Ametlik valimiste/poliitika teema

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Potsataja
    õilishing
    • Oct 2008
    • 5270

    #211
    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
    http://poliitika.postimees.ee/ ja vaadake sealset gallupit. Ma oleks väga rahul, kui reaalne valimistulemus selline tuleks.
    Vahepeal on aeg edasi läinud ja Delfi valimisküsitlus on juba naljakas: http://www.delfi.ee/news/rk/?l=tn_delfi

    Ansip saaks infarkti ja Savisaare sulest ilmuks varsti ´´Peaminister 2 ehk kuidas ma Ansipi Tartusse küüditasin``

    Comment

    • Potsataja
      õilishing
      • Oct 2008
      • 5270

      #212
      Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema



      KE valijad pole vist erilised FB fännid

      Comment

      • muruntau
        • Jan 2009
        • 4325

        #213
        Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

        Teemasse eriti ei lähe, aga seletab väga hästi ära, miks infoajastul enam kui kunagi varem on vajalik (ja ka võimalik) hea haridus ja elukestev täiendamine hea sissetuleku saavutamiseks.


        Panin, et murda osade sotsialistlikku mõttemalli, et kunagi sai tehtud mingi karjääriotsus, ehk käidud mingit ammu oma aja ära elanud ametitki õppimas ja nüüd peaks riik sellele inimesele töökoha kindlustama. Või vähemalt maksustama degenni jaoks surnuks kõik need, kes end harida ja enda sissetulekut tõsta viitsivad. Selline mõtlemine oli reaalne viimati kusagil 60-70'ndatel.

        Comment

        • IamAllin
          Pokkerihai
          • Aug 2009
          • 1653

          #214
          Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

          TEHKE TESTI!
          Postimees: Värsked uudised Eestist ja välismaalt. Loe lähemalt


          Esikolmik : 1. Reform, 2. IRL, 3. Kristlikud
          Tagumised: 6-8. Vene erakond, Stotsid, Kesikud

          Populaarseimad kandidaadid:
          *Tõnis Lukas (Isamaa ja Res Publica Liit)
          *Margus Hanson (Eesti Reformierakond)
          *Laine Jänes (Eesti Reformierakond)

          Comment

          • vennike
            Pokkerihai
            • Mar 2009
            • 1958

            #215
            Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

            tuleb välja, et välismaal saab ka hääletada isegi ilma ID kaardi ja saatkonnata. Käisime aukonsuli juures valimas täna. Kuna ise pole asjadega absoluutselt kursis, (ja mind väga ei huvita ka seni kuni see pole KE) siis võtsin kuulda oma intelligentset ema, kes väitis, et Eesti vajab muutust sotsiaalvaldkonnas ja tuleb hääletada SDE poolt. Kalvi Kõva ftw. Ärge näkku lööge.

            Comment

            • pastilaa
              kuum poiss
              • Apr 2009
              • 7518

              #216
              Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

              Kõikvõimalikud valimistestid on suhteliselt värdjalik nähtus. Paberil ilusaid ideid oli Hitleril ka suht palju, reaalsus oli mõneti erinev (Keskerakond selles vallas parim näide). Samuti olukord, kui pead testis valima mitme hea variandi vahel kindlasti ainult ühe (a la vanemahüvitist tuleks säilitada, pikendada + praegused lastetoetused on ka satiir näiteks), et siis seetõttu saab otsustatud erakondlik eelistus - samuti nonsens.

              Edit: irw - tuligi nii, et esimeseks variandiks pakkus Avo Keel KERAkonnast, kõik järgmised olid RE ja IRL mehed. Kerge loogika viga nagu...
              Last edited by pastilaa; 21.02.11, 12:13.

              Comment

              • vennike
                Pokkerihai
                • Mar 2009
                • 1958

                #217
                Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                njah, kodanikukohust tuli ju täita ja kui ma olen päris kindel, et kunagi enam Eestisse elama ei tule, siis mis mul muud üle jääb? Teen seda, mis mu lähedaste arvates neile parim on.

                jah, lugupeetud pastilaa mainitud lastetoetus on suur nali. Ma saan aru, et sa oled highroller ja sul on sellest süavalt poogen, aga kahe lapse pealt 38€ vms kuus saada on ju natuke.. ee.. häbi, i guess ? 2BB sul lol.
                Last edited by Oliverk; 21.02.11, 12:26.

                Comment

                • $Lauri$
                  Õpihimuline Mängur
                  • Aug 2009
                  • 479

                  #218
                  Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                  Testi järgi sellised tulemused. Ei taha üldse hääletama minna, minu usaldust pole suutnud ükski erakond võita.

                  Eesti Reformierakond
                  75%
                  Erakond Eesti Kristlikud Demokraadid
                  55%
                  Eestimaa Rohelised
                  55%
                  Sotsiaaldemokraatlik Erakond
                  45%
                  Eestimaa Rahvaliit
                  40%
                  Isamaa ja Res Publica Liit
                  35%
                  Vene Erakond Eestis
                  15%
                  Eesti Keskerakond
                  15%

                  Comment

                  • Potsataja
                    õilishing
                    • Oct 2008
                    • 5270

                    #219
                    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                    Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
                    Kõikvõimalikud valimistestid on suhteliselt värdjalik nähtus. Paberil ilusaid ideid oli Hitleril ka suht palju, reaalsus oli mõneti erinev (Keskerakond selles vallas parim näide). Samuti olukord, kui pead testis valima mitme hea variandi vahel kindlasti ainult ühe (a la vanemahüvitist tuleks säilitada, pikendada + praegused lastetoetused on ka satiir näiteks), et siis seetõttu saab otsustatud erakondlik eelistus - samuti nonsens.

                    Edit: irw - tuligi nii, et esimeseks variandiks pakkus Avo Keel KERAkonnast, kõik järgmised olid RE ja IRL mehed. Kerge loogika viga nagu...
                    Minu esimene variant on Mai Treial (69%/ERL) ja piirkondlik Tiina Murumägi (60%/SDE). Kattuvus Rahvaliidu lubadustega on 85% ja SDE puhul 55% aga hetkel läheb hääl siiski IRL kandidaadile, kui just SDE lähipäevil millegi uuega välja ei tule.

                    Pastilaa, kas sa oled oma maailmavaatelt siis individualistlik vasakpoolne ?:

                    (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


                    Muide eile sattusin vaatama valimisreklaami, kus Ansip lubas juba järgmisel aastal pensione tõsta. See tekitas minus tõsise WTF tunde. Pensione ei saa tõsta enne, kui on tõusnud keskmine palk. Hetkel on meil keskmise palga ja pensioni suhe väga ok. Samas on miinimumpalk märgatavalt väiksem, kui keskmine pension, mis ei ole üldse ok. Isegi mina oma 10 aastase tööstaažiga saan netomiinimumpalgale lähedast töövõimetuspensioni.
                    Last edited by Potsataja; 22.02.11, 10:53.

                    Comment

                    • rahvavaenlane
                      Klubi Liige
                      • Dec 2009
                      • 3040

                      #220
                      Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                      head armee aastapäeva teile, litsid.

                      Comment

                      • suitsutihane
                        FPP Pro
                        • Dec 2010
                        • 286

                        #221
                        Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                        Sinu populaarseim kandidaat (üle Eesti) nr. 423
                        Valimisringkond nr. 8 (Järva- ja Viljandimaa)
                        Sven Mikser

                        Valimisnimekiri: Sotsiaaldemokraatlik Erakond
                        Vastuste kattuvus: 48%

                        48 aint, ei lähe valima siis

                        Comment

                        • Potsataja
                          õilishing
                          • Oct 2008
                          • 5270

                          #222
                          Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                          Väike poiss läheb isa juurde ja pärib:"Issi, issi, mis asi on poliitika?" Isa mõtleb natuke ja ütleb: "No ma proovin seletada.
                          Mina olen peres leivateenija - kutsugem mind Kapitalistiks.
                          Ema hoolitseb raha-asjade eest, tema on Valitsus.
                          Kuna meie töötame sinu heaks, oled sina rahvas.
                          Lapsehoidja on Töölisklass ja sinu väikevend on Tulevik!
                          Mõtle nüüd selle üle natuke järele."
                          Lähebki poiss voodisse ja hakkab järele mõtlema. Öösel hakkab aga väikevend nutma ja poiss
                          tõuseb üles. Ta läheb uurima, ja näeb, et väikevend on mähkmed täis lasknud!
                          Suundub siis isa-ema tuppa, et neid äratada - ema magab sügavalt ja poiss ei tihka teda äratada. Isa on hoopis kadunud. Jääb veel üle lapsehoidja - tolle uks on aga lukus. Piilub poiss lukuaugust ja näeb isa lapsehoidjat kargamas. Lõpuks annab ta alla ja läheb magama tagasi.
                          Hommikul ütleb ta isale: "Issi, ma arvan, et tean nüüd, mis poliitika on."
                          "No räägi, räägi," julgustab isa poissi.
                          Poiss: "Sel ajal kui Kapitalist Töölisklassile taha keerab, Valitsus magab, Rahvast eiratakse ja Tulevik on suure sita sees!"

                          Comment

                          • reggie
                            Pokkerihai
                            • Jun 2009
                            • 1705

                            #223
                            Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                            (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                            Comment

                            • Potsataja
                              õilishing
                              • Oct 2008
                              • 5270

                              #224
                              Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                              Algselt postitas reggie Vaata postitust
                              (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
                              Siinkohal meenuvad mulle kaks kursavenda, kellest üks on KE ja teine RE liige. KOV 2009 valimistel sai üks 563 häält ja teine 69 häält ning ühest sai Tartu volikogu liige ja teisest Tartu abilinnapea. RE valijatel soovitan selle teise poolt hääletada, ta on tõesti tark mees ja suure poliitilise potentsiaaliga.

                              Kusjuures maailmavaatelistest erinevustest hoolimata valitsevad KE ja RE Tartu linnas sõbralikus üksmeeles koos.

                              Comment

                              • Pumper
                                Klubi Liige
                                • Mar 2009
                                • 2359

                                #225
                                Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                                Minuarust pole mingit vahet, kas valid IRL või REFORMI, nad ju sisuliselt 1 partei, aga ei liitu seetõttu, et siis kaotavad osad inimesed palju mõjuvõimu ja tahes tahtmata sööb suurem partei väiksema ära.
                                Ise eelistan SDE-d ja kaudselt ka KE, kuna nemad vähemalt hoolivad nõrgematest ja panustaksid ka kindlama sots sfääri tekkimisse. Hetkel oleks ideaalne, kui SDE saaks rohkem hääli kui KE ja nemad juhiksid valitust või siis SDE, IRL, Rohelised koostaksid valituse. Ei meeldi Reformi suhtumine, et kõik tuleb kärpida isegi raskel ajal ei võeta laene ja vaeseid ja invaliide sisuliselt piinatakse. Samuti ei meeldi Reformi teerulliga juhtimise stiil.
                                Loodame, et KE on ka õppinud vigadest ja ei tee endale pos seadusi ja muid õigusakte, ei varasta ja et Savisaar riiki maha ei müü- muidu KE täitsa viisakate ideaalidega erakond.
                                Aga rohelised on juba ennast maha müünud ja loodame et nad kaovad kiirelt riigikogust, va paar helgemat ja sümpaatsemat pead nt Lotman.

                                Comment

                                Working...