majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Codecci
    Luuramas Naisteturniire
    • Nov 2008
    • 7574

    #1471
    Re: majanduse offtopic

    Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
    Teie teooriad teenuste tohutust väärtusest on väga toredad iseenesest, kuid kui toit maailmas otsa saab, siis unustate selle jutu väga kiiresti ära.
    ja kui maailmalõpp tuleb siis su pommivarjendi hind tõuseb ka mitu korda

    Comment

    • Vandalar
      Pokkerihai
      • Oct 2008
      • 3577

      #1472
      Re: majanduse offtopic

      Kusjuures toidu kasvatamiseks võib reaalselt maailmas maa puudus tekkida ja seda lähiajal.
      (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

      Comment

      • muruntau
        • Jan 2009
        • 4325

        #1473
        Re: majanduse offtopic

        Seda maa, toit, nafta jnejne saab kohe otsa on aetud juba kusagil 17. sajandist. Pole nagu siiamaani probleemi olnud. Ka seekord ei tule, sest näiteks maailma viljakaimate muldade piirkonnas Ukraina ja Lõuna-Venemaa piirkonnas on umbes pool maast söötis ja ülejäänu peal kasutatakse nõukogudeaegseid meetodeid, mis lubavad kasvatada potentsiaalist heal juhul 1/3 jagu vilja. Jutt käib kümnetest miljonitest hektaritest. Sarnane keiss on päris paljudes kohtades.

        Üldiselt ei saa toidupuudus kuigi kaua kesta, sest see viiks hinna üles, mis omakorda paneks tööle uued tootmisvõimsused, millega toidupuudus kaob. Päris basic majandusteadus, pakkumise suurus sõltub hinnast.

        Comment

        • rahvavaenlane
          Klubi Liige
          • Dec 2009
          • 3040

          #1474
          Re: majanduse offtopic

          kogu seda theardi lugedes tuleb üks ilus mõte. LÄHME ÄRA SIIT. JÄTAME SELLE MÕTTETU MAATÜKI. NEED FUKING 44K RUUTKILOMEETRIT, MÜÜME SELLE PASA MAHA. IGA INIMENE SAAB VÄIKSE JUPI. mina saaks muidugir ohkem. kuna ma olen ilusam. aga ülejääni jagaks ni ok normaalselt

          Comment

          • Potsataja
            õilishing
            • Oct 2008
            • 5270

            #1475
            Re: majanduse offtopic

            Paarsada rikast skandi või muidu välismaalast veel ja siis kuulub juba alla 10% Eestist veel eestlastele. Imo suht jabur, kuidas saab omada ja maha müüa midagi, mis tegelikult on samavõrd suvalise sipelga, kui suvalise inimese oma.Sipelgaid on obv kordi rohkem.

            Comment

            • rahvavaenlane
              Klubi Liige
              • Dec 2009
              • 3040

              #1476
              Re: majanduse offtopic

              Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
              Paarsada rikast skandi või muidu välismaalast veel ja siis kuulub juba alla 10% Eestist veel eestlastele. Imo suht jabur, kuidas saab omada ja maha müüa midagi, mis tegelikult on samavõrd suvalise sipelga, kui suvalise inimese oma.Sipelgaid on obv kordi rohkem.

              jätame selle siiski humoresklikuks avantürismiks. jah, see vüis olla ebaõnnestunud

              Comment

              • turusolkija
                Jube Noob
                • Nov 2012
                • 100

                #1477
                Re: majanduse offtopic

                Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                Paarsada rikast skandi või muidu välismaalast veel ja siis kuulub juba alla 10% Eestist veel eestlastele. Imo suht jabur, kuidas saab omada ja maha müüa midagi, mis tegelikult on samavõrd suvalise sipelga, kui suvalise inimese oma.Sipelgaid on obv kordi rohkem.
                Seleta mulle, miks eramaa Eestis peab olema etniliste eestlaste valduses?

                Comment

                • Maxi
                  Pokkerihai
                  • Nov 2010
                  • 1849

                  #1478
                  Re: majanduse offtopic

                  Probleem on selles, et keskmine etniline eestlane on keskmise skandiga võrreldes nii palju kehvemas olukorras ja seda juba 1992 aastast alates, et skandidele on oluliselt lihtsam eestis kinnisvara või muud vara osta kui kohalikul. Sellega olemegi tekitanud olukorra kus nö: vaba maa müüdi kahekümne aastaga ikkagi maha ja oleme oma maal rentnikute olukorras. Minumeelest on kõige paremini üldse selle asjaga hakkama saanud Tai, kus välismaalased ei saagi sinna kinnisvara osta ega mingit tavalist ettevõtlust teha kui juba kohalikud sama asjaga tegelevad. Palgatööd aga võib vabalt teha.
                  Kui nüüd näiteks musta stenaariumina tuleks näiteks ida-euroopas sõjaline konflikt kus baltikum läheks mingiks ajutiseks ajaks venemaa mõju alla, siis tehniliselt kohalikel eestlastel polegi väga suurt mõtet enam riigi vabaduse eest võidelda kuna enamus riigist läheks kohe tagasi välisinvestorite kätte kes on selle seaduslikud omanikud. Ühesõnaga peale taasiseseisvumist tuli võtta raskeid otsuseid ja midagi ette heita enam olla ei saa, aga nüüd oleme lumepalli veerema pannud ja tulevikus midagi ilusamat ei paista.

                  Comment

                  • kallekusta
                    Grinder
                    • May 2012
                    • 603

                    #1479
                    Re: majanduse offtopic

                    Pidevalt kirjutatakse maksuvõlgadega firma tankisti nimele ja asi finiito. Nii on kõvasti lihtsam kui teha seaduslik pankrot. RIK.ee on täis isikuid kellel on on (olnud) 25+ firmat viimase 2 aasta jooksul. Ning tegelane muudkui "ostab" ca 50K eurise võlaga firmasid kokku.

                    Kas siis tõesti on riik ja maksuamet nii saamatu, et raske on vastu võtta seadusepügal, mis ei lase firmat müüa, "kinkida", kui sellel on maksuvõlg ? Ma saan aru, et on olemas ka erandjuhud. Siis võiks seaduses olla, et firma saab omanikku vahetada ainult maksuvõlgade puudumisel või maksuameti eriloaga.

                    Et vältida selliseid Autorollo tüüpi JOKK skmeeme.

                    Comment

                    • privador
                      Pokkerihai
                      • Oct 2008
                      • 3951

                      #1480
                      Re: majanduse offtopic

                      Pidevalt kirjutatakse maksuvõlgadega firma tankisti nimele ja asi finiito. Nii on kõvasti lihtsam kui teha seaduslik pankrot. RIK.ee on täis isikuid kellel on on (olnud) 25+ firmat viimase 2 aasta jooksul. Ning tegelane muudkui "ostab" ca 50K eurise võlaga firmasid kokku.

                      Kas siis tõesti on riik ja maksuamet nii saamatu, et raske on vastu võtta seadusepügal, mis ei lase firmat müüa, "kinkida", kui sellel on maksuvõlg ? Ma saan aru, et on olemas ka erandjuhud. Siis võiks seaduses olla, et firma saab omanikku vahetada ainult maksuvõlgade puudumisel või maksuameti eriloaga.

                      Et vältida selliseid Autorollo tüüpi JOKK skmeeme.
                      +1
                      Imestan ka ise, kuidas Eestis toimetatakse ja skeemi punujaid ei panda aastateks reaalselt vangi.

                      Comment

                      • kallekusta
                        Grinder
                        • May 2012
                        • 603

                        #1481
                        Re: majanduse offtopic

                        Nigel Farage ettekanded on alati huvitavad ja meisterlikult esitatud.

                        Comment

                        • Potsataja
                          õilishing
                          • Oct 2008
                          • 5270

                          #1482
                          Re: majanduse offtopic

                          Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
                          Teine võimalus asja vaadata on riigieelarve tulude pool. Riigieelarve on vanas rahas üle 100 miljardi krooni. Laias laastus teeb see 90,0000 krooni inimese kohta iga kuu. Kuivõrd tööl käivaid inimesi on Eestis veidi üle 600,000, siis neilt oodatakse maksutulu aastas keskmiselt ca. 200,000 krooni. See on küll veidi lihtsustatud lähenemine, sest tegelikult korjab riik osade toetuste pealt ka maksudena suure osa tagasi (pensionär maksab ka käibemaksu), samas näiteks riigiametnikud maksavad makse, aga tegelikult süsteemi mingit raha juurde ei too - seda toob vaid erasektor.

                          Mõelge nüüd veelkord: 200,000 EEKi aastas iga tööl käiva inimese kohta! Kui paljud teist võivad ütelda, et nad selle ausalt ära maksavad ja seega vähemalt "keskmise kodaniku" panuse välja annavad?
                          (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                          Õnneks reaalsuses asi nii hull ei ole, seega leidub nii neid, kes panustavad kordi vähem kui ka neid, kes juhendades/vahendades rohkemgi panustavad.


                          Planeeritud maksud ja sotsiaalkindlustusmaksed 2013. aastal on 6 054 719 825 €, rel 2011 andmetel elas Eestis 1 294 455 inimest ja tööjõudu on meil 651 700. Seega maksulaekumist tööjõulise elaniku kohta on vaja keskmiselt 9291 eurot. IV kv 2012. aastal oli keskmine palk 916 eurot, seega inimesele jääb sellest kulutamiseks 725 eurot ja riigile läheb kohe 502 eurot. Kui nüüd kokku liita aktsiisid+käibemaks, siis sellest 725-st läheb riigile veel 150+ eurot. Kokku panustab nö. keskmine töövõtjast maksumaksja maksudena aastas (502+150)*12=7824 eurit aastas.

                          Selle lihtsustatud lähenemise puhul, pole "keskmise kodaniku" panuses midagi erilist. Põhieeldus on muidugi see, et välismaal ega (online) kasiinodes raha laristamas ei käida, kuigi viimasest laekub ka riigile midagi. Lisaks on muidugi veel palju "agasid", aga nende lahti harutamise eest saavad inimesed juba palka.
                          Last edited by Potsataja; 04.03.13, 00:34.

                          Comment

                          • Cash87
                            Vana Tegija
                            • Feb 2009
                            • 1402

                            #1483
                            Re: majanduse offtopic

                            (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


                            Sa unustasid maha arvutada nendest 651 700 inimesest avaliku sektori töötajad, kellelt makse võetakse aga reaalselt riigieelarvesse raha ei laeku.

                            Comment

                            • Potsataja
                              õilishing
                              • Oct 2008
                              • 5270

                              #1484
                              Re: majanduse offtopic

                              Ei unustanud, vaid jätsin teadlikult arvestamate. Personali- ja majandamiskuludena on muidu välja toodud 1 113 664 384 euro suurune summa. Tolmuahvi 28.02.13, 14:48 välja toodud lingiga aga see number ei klapi. Isegi olen seda artiklit samuti vahel nö. kasutanud, kuid samas peab arvestama ka vastukajaga ehk http://arvamus.postimees.ee/786840/v...elge-liialdus/

                              Ilmselgelt on avalik sektor meil ülepaisutatud, kuid selle avaliku sektori hulka kuulub näiteks ka EE&Co, kes toodab kasumit ja maksab samas üle keskmise palka. Samas teisel pool on Estonian Air, kes suudab minu arust ulmeliselt palju raha hakkama panna. Seepärast lihtsustasin ja ei arvestanud avalikku sektorit välja. Lisaks ka avaliku sektori puhul läheb ligi pool palgafondist lõpuks riigikassasse tagasi.



                              Põhimõtteliselt peaks olema nii, et ka siin kehtib Pareto printsiip ehk 20% on antud juhul netomaksjad ja 80% on netosaajad. Samas just töökad sipelgad (teine ja kolmas kvintiil), kes kuuluvad 80% hulka on need, tänu kellele on kõrgeimal kvintiilil üldse võimalik netomaksja olla.

                              Comment

                              • muruntau
                                • Jan 2009
                                • 4325

                                #1485
                                Re: majanduse offtopic

                                Eksid, töökad sipelgad kuuluvad teenistuselt 20% sisse. Kui mõni labidamees on teistest labidameestest 5x produktiivsem ei tee see teda siiski vähem kilplaseks, kuna kopamees on temast 10x produktiivsem. Oma valik, et vale ala/meetodite peal on. Sinu valmis mainitud sipelgas on nimelt labidamees. Kopamehi juba lahti ei lasta, neid otsivad ettevõtted ise tuletikuga taga ja on valmis neile ka panusele vastavat, isegi läänega võrreldavat palka maksma.

                                Comment

                                Working...