Ametlik valimiste/poliitika teema

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Superman
    Julm Donk
    • Feb 2015
    • 25

    #1216
    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Kuulge olge realistlikud.
    Sotsid saavad vähemalt 7 kohta rohkem kui IRL

    Comment

    • privador
      Pokkerihai
      • Oct 2008
      • 3951

      #1217
      Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

      erplander räägid ikka reaalselt? Ise ju teed koefe spordiennustustele ja paned siin sotsid tunduvalt vähemaks kui irl? EMOR-s oli ka sotside eelis 5%, mis on suht täpsed
      ...Triobetis saab panustada sotsid vs irl line 1.2 vs 4.0, mis peaks suht õiglane olema imho


      Kas sa arvad, et Henn Põlluaas saab prk nr 2 rohkem hääli kui Ratas ja Rõivas...nalja teed?
      Last edited by privador; 27.02.15, 08:49.

      Comment

      • pikk28
        Klubi Liige
        • Oct 2008
        • 6695

        #1218
        Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

        ets on päris heas vormis kukus. Soovitan kuulata HU Ets vs Taavi. 30 mintsa veel...

        Comment

        • erplander
          ekrelander
          • Oct 2008
          • 1029

          #1219
          Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

          Algselt postitas privador Vaata postitust
          erplander räägid ikka reaalselt? Ise ju teed koefe spordiennustustele ja paned siin sotsid tunduvalt vähemaks kui irl? EMOR-s oli ka sotside eelis 5%, mis on suht täpsed
          ...Triobetis saab panustada sotsid vs irl line 1.2 vs 4.0, mis peaks suht õiglane olema imho


          Kas sa arvad, et Henn Põlluaas saab prk nr 2 rohkem hääli kui Ratas ja Rõivas...nalja teed?
          Haha, see polnud mu ennustus, see oli lihtsalt näide, meelega panin seal nimed tähestiku järgi, et liiga lihtne poleks. Erakonnad panin ka suvaliste näidetega. Panen oma ennustuse ka millalgi.

          Comment

          • peete82
            Vana Tegija
            • Jan 2010
            • 1310

            #1220
            Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

            Algselt postitas pikk28 Vaata postitust
            ets on päris heas vormis kukus. Soovitan kuulata HU Ets vs Taavi. 30 mintsa veel...
            kuulasin kah autos mingi osa. Vahepeal ajas naerma. Ets võib ajada ükskõik mis sitta ja mõnitada kõiki teisi, sest tema valijad seda nagunii ei kuule, või kui kuulevadki, siis ei saa aru, et midagi valesti on.
            Kusjuures hull on see, et reaalselt ongi võimalus tal võimule saada.
            Last edited by peete82; 27.02.15, 13:48.

            Comment

            • kallekusta
              Grinder
              • May 2012
              • 603

              #1221
              Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

              Mind paneb alati imestama reformihomode karjakultus (täpselt nagu soome turistid kui varem virus käinud põder on kogu karja juhtoinas). Varem upitas reformierakond Ojulandi riigikogu aseesimeheks, välisministriks ( nagu praegune targem oleks) ja europarlamenti. Põhimõtteliselt oli reformierakonna poliitik nr 2 Siim Kallase järel. Kuid nüüd üritatakse käed puhtaks pesta ja selgeks teha, et Ojuland on tropp ja seda olnud koguaeg ja parem oleks kui me kõik seda koos arvame. No tra reformierakonna ladvik otsustas ju ametid, mitte rahvas.

              Samamoodi ei saa ma aru sellest Vilja Savisaarest. Oli temagi põhimõtteliselt keskerakonna nr2. Tädi kirjutas ja mustas ligi 20 aastat reformi ajakirjanduses ja teles ja seda päris räigelt. Ning kõik irvitasid, et kuidas saab üldse sellise mehe nagu savipäts endale selga võtta jne. Nüüd on ta reformierakonna liige ja karjavaim üritab selgeks teha, et vaat kus on hoopis tore naine - 20 aastat kannatas seda kui savipäts viagrat õgis ja noori tüdrukuid laksas. Ei imestaks kui Edgar Savisaar ise peaks reformierakonnaga liituma siis reformihomod löövad kulpi ja kiidavad savipätsi taevani.

              Comment

              • erplander
                ekrelander
                • Oct 2008
                • 1029

                #1222
                Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                See tundub jah superstandard olevat kartelliparteidel vahetada omavahel liikmeid nagu mingeid tarbeesemeid. Sisuliselt kõik vahetussuunad on esindatud, nt KE-st on läinud massiliselt riigikogu liikmeid nii RE-sse kui ka SDE-sse, veidi tagasihoidlikumalt ka IRL-i.

                Seejuures on veider endiselt lugeda mõningaid kommentaare, kus EKRE-le heidetakse ette seotust KE-ga üksnes selle põhjal, et EKRE on teistest erakondadest rohkem kaasa löönud TTV saadetes. Kui nüüd neid hulgalisi ülejooksmisi vaadata, siis nii RE kui SDE on sisuliselt kesikla filiaalid, ühel neist on isegi liidriks ekskesik. Mitu kesikut on üle läinud EKRE-sse? Endisest Rahvaliidust läks küll kesikuks ka mitmeid, aga see oli hoopis teine partei kui EKRE.

                EKRE, Iseseisvuspartei ja Rohelised on ses mõttes sümpaatsed, et neis puuduvad tüüpilised karjeristid ja tuulelipud (kuigi Rohelised on ka teinud avantüüre ses mõttes aeg-ajalt). Kuna neist ainsana reaalsed šansid künnis ületada on EKRE-l, siis on ka valik seekord väga lihtne. Eriti nagu ka Martin Helme ütles, et neil puuduvad varasemad võlad kellegi ees, mis takistaks neil tegemast teatud jõulisi muutusi praeguses roiskunud ja rollotavas riigis.

                Comment

                • estdonk
                  Õpihimuline Mängur
                  • Sep 2011
                  • 450

                  #1223
                  Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                  Oli küll valik lihtne- No EKRE!

                  Comment

                  • adam_q
                    Vana Tegija
                    • Feb 2009
                    • 1453

                    #1224
                    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                    miks te arvate et mingite uute, kogenematute vendade valimine midagi paremaks teeb? RE ei ole superhea, aga olemasolevatest on ta parim.
                    EKRE ja muude uute tulijate reklaame telekast vaadates vaatavad mulle vastu lihtsad inimesed, mis tõi mu mõttele, et peaks 2019 ise ka kandideerima - vaevalt ma neist suvalisem olen.

                    Comment

                    • donkament
                      Pokkerihai
                      • Apr 2009
                      • 1945

                      #1225
                      Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                      Nalja teed või? Kust peaks siis kogemusi saama, kui üldse võimalustki ei anta? Suvalised reformarid on sattunud ministrikohtadele valdkondades, mille kohta neil puudub nii vastav haridus kui kogemused. Aga mingil määral on kõik kantslerite, nõunike ja muude abiliste toel hakkama saanud. Need "tundmatud inimesed" on tihtipeale oma maakonnas üsna tuntud ja lugupeetud kodanikuaktivistid või avaliku elu edendajad. Inimesena omavad nad mitu korda rohkem väärtust, kui "tuntud" broilerid.

                      Comment

                      • kallekusta
                        Grinder
                        • May 2012
                        • 603

                        #1226
                        Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                        +1

                        Minister võiks ikkagi olla oma ala ekspert ja aru saama kui tema valitsemisalas tehakse täis lollust. Eestis täitsa tavaline, et üks päev oled põllumajandusminister ja järgmine päev kaitseminister. Mehed nagu orkester - kokk, kondiiter, keevitaja

                        Comment

                        • erplander
                          ekrelander
                          • Oct 2008
                          • 1029

                          #1227
                          Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                          Algselt postitas adam_q Vaata postitust
                          miks te arvate et mingite uute, kogenematute vendade valimine midagi paremaks teeb? RE ei ole superhea, aga olemasolevatest on ta parim.
                          EKRE ja muude uute tulijate reklaame telekast vaadates vaatavad mulle vastu lihtsad inimesed, mis tõi mu mõttele, et peaks 2019 ise ka kandideerima - vaevalt ma neist suvalisem olen.
                          Sa siis näikse olevat üsna rahul praeguse poliitbroilerite ja NLKP kogemusega poliitkarjeristide juhitud Eestiga? Tänu kelle poliitikale on kõik vähegi edasipüüdlikumad inimesed sunnitud riigist lahkuma? Kuna mingist võltspatriotismist ei viitsi ju keegi vireleda ülimadalate palkade ja ülikõrgete maksudega riigis, et üksnes valitud nomeklatuurile mõnus äraelamine tagada. Pole ka mõtet tuua näiteks, et Leedus on palgad veelgi madalamad – jah on, aga märkimata jäetakse, et leedukate ostujõud on seejuures kõrgem kui eestlastel ja seda juba mitu aastat.

                          Taasiseseisvunud Eesti poliitika suurim viga ongi olnud meeletult suur broilerite kontsentratsioon nii riigikogus kui valitsustes. Lisaks ka valimistel kasutatavate peibutuspartide osakaal, kellest paljudest siis äkki saavad "poliitikud". Ma ei usu, et kuskil mujal maailmas mingit sarnast näidet tuua ongi. Siin ei oska isegi ühtki neljast kartelliparteist teistest rohkem esile tuua, kõik on ühtviisi suured lindlad ja haudejaamad. Isiklikult hetkel on tülgastavaim RE kombinatsioon broileritest (Taavi Rõivas, Hanno Pevkur, Arto Aas, Remo Holsmer, Kristen Michal, Kalle Palling, Deniss Boroditš ja padupunastest kommaritest Peep Aru, Rein Lang, Jürgen Ligi, Kalev Lillo, Tarmo Mänd jne). Rääkimata labastest kriminaalidest. Muidugi KE-st saab täpselt sama listi koostada ja kui hetkel olnuks võimul nemad, oleksid nad ilmselt ka vastumeelseimad.

                          Sotsidega on ainult pisut parem see lugu. Markantseimat näidet äraostetavatest broileritest kõik muidugi teavad – Res Publica suurejooneline poistebänd "Vali kord":
                          (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


                          Mujal maailmas on valitsustes palju rohkem spetsialiste ja kui mitte otseselt samalt elualalt nagu juhitav ministeerium, siis vähemalt ollakse elus millegi olulisega hakkama saanud ja omatakse ka mingeid reaalse elu kogemusi.

                          Mart Helme: Inimesed on õigesti aru saanud, et Eesti valitsus on nukuvalitsus
                          Last edited by erplander; 28.02.15, 15:23.

                          Comment

                          • karupoeg
                            Pokkerihai
                            • Jun 2012
                            • 3823

                            #1228
                            Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                            Algselt postitas erplander Vaata postitust

                            Mujal maailmas on valitsustes palju rohkem spetsialiste ja kui mitte otseselt samalt elualalt nagu juhitav ministeerium, siis vähemalt ollakse elus millegi olulisega hakkama saanud ja omatakse ka mingeid reaalse elu kogemusi.
                            on mingeid fakte ka selle kaitseks või lihtsalt "mujal muru rohelisem" väide?

                            Comment

                            • erplander
                              ekrelander
                              • Oct 2008
                              • 1029

                              #1229
                              Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                              Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                              on mingeid fakte ka selle kaitseks või lihtsalt "mujal muru rohelisem" väide?


                              PAFis ja Unibetis on täna kella 19-ni (võibolla pikendatakse) üleval mõningaid huvitavaid pakkumisi, parim tundub Aunaste:

                              Suurim häälte protsent:
                              Maire Aunaste 1.40
                              Peeter Võsa 2.70

                              Panin eile juba Triobetis samas vastasseisus Aunaste 1.35 (alles hiljem taipasin vaadata, kas PAF ja Unibet ka midagi pakuvad).
                              Seejärel langes Triobetis Aunaste 1.32-le (vs Peeter Võsa 3.10).

                              Aunaste on oma ringkonnas IRLi esinumber, Võsa nr 4 (kuigi eri ringkonnad ja pisut erinev mandaatide arv neis).
                              Aga Aunaste on teinud meeletult igast valimistuure jms Kagu-Eestis, nii et peaks lihtne olema.

                              Comment

                              • pastilaa
                                kuum poiss
                                • Apr 2009
                                • 7518

                                #1230
                                Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                                Algselt postitas erplander Vaata postitust
                                Tänu kelle poliitikale on kõik vähegi edasipüüdlikumad inimesed sunnitud riigist lahkuma?
                                (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                                Comment

                                Working...