Avaldatud: 10. mai 2024
Kategooria: Kõmu / Uudised

Imre Leibold aasta alkoholita: kindlasti üks parimaid otsuseid mu elus

Imre Leibold aasta alkoholita: kindlasti üks parimaid otsuseid mu elus

Imre Leibold, 2016. aasta Jokker Live pokkeriturniiril esikoht. Autor/Allikas: Jokker.ee.


Möödunud aasta 8. mail kirjutas Imre Leibold oma pokkeriblogis plaanist loobuda alkoholi tarbimisest ja seda terveks aastaks. See nädal sai plaanist aasta täis ja sellest tegi Leibold ka aastat kokkuvõtva postituse.

Plaan alkoholist loobumiseks

Loobumise peamiseks ajendiks olevat olnud piiritunnetuse puudumine, kirjutas Leibold eelmise aasta maikuus tehtud postituses. Täpsustades, et pärast esimesi jooke ei tunnetanud ta oma piire ning õhtu lõppes sageli liigse purjus olemisega.

«See on nõme, see on piinlik, see on vastik. Kaardimaksete ajalugu uurides olen täheldanud, et mingil hetkel läheb mu joomistempo hüppeliselt üles, joon umbes 3-4 jooki tunnis, pole ju ime, et läheb käest ära ja kiiresti,» kirjutas Leibold.

«Olen katsetanud erinevaid tehnikaid, aga liiga hästi need toiminud ei ole. Eks proovib siis nüüd resoluutset lähenemist, ei joo üldse,» lisas ta.

Teise põhjusena tõi ta välja tervislikumad eluviisid ja head harjumused, nagu näiteks 10 000 sammu päevas, hommikuvõimlemine, külm dušš, tervislik toitumine ja muu selline.

Eraklik iseloom

Leibold andis hinnangu ka oma plaanide täituvusele. Ta pidas üheks suuremaks komistuskiviks oma sotsiofoobset ja eraklikku iseloomu, mis põhjustas stressi koosviibimistel. Alkohol aitas seda stressi leevendada.

«Ma olen loomult üsna eraklik, sotsiaalsed koosviibimised on minu jaoks päris stressirohked ja alkohol on aidanud seda leevendada,» kirjutas Leibold oma tulevastest katsumustest, kus alkohol on üldises plaanis üks suur puudus, mida tuleks parandada.

Tema hinnangul on see keeruline. «Natuke kardan, et võin veel rohkem endasse tõmbuda ja väljaskäimist veelgi vähendada ja tegelikult ma seda ei taha teha, eriti teades, et Kass [Kairit Leibold, abikaasa] vajab suhtlemist ja armastab inimesi.»

Sotsiaalsuse ja eraklikkuse põhjuseks pidas ärevushäiret, millega on võidelnud üle kümne aasta.

«Viimased 10 aastat olen maadelnud ka ärevushäirega. See algas juba lapsepõlves, aga vahepeal kadus huvitaval kombel ära. Mingi aeg tuli siiski tagasi ja läks päris hulluks kätte, halvimatel aegadel oli isegi toidupoodi minek päris suur väljakutse, mis siis veel pidudest ja koosviibimistest rääkida,» täpsustas ta blogipostituses probleemi.

Probleemi on proovinud lahendada nii ravimitega kui erinevate hingamistehnika ja eluviiside muutmisega, millest viimased aitasid loobuda rohtude kasutamisest.

«Live pokkeri mängimine oli ka väga raske. Teatrisse ilma konjakita ei tahtnud/julgenud. Paar aastat olin isegi rohtude peal, aga kui hakkasin tegema igapäevaselt Wim Hof hingamist ja külma dušši, siis õnnestus nende pealt maha saada.»

Aasta ilma alkoholita

8. mail 2024 möödus aasta Leiboldi tehtud blogipostitusest. Kuigi 2023. postituses kirjutas teekonna põhjalikumast kajastusest, ilmus siiski ainult üks kokkuvõttev postitus möödunud aastast.

«No vot siis, tehtud. Alkovaba aasta purgis, läks nagu lennates. Dokumenteerimise pool jäi küll üsna hõredaks, õieti polnudki teist, aga proovin nüüd vähemasti lõpusõnad ja -mõtted kirja panna, enda jaoks ja teile,» võtab ta avalausega aastat kokku.

Ta kirjutab, et algus oli suhteliselt raske, sest inimene on oma harjumuste ori. Kui viimased 30 aastat on alkohol koosviibimistel ja seltskondlikus suhtlemises olnud niivõrd loomulik osa, siis samad vanad olukorrad ilma alkoholita tunduvad imelikud ja võõrad.

«Õnneks see läheb üle suhteliselt ruttu või no vähemasti lahjeneb silmnähtavalt mõne kuu möödudes. Uutes olukordades kipub siiski veel mõnda aega välja lööma,» kirjutab Leibold aastat kokkuvõtvas postituses.

Sellele olevat aasta lõpu poole, novembris või nii, järgnenud depressiivsemate tunnustega faas, mida iseloomustas üksluisus, kuid mis ei kestnud kaua. Aasta alguses läks paremaks.

«Aga uue aasta alguses läks paremaks. Selleks ajaks oled juba enamuse erinevat tüüpi kainuse katsed läbi teinud - igasugused koosviibimised, kontserdid, reisid jms - ning saanud aru, et tegelikult saab kõigega hakkama, isegi kui vahepeal on tüütu, igav või hirmutav,» kirjutab Leibold.

Teatav selge mõttemuutus

«Teatavat mõttemuutust tunnen küll väga selgelt. Näiteks täna [8. mai, 2024] läheme Chesterfieldi Vegase turnale nuppe kütma ja kui aasta tagasi oleksin esitanud küsimuse, kas on mingi imelik põhjus, miks mitte jooma hakata, siis praegu on hoopis küsimus, miks krdi pärast ma peaksin seal jooma hakkama?»

Lisaks kirjutab Leibold pikas kokkuvõttes muutustest, mida alkoholist loobumine tõi ja muutustest, mida ei toonud ning mõningaid võrdlusi enne ja pärast loobumist, võttes kogu ürituse kokku lakooniliselt: «Ja vaatamata sellele, et ma ei tunne ennast hoopis teise inimesena, on mul megahea meel, et ma selle ette võtsin! Kindlasti üks parimaid otsuseid mu elus.»

Täispika blogipostituse lugemiseks külasta Jokker.ee mängudeportaali Imre Leiboldi pokkeriblogi.

Sarnasel teemal

Mängi ka maailma suurimas pokkeris

Mängi maailma suurimas GGPokeris läbi OlyBeti koos tuhande dollari suuruse pokkeriboonusega. Boonuse saab kohe, sissemakset ei ole vaja teha.

Mängi siin

Kui mängid läbi LÄBI SELLE VIITE ja kasutad boonuskoodi CAS25 ning teed €25 sissemakse, saad lisaks mängida €25 eest slotimänge riskivabalt ja kui €25 eest mängitud, siis ka €10 kontole niisama.