Ametlik valimiste/poliitika teema

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Potsataja
    õilishing
    • Oct 2008
    • 5270

    #1486
    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Algselt postitas ristijeesus Vaata postitust
    Ok, ma ei taha siin foorumis rohkem võimelda- ma olen nats, nats ehk rahvuslane, kellele on oluline selle pisikese, alla miljonilise rahva säilimine. Mu ema-isa olid eestlased, sündinud eelmise vabariigi ajal, kasvasid üles Pätsi ajal, elasid üle Stalini, Breznevi...
    Poh, Kotkas ja Pastilaa teavad paremini kuidas asi käib meite maal.

    Minu vanaisa tuli üsnagi sõja alguses natside ukrainlasest sõjavangina Eestisse ja minu vanaonu oli hitlerjuugend (1925. aastal sündinud). Alguses oli neil omajagu ütlemist and shit, eelkõige vanaonu poolt, aga lõpuks õppisid ikka üksteist aksepteerima. See sitt, mis praegu toimub veel enne uue Riigikogu ametisse astumist on aga minu jaoks üle mõistuse. Hirm paistab lihtsalt liiga suur olema.

    Comment

    • rahvavaenlane
      Klubi Liige
      • Dec 2009
      • 3040

      #1487
      Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

      minu meelest oli meil 80-date lõpus kokkulepe nagu saavutatud, et me sööme kartulikoori. on need nagu otsa lõppenud vä? mida ***** te kiunute?

      Comment

      • EestiAA
        Vana Tegija
        • Nov 2010
        • 1132

        #1488
        Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

        Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
        See, et sul ettevõte on, ei tähenda, et sa võid ebaõiglane olla! Su ettevõte ei ole riik riigis! Nii võiks igaüks omale ettevõtte teha, kui nutsu on ja siis oma seadusi rakendada ja õigustada, et tegu on ju ettevõttega! LOL sulle endale. Ma teen ka ettevõtte ja kirjutan mida tahan ja siis kustutan suvaliselt iga kommentaari ära, mis mulle ei meeldi.... no näiteks kustutan kõik kristlaste kommentaarid ära, või nt. muslimite kommentaarid või nt. mulle ei meeldi Keskerakonna valijad ja ma kustutan nende kommentaarid ära - ma olen ju eraettevõte LOL! Mis järgmiseks? Eraettevõte, mis aksepteerib ainult õige nahavärviga inimeste kommentaare, ainult nende kommentaare, kes mahuvad ühte kindlasse ja sobivasse kasti? Mine mees kukele oma eraettevõttega- see ei anna sulle mingit kuradi õigustust.
        OMG
        Palun tehke sellele vennale süsteem selgeks, ma viitsi vapsee.
        Nagu mingi 13 aastane kes ei saa aru kuidas free market toimub ajakirjanduses.
        Vihje: Raha + Usaldus toote vastu + ise reguleerimine + teised konkurendid jne

        Comment

        • Vandalar
          Pokkerihai
          • Oct 2008
          • 3577

          #1489
          Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

          See Helme artikkel, kus ta 9/11 kohta sõna võtab ja KAPO-t usa käpikuks nimetab, Eestit nukuvalituseks jne. Et nagu kas Helme on reaalselt Vene mõjuagent, kes üritab midagi üles keerutada ja kogu see erakond on üks suur manipuleeritud ja ajupestud punt või on kogu loos mingi tõde ja see ei meeldi uncle Samile? Kumb variant on? Nagu rumal inimene ei tohiks nagu olla, kuna mitu aastat Eesti saadik olnud Venemaal. Et kas nüüd ongi nii siis, et iga väikese asja peale tõmmatakse kott pähe ja keegi x kuskil kontrollib, mida ja kui palju kommenteerida ja arutada võib? See pole ka just eriti ok või mis?

          Comment

          • rahvavaenlane
            Klubi Liige
            • Dec 2009
            • 3040

            #1490
            Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

            Algselt postitas EestiAA Vaata postitust
            OMG
            Palun tehke sellele vennale süsteem selgeks, ma viitsi vapsee.
            Nagu mingi 13 aastane kes ei saa aru kuidas free market toimub ajakirjanduses.
            Vihje: Raha + Usaldus toote vastu + ise reguleerimine + teised konkurendid jne
            OMGOMGOMG, palun tee endale selgeks, et ta kindlasti saab sellest free marketist aru, aga, et sellisel kujul ei tundu talle see õige ja vaba ajakirjandusena. sulle jäi tema sõnumis lihtsalt sõnum ise tähele panemata.

            Comment

            • donkament
              Pokkerihai
              • Apr 2009
              • 1945

              #1491
              Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

              Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
              See, et sul ettevõte on, ei tähenda, et sa võid ebaõiglane olla! Su ettevõte ei ole riik riigis! Nii võiks igaüks omale ettevõtte teha, kui nutsu on ja siis oma seadusi rakendada ja õigustada, et tegu on ju ettevõttega! LOL sulle endale. Ma teen ka ettevõtte ja kirjutan mida tahan ja siis kustutan suvaliselt iga kommentaari ära, mis mulle ei meeldi.... no näiteks kustutan kõik kristlaste kommentaarid ära, või nt. muslimite kommentaarid või nt. mulle ei meeldi Keskerakonna valijad ja ma kustutan nende kommentaarid ära - ma olen ju eraettevõte LOL! Mis järgmiseks? Eraettevõte, mis aksepteerib ainult õige nahavärviga inimeste kommentaare, ainult nende kommentaare, kes mahuvad ühte kindlasse ja sobivasse kasti? Mine mees kukele oma eraettevõttega- see ei anna sulle mingit kuradi õigustust.
              Õigustust milleks täpsemalt? Kommentaaride ära kustutamiseks? Sa lased naabripoisil oma aia peale grafitiga joonistada ja siis tulen mina ja teen sama, aga minu joonistuse sa värvid üle, kas siis on tegu sinupoolse diskrimineerimisega minu suhtes, kuna mina olen neeger, aga naabripoiss on valge? Või on tegu sinu seadusest tuleneva õigusega käituda oma varaga nii nagu heaks arvad? Kui ranka bannib mind täna selle posti pärast, kas see on ebaõiglane ja ta on minu sõnavabadust rikkunud? Või on tal adminina õigus mind bannida, kuna tema silmis olen troll?

              Ettevõte on tõesti teatud mõttes nagu riik riigis, st ettevõtluskeskkonna kujundab riik, aga ettevõtte sisesed reeglid tulenevad ju ettevõtte põhikirjast. Ettevõtte sees on täiesti seaduslik kasutada oma nn "seadusi", kui need ei lähe vastuollu riigi poolt välja antud seadustega. Sa võid leida, et kommentaaride ära kustutamine on diskrimineerimine, aga riik seda ei leia ega hakkagi leidma. Sõnavabaduse sildi all ei saa suruda ettevõtetele peale naeruväärseid kohustusi. Netis kommenteerimine pole kuskilt otsast seotud sõnavabaduse mõistega. Vähemalt poliitfilosoofiliselt.

              Comment

              • Potsataja
                õilishing
                • Oct 2008
                • 5270

                #1492
                Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                Algselt postitas rahvavaenlane Vaata postitust
                minu meelest oli meil 80-date lõpus kokkulepe nagu saavutatud, et me sööme kartulikoori. on need nagu otsa lõppenud vä? mida ***** te kiunute?
                Lugesid ka "Rahva Häält" või oli see hoopis "Noorte Hääl"? Kartulikoori sõid meil ikka sead või muud loomad, ainult suhkru asemel tuli vahel karamelle kasutada ja saia/leiva sabas seismine oli suvine hobi.

                Comment

                • ristijeesus
                  Klubi Liige
                  • Oct 2009
                  • 2533

                  #1493
                  Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                  Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
                  tubli. ausalt. aga nüüd katsu mõelda ja edasi areneda koos ühiskonnaga. on aasta 2015
                  On. Ei vaidle. Ja kunagi oli aasta 1987. Ma olin suht poisike, aastaid 17 alles. Aga ma olin seal, algatasin seda... http://et.wikipedia.org/wiki/Vaba-S%...u_Kolonn_Nr._1 Kui mina ja mu sõbrad poleks mõelnud ja arenenud koos ühiskonnaga...
                  Mis seal ikka, pastlaa ja kotkas on tegelikult tegijad...

                  Comment

                  • Vandalar
                    Pokkerihai
                    • Oct 2008
                    • 3577

                    #1494
                    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                    Ühesõnaga donkamendi arust oleks igati korrektne, kui nt. ajakirjandus kirjutab ainult sellest, mille eest talle makstakse. Tekib olukord, kus info ei ole enam erapooletu ja objektiivne. Tekib olukord, kus teatud võimu omaja, dikteerib ette, milliseks inimeste infoväli kujuneb, mida nad saavad teada ja mida mitte. Nt. oletame, et on mingi võimuliialdus kuskil kõrgel ja keegi nö. whistleblower tuleb sellega välja, aga kuna ajakirjandus on kontrolli all, siis ajakirjandusse jõuab ainult korrumpeerunud võimulolija interpretatsioon antud olukorras ja seejuures loomulikult bashitakse tõerääkija maapõhja ja tehakse temast uus antikristus. See on muuseas vägagi reaalne ja eluline olukord.
                    Iseenesest ma saan aru, et kui on oht, et sellest kommentaariumist kasvaks välja mingi riigile ohtlik mäss, siis see on kindlasti üks erand, mille puhul see kommi kinnipanemine oleks õigustatud. Kui aga see tsensuur või kommide kinnipanemine laieneb ainult ühele erakonnale ja poliitilisele jõule ja pidevalt, siis paneb ikka mõtlema, et üsna suur võimalus, et asi ei ole just erapooletu ja ei ole ainult sellepärast, et mingi vihaõhutamine olevat aset leidnud.
                    See on lihtsalt minu nägemus ja tra ma ei saagi aru, miks ma olen sellega nii palju vaeva näinud- ilmselt sellepärast, et mulle ei meeldi, kui mu suu kinni topitakse.

                    Comment

                    • donkament
                      Pokkerihai
                      • Apr 2009
                      • 1945

                      #1495
                      Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                      Kuidas sa sellele järelduse veel jõudsid? Kommenteerimine pole ju mitte kuskilt otsast ajakirjandus. Ajakirjanduse kohta ütleks nii palju, et nii riigil kui ka erasektoril ajakirjanduse haldajana tulevad nii või naa mängu omad huvid. Aga vaba ajakirjanduse huvides on erasektor kindlasti parem ajakirjanduse haldaja kui riik. Praegu on siiski kontroll osaliselt ka inimeste ja teiste ettevõtete endi käes: kui lehes kirjutatu ei kannata kriitikat või on liiga kallutatud, siis lihtsalt ei osta seda lehte, ei kommenteeri seal, ei pane sinna reklaame üles ega kliki sealsetel banneritel. Näiteks minu arvates oleks ammu aeg delfit boikoteerida, aga no kuna massidele meeldib kollane ajakirjandus rohkem, kui reaalsed uudised, siis nii ka on ja delfi jääb delfiks ning mulle tuleks kasuks sinna lihtsalt mitte minna. Kui aga leht näeb, et nõudlus on objektiivsetele uudistele, siis vabas tururuumis sinna ka jõutakse. Nõudlust tekitavad ikka ju inimesed ise. Kui kirjutatakse sitta, siis järelikult mingile segmendile sitt ka meeldib.

                      Comment

                      • CheekyMullet
                        FPP Pro
                        • Feb 2010
                        • 232

                        #1496
                        Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                        Arvestada tuleb ka seda, et konkreetselt Delfi ja Leedo juhtumiga seoses on Riigikohtu otsus, mis ütleb, et netiportaal vastutab kommentaaride eest. Ju siis muutus modereerimine ülearu vaevanõudvaks.

                        Comment

                        • Vandalar
                          Pokkerihai
                          • Oct 2008
                          • 3577

                          #1497
                          Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                          Ma jõudsin sellele järeldusele, sest sa rääkisid justkui oleks igati ok, kui erafirma all olev ajakirjandus pmst teeb mida tahab ja kui selle sisu haldamise käigus toimub juhuslikult ka mingi õiguste rikkumine, siis on see siiski pohh, sest tegu on erafirmaga ja igaüks teeb mida tahab. Kui mitte, siis fine ju.
                          Minu arvamus on siiski see, et ühte poliitilist jõudu üritatakse bashida. Ühest küljest ei anta nende artiklitele tagasiside võimalustki, samas kui EKRE-t kritiseerivate või nö. "õiges" valguses ja kellegile sobivas kontekstis ja kellegi teise poolt EKRET kujutavate artiklite juures on kommid lubatud. Ja IMO on paljud EKRE seisukohad ülimalt idealistlikud ja naiivsed btw- mulle lihtsalt ei meeldi, mismoodi on tagasiside ja arutluse (olgu see siis DELFI-lik ja kehva kvaliteediga või mitte) võimalus täielikult eemaldatud erandkorras.
                          Last edited by Vandalar; 09.03.15, 20:02.

                          Comment

                          • Potsataja
                            õilishing
                            • Oct 2008
                            • 5270

                            #1498
                            Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                            Algselt postitas ristijeesus Vaata postitust
                            On. Ei vaidle. Ja kunagi oli aasta 1987. Ma olin suht poisike, aastaid 17 alles. Aga ma olin seal, algatasin seda... http://et.wikipedia.org/wiki/Vaba-S%...u_Kolonn_Nr._1 Kui mina ja mu sõbrad poleks mõelnud ja arenenud koos ühiskonnaga...
                            Mis seal ikka, pastlaa ja kotkas on tegelikult tegijad...
                            Mina sain siis 10 ja pastilaa jalutas koos vanema(te)ga lasteaeda.

                            Comment

                            • rahvavaenlane
                              Klubi Liige
                              • Dec 2009
                              • 3040

                              #1499
                              Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                              Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                              Mina sain siis 10 ja pastilaa jalutas koos vanema(te)ga lasteaeda.
                              seitsmekümneseitsmes oli tõesti üks väga sitt aasta

                              Comment

                              • Potsataja
                                õilishing
                                • Oct 2008
                                • 5270

                                #1500
                                Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                                Algselt postitas rahvavaenlane Vaata postitust
                                seitsmekümneseitsmes oli tõesti üks väga sitt aasta
                                Mul tuli pilt ettte alles siis, kui Misha teleekraanil taidlema hakkas, seega 77-st ei mäleta ma otse loomulikult muffigi.

                                Comment

                                Working...