Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • janek174
    Vana Tegija
    • Mar 2009
    • 1078

    #61
    Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

    Algselt postitas alaska Vaata postitust
    Minu point on selles, et üks inimene on ühes riigis totaalne looser ja 100 km eemal asuvas riigis midagi muutmata edukas inimene, oma iseloomus mittemidagi muutmata. Järelikult on riigis midagi viga, mitte selles inimeses. Vaielge sellele vastu.
    Ma küsiks vastu, et edukas on see inimene kelle silmis või millise riigi silmis, või äkki pigem iseenda silmis? Kui sosssepast ehitaja saab soomes telliseid vedades 10x rohkem palka, kas ta on siis edukas inimene? Soomlase jaoks oled sa nagunii üks mõtetu orjatöölisest immigrant, kuigi endale võib tunduda, et nüüd oled hirmus kõva mees ja käid seda siin ka kõigile kuulutamas. Ja paljud usuvadki.

    Comment

    • Vandalar
      Pokkerihai
      • Oct 2008
      • 3577

      #62
      Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

      Oot, Rage, mis jutt see tootlikkusest on? Selgita palun.

      Comment

      • sven
        Jube Noob
        • Nov 2010
        • 127

        #63
        Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

        Tahaks niisama lisada et siin ei ole kordagi mainitud minu arvates yhte tahtsamat oskust: suhtlemist ja tutvuste loomist. Ei oska kyll euroopa kohta kaasa raakida, aga ameerikas on see tihtipeale koige tahtsam va kui oled toesti peajagu parem teistest mingil alal.

        Comment

        • Tarmonator
          Lingiparandaja
          • Oct 2008
          • 3274

          #64
          Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

          Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
          Oot, Rage, mis jutt see tootlikkusest on? Selgita palun.
          See on see et kui sina ikka pokkeriga ei teeni, siis sa ei teeni ja sa võid 1mill kätt ka lasta, aga sa oled ikka BE, ehk siis su tootlikus on madal.
          Ja kui tõlkida. Kui inimene läheb hommikul tööle selleks, et nii näeb graafik ette ja tuleb sealt õhtul ära, sest kell ju kukkus, siis ei hakkagi ta kunagi midagi rohkem teenima kuni lõpuks tuleb keegi temast mööda ja ta ei saa enam sedagi.
          Areng areng areng...need on eeldused, et sa ajas pidevalt teenimisvõimeline oled. Ansipit sõimates ja Savisaart kummardades paraku ei arene...

          Comment

          • Potsataja
            õilishing
            • Oct 2008
            • 5270

            #65
            Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal



            Point on selles, et ei sosssepast ehitaja ega kilplasest koristaja ei teeni sellist keskmist palka. Seda raha ja sellest enamat (sossseppade ja kilplaste keskmise tõstmiseks) teenivad tublid Eesti inimesed. See fakt peaks purustama illusiooni äpudest jms. isikutest, kes viimase abinõuna välismaale ronivad. Neid on siin kohapeal kindlasti protsentuaalselt rohkem ja nii mõnedki neist on meie olusid arvestades teenimatult kõrge palga peal tänu onupojapoliitikale, mis välismaal ei toimi.

            Tootlikusega on ka see paradoks, et kui välismaal on tootlikus ok aga kodumaal mitte, siis peaks ehk töösuhte teine pool peeglisse vaatama. Korduvalt erinevates kohtades läbi jooksnud, et väidetavalt on eestlane võrreldes teiste võõrtöölistega hoopis töökam.
            Last edited by Potsataja; 30.08.11, 15:54.

            Comment

            • privador
              Pokkerihai
              • Oct 2008
              • 3951

              #66
              Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

              Minu arust nt arstid ja nt õppejõud saavad suht korralikku palka. Nad ju saavad siiski eesti mõistes tunduvalt üle keskmise.
              Küll aga on õed ja lasteaiakasvatjad nt täiesti närus seisus.
              Kui õppejõududest räägitakse, et nurisetakse palkade üle, siis ma mõtlen kohe mõnele õppejõule ttü-s, kes käisid kohal nagu juhatas, loengud oldi väga odavalt tehtud, keegi sulle ülevalt pinda ei käi, nokitsed mõne projektiga
              Siis ma olen küll kahtleval seisukohal, kas sellsied tüübid erasektoris teeniks 1k euri?

              Comment

              • Vandalar
                Pokkerihai
                • Oct 2008
                • 3577

                #67
                Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

                See tootlikkuse jutt on IMO suur Bullshit.

                Comment

                • Codecci
                  Luuramas Naisteturniire
                  • Nov 2008
                  • 7574

                  #68
                  Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

                  Need käärid on väga head rahvusvaheliseks ettevõtluseks - vaadake nt Tallinkit, enamus töölised tõenäoliselt eestlased, sest mõttetu ju skande võtta, tahavad rohkem palka saada. Või siis nt Eesti mööblifirma - siin odav tööjõud valmistab ja müüd enamus toodangust skandidele :)

                  Ja miks kõik võrdlevad Soomega, miks mitte Venemaa ja Lätiga?

                  Comment

                  • privador
                    Pokkerihai
                    • Oct 2008
                    • 3951

                    #69
                    Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

                    Need käärid on väga head rahvusvaheliseks ettevõtluseks - vaadake nt Tallinkit, enamus töölised tõenäoliselt eestlased, sest mõttetu ju skande võtta, tahavad rohkem palka saada. Või siis nt Eesti mööblifirma - siin odav tööjõud valmistab ja müüd enamus toodangust skandidele :)
                    Pidasid Rikardi mööbliäri silmas v:)

                    Comment

                    • Poke
                      Grinder
                      • Mar 2010
                      • 995

                      #70
                      Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

                      Algselt postitas VisaHing Vaata postitust
                      Ämm ja naise vend nii aint elavadki.
                      Kuskil kuu on Soomes, siis tulevad paariks päevaks Eestisse. Obv pool raha on teepeal laevas slottide ja muu pasa peale ära raisatud.
                      Siis Eestis naise vend võtab kogu teenitud raha joomingutele kaasa. Laristab sõpradele jooke ja sööke välja. Ja kuskil nädalalõpus loeb sente, et kuidas tagasi Soome saada.

                      tra see on elu.
                      nii 80% 20-35 aastaseid eestlasi soomes tööl käivadki. seal elavad nagu viimsed rotid, söövad eestist kaasa toodud pelmeene.
                      siis palgapäeval tulevad siia, käituvad nagu õiged ballerid, ning peale esimest nädalavahetust küsivad laevapileti raha võlgu vms.

                      Comment

                      • camu
                        Super Moderaator
                        • Jan 2009
                        • 3411

                        #71
                        Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

                        Tore üldistus. Täpselt nii ongi.

                        Comment

                        • BuildUp
                          Pokkerihai
                          • Oct 2008
                          • 2547

                          #72
                          Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

                          Ma saan aru, et enamus siin noored inimesed, aga töötamise eelis välismaal on ka veel see, et kui vanust juba üle 50 näiteks, siis lisaks heale palgale on peale viit aastat võimalik ka juba tolle riigi pensionit saada ning minu arvates on juba see piisavalt mõjuv põhjus, miks võiks vähemalt mingigi aeg välismaal tööd teha. Aga no muidugi, kes me siin enamasti oleme 20-30 vahel, siis meil on pensionini tohutult aega ja elu selleks ajaks kui sinna ikka jõuame on kordades muutund vast.

                          Comment

                          • Tarmonator
                            Lingiparandaja
                            • Oct 2008
                            • 3274

                            #73
                            Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

                            Imo võiks proovida nii elada, et tulevikus pensionist sõltuma ei peaks. Ja noh kui ei tule välja, siis pinssi saab ikka

                            Comment

                            • BuildUp
                              Pokkerihai
                              • Oct 2008
                              • 2547

                              #74
                              Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

                              "Võiks, Saaks, Tahaks, Oleks" ei maksa just eriti tihti.

                              Comment

                              • Tarmonator
                                Lingiparandaja
                                • Oct 2008
                                • 3274

                                #75
                                Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

                                No jah, kui isegi mitte üritada, siis tõesti mitte. Kõige hullem mis juhtuda saab on ebaõnnestumine.

                                Comment

                                Working...