majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • tolmuahv
    Klubi Liige
    • Feb 2009
    • 2502

    #1291
    Re: majanduse offtopic

    Algselt postitas alaska Vaata postitust
    Kui Eestis hakkab 10 000 inimest lammutama, siis on midagi väga valesti tehtud poliitiliselt ja sõjaväega see rahutus maha suruda on rohkem Aafrika riigile omane. Ja tõenäoliselt olen ma ise seljuhul selle 10K hulgas.
    Kui siiski 50k inimest tänavale tuleb ja nõuab Eesti riigi liitmist Vene Föderatsiooniga, mida sa soovitad siis teha? Tõdeda, et sai jah vist midagi valesti tehtud ja selle omariikluse projekti viisakalt lõpetada? See 50k inimest, kes tõsimeeli nii arvavad, on täna meie keskel olemas. Pigem on see number 150k, ma arvan.

    Comment

    • Pumper
      Klubi Liige
      • Mar 2009
      • 2359

      #1292
      Re: majanduse offtopic

      Samas milline eeskujulik liigutus Riigikogu poolt oleks vähendada kõigepealt enda liikmete arvu ja siis alustada avaliku sektori töötajate koondamisega.

      Lisaks see sõjavägi võiks olla kordi väiksem ja vähem ressurssi nõudev, paljud riigid ei täitnud masu ajal seda 2% nõuet ja midagi ei juhtunud.

      Comment

      • tolmuahv
        Klubi Liige
        • Feb 2009
        • 2502

        #1293
        Re: majanduse offtopic

        Algselt postitas eddi Vaata postitust
        Aktsiaid mõtlesin. Aga juba sain oma vastuse, et pean uurima börsi lehelt jah? Eesmärgiks nö "süütust kaotada" aktsiate kauplemisega. Mõtlesin proovida rakendada sarnast strateegiat, millega Marat viimase börsihai lukku pani :-) muidugi eelteadmisi mul pole, aga ehk läbi kogemuste saab mingit aimu
        Kõige kindlam viis oma rahast ilma jääda. Ei lähe eriti kaua, tulemus on garanteeritud. Mida Börsihai mängus tehakse, on sisuliselt blind all-in freerollil, mile kestvus on ajaliselt väga piiratud ja auhinna saab vaid võitja. Ehk siis optimaalne strateegia on kasvõi 23o-ga shoveda, sest ainult nii on võimalus võita. See ei tähenda, et Parkis cashi lauas on see mõistlik.

        Mitte ükski börsihai võitja ei kaupleks oma enda rahaga nii, nagu nad on teinud virtuaalse portfelliga. Samas on enamik neist oskuslikud kauplejad, s.t. mad oskavad võtta max riski, mida amatöör ei oska. Ja paljudel on seal veel 5-10 erinevat portfelli, et igaühega erinev max risk võtta ja loota, et 9 busto kõrval üks hitib jackpoti.

        Comment

        • alaska
          forever
          • Oct 2008
          • 6599

          #1294
          Re: majanduse offtopic

          Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
          Kui siiski 50k inimest tänavale tuleb ja nõuab Eesti riigi liitmist Vene Föderatsiooniga, mida sa soovitad siis teha? Tõdeda, et sai jah vist midagi valesti tehtud ja selle omariikluse projekti viisakalt lõpetada? See 50k inimest, kes tõsimeeli nii arvavad, on täna meie keskel olemas. Pigem on see number 150k, ma arvan.
          Siis tuleks tegeleda selle arvu vähendamisega, mitte valmistuda selle arvu suurenemiseks.

          Comment

          • tolmuahv
            Klubi Liige
            • Feb 2009
            • 2502

            #1295
            Re: majanduse offtopic

            Algselt postitas Pumper Vaata postitust
            Samas milline eeskujulik liigutus Riigikogu poolt oleks vähendada kõigepealt enda liikmete arvu ja siis alustada avaliku sektori töötajate koondamisega.

            Lisaks see sõjavägi võiks olla kordi väiksem ja vähem ressurssi nõudev, paljud riigid ei täitnud masu ajal seda 2% nõuet ja midagi ei juhtunud.
            Riigikogu liikmete arvu kohta ma arvasin ka kunagi sama, et mingi 51 tk ajaks asja sama viisakalt ära. Kuni keegi juhatas mu mingit researchi lugema, mille kohaselt on optimaalne parlamendi suurus umbes kuupjuur elanikkonnast. See on vist ajaloos korduvalt läbi proovitud ja jõutud sellise tulemuseni. Peale seda mul kadus teema vastu suurem huvi, leppisin sellega, et vast targemad on kusagil selle asja juba selgeks teinud. Huvipärast veel vaatasin, et USA-s on Kongressis 435 liiget, aga selle meetodi järgi peaks olema pigem 650-700. Seal on tõenäoliselt rahvastiku kiire kasvuga see suhtarv paigast läinud.

            See 2% SKP nõue masuajal lasti tõesti paljude poolt üle. Aga see oli pigem ajutine, s.t. mõni aasta jäeti uued lennukid ja tankid tellimata, olemasolevale struktuurile see kohe nii suurt mõju ei avalda. Aga pikas perspektiivis muidugi avaldaks.

            Comment

            • eddi
              Vana Tegija
              • Oct 2009
              • 1200

              #1296
              Re: majanduse offtopic

              Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
              Kõige kindlam viis oma rahast ilma jääda. Ei lähe eriti kaua, tulemus on garanteeritud. Mida Börsihai mängus tehakse, on sisuliselt blind all-in freerollil, mile kestvus on ajaliselt väga piiratud ja auhinna saab vaid võitja. Ehk siis optimaalne strateegia on kasvõi 23o-ga shoveda, sest ainult nii on võimalus võita. See ei tähenda, et Parkis cashi lauas on see mõistlik.

              Mitte ükski börsihai võitja ei kaupleks oma enda rahaga nii, nagu nad on teinud virtuaalse portfelliga. Samas on enamik neist oskuslikud kauplejad, s.t. mad oskavad võtta max riski, mida amatöör ei oska. Ja paljudel on seal veel 5-10 erinevat portfelli, et igaühega erinev max risk võtta ja loota, et 9 busto kõrval üks hitib jackpoti.
              Aigh, tegid pildi natuke selgemaks. Ma mõtlen näiteks võtta 3 vähe stabiilsema ettevõtte aktsiaid ja ühe suhteliselt uue tulija omi. Kui põlen, then let it be :-) eesmärk pole hetkel raha teenida vaid kogemusi saada ning eks läbi negatiivsete kogemuste õpibki kõige rohkem

              Comment

              • vsiu100
                Moderaator
                • Oct 2008
                • 4253

                #1297
                Re: majanduse offtopic

                Algselt postitas alaska Vaata postitust
                Siis tuleks tegeleda selle arvu vähendamisega, mitte valmistuda selle arvu suurenemiseks.
                See arv väheneb iseenesest vägagi jõudsalt.
                Kui ei oleks pronkssõduri prohmakaid, oleks seis veelgi parem.

                Järjest rohkem on segaperekondi, 70-80% vene pares sündinud lastest pannakse eesti lasteaeda, hiljem kooli jne.

                Comment

                • Maxi
                  Pokkerihai
                  • Nov 2010
                  • 1849

                  #1298
                  Re: majanduse offtopic

                  Palgaarmee ning oskuslikult organiseeritud kaitseliit on minu hinnagul oluliselt parem variant. Pigem see 5000 elukutselist võitlejat keda sõjaajal logistiliselt toetaks kaitseliit. Korralik varustus elukutselistele ning võimalused vajadusel ka anda vasturünnakuid. Kaitseliit peaks olema abistav / korrakaitse üksus mis on pigem keskendunud väljaõppelt partisanisõjale.
                  Seda otsust aga ükski kaitseminister pole julgenud vastu võtta.
                  Sõjalist võimekust peegeldab pigem see tabel http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...tary_equipment
                  mille järgi oleme me ikka väga kehvad arvestades rahalisi kulutusi

                  Comment

                  • alaska
                    forever
                    • Oct 2008
                    • 6599

                    #1299
                    Re: majanduse offtopic

                    Algselt postitas vsiu100 Vaata postitust
                    See arv väheneb iseenesest vägagi jõudsalt.
                    Kui ei oleks pronkssõduri prohmakaid, oleks seis veelgi parem.

                    Järjest rohkem on segaperekondi, 70-80% vene pares sündinud lastest pannakse eesti lasteaeda, hiljem kooli jne.
                    Täpselt nii ja samamoodi väheneb oht rünnatud saada ja vajadus kaitseväe järele. Aga eelarve ei vähene.

                    Comment

                    • karupoeg
                      Pokkerihai
                      • Jun 2012
                      • 3823

                      #1300
                      Re: majanduse offtopic

                      Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust
                      Sa vist pole aru saanud, mis on boldimise mõte, aga see selleks.

                      Kogu see arutelu on piirnenudki siin üldistusetega ja konkreetseid numbreid ei suuda meist keegi välja tuua v.a juhul , kui keegi süsteemis ise sees ja omab täpset infot.

                      See, et inimesed istuvad kella 20.30 kontoris ei tähenda veel seda, et tegemist on tublide ja effektiivsete töötajatega
                      Olenemata sellest, kas tegemist on alkohoolikuga või mitte, aga Potsataja kivi sinu kapsaaeda oli täiesti õigustatud. Kui sa räägid, et lahkud 20.30 töölt, aga samas veedad tööajast aega foorumites, siis ongi tegemist ebaefektiivse majandamisega. See on koht, kus võiks ise peeglisse vaadata.

                      See, et ajakirjanduses ilmuvad üllitised Pevkuri ja muude poliitkute kohta on totaalne BS ei ole ju mingi üllatus, vähemalt ajudega inimestele. See on inimese vaba valik, millele ta oma tähelepanu tahab pöörata ja kas ta suudab mürast eristada selle, mis on oluline.
                      sulle ja Kallele.

                      Täiesti nõus, et vb minu ajakasutus ei ole ratsionaalne. Aga käsi südamel, võin öelda, et kui võtta nädala lõpuks reaalsed töötunnid, siis tulevad need ilusti täis ning ka ületavad. Lihtsalt mul on isiklikus plaanis teatav/tuntav probleem kellaajalise töötamisega, sellest tulenevalt mööduvadki mu päevad rütmis 8 hommikul ülesse, 3-4 öösel magama. Eluaeg olnud see probleem ning ei ole suutnud seda kuidagi ka lahendada. Kui võtta n.ö. kogupanus, siis ma ei usu,et ma oleks kuskil slackinud/usaldust kuritarvitanud või muud sellist.

                      Ma ei rünnanud ju kedagi, sellest tulenevalt tunnen ennast ebameeldivalt kui minnakse niimoodi isiklikuks minu vastu ning seda korduvalt.

                      äkki hoiduks palun sellistest asjadest?

                      aitäh.

                      edit: ps. efektiivsust ei saa mõõta tegelikult otseste tundidega. Ma arvan, et te enamuses olete sellega nõus. Mõni suudab teha 5 tunniga rohkem kui teine 8-ga (tasuks meelde tuletada ka Pareto printsiip) Ning seda ma ei üritanudki tegelikult väita. ehk väljendasin ennast valesti.

                      edit2: tõesti on ebameeldiv sattuda isiklike rünnakute ja mingite nuhkimise alla. Kui kellelegi tundub, et ma olen sama liini kasutanud ka nende suhtes, siis ma siiralt vabandan. Aga ma tõesti ei näe, miks vastuargumenteerimise asemel peetakse vajalikuks oponendi isikut rünnata. (kallekusta ja potsataja kohta)
                      Last edited by karupoeg; 21.02.13, 09:50.

                      Comment

                      • evari1
                        Julm Donk
                        • Sep 2012
                        • 43

                        #1301
                        Re: majanduse offtopic

                        Algselt postitas Maxi Vaata postitust
                        Palgaarmee ning oskuslikult organiseeritud kaitseliit on minu hinnagul oluliselt parem variant. Pigem see 5000 elukutselist võitlejat keda sõjaajal logistiliselt toetaks kaitseliit. Korralik varustus elukutselistele ning võimalused vajadusel ka anda vasturünnakuid. Kaitseliit peaks olema abistav / korrakaitse üksus mis on pigem keskendunud väljaõppelt partisanisõjale.
                        Seda otsust aga ükski kaitseminister pole julgenud vastu võtta.
                        Sõjalist võimekust peegeldab pigem see tabel http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...tary_equipment
                        mille järgi oleme me ikka väga kehvad arvestades rahalisi kulutusi
                        Palgaarmee ja kaitseliit ei suudaks tervet Eestit kaitsta, kaitse liidus on maksimaalselt ehk 30 000 meest kelles enamus on vanamehed 40+, pluss armee, sellega kataks Läti piiri ära ainult ära. Sellest ei jätkuks isegi Tallina kaitseks linnalahingu olukorras.


                        Mis puudutab õhutõrje vahendeid, siis need ei mädane ja on korras, mehed on väljaõppe saanud ja vajadusel kasutatakse neid. Neid ei saa ju ajaviiteks vastu puud puruks lasta, et näidata korrasolekut.

                        Comment

                        • karupoeg
                          Pokkerihai
                          • Jun 2012
                          • 3823

                          #1302
                          Re: majanduse offtopic

                          Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
                          Riigikogu liikmete arvu kohta ma arvasin ka kunagi sama, et mingi 51 tk ajaks asja sama viisakalt ära. Kuni keegi juhatas mu mingit researchi lugema, mille kohaselt on optimaalne parlamendi suurus umbes kuupjuur elanikkonnast. See on vist ajaloos korduvalt läbi proovitud ja jõutud sellise tulemuseni. Peale seda mul kadus teema vastu suurem huvi, leppisin sellega, et vast targemad on kusagil selle asja juba selgeks teinud. Huvipärast veel vaatasin, et USA-s on Kongressis 435 liiget, aga selle meetodi järgi peaks olema pigem 650-700. Seal on tõenäoliselt rahvastiku kiire kasvuga see suhtarv paigast läinud.

                          See 2% SKP nõue masuajal lasti tõesti paljude poolt üle. Aga see oli pigem ajutine, s.t. mõni aasta jäeti uued lennukid ja tankid tellimata, olemasolevale struktuurile see kohe nii suurt mõju ei avalda. Aga pikas perspektiivis muidugi avaldaks.
                          seelle kuupjuure teooria autor on meie oma eestlane - prof Rein Taagepera (selle eest ka rahvusvaheliselt tunnustatud). Ja kusjuures see kuupjuure teooria peab põhimõtteliselt paika pea igas riigis (n.ö. keskmiselt läbilõikena). v.a. saareriikides.

                          Comment

                          • Avicii
                            Grinder
                            • Nov 2012
                            • 800

                            #1303
                            Re: majanduse offtopic

                            Kaur Kender on kirjutanud:

                            Ma ei ütle, et raha on elus kõige olulisem. Ei. Ma ütlen, et ta on fundamentaalselt oluline. Me oleme ju inimesed, eks. Mitte loomad. Loomadel on vaja õhku, vett, süüa. Mõnel ka sooja ja mida veel. Inimesele on vaja hulga rohkem asju. Ja neid saab vaid raha eest. Inimene ei saa olla õnnelik, kui ta saab hingata vaid korra kuus, siis kui on hingamispäev. Hingata on vaja kogu aeg. Kopsud peavad kogu aeg töötama. Ja kuni sa hingad, pead sa kulutama. Ehk siis - raha peab olema nii palju, et jätkuks. Kui ei jätku, siis on vähe. Siis sa pole vaba. Siis sa pole inimene. Hulk asju on probleemid peamiselt vaid vaestele. Näiteks perevägivald. Kui sul on raha, lahkud sa päevapealt. Aga ma usun, et on hulk inimesi, kes ei saa kuhugi minna, sest pole isegi bussiraha. Või näiteks rahulolematus töökohaga. Või siis näiteks kliimast tingitud depressioon. Samuti on rahvus ja keeleprobleemid ainult vaeste probleemid. Rikastel pole vaja kodumaad. Nad saavad endale midagi paremat lubada. Igal varahommikul läheb maailm väga vastumeelselt käima. Väga palju inimesi hakkab vastumeelselt hommikul toimetama. Osa neist selleks, et hulka vastumeelselt ärkavaid inimesi nende töökohtadele toimetada. Külmad ja porised tänavad. Kurjad ja kibestunud inimesed. Lähevad oma ainsat elu peenrahaks vahetama. Ilma mingi lootuseta. Või siiski - lotovõidu lootusega. Ja alles päeva peale ilmuvad välja muidusööjad - rikkad, kelle lõbustuseks kogu see asi, mille nimi on maailm, eksisteerib.
                            Last edited by Avicii; 21.02.13, 09:58.

                            Comment

                            • evari1
                              Julm Donk
                              • Sep 2012
                              • 43

                              #1304
                              Re: majanduse offtopic

                              Lisaks veel partisanisõja kohta, reaalselt oleks tegevus umbes sama, mis Afganistaanis. Sellega ei kaitsta oma riiki vaid nussitaks vastaseid.

                              Comment

                              • evari1
                                Julm Donk
                                • Sep 2012
                                • 43

                                #1305
                                Re: majanduse offtopic

                                Algselt postitas ristijeesus Vaata postitust
                                Selleks on esiteks vaja kõigi liikmesriikide nõusolekut ja teiseks on vaja leida need NATO riigid kes annavad oma vägesid Eestile appi - ehk saadab need väed sõtta Venemaa vastu.
                                Ma ei kujuta hästi ette, et Eesti pärast 3. maailmasõda lahti läheks. Või mis sina arvad?

                                Ei usu minagi, et Eestil hästi läheks, aga ajalugu on näidanud, et niisama alla andes ka tulemust pole. Muidu kui maailmasõja ajal Venemaa suunaks oma sõjaväe läände, siis mis sa arvad, kui suure osa oma sõjaväest nad baltikumile erladaks?

                                Comment

                                Working...