majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Maxi
    Pokkerihai
    • Nov 2010
    • 1849

    #1306
    Re: majanduse offtopic

    Algselt postitas evari1 Vaata postitust
    Palgaarmee ja kaitseliit ei suudaks tervet Eestit kaitsta, kaitse liidus on maksimaalselt ehk 30 000 meest kelles enamus on vanamehed 40+, pluss armee, sellega kataks Läti piiri ära ainult ära. Sellest ei jätkuks isegi Tallina kaitseks linnalahingu olukorras.


    Mis puudutab õhutõrje vahendeid, siis need ei mädane ja on korras, mehed on väljaõppe saanud ja vajadusel kasutatakse neid. Neid ei saa ju ajaviiteks vastu puud puruks lasta, et näidata korrasolekut.
    Linnalahing Tallinnas vene spetsnatzi vastu? :D Sa vist rohkem popsu teinud kui vandalar, ma hästi natuke tahaksin meenutada gruusiat ja nende oluliselt suuremat kaitsevõimet eestiga võrreldes, ning mis juhtus Vene-Gruusia sõjas. Eriti just Gori vallutamine. Eesti kaitsevõime venemaa vastu on praegu maksimaalselt 10 tundi kui heldelt pakkuda ja seda eeldusel, et dessantväed kohe tallinnas ei maabuks ning toompeale sisse ei marsiks.

    Ja mis Läti piirist sa räägid, kas sa tead et kaevikusõjad said läbi nii 70 aastat tagasi? Tänapäeva sõda on siiski mobiilsele jalaväele ning toetavale raskerelvastuele üles ehitatud ning selle vastu panna sõduripoisid kes on elus saanud lasta 2 pidemetäit teravmoona kuskil lasketiirus galiliga? Patriotism on tore asi, aga üle ei tasu pingutada.
    Partisanisõda nii kaua kuni selgub kas NATO tuleb appi või mitte, Tallinna langemisel valitsuse ülesseadmine Tartusse ning Tallinn - Tartu maantee hävitamine mitmel lõigul, jne. peaksid olema prioriteedid.

    Comment

    • evari1
      Julm Donk
      • Sep 2012
      • 43

      #1307
      Re: majanduse offtopic

      Algselt postitas Maxi Vaata postitust
      Linnalahing Tallinnas vene spetsnatzi vastu? :D Sa vist rohkem popsu teinud kui vandalar, ma hästi natuke tahaksin meenutada gruusiat ja nende oluliselt suuremat kaitsevõimet eestiga võrreldes, ning mis juhtus Vene-Gruusia sõjas. Eriti just Gori vallutamine. Eesti kaitsevõime venemaa vastu on praegu maksimaalselt 10 tundi kui heldelt pakkuda ja seda eeldusel, et dessantväed kohe tallinnas ei maabuks ning toompeale sisse ei marsiks.

      Ja mis Läti piirist sa räägid, kas sa tead et kaevikusõjad said läbi nii 70 aastat tagasi? Tänapäeva sõda on siiski mobiilsele jalaväele ning toetavale raskerelvastuele üles ehitatud ning selle vastu panna sõduripoisid kes on elus saanud lasta 2 pidemetäit teravmoona kuskil lasketiirus galiliga? Patriotism on tore asi, aga üle ei tasu pingutada.
      Partisanisõda nii kaua kuni selgub kas NATO tuleb appi või mitte, Tallinna langemisel valitsuse ülesseadmine Tartusse ning Tallinn - Tartu maantee hävitamine mitmel lõigul, jne. peaksid olema prioriteedid.
      Spetsnatzi tase on vaieldav, ses kõik pole seal elukutselised. Ma ei viitsi uurida mis seal Gori all toimus, kui on soovi, siis võid kirjutada miskit. Aga Gruusias tegi õhuvägi suuremosa tööst ära ehk saatuslikuks sai nõrk õhutõrje. Jällegi, ma ei tea palju nad õhuvägesid kasutaks ja palju Eesti saaks vastu panna, see kõik on avamus. Üldiselt on selge see, et kui see sõda kunagi tuleks, siis kasutaks Venemaa üpriski väikest osa oma sõjaväest meie vastu. Kaua mingi riigi vallutamiseks aega kulub on mõttetu ennustada. Kunagi väideti, et Prantsusmaa on euroopa parimaid sõjalisi riike, aga Saksamaa arvas teisiti.

      Läti piirist räägn selle, et Eesti peab seda piiri ka kaitsma, kuna meie naabritel puudub vastupanu võime. Seega Venelased võtaks ilmselt Läti kiirelt maha ja tuleks sealt ka peale meile. Kevadtorm viidi viimati lõuna piiril läbi, kas see on kokkusattumus või ettevaatus? Kaevikusõjast ma ei rääkinud sulle, ma rääkisin piiri kaitsmisest. Kaitseväes antakse sõduritele väljaõpet erinevate kaitsetehnikate kasutamiseks.

      Edasi ma sinuga vaielda ei viitsi, kuna ma olen laisk inimene ja ei viitsi hakata fakte otsima.

      Comment

      • leits
        Hundinui
        • Apr 2009
        • 9562

        #1308
        Re: majanduse offtopic

        OT: kas Eestil mõni tank või "hävitus"lennuk üldse on? Pasi'd ei loe ning mingid vigurlendurite lennukid ka mitte.

        Comment

        • vsiu100
          Moderaator
          • Oct 2008
          • 4253

          #1309
          Re: majanduse offtopic

          Algselt postitas leits Vaata postitust
          OT: kas Eestil mõni tank või "hävitus"lennuk üldse on? Pasi'd ei loe ning mingid vigurlendurite lennukid ka mitte.

          ei.
          ei.

          Mõni hävituslennuk ei tasuks end ära. Paljude jaoks pole raha. Eestil oleks pigem vaja õhutõrje relvi kui hävituslennukeid.
          Tanke ka ei ole, samad põhjused pm. Samas suur osa Eesti kaitseväe väljaõppest on tankitõrje, milleks on ka varustus suuremal-vähemal määral olemas.

          Comment

          • lont
            Jube Noob
            • Jan 2009
            • 112

            #1310
            Re: majanduse offtopic

            Riigis pole asi ju üldse nii hull, loomulikult annab paljudes kohtades asju efektiivsemalt teha, aga kui võrrelda täna riigikorraldust Tallinna linna omaga, siis siin on küll asi päris hull. Sellist raha ebaratsionaalset kasutust, olematute ametite loomist, eelarvete enda propagandaks kasutamist jne on ikka päris piinlik vaadata.
            Rääkimata sellest, et eelistatakse ühte ja justnimelt maksejõuetut sotsiaalgruppi ja nende vajadusi...kurb

            Comment

            • Vandalar
              Pokkerihai
              • Oct 2008
              • 3577

              #1311
              Re: majanduse offtopic

              Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
              Samas tekib ka küsimus, et miks peaks Venemaa üldse Eestit ründama? Läänemerel pääs on Venemaal ka praegu olemas. Ning tänapäevaste (Iraan, Iraak, Afganistaan jne) sõdade eelduseks olevaid maavarasid Eestis ei ole (põlevkivi on Venemaal endal ka sitaks). Mida oleks siit Eestist võtta ??? Samas ei kujuta Eesti Venemaale ise ka mingit ohtu.
              Eesti on oluline transiitmaa. Asukoht, on see, mis on oluline. Pealegi me oleme peaaegu mandri serval, kust oleks mugavam oma suure territooriumi äärealasid kontrollida? Pealegi suurriigina on neil alati olnud soov laieneda ja siit oleks neil juba mugavam igasuguste muude riikide vallutamise plaane pidada. Ega see on igikestev protsess.
              Last edited by Vandalar; 21.02.13, 12:36.

              Comment

              • pastilaa
                kuum poiss
                • Apr 2009
                • 7518

                #1312
                Re: majanduse offtopic

                mingit shieldi oleks jah vaja - vandalar ja teised kaasaja maagid peaks siin seljad/mõttejõu kokku panema. bentley arvutab vajamineva tossukoguse välja, erit rahastab.

                Comment

                • Vandalar
                  Pokkerihai
                  • Oct 2008
                  • 3577

                  #1313
                  Re: majanduse offtopic

                  Vene oht on väga reaalne asi IMO ja ei näe üldse nalja kohta siin.

                  Comment

                  • karupoeg
                    Pokkerihai
                    • Jun 2012
                    • 3823

                    #1314
                    Re: majanduse offtopic

                    kui venemaa juba siia tuleb, siis ta tuleb mõttega siit edasi minna. Lihtsalt piiri laiendama läänemereni - vaevalt.

                    kuna seda aga ei juhtu, siis ei ole väga reaalne see oht. Ma arvan, et teisest maailmasõjast ja saksamaa käitumisest on mingid järeldused tehtud.

                    Comment

                    • Maxi
                      Pokkerihai
                      • Nov 2010
                      • 1849

                      #1315
                      Re: majanduse offtopic

                      Seetõttu olekski oluliselt effektiivsem palgaarmee, kelles siit mingi 1/3 saaks aktiivselt missioonidel käia ning seeläbi oskusi ning kogemusi saada. Iraak ja Afgaan on tegelikult riikliku kaitse seisukohalt vajalikud, kui ainult suudetaks neile meestele (ja naistele) kes seal käivad leida asjalikku militaarset rakendust ka siis kui nad missilt tagasi tulevad.

                      Comment

                      • pastilaa
                        kuum poiss
                        • Apr 2009
                        • 7518

                        #1316
                        Re: majanduse offtopic

                        Algselt postitas Maxi Vaata postitust
                        kui ainult suudetaks neile meestele (ja naistele) kes seal käivad leida asjalikku militaarset rakendust ka siis kui nad missilt tagasi tulevad.
                        asjalikku tegemist ikka leiab. üks rakendus võiks olla näiteks Ahvenamaa vallutus ja Hiiumaa tagasivõtmine. Ahvenamaal oli viikingite pealinn Birka - sealt käidi tihti vägistamas ja varastamas. eestlastel on täielik õigus nüüd oma nõuda - kasvõi mõni saar, kui kõike ei jõua. Hiiumaaga on veel lihtsam - see saar juba kuulus kunagi Eestile.

                        Comment

                        • Maxi
                          Pokkerihai
                          • Nov 2010
                          • 1849

                          #1317
                          Re: majanduse offtopic

                          In the course of European arms cuts and sales, the armed forces of Estonia have had to call on their neighbors in Latvia to borrow a tank…because they did not have any.


                          lugemist sulle pastilaa

                          Comment

                          • Vandalar
                            Pokkerihai
                            • Oct 2008
                            • 3577

                            #1318
                            Re: majanduse offtopic

                            Algselt postitas Maxi Vaata postitust
                            Seetõttu olekski oluliselt effektiivsem palgaarmee, kelles siit mingi 1/3 saaks aktiivselt missioonidel käia ning seeläbi oskusi ning kogemusi saada. Iraak ja Afgaan on tegelikult riikliku kaitse seisukohalt vajalikud, kui ainult suudetaks neile meestele (ja naistele) kes seal käivad leida asjalikku militaarset rakendust ka siis kui nad missilt tagasi tulevad.
                            Oskused ja kogemused tähendavad siis seda, et tagasi tullakse (kui tullakse) IED kogemuse võrra rikkamana, mis heal juhul tähendab uusi jalgu. Need luckyd, kes ellu jäävad saavad ka kogemusi.

                            Comment

                            • Vandalar
                              Pokkerihai
                              • Oct 2008
                              • 3577

                              #1319
                              Re: majanduse offtopic

                              Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
                              asjalikku tegemist ikka leiab. üks rakendus võiks olla näiteks Ahvenamaa vallutus ja Hiiumaa tagasivõtmine. Ahvenamaal oli viikingite pealinn Birka - sealt käidi tihti vägistamas ja varastamas. eestlastel on täielik õigus nüüd oma nõuda - kasvõi mõni saar, kui kõike ei jõua. Hiiumaaga on veel lihtsam - see saar juba kuulus kunagi Eestile.
                              ROFL.

                              Comment

                              • Strawberry
                                Varasemalt kasutaja "romeo"
                                • Aug 2012
                                • 1229

                                #1320
                                Re: majanduse offtopic

                                Tuttav, kes kaitseväes teenib, rääkis, et Eesti plaan Vene okupatsiooni korral on saata 4-mehelised üksused metsa partisanisõda tegema. Eraldi treenitud ja varustatud. Special blanketid on ümber, et kopterid infrapunakaameratega neid üles ei leiaks ja koolitatud metsas jälgi segama, et koerad üles ei leiaks. Korjavad metsloomade pabulaid, jätavad neid vajalikku kohta uuesti maha ja doubleback ja loopivad jms.

                                No idea kas tõsi või ei, aga ei imestaks kui oleks legit story.

                                Comment

                                Working...