Re: Ametlik valimiste/poliitika teema
See nn vaesusrisk/vaesuspiir vms pole midagi muud, kui lihtsalt statistiline näitaja, mille kohaselt algab vaesus siis, kui leibkonnaliikmete sissetulek jääb alla 60% kõikide leibkondade sissetulekute mediaanist. See peegeldab lihtsalt ebavõrdust. Mida rohkem mingi pere siginud on, seda rohkem lähenevad nad vaesuspiirile, hoolimata sellest, kas nad reaalselt on vaesed või mitte. Kõikide erinevat liiki vaesusriskide poliitiline ära kasutamine on eelkõige demagoogia, mis eeldab seda, et inimesed ei tea, mida need näitajad hoolimata oma nimest tegelikult tähendavad. Näiteks kui keegi ütleb, et pensionäride vaesusrisk on suurenemas, siis reaalselt ei tähenda see mitte midagi muud peale selle, et mediaanpalk riigis on kasvamas, sest pensionid on üsna konstantsed. Eesti riik on üleüldises plaanis lihtsalt liiga vaene, et siin oleks võimalik mingit suuremat ümberjagamispoliitikat korraldada, enne tuleb jõukaks saada. Jõukas peab olema rahvas terviklikult, mitte ainult tippspetsialistid või ärikad, keda siin eriti midagi kinni ei hoia. Ja siis paljude erakondade (eriti vasakpoolsete lol-erakondade) see miinimumapalga idee, see on täielik sitt. Esiteks, mitte keegi pole toonud välja jätkusuutliku plaani selle teostamiseks ning teiseks, nominaalpalk rahas on kõigest jäämäe tipp, mitte midagi muud kui populism.
See nn vaesusrisk/vaesuspiir vms pole midagi muud, kui lihtsalt statistiline näitaja, mille kohaselt algab vaesus siis, kui leibkonnaliikmete sissetulek jääb alla 60% kõikide leibkondade sissetulekute mediaanist. See peegeldab lihtsalt ebavõrdust. Mida rohkem mingi pere siginud on, seda rohkem lähenevad nad vaesuspiirile, hoolimata sellest, kas nad reaalselt on vaesed või mitte. Kõikide erinevat liiki vaesusriskide poliitiline ära kasutamine on eelkõige demagoogia, mis eeldab seda, et inimesed ei tea, mida need näitajad hoolimata oma nimest tegelikult tähendavad. Näiteks kui keegi ütleb, et pensionäride vaesusrisk on suurenemas, siis reaalselt ei tähenda see mitte midagi muud peale selle, et mediaanpalk riigis on kasvamas, sest pensionid on üsna konstantsed. Eesti riik on üleüldises plaanis lihtsalt liiga vaene, et siin oleks võimalik mingit suuremat ümberjagamispoliitikat korraldada, enne tuleb jõukaks saada. Jõukas peab olema rahvas terviklikult, mitte ainult tippspetsialistid või ärikad, keda siin eriti midagi kinni ei hoia. Ja siis paljude erakondade (eriti vasakpoolsete lol-erakondade) see miinimumapalga idee, see on täielik sitt. Esiteks, mitte keegi pole toonud välja jätkusuutliku plaani selle teostamiseks ning teiseks, nominaalpalk rahas on kõigest jäämäe tipp, mitte midagi muud kui populism.

Comment