Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Oliverk
    Moderaator
    • Nov 2008
    • 3016

    #211
    Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

    Algselt postitas VisaHing Vaata postitust
    Ja nüüd selgus, et me peame minema homme politseisisse, mis asub 100km siit. Mida tegema, seda ma aru ei saanud. Vahendaja midagi seletas. Siis ülehomme on vaja samasse kohta minna engela(ei tea kuidas kirjutatakse) tunnust tegema. See pidi 40+euri nägu olema. Sellest ka keegi ei rääkinud. Keegi nagu aru ei saa, et milleks seda vaja on kui me oleme siin nagu aint 17 päeva max veel. Leping pidavat Eesti firmaga olema ja üheks kuuks.
    Poliisi on mukana jokaisen arjessa. Vastaamme monissa lupa-asioissa kuten passin haussa, pidämme yllä yleistä järjestystä ja turvallisuutta sekä erityisesti estämme ennalta rikoksia.

    Comment

    • leits
      Hundinui
      • Apr 2009
      • 9562

      #212
      Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

      lol .. ise ennem ei uurinuds siis midgai or smth? eks ta ole.. kui tuttavaid kuskil pole, siis satub ikka konkreetse sita otsa . .

      Comment

      • qbj0hn
        Auk on auk. FAKT!
        • Nov 2008
        • 7091

        #213
        Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

        Neid soome värke tuleb yea ikka korralikult uurida.
        Siitkandist käivad paljud soomes tööl juba aastaid ja väga tihti on igasugu probleeme alustades rahadega ja lõpetades ei tea millega.
        On muidugi ka kohti kus kõik ok ja probleeme ei ole, aga aeg ajalt ikka kuuleb, et jälle mingi jama jne...

        Comment

        • Tarmonator
          Lingiparandaja
          • Oct 2008
          • 3274

          #214
          Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

          Algselt postitas qbj0hn Vaata postitust
          Neid soome värke tuleb yea ikka korralikult uurida.
          Siitkandist käivad paljud soomes tööl juba aastaid ja väga tihti on igasugu probleeme alustades rahadega ja lõpetades ei tea millega.
          On muidugi ka kohti kus kõik ok ja probleeme ei ole, aga aeg ajalt ikka kuuleb, et jälle mingi jama jne...
          Selle kohta öeldakse meie kandis, et loll saab kirikuski peksa...
          Last edited by Tarmonator; 13.09.11, 07:42.

          Comment

          • qbj0hn
            Auk on auk. FAKT!
            • Nov 2008
            • 7091

            #215
            Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

            Suht koht, aga eks ikka juhtub ju.
            Vaevalt, et VisaHing ilma midagi uurimata kohale läks.

            Comment

            • emmimees
              Klubi Liige
              • Aug 2010
              • 2719

              #216
              Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

              paistab, et läbi Eesti firmade ei tohi Soome minna, nussitakse näkku nii kuis saadakse ja pead hakkama kerjama oma palka ja õigusi hiljem. Soomlane ei nussi nii ja antakse insta mis lubatud(kui töö ok), mitte nagu eestlased.

              Comment

              • Godspeed_EJ
                Klubi Liige
                • Nov 2009
                • 3049

                #217
                Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

                Algselt postitas emmimees Vaata postitust
                paistab, et läbi Eesti firmade ei tohi Soome minna, nussitakse näkku nii kuis saadakse ja pead hakkama kerjama oma palka ja õigusi hiljem. Soomlane ei nussi nii ja antakse insta mis lubatud(kui töö ok), mitte nagu eestlased.
                Algselt postitas Tarmonator Vaata postitust
                Selle kohta öeldakse meie kandis, et loll saab kirikuski peksa...
                enough said

                Comment

                • pastilaa
                  kuum poiss
                  • Apr 2009
                  • 7518

                  #218
                  Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

                  Ma vaatan, et emmimees on väga radikaalne mees. Väga mitmes küsimuses (usk, rahvus, vähemused etc). Mainin, et radikaalsuse ja lolluse vahe on väga habras (loe: olematu). Reedab ka sõnavara ja lauseehitus.

                  Comment

                  • Spewmonkey
                    Seina Augustaja
                    • Oct 2008
                    • 2293

                    #219
                    Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

                    Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
                    Ma vaatan, et emmimees on väga radikaalne mees. Väga mitmes küsimuses (usk, rahvus, vähemused etc). Mainin, et radikaalsuse ja lolluse vahe on väga habras (loe: olematu). Reedab ka sõnavara ja lauseehitus.
                    Peen, aga mitte päris.

                    Comment

                    • Potsataja
                      õilishing
                      • Oct 2008
                      • 5270

                      #220
                      Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

                      Algselt postitas Spewmonkey Vaata postitust
                      Peen, aga mitte päris.
                      Imo on pastilaa siinse foorumi üks peenemaid mehi. Tõesti, vahel võiks ta natuke tummisem olla aga peenem küll mitte.

                      Comment

                      • emmimees
                        Klubi Liige
                        • Aug 2010
                        • 2719

                        #221
                        Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

                        Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
                        Ma vaatan, et emmimees on väga radikaalne mees. Väga mitmes küsimuses (usk, rahvus, vähemused etc). Mainin, et radikaalsuse ja lolluse vahe on väga habras (loe: olematu). Reedab ka sõnavara ja lauseehitus.
                        Kiidan sind su piiritu geniaalsuse eest.
                        Seda Soome asja rääksin ka, kuna mitmed tuttavad, kes seal käinud, räägivad kõik et läbi Eesti firmade on mingid jamad seal kõigil vähemalt või suuremal määral..

                        Comment

                        • Codecci
                          Luuramas Naisteturniire
                          • Nov 2008
                          • 7574

                          #222
                          Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

                          Mingi Facebooki lehe, foorumi vms võiks teha nende Soome vahendajate kohta ja inimesed siis kirjutavad oma kogemustest. See pole normaalne, et need ahvid igatmoodi huiavad ja lüpsavad ja midagi ette ei võeta + saavad probleemideta uusi ullikesi.

                          Comment

                          • Platinum
                            FPP Pro
                            • Jan 2010
                            • 248

                            #223
                            Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

                            OT aga äkki on visahingele abiks
                            politseist taotled elamisluba või töötamisluba, kontrollivad su tausta. 1 nädal võtab aega ja maksab 45 eur vist. Siis henkilötunnus ehk soome isikukood, siis verokortti, ehk maksukaart vms (astmeline tulumaks). Kuskil seal jada vahel tuleb veel tööleping ka teha.
                            Kui sa seal ainult kuu oled, siis naljakas. Neid asju on vaja, et somm saaks ametlikult palga maksta sulle. kui vahendusfirma vahel on, siis ei saa aru üldse miks neid asju sul vaja teha on.
                            Jõudu!

                            Comment

                            • VisaHing
                              mees nagu orkester
                              • Dec 2009
                              • 6718

                              #224
                              Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

                              Algselt postitas Platinum Vaata postitust
                              OT aga äkki on visahingele abiks
                              politseist taotled elamisluba või töötamisluba, kontrollivad su tausta. 1 nädal võtab aega ja maksab 45 eur vist. Siis henkilötunnus ehk soome isikukood, siis verokortti, ehk maksukaart vms (astmeline tulumaks). Kuskil seal jada vahel tuleb veel tööleping ka teha.
                              Kui sa seal ainult kuu oled, siis naljakas. Neid asju on vaja, et somm saaks ametlikult palga maksta sulle. kui vahendusfirma vahel on, siis ei saa aru üldse miks neid asju sul vaja teha on.
                              Jõudu!
                              See asi sinnapaiku jäigi tegelt. Kuna vahendaja sõber, kes seal Turkus asub ( 100 km eemal ) ei saanud meile sobivat aega, kuna meie tööandja ei saanud meid ära lasta. Siis ta ütles, et las olla. Et oleksite vb maksude pealt võitnud, muud ei midagi.
                              Natuke on asju selgunud ka. Sain kõige suurema ülemusega rääkida. Läksime mingeid asju tooma kaubikuga. Ütles, et 4 korda tolle vahendaja kaudu käidud siin ja pole probleeme olnud rahadega. Need vennad, kes siin 3 päeva must varem olid, küsisid 3me päeva eest avanssi ka ja said ka selle. Tolle kohta isegi saadeti palgaleht, kus näidatud palju kuskilt võetud ja mida võetud.
                              15 saatsime uuesti tunnid ja ootame uut palka. Arvatavasti enam kaua siin ei pea olema, kuna meid ei vajata enam kuu lõpu poole.

                              Paar huvitavat asja, mis selgusid siin veel. See, kes selle suure kanafarmi omanik on too teeb ise sama tööd sisuliselt mida meie iga päev E-P. Samuti nagu tema 2 poega ja ta naine. Sickolt wierdo. Igapäev rabavad nagu hullud kuigi too, kes seda firmat omab on jõhkralt vana ja haige. Mingi 70+. Saime tolle tegelase garaazi uurida ükspäev. 70-80k+ EUR maksev mersu passis seal(tolmu kihi all) ja teine kuskil 20k EURine. + igast väga kalleid harley davidsone ja mingi suur haagiselamu ka. btw nende 2 mersuga sõidetakse aastas paar korda. Nii väitsid kõik töötajad. Lihtsalt koguvad tolmu seal. Siis veel, et sisuliselt kogu terve linn/küla on nende oma. Jõhkralt maju, maad, veokeid jne.. Üle Soome igast kanalaid ja asju veel. Aga jah samamoodi ei saa keegi töölistest aru, et miks kogu pere igapäev 7 kuni 18-19ni (laup-pühap. kaa.arvatud) rabavad tööd nagu hullud. Sisuliselt sama tööd mida meie kõik teeme. Töölisi nagu oleks sitaks siin, kes saaksid töö ära teha. Huvitav jah.

                              Veits segane jutt vb, saunast ja õlled sees ei saa eriti midagi aru ;P. Edu

                              Comment

                              • Potsataja
                                õilishing
                                • Oct 2008
                                • 5270

                                #225
                                Re: Muru teisel pool aeda ikka rohelisem ehk elu välismaal

                                On olemas inimesed, kes lihtsalt ei oska ilma kõva tööta. Pojad võibolla oskaksid aga ei julge, muidu papi jätab veel pärandusest ilma.

                                Comment

                                Working...