majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • TaistoJ
    Grinder
    • Aug 2010
    • 787

    #2311
    Re: majanduse offtopic

    mybad... sissejuhatus ettevõttemjandusse. mul ka

    Comment

    • donkament
      Pokkerihai
      • Apr 2009
      • 1945

      #2312
      Re: majanduse offtopic

      Algselt postitas TaistoJ Vaata postitust
      mybad... sissejuhatus ettevõttemjandusse. mul ka
      ettevõtluse alused on selle aine nime

      keegi pole veel vastanud :)
      Last edited by donkament; 16.10.13, 14:29.

      Comment

      • TaistoJ
        Grinder
        • Aug 2010
        • 787

        #2313
        Re: majanduse offtopic

        Kas Forexi's kauplemisel on mingit potensiaali? Kas see on nagu pokker? Sellesmõttes, et paljupalju õppides on võimalik biitida või no way in hell?

        Comment

        • Rigged
          Pokkerihai
          • Oct 2008
          • 2535

          #2314
          Re: majanduse offtopic

          Algselt postitas TaistoJ Vaata postitust
          Kas Forexi's kauplemisel on mingit potensiaali? Kas see on nagu pokker? Sellesmõttes, et paljupalju õppides on võimalik biitida või no way in hell?
          Suht impossibru

          Comment

          • Fabulous
            Pokkerihai
            • Jan 2010
            • 2674

            #2315
            Re: majanduse offtopic

            Algselt postitas TaistoJ Vaata postitust
            Kas Forexi's kauplemisel on mingit potensiaali? Kas see on nagu pokker? Sellesmõttes, et paljupalju õppides on võimalik biitida või no way in hell?
            Kui üksiküritajana proovida (s.t. ei tööta institutsioonis) on suhteliselt võimatu missioon. Pankadel on siiski üsna meeletu eelis ning kui sa isegi hüpoteetiliselt suudad leida mingi edge'i, peab olema üpris suur bankroll ($500k-$1m miinimum IMO) et kogu vaev ennast ära tasuks ning reaalselt mingi raha teenida. Mingi $5k'ga sinna tõmblema minnes tõmbab üsna kiirelt bustosse. Kas siis halbade otsuste tõttu või sööb fee kogu bankrolli ära.

            Comment

            • privador
              Pokkerihai
              • Oct 2008
              • 3951

              #2316
              Re: majanduse offtopic

              Et kaubelda pead ostma INFOT. Mida kallimat infot omad, seda suuremat eelist turul saad. Loomulikult sa ei saa võistelda institutsioonidega, kes liigutavad miljardeid ja on valmis info jaoks maksma nt miljoneid. Sina, kes sa üritad ehk kaubelda 1k-taalaga, sul pole sellist raha iga kuu maksta, et parimat infot ja edge turul saada. Sa oled amööb olelusvõitluses

              Comment

              • Vandalar
                Pokkerihai
                • Oct 2008
                • 3577

                #2317
                Re: majanduse offtopic

                Vaene mees turul on nagu mikrobankrolliga pokkerimängija. Sul võib mängijana olla hea mänguoskus ka kõrgema leveli biitimiseks (teoorias vähemalt, enamasti nii pole, kuid oletame, et sul on oskused olemas), kuid sul lihtsalt ei ole vahendeid, et saada eelist vastaste ees nagu datamining, osta infot coachide käest, osta paremaid programme, mis annavad edge'i (seating programmidest, note progede ja trackeriteni välja. IMO võib täiesti keskmine tegelane piisava ressursi ja abivahendite õige kasutamise korral oluliselt paremaid tulemusi näidata, kui temaga sama võrdsel või isegi paremal tasemel olev lisaressursse mitte omav tegelane. Midagi sarnast äkki kauplemise juures ka? Kui sul on sõber mingi diplomaat/poliitik/tööstur/teadlane või kõrgel kohal olev sõjaväelane, kel on väga tundlikku inside infot, mis võib turud segi paisata, siis ei pea olema mingi geenius, et seda ära kasutada, piisab sellest infost ja rahapatakast, et seda ära kasutada. Nt. tuttav diplomaat või sõjaväelane teab kindlalt, et lähiajal on mingi ootamatu sõda tulemas, konflikt ja selle pealt saab teenida- selline info jõuab kõigepealt sinuni ja mainstream meediani vbl alles nädalaid või kuid hiljem. Ei peagi skilli olema.
                Vähemalt ma oletan, et on nii.
                Last edited by Vandalar; 20.10.13, 14:16.

                Comment

                • rasmer
                  Vana Tegija
                  • Oct 2009
                  • 1306

                  #2318
                  Re: majanduse offtopic

                  Huvitav arvamusartikkel, mis silma jäi.
                  Jüri Saar kirjutab värskes Sirbis ajakirja Vikerkaar majandusteemalisest erinumbrist (7–8/2013) rääkides, et mida reguleeritum keskkond, seda lihtsam on mõjukatel välistada konkurentsi ja suunata piiratud vahendeid enda huvides.

                  Comment

                  • JaanusX
                    Õpihimuline Mängur
                    • Sep 2010
                    • 392

                    #2319
                    Re: majanduse offtopic

                    IsePankur - investeerimiseks hea/halb mõte? On kellegil kogemusi?

                    Comment

                    • Potsataja
                      õilishing
                      • Oct 2008
                      • 5270

                      #2320
                      Re: majanduse offtopic

                      Algselt postitas privador Vaata postitust
                      Hinnad on suht p-s. Mingi Kalamaja 30 ruuduse eest küsitakse nt 80keuri
                      buumiaegsete hindadeni oleme kindlasti jõudnud(kesklinn,kopli,kristiine), ainult selle vahega, et saasta eest (põllukrundid jms) selliseid hindu ei maksta




                      Kuigi enamus kinnisvarbüroosid väidavad sama kui sina, leidus lõpuks siiski üks kinnisvarabüroo, kes on teistsugusel arvamusel.

                      Comment

                      • privador
                        Pokkerihai
                        • Oct 2008
                        • 3951

                        #2321
                        Re: majanduse offtopic

                        Eks mingile grupile ka kvböroodele oleks kasulik kui hinnad lakke läheksid(isiklik kv-portfell, tehingutasud suurenevad)
                        Pindi kv räägib ainukesena teist juttu

                        Comment

                        • Potsataja
                          õilishing
                          • Oct 2008
                          • 5270

                          #2322
                          Re: majanduse offtopic

                          Minul on buumiajast selgelt meeles kaks hinda. 75k Vanalinna korteri ruudu eest polnud midagi erilist ja Tornimäe korterite puhul küsiti ruudu eest kuni 135k.

                          Comment

                          • TaistoJ
                            Grinder
                            • Aug 2010
                            • 787

                            #2323
                            Re: majanduse offtopic

                            Algselt postitas JaanusX Vaata postitust
                            IsePankur - investeerimiseks hea/halb mõte? On kellegil kogemusi?
                            Huvitav teema... mõtlesin ise ka kunagi uurima hakata, aga hetkel bump sellele küsimusele :)

                            Comment

                            • tdx
                              Grinder
                              • Oct 2008
                              • 768

                              #2324
                              Re: majanduse offtopic

                              Bisnessteemas IsePankurist veidi juttu momendil.

                              Comment

                              • pkmarek
                                Jube Noob
                                • Oct 2008
                                • 193

                                #2325
                                Re: majanduse offtopic

                                Algselt postitas VisaHing Vaata postitust
                                Kui ma ei eksi, siis tulumaksu maksad sa ju kinnisvara objektist saadud tulu pealt?

                                Kui korter maksis ütleme 10k eur ja 5 aasta pärast müüd ta 15k eur, siis maksustamisele läheb 5k eur?

                                Maksuvabalt saab vist müüa, siis kui oled atleast 2 aastat sissekirjutatud olnud sinna.


                                Krdi rohkem ei postita äkki väga valesti meeles. :D
                                Tegelikult seadus ei ütle, et sul peab olema sissekirjutus 2 aastat.
                                Tulumaksuga ei maksustata vara võõrandamisest saadud kasu, kui isik võõrandas kuni võõrandamiseni alalise või peamise elukohana kasutatava elamispinna.
                                Ja seda tehingut saad teha ainult kord kahe aasta jooksul. Kui teed tihedamini, siis pead tulumaksu maksma.
                                Kui sul on korter üürnikuga ja sa soovid selle maha müüa, siis on mõistlik üürnik minema saata ja ise mõni kuu sees elada ja siis maha müüa. (saada arved ja ajalehed sellele aadressile, sellega saad lihtsalt tõestada, et see on sinu elukoht) :)

                                Comment

                                Working...