Ametlik valimiste/poliitika teema

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Potsataja
    õilishing
    • Oct 2008
    • 5270

    #331
    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    Siin võib põhipoint olla selles, et paljud halli passi mehe on saanud vahepeal Eesti passi vms.

    Comment

    • Potsataja
      õilishing
      • Oct 2008
      • 5270

      #332
      Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

      Algselt postitas erplander Vaata postitust
      Aga nagu selgus, on siingi enda üle uhkeid Kruuse fänne. Kõik muu läks üsna ootuspäraselt.

      Valimisringkondades valituks osutunud kandidaatide asendusliikmed


      Juku-Kalle oli IRLi üleriigilise nimekirja viimane (125.), ent siin on ta oma ringkonna esimene asendusliige.
      Vaatasin, et meil on ka väike vangerdust ära tehtud, KE-st sai sisse ainult võsa. Asnedusliikmeteks said aga nr.2 asemel nr. 3 ja nr.7. Savisaarel ikka hirmus soov Siret Kotkast uue Evelyn Sepa vms. tegemine.

      Comment

      • Rage
        Klubi Liige
        • Nov 2008
        • 6853

        #333
        Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

        Üldiselt tulemustega rahul, aga imho sai KE liiga palju kohti, väga rahul oleks olnud kui KE oleks kolmandaks jäänud ja Savisaar oleks saanud vähem hääli kui Ansip. Siis oleks küll shampuse lahti korkinud.

        Comment

        • taipupole
          Lõpuboss
          • Oct 2008
          • 2181

          #334
          Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

          Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
          Vaatasin, et meil on ka väike vangerdust ära tehtud, KE-st sai sisse ainult võsa. Asnedusliikmeteks said aga nr.2 asemel nr. 3 ja nr.7. Savisaarel ikka hirmus soov Siret Kotkast uue Evelyn Sepa vms. tegemine.
          kas sa saad ikka aru, kuidas need nimekirjad tekivad?

          ja keski peol ma sind vist ei kohanud? :(

          Edit: ok, veel eelmist postitust lugedes on selge, et sa ei saa aru, sest nt Aare Heinvee ei ole mingi asendusliige, vaid on juba ringkonnamandaadiga riigikogus. Ansipi esimene asendaja on Andre Sepp.
          Last edited by taipupole; 07.03.11, 13:52.

          Comment

          • IamAllin
            Pokkerihai
            • Aug 2009
            • 1653

            #335
            Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

            Võibolla natuke vale teema, aga no sobib siia paremini kui mujale.
            Mis olid/on teie arvates parimad otsused mis valitsus langetas et MASU-st kiiresti ja paremin välja tulla? Nt ei võetud liigseid laene, mindi üle eurole jne. Põhjendage ka paari sõnaga miks üks või teine otsus oli halb või hea. Plussis/miinused.

            Comment

            • Potsataja
              õilishing
              • Oct 2008
              • 5270

              #336
              Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

              Algselt postitas taipupole Vaata postitust
              kas sa saad ikka aru, kuidas need nimekirjad tekivad?

              ja keski peol ma sind vist ei kohanud? :(

              Edit: ok, veel eelmist postitust lugedes on selge, et sa ei saa aru, sest nt Aare Heinvee ei ole mingi asendusliige, vaid on juba ringkonnamandaadiga riigikogus. Ansipi esimene asendaja on Andre Sepp.
              Riigikogu XII koosseisu pääses neli erakonda - 33 reformierakondlast, 26 keskerakondlast, 23 IRLi liiget ning 19 sotsiaaldemokraati.


              Esmapilgul jäi jäi Aare Heinvee nimi tõesti kahe silma vahele. Nüüdseks olen ka aru saanud, et õnneks loeb siis piirkonnas kogutud häälte arv, mitte paiknemine piirkondlikus ja üleriiilises nimekirjas. Mingist varasemast ajast jäi nagu meelde, et Riigikokku sai piirkonnas teisest sama nimekirja kandidaadist vähem hääli saanud. Nüüd on ka selge, miks Siret Kotka ja Toomas Varek on asendusliikmed ja maakonna nr.2 Tooma Väinaste jääb kindlasti valda edasi juhtima.

              Comment

              • taipupole
                Lõpuboss
                • Oct 2008
                • 2181

                #337
                Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                Nüüdseks olen ka aru saanud, et õnneks loeb siis piirkonnas kogutud häälte arv, mitte paiknemine piirkondlikus ja üleriiilises nimekirjas.
                No see pole päris õige, proovin lihtsalt selgeks teha. Ringkonnas isiku- või ringkonnamandaadi saanu saab asendusliikme vastavalt inimeste edukusele vastavas piirkonnas.

                Kuid meil on ka isikud, kes on saanud kompensatsioonimandaadi (täpsemalt on selliseid isikuid 20). Nende asendusliikmed tulevad üleriigilisest nimekirjast.

                Comment

                • Potsataja
                  õilishing
                  • Oct 2008
                  • 5270

                  #338
                  Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                  Kas kompensatsioonimandaadid ei tule mitte enamjaolt õhku(ERL,EERL,üksikkandidaadid) jäänud häältest ?

                  Edit: Kompensatsioonimandaat (selle olemasolust ma teadsin aga selgub, et sinnapaika oleks see võinud ka jääda)

                  Kompensatsioonimandaatide jaotamisel kehtib 5% künnis. Järgnevalt arvutatakse välja igale kandidaadile võrdlusarvud kasutades modifitseeritud D'Hondti meetodit. võrdlusarv = üleriigi erakonnale antud kehtivate häälte arv / (kandidaadi positioon üldriiklikus nimekirjas astmel 0,9). Seejuures jäetakse iga erakonna võrdlusarvude arvutamisel vahele nii mitu jada esimest elementi, kui mitu mandaati sai erakond valimisringkondades kvootide põhimõttel. Võrdlusarvud reastatakse suuremast alustades. Kohtade jaotusel jäetakse vahele need kandidaadid, kes said ringkonnas sisse. Kandidaat peab korjama ringkonnas vähemalt 5% kvoodist ringkonnas, kus ta kandideeris. Kui üleriiklikus nimekirjas ei ole piisaval arvul kandidaate, kes ületasid 5% kvoodi nõude, saab kompensatsioonimandaadi oma valimisringkonna lihtkvoodist suurima häälteprotsendi kogunud sama nimekirja kandidaat. Häälte võrdsuse korral saab kompensatsioonimandaadi kandidaat, kes on esitatud üleriigilises nimekirjas eespool
                  Last edited by Potsataja; 07.03.11, 17:02.

                  Comment

                  • Potsataja
                    õilishing
                    • Oct 2008
                    • 5270

                    #339
                    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                    Koalitsiooniläbirääkimised veel käivad, kuid juba sahistatakse kuluaarides, et läbirääkijad on jõudnud üksmeelele ministrikohtade jaotuses.


                    Väike valimisjärgne huumor.

                    Comment

                    • rahvavaenlane
                      Klubi Liige
                      • Dec 2009
                      • 3040

                      #340
                      Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                      Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                      ma ei leia kuidagi "nelli teatajat", seal peaks veel pädevam inff olema.

                      Comment

                      • taipupole
                        Lõpuboss
                        • Oct 2008
                        • 2181

                        #341
                        Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                        Comment

                        • nikitheone
                          Mr. Puujalg
                          • Aug 2009
                          • 6446

                          #342
                          Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                          päris hea :D
                          &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

                          Comment

                          • Potsataja
                            õilishing
                            • Oct 2008
                            • 5270

                            #343
                            Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                            Algselt postitas rahvavaenlane Vaata postitust
                            ma ei leia kuidagi "nelli teatajat", seal peaks veel pädevam inff olema.
                            Postimees.ee avalikustab Reformierakonna juhatuse heaks kiidetud ministrikohtade jaotuse. Kuuest oravapartei ministrist vahetati välja kolm, kusjuures Rein Lang maandus lihtsalt teise ministeeriumi etteotsa.


                            Välisminister - Urmas Paet
                            Sotsiaalminister - Hanno Pevkur

                            Rahandusminister - Jürgen Ligi
                            Kultuuriminister - Rein Lang
                            Justiitsminister - Kristen Michal
                            Keskkonnaminister - Keit Pentus

                            Comment

                            • minbetmillionaire
                              Õpihimuline Mängur
                              • Jan 2010
                              • 363

                              #344
                              Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                              Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                              http://poliitika.postimees.ee/?id=407463
                              Kultuuriminister - Rein Lang
                              Keskkonnaminister - Keit Pentus
                              WTF
                              Last edited by minbetmillionaire; 23.03.11, 19:21.

                              Comment

                              • nikitheone
                                Mr. Puujalg
                                • Aug 2009
                                • 6446

                                #345
                                Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                                vau. mida ministreid. üllatav, et laar ei saanud endale välisministrit, ja lang kultuuriministriks? huvitav valik
                                &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

                                Comment

                                Working...