majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Codecci
    Luuramas Naisteturniire
    • Nov 2008
    • 7574

    #2041
    Re: majanduse offtopic

    Jep, vingu LAV olukorra üle, see on vingumist väärt. Eestis elatustase maailma mastaabis väga tip-top.

    kallekusta, seda enam - kui minusugune lohh kes pole elus päevagi tööd teinud suudab leida viisi, et teenida kuus keskmiselt 10x Eesti keskmine, siis mida sa veel ootad?

    Comment

    • alaska
      forever
      • Oct 2008
      • 6599

      #2042
      Re: majanduse offtopic

      eelmise aasta andmed:
      260 000 inimest eestis, ehk pooled töötajad said kuus kätte keskmiselt 522 eurot. 260 tuhande inimese kohta ei saa öelda, keda kotib, nad hoiavad su lapsi lasteaias, õpetavad koolis, ravivad sind ja kustutavad su maja.

      Kujutate ikka ette, kuidas elatakse 522 euroga kuus? Lastega peredes? Mina näiteks ei kujuta. Kui hommikul mingid võileivad, peale kooli puuviljad ja õhtul 10 eurose õhtusöögi teed perele , teeb see 400€ kuus. Lapsed saavad lõuna koolis tasuta, vanem tahaks kah lõuna ajal süüa, palju need praed maksavadki, mingi 3-4 läheb juurde. See siis sott lisaks. Midagi on ju väga valesti siin?

      Aga võibolla ongi asjad hoopis hästi? Ma tõesti ei näe kah mingeid vaeseid ringi kooserdamas, räbalad seljas, näen koguaeg kaubanduskeskuste parklaid, mis on maksimumini liisingautosid täis, poodides käib vilgas ostmine, baarid on rahvast täis, kontserdid on välja müüdud, reisibürood elavad hästi, alkoholimüük on taevas koguaeg. Võibolla lokkabki mingi varimajandus, firmajuht kirjutab endale miinimumpalga ja ülejäänud lööb cashis linna peal laiaks. Eesti firmade keskmine suurus pidi olema 5 inimest, seal saab ilusasti enamuse rahast riigist mööda kombineerida.

      Comment

      • kallekusta
        Grinder
        • May 2012
        • 603

        #2043
        Re: majanduse offtopic

        Eestis on ca igal 10ndal inimesel pangakonto arestitud ja see on tip-top?

        Codecci
        Läbi põlenud pokkeriprosid on ennemgi nähtud. Ego laks paistab sul sama kõrge olevat kui buumiaegsetel kinnisvara arendajatel. Võibolla on asi suhtumises, aga minule läheb küll korda kuidas teistel eestlastel läheb ja kuidas nad hakkama saavad. Lihtsalt ca 300 euroga ei ole võimalik ära elada ja selles süüdistada inimest, et ta õppis poemüüjaks, koolikokaks, tuletõrjuaks or smth ? Nagu kõik ei sünni pokkeriprodeks ega saa nendeks õppides ei saa kõikidest inimestest edukat firmaomaniku. Mul tädi on eluaeg haiglas töötanud hooldajana ja praegu on tal pensioni jäänud 3 aastat. Ületundidega saab sitta kraamides, pamperseid vahetades koos ületundidega 330 euri kätte. Milles on tema süüdi? Peaks oma haigla tegema või pokkeriproks hakkama?

        Comment

        • Maxi
          Pokkerihai
          • Nov 2010
          • 1849

          #2044
          Re: majanduse offtopic



          3,8% inflatsioon ühe kuu jooksul, wtf, saab selline asi üldse tõsi olla? tundub utoopiline

          Comment

          • kallekusta
            Grinder
            • May 2012
            • 603

            #2045
            Re: majanduse offtopic

            Algselt postitas Maxi Vaata postitust
            http://majandus.delfi.ee/news/uudise....d?id=65981662

            3,8% inflatsioon ühe kuu jooksul, wtf, saab selline asi üldse tõsi olla? tundub utoopiline
            Samas Kreekas hinnad langesid 0,2%

            Comment

            • Codecci
              Luuramas Naisteturniire
              • Nov 2008
              • 7574

              #2046
              Re: majanduse offtopic

              Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
              Eestis on ca igal 10ndal inimesel pangakonto arestitud ja see on tip-top?

              Codecci
              Läbi põlenud pokkeriprosid on ennemgi nähtud. Ego laks paistab sul sama kõrge olevat kui buumiaegsetel kinnisvara arendajatel. Võibolla on asi suhtumises, aga minule läheb küll korda kuidas teistel eestlastel läheb ja kuidas nad hakkama saavad. Lihtsalt ca 300 euroga ei ole võimalik ära elada ja selles süüdistada inimest, et ta õppis poemüüjaks, koolikokaks, tuletõrjuaks or smth ? Nagu kõik ei sünni pokkeriprodeks ega saa nendeks õppides ei saa kõikidest inimestest edukat firmaomaniku. Mul tädi on eluaeg haiglas töötanud hooldajana ja praegu on tal pensioni jäänud 3 aastat. Ületundidega saab sitta kraamides, pamperseid vahetades koos ületundidega 330 euri kätte. Milles on tema süüdi? Peaks oma haigla tegema või pokkeriproks hakkama?
              Kui põlen siis põlen, aga vastutan ise enda eest ja selle asemel, et kedagi teist süüdistada otsin lahendusi, et saada mida tahan.

              Miks ta millegis süüdi peaks olema? Saab turu keskmist palka, lihtne ja loogiline. Deal with it või tee midagi olukorra muutmiseks, rohkem variante pole.

              Comment

              • BuildUp
                Pokkerihai
                • Oct 2008
                • 2547

                #2047
                Re: majanduse offtopic

                Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                Kui põlen siis põlen, aga vastutan ise enda eest ja selle asemel, et kedagi teist süüdistada otsin lahendusi, et saada mida tahan.

                Miks ta millegis süüdi peaks olema? Saab turu keskmist palka, lihtne ja loogiline. Deal with it või tee midagi olukorra muutmiseks, rohkem variante pole.
                +1

                Uskumatu, et viitsitakse endiselt jahuda sellel teemal, kuigi targemad mehed siin ammu asja puust ja punaseks teinud.

                Kellel ikka maailmavalu hingel, siis tutvustan abipaketti: http://en.wikipedia.org/wiki/Proactivity

                Comment

                • jrgn hell
                  Klubi Liige
                  • Oct 2008
                  • 3328

                  #2048
                  Re: majanduse offtopic

                  Tra nii mustvalge ka ei ole.

                  Erasektori kohta pole midagi arvata, aga avalikus sektoris, kui turuväärtusest rääkida, siis hakkaks enne peale sellest, et mendid, tuletõrje ja kiirabi ja arstid, hooldusõed jne. saavad oma vastutuse eest normal palka. Ma usun, et iga selle listi vend võiks minna oma tööandja juurde ja küsida, et yo, anna palka juurde, kuna mul nii suur vastutus ja olen nii palju väärt, aga ei anta midagi.
                  Kasvõi selline solidaarne värk, et võtaks täidesaatval ja seadusandlikul võimul palgast kilo maha ja ei laseks autot liisida. Või kui kilo ei võta, siis võtaks kuluhüvitised ära. Eriline taun oled, kui 3k ei suuda omal käel ära elada.
                  Kas keegi arvab tõsimeeli, et kui kuluhüvitised ära võtta, et siis valitsemise kvaliteet langeks. Kui mõni tahab teha riigivaenulikke valikuid, siis see lisakilo teda ümber ei veena.

                  EA majanduse elavdamine maha võtta, siis Partsi lollustega isiklikult kokku puutununa, ei hakka tema kompetentsist küll midagi arvama. Solid, et see hiljutine kiri kätte saadi seoses teise ploki ehitusega.

                  Oma viga, et mingi taun oled ja kiirabibrigaadiga liitusid. Ole krdi proactive ja näe vaeva. Naljakas mõelda.

                  Comment

                  • BuildUp
                    Pokkerihai
                    • Oct 2008
                    • 2547

                    #2049
                    Re: majanduse offtopic

                    Parandage mind kui eksin, aga nagu erasektoris paneb turg asjad paika, siis nii on see ka avalikus sektoris teatud ametite puhul(mendid, tuletõrje, kiirabi etc). Ehk siis nõudluse ja pakkumise suhe. Niikaua kuni on inimesi, kes on saadaval sellise palga eest jätkubki kõik sama rada pidi. Samas kui ühel hetkel peaks tekkima põud antud sektoris, siis hakatakse lõpuks ka seal liigutama ja palka tõstma.

                    Aga obv nõus, et need inimesed väärivad suuremat palka.
                    Last edited by BuildUp; 17.04.13, 02:34.

                    Comment

                    • Codecci
                      Luuramas Naisteturniire
                      • Nov 2008
                      • 7574

                      #2050
                      Re: majanduse offtopic

                      Algselt postitas jrgn hell Vaata postitust
                      Tra nii mustvalge ka ei ole.

                      Erasektori kohta pole midagi arvata, aga avalikus sektoris, kui turuväärtusest rääkida, siis hakkaks enne peale sellest, et mendid, tuletõrje ja kiirabi ja arstid, hooldusõed jne. saavad oma vastutuse eest normal palka. Ma usun, et iga selle listi vend võiks minna oma tööandja juurde ja küsida, et yo, anna palka juurde, kuna mul nii suur vastutus ja olen nii palju väärt, aga ei anta midagi.
                      Kasvõi selline solidaarne värk, et võtaks täidesaatval ja seadusandlikul võimul palgast kilo maha ja ei laseks autot liisida. Või kui kilo ei võta, siis võtaks kuluhüvitised ära. Eriline taun oled, kui 3k ei suuda omal käel ära elada.
                      Kas keegi arvab tõsimeeli, et kui kuluhüvitised ära võtta, et siis valitsemise kvaliteet langeks. Kui mõni tahab teha riigivaenulikke valikuid, siis see lisakilo teda ümber ei veena.

                      EA majanduse elavdamine maha võtta, siis Partsi lollustega isiklikult kokku puutununa, ei hakka tema kompetentsist küll midagi arvama. Solid, et see hiljutine kiri kätte saadi seoses teise ploki ehitusega.

                      Oma viga, et mingi taun oled ja kiirabibrigaadiga liitusid. Ole krdi proactive ja näe vaeva. Naljakas mõelda.
                      Kui su peaeesmärk pappi teenida ja teades neid palkasid ette ära lähed ikka kiirabisse, siis...

                      Pohh lähme kiirabisse tööle ja siis hakkame alles nõudma soovitud palka?

                      Comment

                      • Maxi
                        Pokkerihai
                        • Nov 2010
                        • 1849

                        #2051
                        Re: majanduse offtopic

                        Wat, tõesti Codecci?

                        Hands down, mina enam ei jõua. Kui ikka oma tilli otsast kaugemale vaadata ei taheta ja aetakse täielikult imbetsillset teksti, a la "Ise oled loll et meditsiinitöötajaks läksid", siis tegemist lootusetu juhtumiga.

                        Issanda loomaed on ikka kirju ja ma loodan et Sinul mitte kunagi elus siis näiteks erakorralist meditsiini vaja ei lähe

                        Comment

                        • peete82
                          Vana Tegija
                          • Jan 2010
                          • 1310

                          #2052
                          Re: majanduse offtopic

                          Algselt postitas BuildUp Vaata postitust
                          Parandage mind kui eksin, aga nagu erasektoris paneb turg asjad paika, siis nii on see ka avalikus sektoris teatud ametite puhul(mendid, tuletõrje, kiirabi etc). Ehk siis nõudluse ja pakkumise suhe. Niikaua kuni on inimesi, kes on saadaval sellise palga eest jätkubki kõik sama rada pidi. Samas kui ühel hetkel peaks tekkima põud antud sektoris, siis hakatakse lõpuks ka seal liigutama ja palka tõstma.

                          Aga obv nõus, et need inimesed väärivad suuremat palka.
                          Võib-olla mõnele tuleb üllatusena, aga Eestis ületavad avaliku sektori palgad erasektori omi.

                          Comment

                          • vsiu100
                            Moderaator
                            • Oct 2008
                            • 4253

                            #2053
                            Re: majanduse offtopic

                            Kuulge maailma-parandajad, puhake jalga.
                            Ma tahan ka, et kõigil läheks paremini. Aga tehke mulle selgeks, kus kohast võetakse raha?!??

                            SDE maailmavaade ei ole lihtsalt jätkusuutlik. Lisaks ei ole Eesti veel nii rikas, credible, et saaks endale mõneks ajaks sotsiaaldemokraatiat lubada.
                            kallekusta, maxi, alaska jt - pakkuge reaalseid ettepanekuid olukorra parandamiseks.
                            Maksude tõstmised, min-palga määra tõstmine jms ei päädi, kuna on investeeringute ja raha välja viimist soodustavad tegurid, mis pikemas perspektiivis halvendavad olukorda veelgi.

                            Comment

                            • tolmuahv
                              Klubi Liige
                              • Feb 2009
                              • 2502

                              #2054
                              Re: majanduse offtopic

                              Algselt postitas Maxi Vaata postitust
                              http://majandus.delfi.ee/news/uudise....d?id=65981662

                              3,8% inflatsioon ühe kuu jooksul, wtf, saab selline asi üldse tõsi olla? tundub utoopiline
                              Tegu on annualiseeritud numbriga, hindu on võrreldud märts 2012 vs märts 2013. Tundub utoopiline, et kellelegi võib tulla idee, et see võiks kuidagi teisiti olla.

                              Comment

                              • karupoeg
                                Pokkerihai
                                • Jun 2012
                                • 3823

                                #2055
                                Re: majanduse offtopic

                                nõuaks ja nõuaks.

                                Mul saab isa abikaasa ülikoolis õppejõuna 700€ bruto. On hea õppejõud, õpilaste poolt mitmetel kordadel tunnistatud instituudi vms üheks parimaks. "on see siis normaalne????" - ei ole normaalne, kuid paraku lihtsalt ei ole võimalust teatud valdkondades rohkem maksta ja see on reaalsus.

                                Me võime siin nõuda palju me tahame, aga kui seda raha ei ole kuskilt võtta, siis ei ole. Ja see ei tähenda, et vsiu, muruntau, codecci või keegi kolmas on loll või "imbetsill" nagu maxi väidab, vaid seda et saadakse sellest karmist reaalsusest aru teistmoodi.

                                Ma arvan, et ükski eelpool mainitust ei väida, et see palk on õige või õiglane, kuid nendes piirides me peame opereerima. Juhul, kui tervel euroopal restarti ei tule (tolmuahvi välja toodud kõige negatiivsem stsenaarium), siis maksaksid võetud laene ja priisatud elu kinni järgmised põlvkonnad (Maxi, sinu lapsed).

                                ja oma jutu illustreerimiseks mingite kuluhüvitiste teema ülessevõtmine on komöödia omaette. kedratakse mingist olematust osast eelarvest kui kõige printsipiaalsemast asjast üldse.

                                Comment

                                Working...