Ametlik valimiste/poliitika teema

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Vandalar
    Pokkerihai
    • Oct 2008
    • 3577

    #1636
    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Kuhu nad minema peavad siis? Nad põgenevad sõja eest, mitte ei otsi kohta, kus saaks niisama lebotada. Ise sellises olukorras teeksid mida iganes, et kuskil rahumeelses riigis varjupaika saada.

    Comment

    • atsetoon
      Joomas õlut Atsetooniga
      • May 2009
      • 1105

      #1637
      Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

      kuidagi palju on meile siia neid soome ehitajaid tekkinud :/
      aga teemast.
      pakutud arv meile on väga suur, peab nõustuma. aga hetkel hädas olevad inimesed ei ole süüdi, et meie pole 25 aastaga suutnud varasemaid sisserändajaid ühiskonda integreerida ja pole nad süüdi ka selles, et pagulasi siia seni võetud ei ole. valitsus on.
      kes ei tea, miks sõjapõgenikud tekivad, siis veidi infot(võivad olla häirivad kaadrid):
      (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


      Mul poleks ka midagi selle vastu kui nt ukrainast toodaks siia 1000 pagulast aastas.Vene keelega saaksid hakkama.Loomulikult peaks nad kohe tööle rakendama.Küsimus ongi erinevas usus ja kommetes.
      suurepärane. Ja kuidas me vene keelt kõnelevad ukrainlased eestlaseks teeme?

      edit: ISISest. Meenutab veidi Vietnami ja kagu-aasia konflikti kuhu USA(lääs) demokraatiat ja vabadust viima läks ja kui asjad hapuks minema hakkasid, siis tõmmati uttu ja peale seda tapetakse tänase päevani tsiviile, kes neid toetasid. Eesti on ISISe mõjupiirkondades missioonidel osaleneud ja nüüd on aeg ka tagajärgedega tegeleda.
      Last edited by atsetoon; 31.05.15, 12:52.

      Comment

      • alaska
        forever
        • Oct 2008
        • 6599

        #1638
        Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

        Ma arvan, et nende teemade lahendus tuleb kuidagi teisiti, kui praegu arvatakse. Tehakse mingi kõnetuvastus/tõlke app, kogu maailm mõistab ühekorraga üksteist, sisserändajad hakkavad puhtalt eesti keelt "rääkima". Töökohad muutuvad ja kaovad, tohutu hunnik inimesi jäävad rakenduseta, mõeldakse välja mingid kodanikupalgad ja asjad. Televiisor ühildub internetiga, paned rassismifiltri peal ja ei teagi, kui perses elu on eestis, vaatad porri ja sarju ja kuuled, kuidas Habib naaberrõdul eesti keeles palveid loeb.

        Comment

        • Codecci
          Luuramas Naisteturniire
          • Nov 2008
          • 7574

          #1639
          Re: Ametlik valimiste/poliitika teema



          Päris asjalik jutt imo.

          Kui oleks mingi variant, et pagulastest oleks Eestis rohkem kasu kui kahju, siis minupoolest oleks väga ok - pohhui mis rassist/usust. Aga see tundub suhteliselt utoopia. Sama arvan ka kõigi teiste rahvuste, k.a. eestlaste kohta - kui meist oleks rohkem kahju kui kasu nt Soomele ja Soome ei lubaks seetõttu eestlasi oma riiki, siis minu arvates väga mõistlik otsus nende poolt.

          Atsetoon, kui veidi vinti üle keerata - mis siis kui ükski teine riik enam pagulasi vastu ei võtaks ja 20 miljonit pagulast tahaks sõjapiirkondadest Eestisse tulla? Kuidas sa saad inimestele ei öelda kui muidu suure tõenäosusega enamik neist sureb?

          Comment

          • atsetoon
            Joomas õlut Atsetooniga
            • May 2009
            • 1105

            #1640
            Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

            Aga mis siis oleks kui Venemaa otsustaks ainult Eestit rünnata ja kõik teised riigid ütlevad pohh? Solidaarsus on üks nendest põhjustest, miks me kedagi siia vastu võtma peame.
            Eestlasted Soomes parema elu peal ja oma elu päästa üritavad suures osas moslemid ei ole sama asi.
            "Mafish flüsh" tähendab araabia keeles raha pole btw.

            Ja kes teile 30 aasta pärast pensione maksma hakkab?
            Last edited by atsetoon; 31.05.15, 16:15.

            Comment

            • pastilaa
              kuum poiss
              • Apr 2009
              • 7518

              #1641
              Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

              Algselt postitas Codecci Vaata postitust
              paras egoistlik jama imo. loe eestpoolt taagepera juttu ja katsu mõelda laiemalt ja pane end näiteks itaallase või inglase asemele.

              üldiselt on eestil kaks varianti - kas euroopa koos multikultuursuse, gay abielude ja muu salliva ja üksmeelsega (ja ka totrate euronõuete ja direktiividega). või euraasia liit volodjaga. omaette jäämiseks peaks rikas nagu norra olema. halenaljakas on kõige selle keskele ekre sugused klounid, kes sloganitega justkui oleks kõige eestimad, aga sisuliselt ja väärtuspõhiselt on nende ideoloogia sama värdjalik kui putini venemaa oma.

              Comment

              • Potsataja
                õilishing
                • Oct 2008
                • 5270

                #1642
                Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                01.01.2015 oli meil endiselt 85 312 määratlemata kodakondusega isikut. Saadame õige neist pooled üle EL laiali ja võtame siis mingi 10k sõjapõgenikku vastu?

                Comment

                • VisaHing
                  mees nagu orkester
                  • Dec 2009
                  • 6718

                  #1643
                  Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                  Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
                  paras egoistlik jama imo. loe eestpoolt taagepera juttu ja katsu mõelda laiemalt ja pane end näiteks itaallase või inglase asemele.

                  üldiselt on eestil kaks varianti - kas euroopa koos multikultuursuse, gay abielude ja muu salliva ja üksmeelsega (ja ka totrate euronõuete ja direktiividega). või euraasia liit volodjaga. omaette jäämiseks peaks rikas nagu norra olema. halenaljakas on kõige selle keskele ekre sugused klounid, kes sloganitega justkui oleks kõige eestimad, aga sisuliselt ja väärtuspõhiselt on nende ideoloogia sama värdjalik kui putini venemaa oma.
                  +1000

                  Comment

                  • Codecci
                    Luuramas Naisteturniire
                    • Nov 2008
                    • 7574

                    #1644
                    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                    Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
                    paras egoistlik jama imo. loe eestpoolt taagepera juttu ja katsu mõelda laiemalt ja pane end näiteks itaallase või inglase asemele.
                    Linki?
                    Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
                    üldiselt on eestil kaks varianti - kas euroopa koos multikultuursuse, gay abielude ja muu salliva ja üksmeelsega (ja ka totrate euronõuete ja direktiividega). või euraasia liit volodjaga. omaette jäämiseks peaks rikas nagu norra olema. halenaljakas on kõige selle keskele ekre sugused klounid, kes sloganitega justkui oleks kõige eestimad, aga sisuliselt ja väärtuspõhiselt on nende ideoloogia sama värdjalik kui putini venemaa oma.
                    EU-st visatakse kohe välja kui pagulasi vastu ei võta? Kui nii siis suht mõttetu arutlus ju praktilises mõttes, seda ohvrit ei ole nõus pea keegi vast tooma.

                    Aga kuidas sa seda olukorda ette kujutad? Kui kukub välja täpselt nii nagu nt Rootsis, kas oled happy ja ütled great success, job well done?

                    EKRE on tondid muidugi.

                    Comment

                    • pastilaa
                      kuum poiss
                      • Apr 2009
                      • 7518

                      #1645
                      Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                      ma telef. ei oska linkida :). vt viki eelmise lehe posti spoileriga.

                      obv ei visata EU-st kohe välja, aga mis kuvand jääb inisevast kääbusriigist, kes ainult võtaks ja midagi vastu ei anna? kes üritab ainult endale kasulikes asjades ühise eeemärgi nimel panustada? EUs praegu kreeeka populistlik valitsus teeb seda ja tunduvad parajad noksid ikka. ideaalis võiks EU olla nagu US muide - oma presidendi ja valitsusega, mitte naljakate eesistumiste ja esimeesgega. eriti oluline just välispoliitilise otsustamatuse ja jõuetuse osas.

                      Comment

                      • minbetmillionaire
                        Õpihimuline Mängur
                        • Jan 2010
                        • 363

                        #1646
                        Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                        Ootamatu loobumisotsusega laupäeval sotside üldkogul kahina vallandanud Sven Mikser võis teha oma kunagisele patroonile, eile juubelit tähistanud Edgar Savisaarele omalaadse kingituse. Pärast Mikseri kõrvale astumist on Keskerakonnale tee valitsusse põhimõtteliselt valla ja sotside uuel juhil Jevgeni Ossinovskil šanss saada peaministriks.


                        Keegi täisteksti? Tänud ette

                        Comment

                        • karupoeg
                          Pokkerihai
                          • Jun 2012
                          • 3823

                          #1647
                          Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                          Algselt postitas minbetmillionaire Vaata postitust
                          Ootamatu loobumisotsusega laupäeval sotside üldkogul kahina vallandanud Sven Mikser võis teha oma kunagisele patroonile, eile juubelit tähistanud Edgar Savisaarele omalaadse kingituse. Pärast Mikseri kõrvale astumist on Keskerakonnale tee valitsusse põhimõtteliselt valla ja sotside uuel juhil Jevgeni Ossinovskil šanss saada peaministriks.

                          Viimane on muidugi väga ennatlik pakkumine, aga mitte sugugi võimatu. Seepärast polegi uuel juhil praegu põhjust ministrikohta nõuda, kuna riigikogus on parem erakonda üles ehitada ja teiste erakondadega läbi rääkida. Teisisõnu: ühe kena suvise laupäevaga muutus olukord Eesti poliitturul taas. Kaubaks läheb kõik: praegune koalitsioon, selle lepe ennekõike, tulevane valitsuskoosseis, erakonna koht reitinguredelil ja presidendivalimised. Kõik need löövad nüüd taas tantsu poliittehnikute ärevates peades.

                          Ossinovski on selgelt lubanud võimuleppe üle vaadata ja sellest lubadusest on tal võimatu taganeda. Ta ei soovigi seda, sest tema võlu ja uudsus oli erinevalt Mikserist just väga selge vastandumine «kartelliparteidele». Nimme taas teravaks aetud olukord loob võimalusi tulevikuks. Ossinovski kipub aga unustama, et leppe ülevaatamiseks peavad ka kaks teist osalist selleks soovi avaldama.

                          «Ossinovski pole praegu see, kes tantsule kutsub,» ütlevad partnerid. «Nii need asjad lihtsalt ei käi. Erakonna juhiks saamine ei anna automaatset õigust riigi peamise dokumendi kallal tuuseldada.»

                          Keskerakond soovib praegu hirmsasti valitsusse pääseda. Savisaar juba ei jäta uut ahvatlevat olukorda kasutamata. Võib olla vaid aja küsimus, mil Ossinovski soosikuna sotside uueks peasekretäriks tõusnud endine keskerakondlane Inara Luigas saab Savisaarelt telefonikõne ja kutse tulla asju arutama. Sest Luigas ei lahkunud Keskerakonnast suure tüliga.

                          Mängimist võimuliidu täieliku ümbertegemise mõttega tunnistas üks Reformierakonna kõrge poliitik: «Proovigu! Ehk ongi meile kasulik opositsiooni jääda. Kuigi parem, kui see juhuks natuke lähemal valimistele. Kui ülejäänud seltskond peab praegust olukorda lahendama hakkama, siis on meil kerge taas reitingutes tõusta ja tulevikus valimistelt veelgi veenvam võit võtta.»

                          Teoreetiliselt saaksid sotsid ja Keskerakond Reformierakonna ja IRLi opositsiooni jätta, kuid ülejäänutega – eriti Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja Vabaerakonnaga – ühele arusaamisele jõuda on kaugelt näha, et ülikeeruline.

                          Kuid vaatame tagasi võimukõnelustele. Kui ühel hetkel lahkus kõneluste laua tagant Vabaerakond, siis oodati, et sotsiaaldemokraadid teevad sama. Sotside juhatus sooviski nii, Mikser oli vastu. Vabaerakonna ja sotside koostöö lagunes Mikseri pärast. Sellest ajast on erakonda jäänud mingi vimm. Kas nüüd, Ossinovski juhtimisel, on võimalik alustada puhtalt lehelt?

                          Poleks kõigil erakondadel iseendaga nii palju probleeme, võiks mängulusti peale Keskerakonna jaguda teistelegi parteidele.

                          Ossinovski juures häirib paljusid siiski tema hiiliv Vene-meelsus. Ennustatakse, et varsti jõuavad sotside kõnesse Venemaale kehtestatud sanktsioonid. Püüab Ossinovski mis ta püüab oma isast, suurettevõtjana Venemaaga äri ajavast Oleg Ossinovskist eemalduda, liiga paljusid poliitikuid see jutt ei veena.

                          «Nüüd võib öelda, et Vene kapital on jõudnud Eesti tipp-poliitikasse,» tõdes üks valitsusliige.

                          Isa-Ossinovski on sotse seni heldelt toetanud, poeg-Ossinovski on lubanud, et tema juhiks saades isalt erakonnale raha enam ei laeku.

                          Mis aga juhtus Sven Mikseriga? Millest selline ootamatu taandumine? Mikser ei ole ju allaandja. Erakonnaliikmetel ja avalikkusel on meeles tema südi võitlus Jüri Pihli vastu, kes tal õnnestus seljatada.

                          «Mikser andis alla. Ilmselt vaatas ta erakonna meeleolu, luges oma hääled, toetajad lõpuks kokku ja hakkas kõhklema. Sel moel sai ta sirge seljaga olukorrast väljuda ja säilitada koha valitsuses,» pakutakse põhjenduseks erakonnast ja väljastpoolt.

                          Ossinovski on öelnud, et edasisest aimu saamiseks tuleb ära oodata järgmised kaks nädalat. Eelkõige IRLi suurkogu, kus valitakse erakonnale uus juht. Sotsiaaldemokraatide vastne esimees loodab, et saab suurkogu järel läbi rääkida sotsiaalkaitseminister Margus Tsahknaga, et kui kindlalt too end valitsuses tunneb, kui erakonna toetusreiting on vabalanguses.

                          Peaminister Taavi Rõivasel on seega üks mure veel juures. Kõik mäletavad Ossinovskit läbirääkimistelt (nii kaksikliidu ajast kui ka valimiste järel) kui tugeva selgrooga poliitikut, mis on ju kena loomujoon, kuid teeb äärmiselt raskeks kokkuleppele jõudmise. Ta võitleb endale õigused välja, sõlmitakse kokkulepe, ent Ossinovski tuleb teema juurde tagasi ja teatab, et seda ja seda sooviks ka veel. Sellist käitumist kogenud läbirääkijad ei talu.

                          Kui Ossinovksi räägib koalitsiooniläbirääkimiste taasavamise juttu sihiga sotsid valitsusest päästa, annab see veelgi hoogu juurde tuleva aasta presidendivalimistele. Jõujooned muutuvad igas suunas.

                          Teada on, et Siim Kallas on väga aktiivne ja suhtleb kõigi erakondadega (mis on talle ülimalt loomulik käitumisviis ka ilma igasuguste presidendivalimisteta), kuid kõige vähem on tal vabanevast presidendi kohast juttu olnud oma koduerakonnas, mille auesimees ta on. Pigem kaugeneb ta Reformierakonnast koos tütrega, kes on toonud Reformierakonna uude juhatusse tubli annuse sisekriitikat.

                          Sotsid püüavad nüüd pärast kuu aega kestnud avalikku võitlust, kahtlustusi ja avalikke pöördumisi rahuneda ja rusikad lahti rullida. Kes soovib Ossinovskile edu ja õnnestumist, kes vaatab kõrvalt, kuidas erakond hetkega palju vastuolulisemaks muutus.

                          Sotside uus juhatus

                          Esimees: Jevgeni Ossinovski.
                          Aseesimehed: Kajar Lember, Urve Palo, Indrek Saar, Helmen Kütt.
                          Liikmed: Sven Mikser, Rainer Vakra, Andres Anvelt, Eiki Nestor, Ivari Padar, Karel Rüütli, Marianne Mikko, Mihkel Raud, Anto Liivat, Jaak Allik, Lauri Läänemets Rannar Vassiljev.
                          Peasekretär: Inara Luigas.

                          Comment

                          • Potsataja
                            õilishing
                            • Oct 2008
                            • 5270

                            #1648
                            Re: Ametlik valimiste/poliitika teema



                            Eesti kõige võimekama valla vallavanem ja linna abilinnapea ei taha nagu eriti põgenike vastuvõtmisest kuulda. Ok, pastilaa läheb räägib oma vallavanemaga, aga kes Tallinna aselinnapeale asja selgeks teeb? Lisaks on RE juhtide meelsus teada ja seega on alluvate asi ainult käsku täita, aga KE pole imo põgenike osas sugugi nii optimistlik. Kusjuures kõige rohkem põgenikke ehk 5% rahvastikust asub samuti RE poolt juhitavas vallas. Olen isegi mõelnud, et kui järgmine kord selle keskusesse sattun, siis peaks väikese kõrvalepõike tegema ja vaatama, mis ühe küla elus 2 aasta jooksul seoses pagulaskeskuse rajamisega muutunud on.

                            Comment

                            • atsetoon
                              Joomas õlut Atsetooniga
                              • May 2009
                              • 1105

                              #1649
                              Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                              Comment

                              • alaska
                                forever
                                • Oct 2008
                                • 6599

                                #1650
                                Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                                Kas kütuseaktsiisi tõusuga oleme nüüd rahul? Pole väga juttu olnud enam.

                                Comment

                                Working...