*** Probleemid foorumiga ***

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Kotkas1000
    Pokkerihai
    • Nov 2009
    • 2305

    #91
    Re: *** Probleemid foorumiga ***

    Algselt postitas ranka Vaata postitust
    Kuidas saab sellist asja sundida?! Üleüldse on viimasel ajal online pokker üpriski raskeks läinud (ülemaailma majanduskriis, riikide poolsed püüded online pokkerit blokeerida, üldine mängutaseme tõus jne), et nõu andmine on täiesti -EV. See tähendab, et nõusaaja areneb rohkem kui nõuaandja.
    Huvitav suhtumine foorumi eestvedajate poolt. Palun ütle, mis on selle foorumi eesmärk läbi Sinu vaatevinkli? Äkki, kustutaks pokah teemad ka ära igaks juhuks. Mine tea, mõni saab äkki veel liiga targaks.

    Leian, et algajate abistamine peaks olema kõikidest eesmärkidest vähemalt top 3 hulgas. Viimased kuud on strateegifoorumid põhimõtteliselt surnud olnud korralike nõuannete osas. Vahest arva tuleb mõni kommentaar Lencilt (müts maha), ülejäänud, kes vähegi midagi jagavad, hoiavad oma tarkused endale. Kahju sellest iseenesest. Põhiliselt aetakse ülilolli lapsikut juttu offtopic teemades ja osade meeste päevikutes, mida on lausa piinlik lugeda. Lõpuks kujuneb nii välja, et see foorum ei sisalda mitte midagi huvitavat inimesele, kes tahab ennast arendada pokkeri vallas. Lolli jutu ajamiseks ei pea tulema siia vaid piisab ju näiteks ka delfi kommentaariumist.
    Foorumi eestvedajad peaksid pilgu peale viskama eesmärkidele ja siis vaatama, mis nendest on saavutatud ja mis veel teha, mida muuta.

    Mingi sõnasepp ma ei ole, aga loodan, et mu mõte jõuab kohale.

    Comment

    • Tigrano
      Administraator
      • Oct 2008
      • 7614

      #92
      Re: *** Probleemid foorumiga ***

      Kindlasti oleme me seda ka ise märganud, et foorumi strateegia pool (artiklid, videod, analüüs, promod jne) on momendil natukene ära vajunud ja liiga palju on offtopicut.

      Nagu öeldud peab maha istuma ja asjad läbi arutama.

      Comment

      • ranka
        Miljon Põhjust Kodus Olla
        • Sep 2008
        • 36444

        #93
        Re: *** Probleemid foorumiga ***

        Algselt postitas Kotkas1000 Vaata postitust
        Huvitav suhtumine foorumi eestvedajate poolt. Palun ütle, mis on selle foorumi eesmärk läbi Sinu vaatevinkli? Äkki, kustutaks pokah teemad ka ära igaks juhuks. Mine tea, mõni saab äkki veel liiga targaks.

        Leian, et algajate abistamine peaks olema kõikidest eesmärkidest vähemalt top 3 hulgas. Viimased kuud on strateegifoorumid põhimõtteliselt surnud olnud korralike nõuannete osas. Vahest arva tuleb mõni kommentaar Lencilt (müts maha), ülejäänud, kes vähegi midagi jagavad, hoiavad oma tarkused endale. Kahju sellest iseenesest. Põhiliselt aetakse ülilolli lapsikut juttu offtopic teemades ja osade meeste päevikutes, mida on lausa piinlik lugeda. Lõpuks kujuneb nii välja, et see foorum ei sisalda mitte midagi huvitavat inimesele, kes tahab ennast arendada pokkeri vallas. Lolli jutu ajamiseks ei pea tulema siia vaid piisab ju näiteks ka delfi kommentaariumist.
        Foorumi eestvedajad peaksid pilgu peale viskama eesmärkidele ja siis vaatama, mis nendest on saavutatud ja mis veel teha, mida muuta.

        Mingi sõnasepp ma ei ole, aga loodan, et mu mõte jõuab kohale.
        Mulle ei jõudnud :(

        Minu isiklik probleem on see, et minu arvates olen (võin ka eksida) väga palju sid mängijaid ja aidanud neil jõuda uutele tasemetele seda limiidis kui ka mängustrateegiates aga vastu ei ole praktiliselt mitte midagi saanud. Vastu saamise all ma pean silmas mitte rahalist vaid just teadmisi!

        Peale selle on kari mängijaid, kes lihtsalt keelduvad kuulamast ja arenemast ning seisavad foorumi algusaegadest saadik 10NL'is. Strateegias aitan mina neid, kes minu arvates on võimelised arenema või on aidanud ka mind.

        Käsi peseb kätt.

        Comment

        • ranka
          Miljon Põhjust Kodus Olla
          • Sep 2008
          • 36444

          #94
          Re: *** Probleemid foorumiga ***

          Lisaks veel niipalju, et miks peaks näiteks 10NL mängija kommenteerima 100NL kätt ja 100NL mängija 10NL kätt? Ideaalis peaksid samade limiitide (micro, low, medium, high jne) mängijad kommenteerima üksteise käsi mitte ootama, et keegi kõrgema limiidi mängija neile kommentaari paneb, mis võib olla täiesti vale.

          Hetkel coachin ühte õpilast, kes mängib 10NL ja 25NL ning ma tõsiselt tunnen, et ma mõtlen natuke liiga kõrgel selle taseme kohta ja jube raske on nii õpetada õpilast, kelle mõttetase on veel minu omast 10 korda madalam.

          Mängiks ta 100NL oleks minu coachimis effektiivus ja nõuanded tunduvalt paremad kui hetkel. Seega on imelik oodata, et keegi hea mängija tuleb Teie käsi kommenteerima vaid peaks tulema keegi mängija, kes on hea antud limiidis. See kui sa oma kamraade ei usalda see on täiesti enda viga.

          Comment

          • k2snakalle
            Pokkerihai
            • Dec 2008
            • 2545

            #95
            Re: *** Probleemid foorumiga ***

            Kuidas sa määrad inimesi, et kes on sinu arvates võimelised arenema ja kes mitte?
            Ma ise tunnen, et olen võimeline arenema ... loen, uurin, katsetan, arutan, arvutan, arvestan ja tugev soov on mängu biitida! Samas küsides väikest nõu msn-is, siis paar sõna ütled ja et ülejäänu eest tahad $$$ saada!
            Ju ma ei kuulu sinu arust inimese juurde, kes on võimeline arenema. Võibolla olen ka millestki valesti aru saanud.
            Ära saa valesti aru, ei pea vimma (miks peakski), aga seletus kuluks ära, et mille järgi siis neid inimesi liigitad.

            Comment

            • ranka
              Miljon Põhjust Kodus Olla
              • Sep 2008
              • 36444

              #96
              Re: *** Probleemid foorumiga ***

              Üldiselt arenev ja võitev mängija ei KÜSI abi vaid PAKUB abi. See tähendab, et võtab pokkerit väga tõsiselt, postitab oma arvamusi oma limiidi kätes ning vajadusel postitab ka käsi. Kui leiab, et käele ei saanud rahuldavaid kommentaare siis pöördub ta alles personaalselt kellegi poole antud käe lingiga või postitab selle mujale foorumisse (näiteks 2p2).

              See, et ma MSN ülbelt ja valimatult saadan kohta, kuhu tavaliselt päikene ei paista on põhjustatus sellest, et väga paljud inimesed on mu poole pöördunud järgnevate probleemidega:
              - ou kuuled, miks mul HEM'i HUD ei tööta;
              - viicid aidata, ma X kuud juba 10NL, mäng on 100% perfektne aga ei võida;
              - viicid aita mul PT3 ära seadistada;
              - kuuled vaata mu käed üle;
              jne. jne. jne.

              Enamus küsimusi/abisoove on esiteks jube vähese infoga, et ma lihtsalt ei viici ega jõuagi probleemi süveneda. Ma aitaks meeleldi kui tullakse küsimusega, et näed postitasi nfoorumisse selle ja selle käe aga näed ma ei nõustu selle ja selle kommentaari, kuna see ja see ja see ja see ei tundu mõlle õige. Mis sina sellest arvad?

              Comment

              • k2snakalle
                Pokkerihai
                • Dec 2008
                • 2545

                #97
                Re: *** Probleemid foorumiga ***

                Aga arenetaksegi ju mängides, lugedes ja analüüsides. See, et inimene on arenemis võimeline mängija ei tee temast kohe võitvat mängijat.
                See, et ma positan siia foorumisse päris hulga käsi, kus ise tundsin mängimise ajal täiesti tühjana ja ei teadnud mida teha, ongi ju abi küsimine ning see teeb minust mitte areneva ja mitte võitva mängija?
                Ntx strateegia foorumis on üks käsi ( http://foorum.pokkeriprod.com/showthread.php?t=3690 ) mida ma olen üles viinud mitu korda ning kõik vastused on erinevad ja täiesti sisutud, sest ma ei saa teada, et miks ma peaksin just nii tegema. Ja kui vaidlen vastu, siis vastuse välja tooja enam edasi ei räägi, et miks tema arvates peaks just 1/2 pot panema jne.
                Seega ehk seal teemas oleksi aeg kõrgemate limiitide mängijatel nõu anda, sest nagu näha, siis nl25 limiidi mängijad seda läbi ei hammusta.
                Mul on msn-is hulganisti nl2-nl25 mängijaid kellele ma annan nõu ja seda midagi vastu saamata, aga selle käe läbimõtlemisega ma ikkagi ju arendan ennast + kinnistan endale teatud fakte.

                Comment

                • Tigrano
                  Administraator
                  • Oct 2008
                  • 7614

                  #98
                  Re: *** Probleemid foorumiga ***

                  Hästi läheb ja areneb ainult selline seltskond, kus kõik tegelevad ühise eesmärgi nimel ja kõik annavad mingi panuse (kõigil on vabad käed ei ole mingeid karme reegleid), sest teavad mille poole püüdleme ehk kõik teavad mida on vaja teha, et saada järjest paremaks pokerdajaks ja arendavad kõik koos foorumit ning annavad midagi tagasi, et community järjest areneks täiuslikumaks (ilma eesmärgita saada mingit tasu). Sellises communitys ei ole ühtegi veiderdajat, spämmarit, konkreetselt kinnine seltskond, kus offtopicule kohta ei ole. Igas teemas või vastuses tuuakse ära põhjendus jne, kõik võtavad asja tõsiselt, mitte niisama ei spämmita vastusteks fold, shove ilma seletusteta jne. Igasugused spämmarid ja muidu hängijate account lihtsalt kustutatakse ära või kui pole teatud aja olnud aktiivne, siis see lihtsalt kustutatakse. Selline community oleks kiiresti arenev.


                  See kui annavad tagasi ainult 10% foorumi liikmetest ja enamus loevad ja vaikivad ei anna isegi tagasisidet ei saa elus olema midagi erilist.

                  Kindlasti tekib küsimus, et mis kasu saavad need 10% kes annavad pidevalt kasulikku infot ülejäänud 90% niisama hängijatele, tihti ei öelda isegi aitähhhhh.

                  Miks ei võiks see 10% kinnises foorumis omavahel suheldes, kus kõik töötavad ühise eesmärgi nimel ja ei oleks vaja raisata oma aega spämmijate postide lugemisele jne

                  Siit tekib lihtne olukord, kus keegi ei taha anda midagi niisama ehk oma teadmisi, aega saamata tagasi midagi, eriti veel niisama hängijatele, kes isegi ei vaevu tagasisidet andma vaid ammutavad ainult infot ja isegi ei ütle aitähhh.

                  See on juba inimese loomuses, et mingit kasu peab saama. Seega ei kipu väga palju tarkusi ja infot väljapoolt foorumi adminnide ja tublimate foorumi liikmete poolt tulema. Meiegi teeme seda suuresti vabast tahtest ja oma vabast ajast, sest foorum pole olnud kunagi kasu peal väljas. Näiteks algajate video seeria koos kokku panemisega võttis kindlasti oma nädal, kui mitte rohkem.

                  Kogu süsteem on tegelikult selline, et kõik ootavad (90% kasutajatest), kui mitte rohkem, et midagi juhtuks. Pean silmas seda, et tegelikult võiks see lugejate seltskond ka ise aktiivsemaks muutuda, siis muutub kõik järjest aktiivsemaks. Preaegu see 90% lihtsalt ootab, kui midagi sülle kukub ja ongi nii ära juba harjunud, selleasemel et ise samuti mingi panus anda, lihtsalt oodatakse ja vingutakse.

                  Kindlasti on olnud see 10% viimaselajal vaiksem, samuti ka minu projektid ja lubadused on poolikud. Mäletan viimast olukorda, kui sain valmis algajate videod ja tegin uued plaanid kesktaseme videodeks, siis tuli juba kuskilt modede ringist tagasisidet, et Tigrano teeb nl100 video irw, et naljamees ju, ise eluaeg nl50 mänginud. Siis sain aru, et teen heast tahtest ja siis vingutakse ja räägitakse seljataga, et otsustasin oma vaba aega ja energiat teisiti rakendada ja rohkem iseendaga tegeleda.

                  Ok aitab küll lobast :)

                  Comment

                  • nomerlot
                    Klubi Liige
                    • Sep 2009
                    • 2233

                    #99
                    Re: *** Probleemid foorumiga ***

                    Kas foorumivedajaid see ei motiveerigi, et kui kasutajad kinnistuvad kasuliku foorumi külge, neil on usaldus ja võib-olla ka moraalne tänuvõlg foorumi ees, siis kasutatakse näiteks rohkem foorumi rakeback-pakkumisi?

                    Kuigi mina ei nurise, olen piisavalt tagasidet saanud, eriti siis, kui näen ise ka vaeva abi saamiseks ehk postitan käe eraldi teemana strateegiafoorumisse, püüan subjektis olukorda-probleemi võimalikult konkreetselt sõnastada ning käe juures seletan oma mõttekäiku lahti.
                    Ja ma ei arvagi, et NL200+ mängijad peaks NL10-NL25 käsi regulaarselt arutama. Mõtlemise levelite vahe on ilmselt liiga suur, kõrgel mängijad ei suuda ehk parimat nõu andagi, sest neil pole enam feelingut, milline on madala limiidi mõttemaailm.

                    Comment

                    • nomerlot
                      Klubi Liige
                      • Sep 2009
                      • 2233

                      #100
                      Re: *** Probleemid foorumiga ***

                      Tigrano point on muidugi õige, et kasutajad peaksid olema ise aktiivsemad ja abisaamist rohkem väärtustama, tunnistan, et ma pole olnud piisavalt lahke tänusõnu jagama teema lõpetuseks. Parandan ennast.

                      Nimeliselt, kes on mind kas otseselt aidanud või kusagil foorumiteemas midagi kasulikku kõrvataha panemiseks öelnud, tulevad meelde kohe ranka, Tigrano, lenc, Pahvak, ESTPatrick, Vapsik, Rage, hotcocacola, nikitheone, Poku, alaska ... Neid on kindlasti veel rohkem, sry, et teie nimed kohe ei meenunud.
                      Suured tänud kõigile siinkohal! Sest kui suurt pilti vaadata, siis ilma selle foorumita oleks ma möödunud sügisel ilmsel Triobetis paarsada taala ära põletanud, otsustanud, et pokker on üks bullshit ja mõttetu pask ning praeguseks oleks see kõik unustatud teema.

                      Aga praegu ma siiski olen jõudnud ca poole aastaga nii kaugele, et NL10 winrate on ok, NL20-NL25 limiiti kolimine on täiesti reaalne lähitulevik ja aasta miinimumplaan (hiljemalt aasta lõpuks edukalt NL50 limiiti biitida) tundub jätkuvalt täiesti reaalne. Ja päris kindlasti on Pokkeriprod foorumist saadud abi osatähtsus vähemalt 2/3 kui mitte rohkem ning ma loodan selle peale ka tulevikus.

                      IMHO kuna mängija peaks aktiivselt arvamust avaldama vaid limiitides, mille ta on juba vallutanud või mida ta hetkel korralikult biidib, siis ise olen aeg-ajalt NL2-NL10 teemades sõna sekka öelnud, ilmselt peaks rohkemgi. Tegelikult tuleb see endale isegi kasuks, sest see sunnib oma mõtlemist sõnadesse panema ja seisukohti põhjendama. Teinekord saan ehk isegi teada, et mõtlen valesti.

                      vot selline mõtisklus.

                      Comment

                      • Pahvak
                        Pastilaa?? Ei!
                        • Dec 2008
                        • 4431

                        #101
                        Re: *** Probleemid foorumiga ***

                        Ei tasu ületähtsustada endast paremat mängijate "õigeid" vastuseid, sest tihti abivajajat need paremaks ei tee, kuna see on (enamasti) passiivne õppeprotsess. Ma olen Nolani videoid vaadanud, aga Nolan ma veel ei ole. :(

                        Võib-olla teistel on teisiti. Ahjaa, vahel on küll mugav kinnitust saada, kas teised arvavad samamoodi, aga seda enesekindluse huvides.
                        Fullstacks have more fun.

                        Comment

                        • Tigrano
                          Administraator
                          • Oct 2008
                          • 7614

                          #102
                          Re: *** Probleemid foorumiga ***

                          Algselt postitas nomerlot Vaata postitust
                          Kas foorumivedajaid see ei motiveerigi, et kui kasutajad kinnistuvad kasuliku foorumi külge, neil on usaldus ja võib-olla ka moraalne tänuvõlg foorumi ees, siis kasutatakse näiteks rohkem foorumi rakeback-pakkumisi?
                          Alati on hea meel, kui keegi saab abi. Näiteks algajatele suunatud videod jne kõik on puhtalt nende jaoks, et saavad kergemini järjele ja kui keegi saab abi siis see ongi väga motiveeriv. Algajad ei genereeri ju raket kohe ega lähitulevikus, seega loomulikult puhtalt abistamiseks tehtud

                          Algajatele on infot kõvasti, et peaks suutma foorumit sirvides peaaegu kõik vajaliku endale leidma. Pigem on küsimus, mis oleks hea edasijõudnutele, millest meil on puudus. Need teemad on juba keerulisemad ja neid massiliselt väga palju juurde leiutada ei olegi, sest palju juba samuti läbi käinud foorumist, saab ainult täiendada pigem.

                          Comment

                          • ranka
                            Miljon Põhjust Kodus Olla
                            • Sep 2008
                            • 36444

                            #103
                            Re: *** Probleemid foorumiga ***

                            Algselt postitas nomerlot Vaata postitust
                            Kas foorumivedajaid see ei motiveerigi, et kui kasutajad kinnistuvad kasuliku foorumi külge, neil on usaldus ja võib-olla ka moraalne tänuvõlg foorumi ees, siis kasutatakse näiteks rohkem foorumi rakeback-pakkumisi?
                            Kui me oleks foorumi ehitanud raha tegemise eesmärgil siis siin ei ripuks juba mitmendat kuud vana HU bänner vaid vilguksid säravad pokkeritubade reklaamid. Rakeback leht on lihtsalt väikseks boonuseks, mis katab serveri kulud, foorumi litsentsi kulud ning millega saame lubada väikeseid eripromosid foorumi kasutajatele.

                            Seega, et me ei ole foorumit ehitanud üles, et teenida feimi ja sulli vaid see oli omal ajal väga fun ettevõtmine harida rahvast ning aidata nad mängus uuele tasemele (dongist tightiks). Ma arvan, et see toimis väga hästi ning keskmine eestlane, kes oli täis passiivne-donk on nüüd suht TAG mängija (vähemalt preflop tasemel) aga millegipärast edasi järgmisele levelile on jõudnud vähesed mängijad ja ülla-ülla need mängijad millegipärast ei heida meile ette, et me ei anna head strateegilist nõu.

                            Siit ka järeldus, et mängija, kes on näinud vaeva oma mänguga on saanud siit palju abi ja on jõudnud kaugele ei süüdista teisi oma hädades. Mängijad, kes ei ole suutnud teatud põhjustel areneda kaugemale on kõige lärmakamad mängijad ja otsivad vigu teistes mitte endas!

                            Comment

                            • nomerlot
                              Klubi Liige
                              • Sep 2009
                              • 2233

                              #104
                              Re: *** Probleemid foorumiga ***

                              See oli kõigest üks küsimus, ega mul polnud ju vähimatki ettekujutust, kas see rakeback-teema toob sisse pisikest, normaalset või suurt raha, ega see polegi ju väga minu asi. Ja ma ei mõelnud sellega midagi halba, minu meelest oleks täiesti ok, kui foorumi tegemise vaeva peale midagi ka teenitakse. St siin foorumis pole neid võimalusi absoluutselt kasutatud, erinevalt Pokernewsist, kus bännerdamine on veidi üle võlli juba ja reklaami-kasuteguri suhe on märksa nõrgem.

                              Ja nagu ma ka ütlesin enne - minul ei ole mingeid pretensioone, minule on sellest foorumist väga palju abi ja arvan, et foorumisügavustes on veel peidus palju kasulikku infot, mida ma veel pole leidnudki. Et mina pole kiiresti kõrgemale jõudnud, on kindlasti minu ja ainult minu viga, kuidas saakski see kellegi teise viga olla
                              Infot on tegelikult külluses nii siin, raamatutes, mujal internetis, selle mõttega läbitöötamine ja praktikas rakendamine on oluline moment, milles ei saa keegi teine sind aidata.

                              Mina tunnen igatahes niipalju tänuvõlga küll, et kui ma uude tuppa kolin, siis eelistan ikka siinseid pakkumisi.

                              Comment

                              • pastilaa
                                kuum poiss
                                • Apr 2009
                                • 7518

                                #105
                                Re: *** Probleemid foorumiga ***

                                Algselt postitas ranka Vaata postitust
                                ...millegipärast edasi järgmisele levelile on jõudnud vähesed mängijad ja ülla-ülla need mängijad millegipärast ei heida meile ette, et me ei anna head strateegilist nõu.
                                Muu jutuga sinu jutus tuleb ainult nõustuda. Väga hea foorum, kenad eesmärgid! Aga mis jutt see nüüd siin on? Kes ette heitnud, et näiteks sinu antav nõu kehva on? Viimastel päevadel strateegiateemades nõuannete kvaliteet tõusnud märgatavalt - oluliselt ka tänu sinule! Lihtsalt hüva nõu osakaal oli võrreldes muu mulaga tahaplaanile jäämas. Tegin juttu tendentsist üldiselt. Motivatsioon aegajalt pilk seal toimuval peal hoida võiks parimatel kasvõi see olla, et ühel päeval oleks piisavalt häid nõuandjaid ega peaks seda enam tegema. Hetkel on selliseid foorumi säravaid "kasvandikke", kes ka nõu viitsivad anda, napilt.

                                Foorum on nagu jõgi, mis pidevalt voolab, muutub ja vahetab vett. Uusi mängijaid tuleb pidevalt peale - loota, et nad foorumi algusaegade teemad üles otsivad ja sealt kahel käel tarkust ammutavad, on ka natuke naiivne. Seega hariv pinge ja tark nõuanne võiks ikka läbi joosta.

                                Ise ma end väga lärmakaks ei pea ja teistes vigu otsima ei tulnud - lihtsalt avaldasin arvamust. Kuna endal pole pokker põhitegevusala, siis enamus ajast pokkeriga seoses kulubki vast foorumis kolamisele. Seetõttu ka hakkas see tendents vast silma...

                                Endiselt on kindlasti tegu Eesti parima pokkerifoorumiga!

                                Comment

                                Working...