majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • kuco
    Pokkerihai
    • Oct 2008
    • 1910

    #391
    Re: majanduse offtopic

    Algselt postitas alaska Vaata postitust
    Ja milleks neid vaja on? Kuna võimule saavad alati need, kes kõige rohkem lubavad, siis nendega kaetakse lubadusi`?
    enamvähem nii

    Comment

    • tolmuahv
      Klubi Liige
      • Feb 2009
      • 2502

      #392
      Re: majanduse offtopic

      Eh. Miks võlakirju vaja on? See on pehmelt üteldes maailmavaateline küsimus. Kui võlga instrumendina ei oleks olemas, siis oleks optimaalne lahendus see, et iga mees kogub eluaeg raha, istub selle otsas 30 aastat ja siis pensionile jäädes saab maja osta. Inimesed on veidrad, tahavad kohe majas elada kui tööl hakkavad käima. Go figure.

      Õppelaenu oled kunagi võtnud? Krediitkaart on? Autoliising? Kodulaen? Sõbralt raha laenanud oled? Olemuselt samasugune võlgu elamine. Peaasi, et rohkem ei võta, kui ära maksta suudad. Läänemaailm on paraku väga lähedal sellele, et on rohkem võtnud.

      Comment

      • Vandalar
        Pokkerihai
        • Oct 2008
        • 3577

        #393
        Re: majanduse offtopic

        Targem on võlgu anda kui võtta.

        Comment

        • tolmuahv
          Klubi Liige
          • Feb 2009
          • 2502

          #394
          Re: majanduse offtopic

          Võlgu andmisel ja võtmisel ei käi võistlus, kumb targem on. Kui üks on hädas ja teisel raha on, siis hädasolija võib targem küll olla, aga võlgu võtab ikka tema. Eestlased võisid 1992. aastal väga targad olla, aga see ei tähenda, et me oleks pidanud rootslastele laenu andma hakkama.

          Comment

          • leits
            Hundinui
            • Apr 2009
            • 9562

            #395
            Re: majanduse offtopic

            ühesõnaga kui euro crashib on lootust taas rublasid n2ha v?

            Comment

            • tolmuahv
              Klubi Liige
              • Feb 2009
              • 2502

              #396
              Re: majanduse offtopic

              Eesti haagib end 90% tõenäosusega ikkagi Saksamaa külge läbi valuutakomitee vms süsteemi. Iseseisev valuuta pole nii väikesele riigile mõistlik, iga suvaline hedge fund võib selle lõbupärast külili ajada.

              Põhja-Euroopa ja Saksamaa jäävad ka riskistsenaariumi korral Eurotsooni. Tõenäoliselt jäävad sinna kõik peale Kreeka. Kui mitte, siis läheb Lõuna-Euroopa ja jääb Põhja-Euroopa. Hetkel on siiski tõenäolisem ECB intervention ja paari aasta lõikes fiskaalunioon, s.t. Brüsselis hakatakse riikide eelarveid kinnitama ja kõik riigid tagavad kõikide võlga, osaliselt või täiega.

              Comment

              • marxiku
                Õpihimuline Mängur
                • May 2009
                • 471

                #397
                Re: majanduse offtopic

                mul selline küsimus. et läksime selle aasta algusest Eurole üle..mis kasu on sellest saanud tavainimene? Mikrotasandil.
                tundub endale, et kõik teenused/tooted hinnad on tõusnud(kiiremini ja inimesele "märkamatult" sendihindadega mängides).
                Paljudele tekitanud "peavalu" või segadust uue kursiga harjumisega.
                Kasu ei paista eriti. Ainult kuskil makro tasandil on see nagu kasulik. Lihtinimene pigem nagu kaotaks ja tekotab segadust. Võibolla ainult neil kes palju euroopas ringi reisivad ja raha ei pea vahetama.

                Comment

                • leits
                  Hundinui
                  • Apr 2009
                  • 9562

                  #398
                  Re: majanduse offtopic

                  Imho ega polegi :D aga noh ega krooniga ka midgai odavamaks ei ll2heks

                  Comment

                  • pastilaa
                    kuum poiss
                    • Apr 2009
                    • 7518

                    #399
                    Re: majanduse offtopic

                    Algselt postitas marxiku Vaata postitust
                    mul selline küsimus. et läksime selle aasta algusest Eurole üle..mis kasu on sellest saanud tavainimene? Mikrotasandil.
                    tundub endale, et kõik teenused/tooted hinnad on tõusnud(kiiremini ja inimesele "märkamatult" sendihindadega mängides).
                    Paljudele tekitanud "peavalu" või segadust uue kursiga harjumisega.
                    Kasu ei paista eriti. Ainult kuskil makro tasandil on see nagu kasulik. Lihtinimene pigem nagu kaotaks ja tekotab segadust. Võibolla ainult neil kes palju euroopas ringi reisivad ja raha ei pea vahetama.
                    See mis sinule sobiks, oleks Kreeka variant. Inimese tasandil oli pikalt kõik väga hea, makromajanduslikult lükati rasked otsused aina edasi ja lasti minna. Tulemus on olemas.

                    Comment

                    • Vandalar
                      Pokkerihai
                      • Oct 2008
                      • 3577

                      #400
                      Re: majanduse offtopic

                      Kreeka on kõik vaba raha sõjaväe arendamisse ja tehnikasse toppinud, nüüd ainult ootavad.

                      Comment

                      • ranka
                        Miljon Põhjust Kodus Olla
                        • Sep 2008
                        • 36444

                        #401
                        Re: majanduse offtopic

                        Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
                        Kreeka on kõik vaba raha sõjaväe arendamisse ja tehnikasse toppinud, nüüd ainult ootavad.
                        Soovid täpsustada mida nad ootavad?

                        Comment

                        • leits
                          Hundinui
                          • Apr 2009
                          • 9562

                          #402
                          Re: majanduse offtopic

                          kuni türklased ründavad vms .. :D

                          Comment

                          • Vandalar
                            Pokkerihai
                            • Oct 2008
                            • 3577

                            #403
                            Re: majanduse offtopic

                            Teevad liidu kellegiga obv...

                            Comment

                            • inward
                              Klubi Liige
                              • Sep 2009
                              • 6275

                              #404
                              Re: majanduse offtopic

                              Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
                              (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
                              +1

                              Iseenesest avaliku sektori võlg on täiesti normaalne nähtus kõrgelt arenenud majandusega riikides. Jaapanil on see 190% SKP-st, USA-l on väga kõrge. Itaalial on see 120%. Kui, aga vaadata Itaalia majapidamiste ja ettevõtete võlakoormust, siis see on üsna väike. Küsimus on, millises rahalises süsteemis need riigid eksisteerivad. Pigem on tegu mitte võlakriisiga vaid eurotsooni juhtimise kriisiga. Kui Itaalial või Kreekal oleks olnud oma Keskpank poleks nad sattunudki sellisesse olukorda kui praegu, nad poleks saanud lihtsalt nii palju laenu. Turud on käitunud mitu aastat nagu Kreeka oleks olnud Saksamaa. Mis viibki tootlikkuse ja ekspordi küsimuseni, lõunamaad ei suuda konkureerida Saksamaaga, Hollandi ja Skandinaaviaga, kus tootlikkus on palju efektiivsem ja tööstuse tehnoloogia ja innovatsiooni areng on kõrgem.
                              Euroopa Liit peab palju rohkem tsentarliseeruma, võtma vastutust riikidelt ära ja saama palju tugevamaks - liitriigiks. Teisalt ka Euroopa Keskpank on oma rolli vaid üheselt tituleerinud "hinnastabiilsuse tagamine", et ka nemad peaksid palju jõulisemalt ja selgemalt sekkuma.

                              Refereeritud osaliselt oma institutsiooni õppejõu R. Katteli sõnavõtust "Reporteritunnis" (soovitan kuulata, väga huvitava ülevaate saate kriisist http://vikerraadio.err.ee/helid?main_id=1680441)
                              Last edited by inward; 24.11.11, 12:53.

                              Comment

                              • privador
                                Pokkerihai
                                • Oct 2008
                                • 3951

                                #405
                                Re: majanduse offtopic

                                Kui kõik riigid kellegile võlgu on, miks nad siis ei tee võlgades tasaarveldust.

                                Comment

                                Working...