Avaldatud: 3. aprill 2013
Kategooria: Pokkeri Strateegia

POKKERISTRATEEGIA: Mindset – pokkerimängija üks alustaladest

cyper-banner

Pokkeriprode foorumi kasutaja Raiko «Cypher0» Murulauk suudab nädalas mängida 20 000 – 30 000 kätt olenemata kaardijooksust. Küsimuse peale, et kuidas ta nii suudab, lubas «Cypher0» kirjutada sellest pikemalt.

Artikkel

Järgnev artikkel kirjeldab pokkerimängija mänguvälist distsipliinist ja mänguteooria paremat mõistmist, mida kutsutakse ka mindset`iks.

Pokker on mäng, kus arvestada tuleb eelkõige pika perspektiiviga. Lühiajalised kõikumised võivad olla üsna suured ja parim viis nende vähendamiseks on mängida võimalikult palju käsi võimalikult lühikese aja jooksul. Üritan välja tuua mõned vihjed, kuidas sellega hakkama saada nii, et mängukvaliteet oluliselt ei kannataks.

 • Maga – Keskmine täiskasvanud inimene vajab ööpäeva jooksul 7-8 tundi und. Kuna mitmel laual pokkeri mängimine on vaimselt väga kurnav, on ülioluline, et need tunnid saaksid täis magatud. Kui võimalik, mine magama ja ärka alati samal kellaajal. See tagab, et uinud kiiresti ja kogu oma uneks ette nähtud aja ka ära kasutad.
 • Planeeri – Mõtle, kui palju aega päevas saad pokkeri mängimisele pühendada (võta arvesse, kas elad üksi või mitmekesi, kas käid tööl, trennis jne.) Koosta vastavalt sellele umbkaudne päevaplaan, mis sisaldab ühte või mitut pokkerisessiooni ja vähemalt tund-kaks puhkust nende vahel. Ära üle pinguta ja veendu, et kõik vajalikud asjad ikka tehtud saaks. Plaanist ürita kinni pidada nii palju kui võimalik. Kui oled sellega juba harjunud, tuleb pokkeri jaoks arvuti taha istumine juba loomulikult ja ei teki olukorda, kus pead sundima ennast mängima.

Minu päevaplaan:

 • 12.00 – ärkan, hommikusöök, kohvi
 • 13.30-15.30 – esimene sessioon
 • 15.30-18.30 – söök, muud tegemised
 • 18.30-21.30 – teine sessioon
 • 21.30-23.30 – söök, muud tegemised
 • 23.30-02.30 – kolmas sessioon
 • 03.00 – magama

Kõik kellaajad võivad tunni ringis kõikuda ja kui midagi tuleb vahele või tunnen, et tõesti mängida ei jõua, siis ei juhtu ka midagi hullu, kui mõni sess vahelt ära jääb.

 • Keskendu – Kui pokkerilauad on lahti, siis ülejäänud asjad on kinni! Ära tegele mängimise ajal millegi muuga ja brauserid, skype, media player ja muud asjad hoia suletuna. Mitmel laual mängimine on niigi piisavalt raske ja samal ajal millegi muuga tegelemine väsitab mitu korda rohkem ja sunnib ka päris palju valesid otsuseid tegema. Kui elad kellegagi koos, palu et sind ei segataks sel ajal, kui pokkeriga tegeled.
 • Ole rahulik – Ära tee ühtegi otsust silmapilkselt. Iga kord enne bet, call või fold nupule vajutamist oota umbes pool sekundit. Nii tekib mõnusam gameflow ja väldid asjatut närviliseks muutumist
 • Puhka – Pärast iga sessiooni oota vähemalt tund, enne kui uuesti alustad. Tegele sel ajal millegi muuga, kõige parem kui see sisaldab enda liigutamist (mine jooksma, rattaga sõitma, trenni). Kõige kasulikum on see aeg veeta mitte arvuti taga istudes. Kui su sessioonid on pikemad kui paar tundi, siis iga tunni tagant tee lühike mõneminutiline paus. Anna ajule veidi puhkust ja siruta ennast. Kui mängid iga päev mitu tundi, siis nädalas vähemalt ühe päeva võiks ka puhata.
 • Eesmärgid – Sea endale nii lühi- kui pikaajalisi eesmärke. Näiteks nädala jooksul x tundi mängu, iga päev x arv käsi vms. Lühiajalised eesmärgid ei tohiks olla rahalised, aga pikaajalised peaksid seda just olema. Näiteks kui oled võitnud x dollarit, ostad midagi suurt või lähed kuhugi reisile vms. Eesmärkide täitmine tekitab hea rahulolutunde, samamoodi ka uute seadmine ja nö puhtalt lehelt alustamine.
 • Ära quiti – Kui tundub, et jooksed pikka aega väga halvasti, võib mänguisu kergesti ära kaduda. Selle asemel, et üldse mitte mängida, liigu parem mõne limiidi võrra allapoole ja tee paar sessiooni seal. Kui rahasummad on mitu korda väiksemad, on ka pinge väiksem ja loodetavasti saad enesekindluse kiiresti tagasi. Võid ka märgata vigu, mida oled hakanud oma mängus tegema, ja saad neid parandada.
 • Ära tilta – Ilmselt kõige raskem, aga ka kõige rohkem mängu lõhkuv asi. Ära mine vastaste peale närvi, kui juhtud neile kaotama ja ära saa mängu peale vihaseks, kui sa ei võida, need asjad ei olene sinust. Ainuke asi, mis sind tõesti vihaseks peaks ajama, on see, kui ise teed valesid otsuseid ja rumalaid lükkeid, aga kui ülaltoodud punkte järgida, ei tohiks ka seda juhtuda. Edu laudades!

Autori pokkeripäeviku leiad SIIT.€10 Pokkerisse

Kõik, kes avavad Unibet’i konto ja teevad esimese sissemakse, saavad koheselt €10 pokkerisse. Lisaks €200 boonust.

€10 saab kasutada €0.02/€0.04 rahamängudes ning pärast 750 flopi vaatamist on €10 ja selle tulemusena saadud võidud Sinu.


REEGLID JA TINGIMUSED
 • €10 lisatakse kontole rahalaua piletina.
 • €10 pilet lisatakse kontole koheselt pärast esimest sissemakset.
 • €10 piletit saab kasutada €0.02/€0.04 panustega NL Hold’em rahalaudades.
 • Kõik €10 pileti tulemusel saadud võidud lisatakse pileti summale juurde.
 • Piletil olev summa muutub sularahaks pärast 750 flopi vaatamist.
 • Kui piletil olev summa muutub sularahaks, siis see kuulub täielikult mängijale.

Seega avades Unibet’i konto nüüd, saad koheselt €10 täiesti tasuta mängimiseks. Kõik võidud liidetakse pileti summale juurde ja kui oled vaadanud ära 750 floppi, siis saad €10 kui ka selle tulemusena saadud võidud endale. Kui kaotad ei juhtu midagi.


Samal Teemal