majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • vsiu100
    Moderaator
    • Oct 2008
    • 4253

    #1516
    Re: majanduse offtopic

    siinkohal on paslik soovitada:

    Suurim Eesti raamatute pood. Uued ja kasutatud raamatud soodsate hindadega.

    Comment

    • Cash87
      Vana Tegija
      • Feb 2009
      • 1402

      #1517
      Re: majanduse offtopic

      Häid variante tõepoolest ei olnud aga valik tehti ikka halvimatest kõige halvem?

      Comment

      • tolmuahv
        Klubi Liige
        • Feb 2009
        • 2502

        #1518
        Re: majanduse offtopic

        Kui keegi sind tahab pimedal tänaval vägistada ja hakkab pükse maha rebima, kas sa aitad tal rihma ja nööbid lahti teha, et püksid terveks jääks? Sest kokkuvõttes on nii mõistlikum? Või punnid vastu ja loodad, et äkki juhtub midagi, mis lubab terve persega pääseda? :)

        Comment

        • Codecci
          Luuramas Naisteturniire
          • Nov 2008
          • 7574

          #1519
          Re: majanduse offtopic

          GOAT piltlik näide :D

          Comment

          • Rage
            Klubi Liige
            • Nov 2008
            • 6853

            #1520
            Re: majanduse offtopic

            Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
            (milles ma pole küll kindel, Eesti ja Soome vahel on neutraalvett ka).
            neutraalvete osa on Soome lahe väiksuse tõttu tegelikult Soome ja Eesti ühiselt taandatud piirivete arvelt, teoorias oleks saanud veto peale panna sellega kui Eesti ja/või soome oleks nõudnud omale territoriaalveepinda tagasi mis rahvusvaheliste lepingute järgi võiks kuuluda meile (ranniku äärest mingid teatud meremiilid vms).. aga see oleks suht haige pretsedent olnud.. obv et seda meetodit ei kasutatud..

            Comment

            • Godspeed_EJ
              Klubi Liige
              • Nov 2009
              • 3049

              #1521
              Re: majanduse offtopic

              Algselt postitas peete82 Vaata postitust
              ehituse alal küll. Päris hull olukord on.
              Ma arvan, et ei ole see olukord ehitusel ka nii hull. Jah, iga suvaline jorrs, kes varem suutis pahtlilabidat käes hoida ei teeni enam 2k euri, aga oskajatel on tööd küll ja saavad ka korralikult tasustatud.

              Ma muidugi möönan, et pole ehitusvaldkonnaga 100% kursis, seega võin ka eksida. Milles see masu sinu arvates seisneb ehituses?

              Comment

              • pastilaa
                kuum poiss
                • Apr 2009
                • 7518

                #1522
                Re: majanduse offtopic

                Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust
                Ma arvan, et ei ole see olukord ehitusel ka nii hull. Jah, iga suvaline jorrs, kes varem suutis pahtlilabidat käes hoida ei teeni enam 2k euri, aga oskajatel on tööd küll ja saavad ka korralikult tasustatud.

                Ma muidugi möönan, et pole ehitusvaldkonnaga 100% kursis, seega võin ka eksida. Milles see masu sinu arvates seisneb ehituses?
                olen mõneti kursis ja tuleb nõustuda. erilised lemmikud on "spetsid", kes enne buumi olid kellumehed, buumi käigus alltöövõtjate-alltöövõtjate-alltöövõtva firma asutajad ja omanikud. võeti kõige kallimad autoliisingud, põllule majad. stiilsed ballerid - gucci, cayenne mehed. teravad kinganinad ja muu ilus.

                Comment

                • leits
                  Hundinui
                  • Apr 2009
                  • 9562

                  #1523
                  Re: majanduse offtopic

                  aga mis mees sa oled ilma porsche ja guccita?

                  Comment

                  • peete82
                    Vana Tegija
                    • Jan 2010
                    • 1310

                    #1524
                    Re: majanduse offtopic

                    Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust
                    Ma arvan, et ei ole see olukord ehitusel ka nii hull. Jah, iga suvaline jorrs, kes varem suutis pahtlilabidat käes hoida ei teeni enam 2k euri, aga oskajatel on tööd küll ja saavad ka korralikult tasustatud.

                    Ma muidugi möönan, et pole ehitusvaldkonnaga 100% kursis, seega võin ka eksida. Milles see masu sinu arvates seisneb ehituses?
                    tüüpiline "arvaja", kes arvab, aga ei tea miskit.
                    2013 ennustatakse ehitusmahtude langust 5...10% võrreldes 2012.
                    Meie missioon on aidata kaasa Eesti majanduse kasvule ja inimeste elatustaseme tõusule. Tööandjate Keskliit ühendab endas kõiki peamisi majandusharuliite ja paljusid Eesti suurettevõtteid. Kokku esindame me otse ja haruliitude rohkem kui 2000 Eesti ettevõtet, mis omakorda on tööandjaks 250 000 töötajale.

                    Hetkel toimub tõeline verelaskmine, töid võetakse nulliga või miinusega, et ellu jääda.
                    Lihtsalt ei ehitata midagi, suuri objekte on vähe.
                    Tugevamad jäävad ellu, ja need kes suudavad eksportida.
                    Suvalised jorsid on ehitajate hulgast ammu kadunud. Töömehele tuleb muidugi maksta, et töö tehtud saaks.
                    Last edited by peete82; 14.03.13, 06:53.

                    Comment

                    • Godspeed_EJ
                      Klubi Liige
                      • Nov 2009
                      • 3049

                      #1525
                      Re: majanduse offtopic

                      Algselt postitas peete82 Vaata postitust
                      tüüpiline "arvaja", kes arvab, aga ei tea miskit.
                      2013 ennustatakse ehitusmahtude langust 5...10% võrreldes 2012.
                      Meie missioon on aidata kaasa Eesti majanduse kasvule ja inimeste elatustaseme tõusule. Tööandjate Keskliit ühendab endas kõiki peamisi majandusharuliite ja paljusid Eesti suurettevõtteid. Kokku esindame me otse ja haruliitude rohkem kui 2000 Eesti ettevõtet, mis omakorda on tööandjaks 250 000 töötajale.

                      Hetkel toimub tõeline verelaskmine, töid võetakse nulliga või miinusega, et ellu jääda.
                      Lihtsalt ei ehitata midagi, suuri objekte on vähe.
                      Tugevamad jäävad ellu, ja need kes suudavad eksportida.
                      Suvalised jorsid on ehitajate hulgast ammu kadunud. Töömehele tuleb muidugi maksta, et töö tehtud saaks.
                      Siis pole sul ju endal midagi muretseda, kui suvalised jorsid on kadunud ja sa ise korralk töömees oled.

                      See, et töid võetakse 0 või miinusega näitab seda, et pakkumist on ilmselt rohkem kui nõudlust. Selle on tinginud olukord, kus endised Skanska jt ehitusfirmade ninamehed tegid buumi ajal otsuse oma ehitusfirma luua. Ehitusmehed võiksid ka lõpuks aru saada, et Eesti siseturg on võrdlemisi väike ja kõik ei suudagi ellu jääda.
                      Kui Toyota annaks Eestis edasimüüja õigused 10 firmale, siis on loogiline, et tekib olukord, kus kasumimarginaalid langevad kõigil ja automüük ei oleks enam tulus äri.

                      Targemad (Lemminkäinen, Estconde) tõmbasid juba ammu otsad kokku, kui nägid, et pikka pidu ees pole. Keegi ei sunni toimetada valdkonnas, kus on kõva konkurents ja pead järjepidevat miinust tekitama.

                      Comment

                      • peete82
                        Vana Tegija
                        • Jan 2010
                        • 1310

                        #1526
                        Re: majanduse offtopic

                        Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust
                        Siis pole sul ju endal midagi muretseda, kui suvalised jorsid on kadunud ja sa ise korralk töömees oled.
                        ma ei ole ehitustööline

                        Comment

                        • alaska
                          forever
                          • Oct 2008
                          • 6599

                          #1527
                          Re: majanduse offtopic

                          Uusi maju ei ehitata, aga remonditurg ei lõpe kunagi. Uue maja ehitus käib üldiselt vähemalt peatöövõtja tasemel ametlikult, aga remont käib ikka mustalt meil. Tööjõu maksud on meil nagu on, keegi ei suudakski neid maksta. Mustalt saab isegi kuni 12€ tunnis küsida, mis on täitsa ilus palk.

                          Comment

                          • vsiu100
                            Moderaator
                            • Oct 2008
                            • 4253

                            #1528
                            Re: majanduse offtopic

                            2012 oli ehitussektoris oma mätta otsast nagu buum vol.2.

                            Comment

                            • Rigged
                              Pokkerihai
                              • Oct 2008
                              • 2535

                              #1529
                              Re: majanduse offtopic

                              Kui aus vend oled ja riigihankeid teed siis suht pizdets värk. Hea on kui nulliga saad.

                              Comment

                              • vsiu100
                                Moderaator
                                • Oct 2008
                                • 4253

                                #1530
                                Re: majanduse offtopic

                                Niikaua kuni seadused lubavad süüdimatult firmasi pankroti lasta ja samadel isikutel uusi teha, pole midagi parata.
                                Lisaks tuleb riigil veel võtta soodsaim variant, mis tekitabki olukorra, kus eile pankrotistunud firma saadetakse objektilt minema ja homme on sama tegelane tagasi uuel riigihanke objektil.
                                Jutt siis Faciost(pankrotis), kelle juhid lõid Elinordi(pankrotis) ja nüüd tegutsevad Nordlin Ehitusena, mille tulevik on sama(vbolla on ketist keegi veel puudu). Nende ärimudel näeb ette alla oma hinna riigihangete võitmise ja hiljem etteplaneeritult osade alltöövõtjate ülelaskmise. Maksu-,tarnijate ja muude võlgade kasvades kanditakse varad üle, lastakse firma pankroti ja alustatakse uue firmaga sama skeemi.

                                Ses suhtes riigihangetele ei tasu oma äri rajada, kuna hetkel on ülalkirjutatud skeem jokk ja alla oma hinna keegi teha ei taha.
                                Last edited by vsiu100; 14.03.13, 11:07.

                                Comment

                                Working...