UUS HASARTMÄNGUSEADUS

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Sebastian_du
    Klubi Liige
    • Jul 2009
    • 232

    #2281
    Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

    Algselt postitas ranka Vaata postitust
    Magic? :)
    Just nii

    Comment

    • whippit
      Julm Donk
      • Nov 2009
      • 69

      #2282
      Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

      Arvamus hasartmängumaksu seaduse muutmise seaduse eelnõu (859 SE) kohta



      Rahandusministeerium ei toeta hasartmängumaksu seaduse (HMMSi) muutmise seaduse eelnõud 859 SE esitatud kujul.

      Eelnõuga soovitakse muuta kaughasartmängu maksuobjekti ja maksumäära nii, et maksukoormus selle mänguliigi korral väga oluliselt kasvab.

      Kaughasartmängule kui eraldi hasartmängu liigile sätestati seaduslik alus uue hasartmänguseadusega, mis selles osas jõustus alles 2010 aasta algusest. HMMS (RT I 2009, 24, 146) kohaselt on selle mänguliigi maksuobjektiks „panused, millest on maha lahutatud võidud” ning maksumääraks 5%. Kuna kaughasartmängud on olnud reguleeritud vähem kui aasta, siis on tegemist alles kujunemisjärgus oleva valdkonnaga, seda nii turu arengu kui regulatsiooni rakendamise (järelevalve) aspektist. Sobiva ja proportsionaalse maksukoormuse hindamiseks tuleb koguda hasartmängu sektori kohta rohkem andmeid pikema aja jooksul ning põhjalikumalt analüüsida kaughasartmängu maksulaekumisi just mänguliigiti.

      Käesoleva aasta üheksa kuuga laekus riigieelarvesse kaughasartmängust 1,34 mln krooni. Maksustades eelnõu kohaselt panuseid 20%lise määraga, oleks prognoositav maksulaekumine eeldusel, et maksutõus panuste mahule mõju ei avalda, väidetavalt 560 mln krooni. Seega tõuseks äsja turule sisenenud ettevõtete maksukoormus üle 400 korra. 2010. aastal on neljale ettevõttele väljastatud korraldusluba ning kaks on veel menetlemisel. Maksustamise põhimõtete niivõrd radikaalne muutmine võib oluliselt mõjutada turu toimimist ja selle struktuuri ega ole kooskõlas maksupoliitika stabiilsuse põhimõttega. Tõenäoliselt loobutakse selliste muudatuste korral kaughasartmängu pakkumisest üldse või suureneb oluliselt ebaseaduslik kaughasartmängu korraldamine, mille efektiivse järelevalve võimalused on piiratud.

      Seaduse eelnõu menetlemisel ei ole järgitud kaasamise head tava, plaanitavatest muudatustest ei ole teavitatud hasartmängukorraldajaid. Nende arvamus ei ole teada.

      Eelnõu kohaselt jõustub seadus 1. jaanuaril 2011. a. Leiame, et vähem kui kuuajane tähtaeg seaduse jõustumiseni ei ole piisav seaduse mõjude hindamiseks, kõikide asjaosalistega arutamiseks ja töökorralduses muudatuste tegemiseks. Võttes arvesse muudatusettepanekute sisu ja seaduse eelnõu menetluse hetkeseisu, võiks seaduse muudatuste jõustumise tähtpäevaks olla 1.01.2012. a.
      Kokkuvõtteks leiame, et kaughasartmängu maksustamise tingimuste muutmist on võimalik kaaluda üksnes pärast põhjalikku mõjude analüüsi arvestades Eesti ja teiste riikide kogemust ning alles kujunevat praktikat selle hasartmänguliigi reguleerimisel.




      Lugupidamisega



      (allkirjastatud digitaalselt)
      Jürgen Ligi
      Minister

      Comment

      • Uniquest
        Grinder
        • Oct 2008
        • 615

        #2283
        Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

        Pwned. Mis nad tõesti mõtlevad, et nad saavad Eestis pool miljardit koorida online kasiinodelt/pokkeritubadelt?
        Insta-quit igasugusel (legaalsel) teenusepakkumisel Eestis, see turg pole väärt seda.

        Comment

        • Kosmonaut
          Grinder
          • Feb 2010
          • 584

          #2284
          Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

          Mul tekkis kohe küsimus, et mis need neli loaga ettevõtet on (trio, stars, oo ja ... ?) ning kellel loa taotlemine käigus ?

          Comment

          • Rahapada
            Vana Tegija
            • Oct 2008
            • 1178

            #2285
            Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

            a see on ju arvamus...

            vastu võtmine?
            ja mis firma see neljas on , ja kes need teised 2 on

            ... ja üleüldse, kõigepealt maksustame, ja siis tõstame rämedalt makse? oinad?

            ja kus see eelnõu originaalkuju on?

            edit: leidsin


            edit2: arvata oli, et jälle rohelised
            § 1. Hasartmängumaksu seaduses (RT I 2009, 24, 146) tehakse järgmised muudatused:
            1) paragrahvi 1 lõike 1 punktist 5 jäetakse välja tekstiosa “, millest on maha arvatud võidud”;
            2) paragrahvi 6 lõikes 7 asendatakse tekstiosa “5 protsenti” tekstiosaga “20 protsenti”.

            § 2. Seaduse jõustumine
            Käesolev seadus jõustub 2011. aastal 1. jaanuaril.

            edit3: seletuskiri sisseandjalt on täis tohutut optimismi, ja pisut absurdsust
            Last edited by Rahapada; 02.12.10, 19:24.

            Comment

            • ok2aa
              Klubi Liige
              • Oct 2008
              • 1903

              #2286
              Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

              Algselt postitas Kosmonaut Vaata postitust
              Mul tekkis kohe küsimus, et mis need neli loaga ettevõtet on (trio, stars, oo ja ... ?) ning kellel loa taotlemine käigus ?
              paf

              Comment

              • ok2aa
                Klubi Liige
                • Oct 2008
                • 1903

                #2287
                Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                kas keegi on jälginud ka usas toimuvat? 2+2's on sitaks pikad threadid, ei jõua kõike läbi lugeda. keegi kokkuvõttet viitsib teha?

                Comment

                • ranka
                  Miljon Põhjust Kodus Olla
                  • Sep 2008
                  • 36444

                  #2288
                  Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                  Algselt postitas ok2aa Vaata postitust
                  kas keegi on jälginud ka usas toimuvat? 2+2's on sitaks pikad threadid, ei jõua kõike läbi lugeda. keegi kokkuvõttet viitsib teha?
                  Ma ei tea, mida sa silmas pead aga olen kuulnud "pokkerimootirsisetelt" allikatelt kuulujutte, et USA turg on taas avanemas. Oleks ka tegelt aeg, sest see korrastaks ära konkurentsi.

                  Comment

                  • nomerlot
                    Klubi Liige
                    • Sep 2009
                    • 2233

                    #2289
                    Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                    see oleks väga tore muidugi, sest PTR-i järgi on USA rahaliselt kõige suurem doonor :)

                    Comment

                    • ranka
                      Miljon Põhjust Kodus Olla
                      • Sep 2008
                      • 36444

                      #2290
                      Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                      Algselt postitas nomerlot Vaata postitust
                      see oleks väga tore muidugi, sest PTR-i järgi on USA rahaliselt kõige suurem doonor :)
                      See oleks tegelt vägagi tore. PTR'i sugused saidid muutuvad vähem mõttekamaks, vähemalt mingiks ajaks. Teiseks FTP ja Starsi sugused suurülburid, kes lasknud ameerika turul liugu peavad nüüd tunduvalt rohkem vaeva nägema, et konkureerida Euro turul väljakujunenud 50-60% rakebackiga.

                      Tõenäoliselt Starsi ja FTP mängijate arv alguses kahaneb hüppeliselt. Dongid jooksevad mujale, grinderid jooksevad hulluses mujale. Stars võib taastuda aga FTP-s küll eriti valuet ei näeks kui suvalises võrgus saad 50% RB-d + laudade/trafficu arv on mängitavuse piires.

                      Comment

                      • pastilaa
                        kuum poiss
                        • Apr 2009
                        • 7518

                        #2291
                        Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                        Algselt postitas ranka Vaata postitust
                        Ma ei tea, mida sa silmas pead aga olen kuulnud "pokkerimootirsisetelt" allikatelt kuulujutte, et USA turg on taas avanemas. Oleks ka tegelt aeg, sest see korrastaks ära konkurentsi.

                        vice versa paistab olevat - 2+2 SS regid räägivad igatahes Kanadasse kolimisest

                        Comment

                        • ok2aa
                          Klubi Liige
                          • Oct 2008
                          • 1903

                          #2292
                          Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                          Algselt postitas ranka Vaata postitust
                          Ma ei tea, mida sa silmas pead aga olen kuulnud "pokkerimootirsisetelt" allikatelt kuulujutte, et USA turg on taas avanemas. Oleks ka tegelt aeg, sest see korrastaks ära konkurentsi.
                          ma olen aru saanud, et enne avanemist on 15 kuu pikkune periood, kus stars ja tilt peavad usa mängijad välja viskama. peale seda avanevad need saidid ainult usa turule. niimoodi olen ma lugenud, aga pikki threade ei jõua läbi kammida ning pole oma väidetes üldse kindle.
                          idee pokkeriprod artikli jaoks: lase kirjutada kokkuvõtte koos linkidega, kus saab asja pikemalt lugeda. veelparem idee mõnele mikrogirnderile - tehke selline artikkel valmis ja müüge rankale/pokkerkoolile/jne maha.

                          Comment

                          • Tigrano
                            Administraator
                            • Oct 2008
                            • 7614

                            #2293
                            Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                            See oleneb vist seal täiesti osariigi poliitkast aga täpselt ei tea.

                            Comment

                            • ranka
                              Miljon Põhjust Kodus Olla
                              • Sep 2008
                              • 36444

                              #2294
                              Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                              Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
                              vice versa paistab olevat - 2+2 SS regid räägivad igatahes Kanadasse kolimisest
                              Hehe. Vot see võib küll nii olla, sest kuulsin selliseid jutte ainult, et US turg ehk avaneb. Ei viitsinud süveneda, et kellele ja kus täpsemalt.

                              Algselt postitas ok2aa Vaata postitust
                              ma olen aru saanud, et enne avanemist on 15 kuu pikkune periood, kus stars ja tilt peavad usa mängijad välja viskama. peale seda avanevad need saidid ainult usa turule. niimoodi olen ma lugenud, aga pikki threade ei jõua läbi kammida ning pole oma väidetes üldse kindle.
                              idee pokkeriprod artikli jaoks: lase kirjutada kokkuvõtte koos linkidega, kus saab asja pikemalt lugeda. veelparem idee mõnele mikrogirnderile - tehke selline artikkel valmis ja müüge rankale/pokkerkoolile/jne maha.
                              Proovin täna end toimuvaga kurssi viia ja kirjutan tolle artikli ära.

                              Comment

                              • taipupole
                                Lõpuboss
                                • Oct 2008
                                • 2181

                                #2295
                                Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                                Mis siin ikka kirjutad, nii palju võiks ju lugeda osata: http://forumserver.twoplustwo.com/sh...86&postcount=1

                                Mulle tundub natuke naljakas idee, sest sisuliselt tähendab see 1,5 aastat USAle bänni, misjärel peaks lisanduma hakkama mängijad, kes ei saa sittagi aru, et mis see netipokker on. Ehk fishfestival Euroopale.

                                Comment

                                Working...