Avaldatud: 18. august 2018
Kategooria: Uudised / Välisuudised

Phil Ivey tagasitulek pokkerisse andis ootamatu tagasilöögi

Sel suvel sai maailm rõõmustada pokkerilegendi Phil Ivey püünele naasmise üle, ent nüüd kasutatakse seda tema vastu kohtus ära.

Aastal 2012 võitis Ivey Crockfords kasiinos Londonis bakaraad mängides ca 11mln dollarit, kuid kasiino keeldus talle maksmast. Mängur sai tagasi vaid oma esialgse sisseostu. Nimelt kahtlustati teda edge sorting “häki” kasutamises. Teisisõnu – Ivey suutis teha vahet kaartidel tänu tagakülgedel olevatele defektidele. Ivey kaebas kasiino kohtusse, väites, et süüd temal pole, ning kasiino hoidub oma kohustustest kõrvale.

2014. aastal alstas Ivey’ga kohtuteed järgmine kasiino – Borgata. Väidetavalt kasutas Ivey sealgi bakaraad mängides sama nippi. Sealt sai Ivey oma teenitud raha enne kohtutee algust kätte.

Selgus, et kasiinod kasutavad sama firma mängukaarte (Gemaco), mis kaevati samuti kohtusse. Firmal süüd ei leitud, kuna nad ei sundinud kasiinot konkreetset pakki kasutama, ning ei teavitanud Ivey’t. Gemaco ainus süü oli vigase kaardipaki tootmine, ning sai trahvi 27$, mis on konkreetse kaardipaki maksumus.

Kohtuasjas Ivey ja Crockfordsi vahel mõisteti kasiino õigeks. Otsus kaevati edasi Inglismaa ülemkohtusse, kus aastal 2017 tehti lõplik otsus Crockfordsi kasuks. Otsuses kirjutati, et Ivey pidanuks veast teatama, mitte seda ära kasutama. Lisaks ei pea kasiino Ivey’le võite (10mln dollarit) kinni maksma, sest need saavutati ebaõiglasel teel.

Borgata kohtuasjas mõisteti samuti kasiino õigeks. Ivey peab tagasi maksma umbes 10.1mln dollarit. Eelmise aasta juulis taotlesid Ivey advokaadid antud kohtuotsuse täitmise edasilükkamist. Nende ettepanekus seisis: “Tagasimakstava summa suurusel oleks Ivey’le laastav mõju. Borgata kui ettevõte ei kannata, kui kohtuotsuse täitmine edasi lükatakse.”

Kasiino advokaadid ütlesid 4. augustil kohtudokumentides, et argument “laastava mõju” osas ei ole õige, kuna Ivey on pankrotist väga kaugel. “Esiteks – ärgem unustagem, et Iveyl on Borgata 10 miljonit. 2012. aasta oktoobris, peale neljandat käiku Borgatasse, Ivey teadis, et ta kuritegu on paljastatud. Pole tõestatav, et ta Borgatast saadud raha ära ei peitnud – teades, et ilmselt saavad ka nemad pettusest peagi teada.”

Borgata viitas 2015. aastal tehtud Chrysler 300 reklaamile, kus Ivey osales, viidates sellega teistele äridele ja sissetulekuallikatele.

Lisaks märgivad advokaadid, et WSOP’i naasmine on indikatsioon jõukusest. Kohtudokumenti lisati ka graafik selle suve võitudega (2mln dollarit). “Ivey oskus ja edukus professionaalse pokkerimängijana on dokumenteeritud ja tõestatud.” ütles kasiino 10-kordse WSOP käevõru omaniku kohta. “Ta on teenistuselt aegade top 3 pokkerimängija seas, ning pole märki, miks ta ei peaks edukas edasi olema. Teiste turniiride sisseostud on kõvasti alla 10000 dollari, ning keegi ei saa pokkerit mängida 100 dollarise deposiidita. Pokkerikarjäärist loobumise ohtu pole.”€10 Pokkerisse

Kõik, kes avavad Unibet’i konto ja teevad esimese sissemakse, saavad koheselt €10 pokkerisse. Lisaks €200 boonust.

€10 saab kasutada €0.02/€0.04 rahamängudes ning pärast 750 flopi vaatamist on €10 ja selle tulemusena saadud võidud Sinu.


REEGLID JA TINGIMUSED
  • €10 lisatakse kontole rahalaua piletina.
  • €10 pilet lisatakse kontole koheselt pärast esimest sissemakset.
  • €10 piletit saab kasutada €0.02/€0.04 panustega NL Hold’em rahalaudades.
  • Kõik €10 pileti tulemusel saadud võidud lisatakse pileti summale juurde.
  • Piletil olev summa muutub sularahaks pärast 750 flopi vaatamist.
  • Kui piletil olev summa muutub sularahaks, siis see kuulub täielikult mängijale.

Seega avades Unibet’i konto nüüd, saad koheselt €10 täiesti tasuta mängimiseks. Kõik võidud liidetakse pileti summale juurde ja kui oled vaadanud ära 750 floppi, siis saad €10 kui ka selle tulemusena saadud võidud endale. Kui kaotad ei juhtu midagi.


Samal Teemal