Ametlik valimiste/poliitika teema

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Vandalar
    Pokkerihai
    • Oct 2008
    • 3577

    #1501
    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Comment

    • Kotkas1000
      Pokkerihai
      • Nov 2009
      • 2305

      #1502
      Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

      Olen sunnitud piinlikust tundma oma eilse oksendamise pärast ristijeesuse pihta. Sain su postitusest kiiruga lugedes täiesti valesti aru (sealt see võrdusmärgi jutt) ja ärritusin. Olin pokkerist kah parasjagu tiltis ja lasin sõrmedel klõbistada. Tavaliselt ma suudan ennast talitseda ja katsun mitte sellisele tasemele oma väljendamisel langeda, vähemalt mitte avalikus ruumis. Seekord läks nii. Vabandan Ristijeesuse ning kõigi teiste ees. Sry.

      Comment

      • pastilaa
        kuum poiss
        • Apr 2009
        • 7518

        #1503
        Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

        tänases EE kranaadis peen huumor EKRE kohta :)

        Comment

        • rasmer
          Vana Tegija
          • Oct 2009
          • 1306

          #1504
          Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

          Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
          tänases EE kranaadis peen huumor EKRE kohta :)

          Comment

          • Potsataja
            õilishing
            • Oct 2008
            • 5270

            #1505
            Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

            Neljakesi uut valitsust luua on keeruline, kõik on kurnatud ja tüdinud, aga võimuleppeni jõudmist ei tee kergemaks ka see, kui valimiste võidupartei ei võta väiksemate partnerite soove tõsiselt ja endiselt pole midagi konkreetset kokku lepitud.


            "Skna mulle suppi keedad, mina sulle taha keeran!" Nende erakondade koalitsioon oleks sama hea, kui 24/7 vibraator tagumikus istumine, kusjuures donkament just varem kirjutas enamuse türanniast.

            Comment

            • ropka11
              Vana Tegija
              • Oct 2008
              • 1008

              #1506
              Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

              Nonii kuna valitsuskoalitsiooni kõnelused on ummikus ja http://www.postimees.ee/3127823/edga...lusega-haiglas ja pärast tekivad Savisaarel tüsistused.
              Siis oravapoiste valijad saavad kaasa tasku-ninasrviku.

              Comment

              • Superman
                Julm Donk
                • Feb 2015
                • 25

                #1507
                Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                Naljakas, et Sotsid kes peaksid olema vasakpoolsed on pigem kesk(vaata kuidas saab irli ja refiga läbi) aga Keskerakond kes on Keskel on Eesti kõige vasakpoolsem erakond.

                Comment

                • lont
                  Jube Noob
                  • Jan 2009
                  • 112

                  #1508
                  Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                  Algselt postitas Superman Vaata postitust
                  Naljakas, et Sotsid kes peaksid olema vasakpoolsed on pigem kesk(vaata kuidas saab irli ja refiga läbi) aga Keskerakond kes on Keskel on Eesti kõige vasakpoolsem erakond.
                  kui sa arvad, et keskerakond on keskel, siis mine küsi oma leivaisa käest üle kus sa töötad!
                  Väita, et kesk on keskel on sama kui öelda, et K5 on tiptop alguskäsi. Nimest ei maksa ennast eksitada lasta, samas on teile seal sellist ajupesu tehtud, et ilmselt jääksite uskuma et päike tõuseb läänest ka kui nii kästakse.

                  Comment

                  • donkihott
                    Jube Noob
                    • Mar 2015
                    • 118

                    #1509
                    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                    lont sa oled tainas. A kui nimedest rääkida siis reformierakond on kõige reformide vaenulikum erakond.

                    Comment

                    • Superman
                      Julm Donk
                      • Feb 2015
                      • 25

                      #1510
                      Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                      Algselt postitas lont Vaata postitust
                      kui sa arvad, et keskerakond on keskel, siis mine küsi oma leivaisa käest üle kus sa töötad!
                      Väita, et kesk on keskel on sama kui öelda, et K5 on tiptop alguskäsi. Nimest ei maksa ennast eksitada lasta, samas on teile seal sellist ajupesu tehtud, et ilmselt jääksite uskuma et päike tõuseb läänest ka kui nii kästakse.
                      Õpi lugema, loe minu postitus uuesti läbi.
                      Sotsid peaksid olema vasakpoolsed aga on pigem tsentristlik ning Keskerakond kes peaks olema tsentristlik on hoopis vasakpoolne. Seega on Sotsid ja Keskerakond oma rollid ära vahetanud.
                      Last edited by Superman; 30.03.15, 11:46.

                      Comment

                      • alaska
                        forever
                        • Oct 2008
                        • 6599

                        #1511
                        Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                        Algselt postitas Superman Vaata postitust
                        Õpi lugema, loe minu postitus uuesti läbi.
                        Sotsid peaksid olema vasakpoolsed aga on pigem tsentristlik ning Keskerakond kes peaks olema tsentristlik on hoopis vasakpoolne. Seega on Sotsid ja Keskerakond oma rollid ära vahetanud.
                        Millest sa seda järeldad? Erakonna juhtfiguuride käitumisest, seaduste poolt/vastu antud häältest, valimisprogrammist või millestki muust? Too mõni konkreetsem näide palun.

                        Comment

                        • Superman
                          Julm Donk
                          • Feb 2015
                          • 25

                          #1512
                          Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                          Algselt postitas alaska Vaata postitust
                          Millest sa seda järeldad? Erakonna juhtfiguuride käitumisest, seaduste poolt/vastu antud häältest, valimisprogrammist või millestki muust? Too mõni konkreetsem näide palun.
                          Valimisprogrammist. Keskerakond lubab rohkem toetusi ja makse kui Sotsid.


                          Keskerakond toetab nt teedemaks, sotsid seda ei toeta. (maksud)
                          Keskerakond tahab madalamat käibemaksu, sotsid seda ei lubanud.(maksud)
                          Keskerakond tahab presidenti otsevalimisi, Sotsid ei taha(demokraatia)
                          Keskerakond tahab taristuprojektide elluviimiseks tuleb võta laenu, Sotsid tahavad tasa ja vaikselt nagu Reformierakond(rahandus)
                          Keskerakond lubab rohkem toetus, suuremaid toetusi, Sotsid aga pigem materiaalselt(sotsiaalpoliitika)
                          Keskerakond on vastu gümnaasiumite arvu tuleb ja omavalitsuste arvu vähendamisele, Sotsid on aga poolt(paks riik vs õhuke riik).

                          Väga palju näiteid.

                          Sotsid tahavad teha valitsust Reformierakonnaga(parempoolsed) aga Kesk tahab pigem Sotsidega(nn vasakpoolsed).

                          Sven Mikser ütles, et astmeline tulumaks on ületähtsustatud ning see pole eesmärk. Keskerakond ütleb, et astmeline tulumaks muudab maksud õiglasemaks, Sotsid ütlevad, et see on alternatiiv vahend vahest Reformierakonna poliitikale.

                          Comment

                          • Vandalar
                            Pokkerihai
                            • Oct 2008
                            • 3577

                            #1513
                            Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                            Meil on igasugused erinevad poliitilised jõud sellepärast, et maailmas on ressursid ebavõrdselt jaotunud. Kui ma ütlen ebavõrdselt, siis ma ei mõtle mingit tühist osa vaid seda, et ressursid on ikka väga väga massiivselt väga väheste kätte koondunud. Seega peavad poliitilised jõud tegutsema etteantud ja piiratud tingimustes. Kuidas saab süsteem olla töötav ja täiuslik, kui ühed väidavad ühte ja teised absoluutselt vastupidist ja mõlemid on teatud ajajärkudel võimu juures olnud ja oma süsteemi rakendanud. Miks peavad olema ühed, kes tahavad raskelt makse tõsta ja teised, kes neid langetada tahavad? Kaks pluss kaks on neli ja vahet pole kui kõva reklaami kampaaniat teha, siis neljaks see ka jääb. Ometi jääb poliitikat vaadates mulje, et ühed väidavad, et 2+2 on 5, teised jälle, et 3 ja kolmandad ei ole üldse nõus, et 2+2 üldse võimalikki on. Kui kirjutada arvuti programm, mis on vigane, siis need vead saavad aluseks igasugustele exploitimise võimalustele, turvaaukudele süsteemis. Tekivad igasugused veateated, mida keegi ette näha ei oska ja seetõttu saab programmi ehk süsteemiga tööd tehes põhiliseks osaks mitte töö ise, vaid vigadest arusaamine ja nendest möödapääsemine, et saaks kuidagi töö tehtud.
                            Kui poliitika asemel välja töötada programm, mis töötaks, siis ei oleks vaja mingit köievedu, kus kord tõmmatakse ühte suunda ja siis teise. Poliitika on aga justkui vigadest mööda vingerdamine, et saaks enam-vähem kuidagi süsteemiga tööd teha, et süsteem kuidagi toimiks. Esiteks ei tohiks mingid suvalised võimurid võtta enda pädevusse mitte kuuluvaid otsuseid vastu, vaid seda peaks tegema täiesti erapooletud teadlased, kellel on oma seisukohtade kaitseks välja tuua teaduslikud uurimustööd ja faktid. Kuidas saada mingi kontrollmehhanism nii tööle, et need "erapooletud" ka tegelikult erapooletud oleks, mitte mõjutatud kellegi suurtest rahadest või millest iganes, mis võiks autentsele lõpptulemusele halvasti mõjuda ja seega ka tekitada vigu süsteemis?
                            IMO on vaja maailmas täiesti uut korda ja süsteemi, mis toimiks kõikjal planeedil maa. Me vaatame mõne aja pärast sellele ajajärgule tagasi ja siis muigame põlastavalt, et kui mõtetu see süsteem oli. Et nii palju vasturääkivusi ja isikliku kasu nimel poliitika tegemist, mis kõik pikas perspektiivis lõhuvad süsteemi toimivust ja tekitavad konflikte.
                            Last edited by Vandalar; 31.03.15, 13:44.

                            Comment

                            • lont
                              Jube Noob
                              • Jan 2009
                              • 112

                              #1514
                              Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                              Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
                              Meil on igasugused erinevad poliitilised jõud sellepärast, et maailmas on ressursid ebavõrdselt jaotunud. Kui ma ütlen ebavõrdselt, siis ma ei mõtle mingit tühist osa vaid seda, et ressursid on ikka väga väga massiivselt väga väheste kätte koondunud. Seega peavad poliitilised jõud tegutsema etteantud ja piiratud tingimustes. Kuidas saab süsteem olla töötav ja täiuslik, kui ühed väidavad ühte ja teised absoluutselt vastupidist ja mõlemid on teatud ajajärkudel võimu juures olnud ja oma süsteemi rakendanud. Miks peavad olema ühed, kes tahavad raskelt makse tõsta ja teised, kes neid langetada tahavad? Kaks pluss kaks on neli ja vahet pole kui kõva reklaami kampaaniat teha, siis neljaks see ka jääb. Ometi jääb poliitikat vaadates mulje, et ühed väidavad, et 2+2 on 5, teised jälle, et 3 ja kolmandad ei ole üldse nõus, et 2+2 üldse võimalikki on. Kui kirjutada arvuti programm, mis on vigane, siis need vead saavad aluseks igasugustele exploitimise võimalustele, turvaaukudele süsteemis. Tekivad igasugused veateated, mida keegi ette näha ei oska ja seetõttu saab programmi ehk süsteemiga tööd tehes põhiliseks osaks mitte töö ise, vaid vigadest arusaamine ja nendest möödapääsemine, et saaks kuidagi töö tehtud.
                              Kui poliitika asemel välja töötada programm, mis töötaks, siis ei oleks vaja mingit köievedu, kus kord tõmmatakse ühte suunda ja siis teise. Poliitika on aga justkui vigadest mööda vingerdamine, et saaks enam-vähem kuidagi süsteemiga tööd teha, et süsteem kuidagi toimiks. Esiteks ei tohiks mingid suvalised võimurid võtta enda pädevusse mitte kuuluvaid otsuseid vastu, vaid seda peaks tegema täiesti erapooletud teadlased, kellel on oma seisukohtade kaitseks välja tuua teaduslikud uurimustööd ja faktid. Kuidas saada mingi kontrollmehhanism nii tööle, et need "erapooletud" ka tegelikult erapooletud oleks, mitte mõjutatud kellegi suurtest rahadest või millest iganes, mis võiks autentsele lõpptulemusele halvasti mõjuda ja seega ka tekitada vigu süsteemis?
                              IMO on vaja maailmas täiesti uut korda ja süsteemi, mis toimiks kõikjal planeedil maa. Me vaatame mõne aja pärast sellele ajajärgule tagasi ja siis muigame põlastavalt, et kui mõtetu see süsteem oli. Et nii palju vasturääkivusi ja isikliku kasu nimel poliitika tegemist, mis kõik pikas perspektiivis lõhuvad süsteemi toimivust ja tekitavad konflikte.
                              päris nii must-valge pole
                              1) Maailm ja keskkond on ajas muutuv, ei ole nii et see mis eile töötas, töötab homme ka, tuleb kohaneda pidevalt, selleks tuleb muuta asju, kuhu suunda see ongi ju vaidluse koht erakondadel
                              2) Keegi ei tea mis tulevik toob, nagu iga ettevõtte üritab ära näha kuhu suunda hakkavad asjad tüürima ja sellelt kasu lõigata sama peab tegema riik - jällegi vaidluse koht
                              3) Iga erakond seisab erinevate maailmavaadetega inimeste eest, ühed tahavadki makse tõsta, teised alandada

                              Ühesõnaga pole olemast ühest tõde mis kõigile sobiks, kui välja jätta fakt, et keskerakond oma programmiga paneb suvaliselt hullu (kehtestame miinimumpalga 1000eur jne), samas mida sa ootad inimestelt kellest pooled on krim korras süüdi ja teine pool kapo aastaraamatus ära toodud. Õnneks on nende toetus eestlaste hulgas 8% mida on isegi vähem kui EKREl näiteks ja õnneks on kõik teised sellest aru saanud ja neid pulti ei lase!

                              Comment

                              • Superman
                                Julm Donk
                                • Feb 2015
                                • 25

                                #1515
                                Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                                Algselt postitas lont Vaata postitust
                                päris nii must-valge pole
                                1) Maailm ja keskkond on ajas muutuv, ei ole nii et see mis eile töötas, töötab homme ka, tuleb kohaneda pidevalt, selleks tuleb muuta asju, kuhu suunda see ongi ju vaidluse koht erakondadel
                                2) Keegi ei tea mis tulevik toob, nagu iga ettevõtte üritab ära näha kuhu suunda hakkavad asjad tüürima ja sellelt kasu lõigata sama peab tegema riik - jällegi vaidluse koht
                                3) Iga erakond seisab erinevate maailmavaadetega inimeste eest, ühed tahavadki makse tõsta, teised alandada

                                Ühesõnaga pole olemast ühest tõde mis kõigile sobiks, kui välja jätta fakt, et keskerakond oma programmiga paneb suvaliselt hullu (kehtestame miinimumpalga 1000eur jne), samas mida sa ootad inimestelt kellest pooled on krim korras süüdi ja teine pool kapo aastaraamatus ära toodud. Õnneks on nende toetus eestlaste hulgas 8% mida on isegi vähem kui EKREl näiteks ja õnneks on kõik teised sellest aru saanud ja neid pulti ei lase!
                                Tegelikult 1000 eurone miinimumpalk on võimalik.
                                Nt Tallinnas panna 1000 eurone miinimumpalk ei muuda midagi.
                                Väljaspool Tallinnat läheb raskeks aga kui oleksite lugenud, siis oleks nt sotsiaalmaks langenud mis tähendab seda, et töötaja muutub ettevõtjate jaoks odavamaks ning sealt tulebki see raha. Mida väiksem sotsiaalmaks, seda odavam ja rohkem saab palka maksta.
                                Keskerakond ütles, et see on 4 aasta jooksul, mitte 1. aastaga.

                                Comment

                                Working...