuboss
                  • Oct 2008
                  • 2181

                  #368
                  Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                  Kui ma ei eksi, siis viimane Emori ennustus läks kokku vist ainult paari kohaga mööda. Aga see selleks.

                  Comment

                  • Potsataja
                    õilishing
                    • Oct 2008
                    • 5270

                    #369
                    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                    IamAllin, ma ei kahtle absoluutselt sinu arvamuses, et Ilves valituks osutub, Samas ei saa ükski ainuüksi Ilvest ja Tarandit hõlmav küstlus olla 70:30 Ilvese kasuks, parim mida Ilves sealt välja tõmmata saab on 55:45.

                    Taipupole, sa oled juba paar päeva niivõrd oma tavapärasest elemendist väljas, ehk mis juhtus ?
                    Last edited by Potsataja; 16.06.11, 19:27.

                    Comment

                    • IamAllin
                      Pokkerihai
                      • Aug 2009
                      • 1653

                      #370
                      Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                      eksisin 70:30 pakkumisega, jäi meelde, sest kolmandik toetas tarandit, kuid osad ei näeksk umbagi presidendina. Igatahs tulemus oli 32.6%(Tarand) vs 58.2%(Ilves) vs 9.2%(keegi muu). http://www.postimees.ee/470544/kolma...-presidendina/ Et kõik aus oleks, siis jaotame 9.2% kahe vahel võrdlset ja saame 37.2% vs 62.8% :)

                      Comment

                      • Potsataja
                        õilishing
                        • Oct 2008
                        • 5270

                        #371
                        Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                        Mis seal ikka, tuleb hääled kokku liita, kuigi ilmselgelt on on kusagil midagi nihu. Kahe põhilise netimeedia kanali külastajate arvamused ei saa lihtsalt niivõrd erineda. seda enam, et need mõlemad on ka ka minu põhilsed netimeediakanalid.

                        Midagi on rigged ehk Delfis:

                        Toomas Hendrik Ilves
                        38,8% (1031)
                        Indrek Tarand
                        61,2% (1623)

                        Comment

                        • Spewmonkey
                          Seina Augustaja
                          • Oct 2008
                          • 2293

                          #372
                          Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                          Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                          Mis seal ikka, tuleb hääled kokku liita, kuigi ilmselgelt on on kusagil midagi nihu. Kahe põhilise netimeedia kanali külastajate arvamused ei saa lihtsalt niivõrd erineda. seda enam, et need mõlemad on ka ka minu põhilsed netimeediakanalid.

                          Midagi on rigged ehk Delfis:

                          Toomas Hendrik Ilves
                          38,8% (1031)
                          Indrek Tarand
                          61,2% (1623)
                          Ei saa erineda jah? Võrdle nende kahe kanali arvamusi puhtalt Riigikogu + Keskerakonna küsitluste põhjal ja siis saad ehk paremini aru. Ei pea just tuumafüüsik olema, mõistmaks, et keskmine Delfi lugeja on keskmisest rumalam.

                          Comment

                          • Cash87
                            Vana Tegija
                            • Feb 2009
                            • 1402

                            #373
                            Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                            Hei aga Kes valis Juku-Kalle Raidi riigikokku? No see on ju absoluutne idiootsus!

                            Comment

                            • Potsataja
                              õilishing
                              • Oct 2008
                              • 5270

                              #374
                              Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema



                              2011. aasta Riigikogu valimistel kandideeris Juku-Kalle Raid parteituna Isamaa ja Res Publica Liidu nimekirjas valimisringkonnas nr 2 (Kesklinn, Lasnamäe ja Pirita) ning sai 1097 häält.[3]

                              Riigikogu juhatuse otsusega sai Juku-Kalle Raid XII Riigikogu liikmeks alates 2011. aasta 6. aprillist majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi asendusliikmena. Juku-Kalle Raid kuulb XII Riigikogu koosseisus Riigikogu väliskomisjoni, OSCE Parlamentaarsesse assambleesse, Moldova, Armeenia ning Venemaa parlamendirühma. Ta on Tiibeti ja Setomaa toetusgrupi liige ning kuulub Riigikogu Muinsuskaitse ühendusse.


                              Veel küsimusi ? Kõik on müüdavad ja ostetavad.

                              Comment

                              • taipupole
                                Lõpuboss
                                • Oct 2008
                                • 2181

                                #375
                                Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                                Potsataja, tee endale see selgeks, arvuta ja loetle hääli http://www.vvk.ee/arhiiv/10599/vabar...alimise-kord-2 ning pärast seda võid oma Tarandist edasi jutustada.

                                Lihtne numbrimaagia ütleb aga: 33+23+19=75. Kui siit natuke mõelda, siis saad tõenäoliselt ka aru, millist kaheksat see Delfi kirjatsura mõtles, kuigi kirjutas nagu kõigile.

                                Peale selle tundub, et vaja oleks üheksat häält, sest 67 on kahekolmandikuline enamus, kuid ma olen unine kah juba ja ega Delfi tarkpead ometi ei eksi.

                                P.S. Teoreetiliselt, kui nüüd Delfi tüübi loogikaga kaasa minna, oleks vaja isegi üle kümne hääle, sest ilukõne võib ju ka tähendada, et mõni kesik hääletab südame järgi ja seega Ilvese poolt. Vot sihuke lops. Aga noh, seda loogikat ei usu muidugi keegi. Elagu Demokraatia!
                                Last edited by taipupole; 16.06.11, 22:21.

                                Comment

                                Working...