majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • nikitheone
    Mr. Puujalg
    • Aug 2009
    • 6446

    #1336
    Re: majanduse offtopic

    Algselt postitas ranka Vaata postitust
    Mina küll ei ole praeguse süsteemi vastane. S.t. reservarmee > palgaarmee, aga ise kaitseväes käinuna oli seal ikka jubedalt palju aja raiskamist ja uimamist ning tühja loopimist. Võib-olla see ongi strateegiline-psühholoogiline lähenemine :)
    ma olen ise teatud põhjustel selle vastane, aga peamine point on selles, et see on riigi seisukohast strateegiline otsus. ja tuleb mõelda väga majanduslikult. palgaarmee on numbrites kallim, aga inimeste haridustee pooleli jäämine/töökoha kaotus/aja raiskamine on suurem -ev. aga eks ta on 50/60 - üks asi on emotsionaalne ja teine asi ratsionaalne. emotsionaalselt olen vastu, ratsionaalselt poolt. ja ise pole käinud kaitseväes, olin alternatiivis ja väga rahul ehk siis, kui ei meeldi, saab alati ära nihverdada.
    &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

    Comment

    • vsiu100
      Moderaator
      • Oct 2008
      • 4253

      #1337
      Re: majanduse offtopic

      aga inimeste haridustee pooleli jäämine/töökoha kaotus on suurem -ev.

      sry aga bs.

      Comment

      • mikk2468
        Vana Tegija
        • Nov 2009
        • 1039

        #1338
        Re: majanduse offtopic

        Tööandja või kool on kohustatud sinu kohta säilitama.


        EDIT: niki kuidas üldse alternatiivi said?
        Last edited by mikk2468; 23.02.13, 02:24.

        Comment

        • nikitheone
          Mr. Puujalg
          • Aug 2009
          • 6446

          #1339
          Re: majanduse offtopic

          lol kohustatud.
          miks bs vsiu?

          ütlesin, et ei taha väkke minna, tahan sinna
          &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

          Comment

          • Codecci
            Luuramas Naisteturniire
            • Nov 2008
            • 7574

            #1340
            Re: majanduse offtopic

            Võiks olla variant mingi hea papi eest välja osta, a'la 10K€. Saavad karjäärivennad nihverdamata ka ära.

            Comment

            • mikk2468
              Vana Tegija
              • Nov 2009
              • 1039

              #1341
              Re: majanduse offtopic

              Miks lol kohustatud? Töölepinguseaduse (§19 p.5 ja §92 l.1 p.6) järgi peatub tööleping selleks ajaks. Kooliga akadeemline.

              Comment

              • kallekusta
                Grinder
                • May 2012
                • 603

                #1342
                Re: majanduse offtopic

                Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                Võiks olla variant mingi hea papi eest välja osta, a'la 10K€. Saavad karjäärivennad nihverdamata ka ära.
                Mingis postis lisasin Sveitsi sõjaväe lingi. Seal täpselt nii ongi, et saab ka raha eest ennast vabaks osta. Kõigile kasulikum. Ei ole mõtet sundida meest, kes ei taha ja sõjaolukorras ka nagunii proovib sellest kõrvale hiilida. Pigem kulutada tema makstud raha nende koolitamiseks, kes seda tahavad.

                Samas vaadates seda ajateenistuses olevat logelemist saaks õppe ka ära teha 3 kuuga ja intensiivsel õppel ka 2 kuuga. Pigem peaks panustama rohkem reservi õppele ja kvalifikatsiooni hoidmisele. Eesti mehed, kes käisid 15 aastat tagasi kaitseväes ei ole praegusel ajal enam ammu tasemel oma teadmistes ega ka oskustes. Loogiline oleks mingi variant, et ca 3 kuud ajateenistust ja iga 3 aasta tagant nädalane täiendkoolitus ja põhitõdede kordamine, seda nii teoorias ja praktikas. Uueneb ka Eesti vanaraud kaitseväes (vaikselt aga ikkagi). See sõjatarkus ja tehnika, mida õpiti 15 aastat tagasi ei pea enam hetkel paika.

                Comment

                • nikitheone
                  Mr. Puujalg
                  • Aug 2009
                  • 6446

                  #1343
                  Re: majanduse offtopic

                  Algselt postitas mikk2468 Vaata postitust
                  Miks lol kohustatud? Töölepinguseaduse (§19 p.5 ja §92 l.1 p.6) järgi peatub tööleping selleks ajaks. Kooliga akadeemline.
                  reaalsuses on asjad teisiti. seoses uue töölepinguseadusega võib ta sind vallandata natukene enne seda ja sul pole mingeid õigusi. ma sain ka koolist akadeemilise, aga kuna mu instituudis ei loeta kõiki ained iga aasta, siis vb selle pärast ei saa see aasta lõpetada, kuna üks aine jäi vahele. on palju asju, mis paberil/seaduses on korrektne, aga päriselus nii pole. üks aasta puudumine töölt/koolist on tänapäeval ikka päris suur kaotus
                  &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

                  Comment

                  • mikk2468
                    Vana Tegija
                    • Nov 2009
                    • 1039

                    #1344
                    Re: majanduse offtopic

                    Algselt postitas nikitheone Vaata postitust
                    reaalsuses on asjad teisiti. seoses uue töölepinguseadusega võib ta sind vallandata natukene enne seda ja sul pole mingeid õigusi. ma sain ka koolist akadeemilise, aga kuna mu instituudis ei loeta kõiki ained iga aasta, siis vb selle pärast ei saa see aasta lõpetada, kuna üks aine jäi vahele. on palju asju, mis paberil/seaduses on korrektne, aga päriselus nii pole. üks aasta puudumine töölt/koolist on tänapäeval ikka päris suur kaotus
                    ty selgituse eest. Bolditud osaga ma ei nõustuks, liiga individuaalne.

                    Comment

                    • nikitheone
                      Mr. Puujalg
                      • Aug 2009
                      • 6446

                      #1345
                      Re: majanduse offtopic

                      seda küll, et inviduaalne, sellega nõus.
                      &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

                      Comment

                      • vsiu100
                        Moderaator
                        • Oct 2008
                        • 4253

                        #1346
                        Re: majanduse offtopic

                        IMO.jpg

                        IMO.

                        Comment

                        • muruntau
                          • Jan 2009
                          • 4325

                          #1347
                          Re: majanduse offtopic

                          Algselt postitas vsiu100 Vaata postitust
                          [ATTACH=CONFIG]388[/ATTACH]

                          IMO.
                          Tööpuudus tõuseks sel juhul vist 60-70% ligi?

                          Samas võiks miinimumpalk tõusta küll, esialgu jääks küll töökohti vähemaks, aga siis oleks ka töötajatel motti veidi produktiivsemaid alasid valida ja tööandjatel enda töökorraldust efektiivistada. Min palga tõstmine 400-500 kanti võiks vabalt reaalne olla, paar aastat oleks valus osadel, aga pikas perspektiivis tõenäoliselt kasulikum. Kodumaistele ettevõtjatele peaks see ka selles mõttes +EV olema, et €500'se palgaga väga palju just välismaist stuffi niikuinii ei osta, raha jääks suuremas jaos Eestisse enivei.

                          Comment

                          • tolmuahv
                            Klubi Liige
                            • Feb 2009
                            • 2502

                            #1348
                            Re: majanduse offtopic

                            See on probleemiks eelkõige kõige vaesemates piirkondades, a la Valgamaa, Ida-Virumaa jne. Seal on paljude töökohtade lisandväärtus lihtsalt selline, et ei kannata maksta. Need kaoksid siis ära. Samas ei kaoks ära igasuguste valdade ametkonnad jms kaader, kelle palk tõuseks tunduvalt, nende olematu töökoormus ei muutuks. Eestis on piisvalt valdasid, kus vallavalitusus on suurim tööandja.

                            Ma pigem üritaks madalamapalgaliste maksukoormust vähendada kui nende brutopalka üles suruda. Tulumaksuvaba miinimum, tasuta koolitoit vaestele, riigi finantseeritud huviringid lastele, abi koolitarvete ostmisel jne. Ehk siis otseselt vaestele suunatud meetmed, mis samas ei kaota töökohti.

                            Comment

                            • lont
                              Jube Noob
                              • Jan 2009
                              • 112

                              #1349
                              Re: majanduse offtopic

                              Muidu point õige jah, aga ega kodumaine ettevõtja äri ei tee missiooni tundest riigi ja üshiskonna vastu...

                              Ehk suurem tehas paljude miinimumi saavate töötajatega, suvalise näitena Elcoteq. Kui neil on ca 1000 töötajat, kes saavad miinimumi, kui nüüd miinimumi tõsta 100 EURi võrra tähendab see tehasele pea 2mil euri lisakulu aastas...paari aastat ei elaks küll üle. Tehas pannakse kinni ja 1000 inimest tööta. Et kõik on suhteline.

                              Comment

                              • tolmuahv
                                Klubi Liige
                                • Feb 2009
                                • 2502

                                #1350
                                Re: majanduse offtopic

                                Soomes läksidki Elcoteqi tehased nii kinni. Eestist oleks ka neid töökohti suht kerge viia Valgevenesse või Ukrainasse kui kulude erinevus väga suureks läheks. Üldiselt, Elcoteq läkski pankrotti seetõttu, et Soomes oli tööjõukulu liiga kõrge, tehaseid ei saanud õigel ajal sulgeda ja ametiühingud kottisid.

                                Tööturg võiks olla paindlik, mitte reeglitega infleeritud. Seda on korduvalt proovitud, majandusarengus pole võimalik ühtegi etappi vahele jätta paraku. Riik peaks omalt poolt tegema kõik, et saada siis kõrge lisandväärtusega eksportivaid töökohti (IT, finants) ja samal ajal ise võimalikult vähe raha ja inimressurssi raiskama. Täna ei saa riigi panusega olla rahul kummaski arvestuses minu arust.

                                Vaesuse likvideerimisel ma alustaks 100-150 valla kaotamisega liitmise teel, umbes samapaljude koolide sulgemise ja immigratsioonipoliitika kaasajastamisega. Kõik on sellised asjad, mis ajavad isegi pool siinset foorumirahvast kettasse, seega võib vaid kujutleda, mis juhtuks koalitsiooni populaarsusega, kui seda tegema hakataks. Aga sellele vaatamata tuleks seda teha.

                                Comment

                                Working...