Re: majanduse offtopic
Ei ole populaarne.
Asendan täpitähed numbritega, kuna tahvliga kirjutamine on kuradi nüri.
Mulle isiklikult tundub, et see teema kajastab h2sti v22riti m6istmist sotsiaalt88 sf22ri ja majandusliku sf22ri vahel.
Osadele pragmaatilistemale inimimestele tundub, et sotsiaal sf22ri panustamine = raha auku matmine a la keegi vegeteerib kusagil toetusraha peal jne.
Tegelikult on hoopis nii, et iga inimene kes vegeteerib kusagil kodus lihtsalt, on narkar, prostituud, muu kriminaal v6i lihtsalt katkenud/madala haridusega kodanik kelle hariduslik puudus tuleneb suuresti keskkonnast st kodu ja pere - iga selline inimene on raisatud potentsiaal nii rahvuslikult kui ka majanduslikult. Ta maksab kordades v2hem makse kui keskmine kodanik, ta ei loo mingit lisav22rtust ja k6ige hullem - ta ei suuda pakkuda enda lastele positiivselt arendavat keskkonda.
Sotsialt88 eesm2rk peab olema rehabilitatsioon st nende inimeste kaasamine ühiskonda k6ige üldisemalt t2hendab see majandusliku iseseisvuse saavutamist juhul kui see on v6imalik, kui ei ole puudeid, mis v2listaks inimese v6ime toimida majanduslikult iseseisvalt.
Ehk inimene kes k2ib t88l maksab makse, tarbib rohkem kui vegeteerija jne jne k6ik toredad asjad.
Miks selline tervem6istuslik l2henemine, siis ei ole v6imeline populaarsust koguma? V6ib olla isegi on v6imeline, aga selle reaalne rakendamime n6uaks sotsiaalteadlasi kes jagavad seda vaadet, m6istavad majandust ja rahandust piisavalt, et juhtida vastavaid struktuure. Lisaks veel aega... Aega, et muuta Eestis sotsialt88 6petamist, luua kindel strateegia, komplekteerida ja rakendada inimressurssi ja kinnitada poliitiline tahe, mis ületaks rohkem kui ühe valimistsükli.
Ausalt 8eldes kirjutades ise seda ei saa ma ka aru MIKS ei tegele sellega ükski erakond. Laiskus? Lollus?
Algselt postitas ranka
Vaata postitust
Asendan täpitähed numbritega, kuna tahvliga kirjutamine on kuradi nüri.
Mulle isiklikult tundub, et see teema kajastab h2sti v22riti m6istmist sotsiaalt88 sf22ri ja majandusliku sf22ri vahel.
Osadele pragmaatilistemale inimimestele tundub, et sotsiaal sf22ri panustamine = raha auku matmine a la keegi vegeteerib kusagil toetusraha peal jne.
Tegelikult on hoopis nii, et iga inimene kes vegeteerib kusagil kodus lihtsalt, on narkar, prostituud, muu kriminaal v6i lihtsalt katkenud/madala haridusega kodanik kelle hariduslik puudus tuleneb suuresti keskkonnast st kodu ja pere - iga selline inimene on raisatud potentsiaal nii rahvuslikult kui ka majanduslikult. Ta maksab kordades v2hem makse kui keskmine kodanik, ta ei loo mingit lisav22rtust ja k6ige hullem - ta ei suuda pakkuda enda lastele positiivselt arendavat keskkonda.
Sotsialt88 eesm2rk peab olema rehabilitatsioon st nende inimeste kaasamine ühiskonda k6ige üldisemalt t2hendab see majandusliku iseseisvuse saavutamist juhul kui see on v6imalik, kui ei ole puudeid, mis v2listaks inimese v6ime toimida majanduslikult iseseisvalt.
Ehk inimene kes k2ib t88l maksab makse, tarbib rohkem kui vegeteerija jne jne k6ik toredad asjad.
Miks selline tervem6istuslik l2henemine, siis ei ole v6imeline populaarsust koguma? V6ib olla isegi on v6imeline, aga selle reaalne rakendamime n6uaks sotsiaalteadlasi kes jagavad seda vaadet, m6istavad majandust ja rahandust piisavalt, et juhtida vastavaid struktuure. Lisaks veel aega... Aega, et muuta Eestis sotsialt88 6petamist, luua kindel strateegia, komplekteerida ja rakendada inimressurssi ja kinnitada poliitiline tahe, mis ületaks rohkem kui ühe valimistsükli.
Ausalt 8eldes kirjutades ise seda ei saa ma ka aru MIKS ei tegele sellega ükski erakond. Laiskus? Lollus?
Comment