UUS HASARTMÄNGUSEADUS

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • whippit
    Julm Donk
    • Nov 2009
    • 69

    #2221
    Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

    Õige ja aus maksusüsteem oleks see, mis arvestaks mängude ja koraldaja kasumi tekkimise aluste iseärasusi. Maja vastu mängitavad mängud ja üksteise vastu mängitavad mängud peaksid olema erinevatete põhimõtete alusel maksustatavad. Ega Rahandusministeeriumis ega Riigikogus sellist kompetentsi ei ole täna, et sellest lihtsast tõsiasjast aru saada.

    Comment

    • LuuK
      Vana Tegija
      • Dec 2008
      • 1138

      #2222
      Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

      Sõltlased ongi sõltlased sellepärast, et neid ei koti, palju maksud on, peaasi, et mängida saaks Mulle tundub, et 20% sissemakse maksustamisega saavutataks seda, et sõltlased kolivad ilusti onlinest livesse aparaatide taha üle, kuna seal saavad nad mängida kogu raha eest. See peaks vist mõnele mõmmile suht kasulik olema.

      Comment

      • eluvaatleja
        Jube Noob
        • Nov 2010
        • 135

        #2223
        Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

        võib- olla oleks just nüüd õige aeg sekkuda turniiripokkeri klubil ja alustada näiteks pokkerimängijate häälte kogumisest (ilma et peaks otseselt klubisse kuuluma) ning pokkerimängijate esindajate mõtete\ideede paberile panekust, millega saaks siis rahanduskomisjoni ette ilmuda enne kui see seadus vastu võetakse.

        loodetavasti ei kujune sellest hääletajate nimekirjast list, millega kunagi mõne riigiasutuse poolt pitsitama hakatakse.....

        lisaks on riigi poolt näotu nimetada enamus pokkerimängijaid hasartmängu sõltlasteks, see et ma 3 korda päevas tänaval või ajakirjas poolpaljaste naiste reklaamtahvleid vaatan ei tee veel minust sexisõltlast.

        hetkel võib probleemiks kujuneda see, et arutame ja vahutame foorumi tasandil, aga oma häält tegelikult kuuldavaks ei tee ja lepime eestlaslikult kõigega, saame jälle 10 vitsahoopi ja rõõmustame, et hing veel sisse jäeti.
        Last edited by eluvaatleja; 10.11.10, 10:36.

        Comment

        • Vandalar
          Pokkerihai
          • Oct 2008
          • 3577

          #2224
          Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

          Normaalne oleks maksustada tulusid, mitte pokkeritoa tulusid, vaid mangija tulusid. Professionaal kes suudab mingist teatud summast yle teenida iga kuu loetaks professionaalseks gambleriks ja ta peab tuludelt maksu maksma- nii nagu koik normaalsed inimesed seda teevad. Vaga lihtne ju. Tuleb ainult leida lahendus kuidas need proffid yles leida ja nousse saada, et nad ennast professionaalideks registreeriks ja maksma hakkaks. Tundub, et seadusetegijatel on moistuse asemel dollarimargid silme ees ja usutakse naiivselt, et Eldorado on leitud. Teine variant on, et seaduste tegemisel kasutatakse kellegi teise moistust ja "nouandeid". Umm. Kuidas selline perverssus yldse juhtuda saab?

          Comment

          • Rage
            Klubi Liige
            • Nov 2008
            • 6853

            #2225
            Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

            Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
            Normaalne oleks maksustada tulusid, mitte pokkeritoa tulusid, vaid mangija tulusid. Professionaal kes suudab mingist teatud summast yle teenida iga kuu loetaks professionaalseks gambleriks ja ta peab tuludelt maksu maksma- nii nagu koik normaalsed inimesed seda teevad.
            WAT?

            ühesõnaga tüübid, kes suudavad pokkerit biitida on gamblerid ja neid tuleb maksustada, need kes oma raha maha mängivad ei ole gamblerid ja neid ei oleks vaja maksustada???

            imho peaks asi jusht pigem niipidi olema, et need kes suudavad võita raha ja toovad nö välismaailmast raha Eestisse sisse, neid ei peaks karistama või maksustama, enamjaolt läheb see sissetoodav raha siinse majanduse hüvanguks. Probleem on just nende lollidega, kes oma raha niisama auku tambivad ja/või varandiuse ja pere jms maha gämblivad ja Eestist raha välja annetavad.

            Comment

            • Codecci
              Luuramas Naisteturniire
              • Nov 2008
              • 7574

              #2226
              Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

              Algselt postitas Rage Vaata postitust
              Andres ae, mis sinu arvates oleks õige või aus vms maksusüsteem?

              mina mõtlen, et kui maksu kogutaks ainult deposiitide pealt, ehk kannad $100 sisse ja $20 läheb sealt kohe insta maksuna maha, siis see täidab seda Strandbergi eesmärki, et sõltlased ei tahaks nii palju gamblida kui teavad et papp läheb kohe riigi kaukasse ka. See oleks siis otsene maks mängijatele, mitte isegi "majale"..

              teine variant oleks siis rake't maksustada, millega maksustatakse "maja", aga siinkohal peaks vaatama starsi ja prantsusmaa näidet, kus nii karmid maksud panti peale, et rake % tõusis suht rämedaks..
              Eee, aga meil juba on maksusüsteem olemas ju?

              Comment

              • Potsataja
                õilishing
                • Oct 2008
                • 5270

                #2227
                Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                Algselt postitas Rage Vaata postitust
                WAT?

                ühesõnaga tüübid, kes suudavad pokkerit biitida on gamblerid ja neid tuleb maksustada, need kes oma raha maha mängivad ei ole gamblerid ja neid ei oleks vaja maksustada???
                Reaalsus on siiski natuke erinev. Ühed mängivad maha OMA raha, mille pealt on juba nii sotsiaalmaks, kui ka tulumaks makstud ja teised võidavad raha, mille pealt nad kohe kuidagi ei taha analoogseid makse maksta.

                Comment

                • ceni
                  Jube Noob
                  • Feb 2010
                  • 110

                  #2228
                  Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                  Algselt postitas Rage Vaata postitust
                  imho peaks asi jusht pigem niipidi olema, et need kes suudavad võita raha ja toovad nö välismaailmast raha Eestisse sisse, neid ei peaks karistama või maksustama, enamjaolt läheb see sissetoodav raha siinse majanduse hüvanguks. Probleem on just nende lollidega, kes oma raha niisama auku tambivad ja/või varandiuse ja pere jms maha gämblivad ja Eestist raha välja annetavad.
                  selle loogika järgi ei tohiks ka ühtegi eksportivat ettevõtet maksustada...

                  Comment

                  • rrrr
                    Grinder
                    • Nov 2008
                    • 904

                    #2229
                    Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                    Algselt postitas ceni Vaata postitust
                    selle loogika järgi ei tohiks ka ühtegi eksportivat ettevõtet maksustada...
                    Kusjuures ei maksustatagi. Käibemaksuga. Aga sisuliselt tahavad rohelised rakendada käibemaksu. Sama oleks kui näiteks aktsiate ost-müük maksustatakse käibekaga. Hui siis enam keegi börsil kapitali liigutaks.

                    Antud teemas on nüansse palju (tegemist ikkagi hasartmänguga, mida tuleks piirata aga mitte soodustada). Kindlasti eksisteerib lahendus kus "karu söönud ja kalad terved" aga selleks on natuke rohkem mõistust ja teema tundmist vaja kui valimisõhinas riigikogul ja rahandusminni ametnikel kamba peale kokku on.
                    Last edited by rrrr; 10.11.10, 12:46.

                    Comment

                    • Rage
                      Klubi Liige
                      • Nov 2008
                      • 6853

                      #2230
                      Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                      Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                      Eee, aga meil juba on maksusüsteem olemas ju?
                      no nagu Andres välja tõi, siis pokkerit hetkel maksustatakse ebaloogiliselt, ma siis küsisingi, kuidas tema arvates parem oleks.

                      Comment

                      • AndresBurget
                        Bombay Esindaja
                        • Jun 2009
                        • 535

                        #2231
                        Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                        Algselt postitas Rage Vaata postitust
                        no nagu Andres välja tõi, siis pokkerit hetkel maksustatakse ebaloogiliselt, ma siis küsisingi, kuidas tema arvates parem oleks.
                        ministeeriumi ametnikud ja ilmselt ka EMTA ametnikud ei saa aru, et online pokkeris tekib kasum korraldajale mängijate poolt makstavast reigist + korraldustasudest (entry fee). Kasum ei ole see mis tekib mängijate kogu panustatud summadest millest on maha lahutatud kõik välja makstud summad ehk mängijate "võidud".

                        Kuna EMTA-l on juurdepääs ju olemas online operaatoritele siis pokkeri puhul peaks maksustama eelkõige kasumit mis tekib reigist, turniiride korraldustasudest jmt. Praeguse süsteemi alusel on selge, et kui mängijad kokkuvõttes kuu lõikes võidavad (eestlased) siis riik maksu ei saa, mis pokkeri puhul on ebaloogiline kuid spordiennustuse või kasiino puhul mitte (kuna pokker ei saa olla kahjumlik mäng operaatorile). Teine võimalus maksustada sellist tegevust on võtta kindel maks iga kuu kohta, aga see ei ole hea mõte.

                        Mis aga puutub pokkerimängija tulu maksustamisse siis tuleks maksustada ka kasiinomängijate tulu aga seda ei ole Eestis kunagi tehtud ega tehta ka kuna hasartmängu korraldajate maksud on piisavalt suured ja lisaks on absurdne hakata maksustama midagi sellist mille administreerimiskulud oleksid suuremad kui maksudest laekuv summa

                        See, et "soovitakse piirata hasartmängimist" on demagoogia ja valimiste eelne propaganda. Hasartmängimist piiratakse juba sellegagi, et on olemas vanusepiirang, võimalus omale mängukeeld panna jne jne jne.

                        Comment

                        • $$$
                          Vana Tegija
                          • Mar 2009
                          • 1072

                          #2232
                          Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                          Algselt postitas Rage Vaata postitust
                          no nagu Andres välja tõi, siis pokkerit hetkel maksustatakse ebaloogiliselt, ma siis küsisingi, kuidas tema arvates parem oleks.
                          et kui võidan maksan maksu, aga kas seda võetakse kuu või aasta lõikes? Ja kui järgmine aasta olen miinuses maksab riik rakebacki v?

                          Seaduse järgi on see gamblimine, ehk tuleks maksustada just neid, kes sellelt otsest kasumit saavad, ehk pokerclienteid.

                          Comment

                          • vilkar
                            Klubi Liige
                            • Jul 2009
                            • 1290

                            #2233
                            Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                            Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
                            Normaalne oleks maksustada tulusid, mitte pokkeritoa tulusid, vaid mangija tulusid. Professionaal kes suudab mingist teatud summast yle teenida iga kuu loetaks professionaalseks gambleriks ja ta peab tuludelt maksu maksma- nii nagu koik normaalsed inimesed seda teevad. Vaga lihtne ju. Tuleb ainult leida lahendus kuidas need proffid yles leida ja nousse saada, et nad ennast professionaalideks registreeriks ja maksma hakkaks. Tundub, et seadusetegijatel on moistuse asemel dollarimargid silme ees ja usutakse naiivselt, et Eldorado on leitud. Teine variant on, et seaduste tegemisel kasutatakse kellegi teise moistust ja "nouandeid". Umm. Kuidas selline perverssus yldse juhtuda saab?
                            kõigepealt maksad rake pokkeritoale ja siis veel makse hmmm :D huvitav mis sul endale alles siis jääb.... grindid brakeeven, et kellelegi makse maksta või minimum kasumiga... lamp ....

                            Kui üldse kedagi maksustada siis pokkerituba kelle kasum tuleb, rakest ja muude asjade pealt...

                            Comment

                            • ranka
                              Miljon Põhjust Kodus Olla
                              • Sep 2008
                              • 36444

                              #2234
                              Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                              Algselt postitas AndresBurget Vaata postitust
                              Kuna EMTA-l on juurdepääs ju olemas online operaatoritele siis pokkeri puhul peaks maksustama eelkõige kasumit mis tekib reigist, turniiride korraldustasudest jmt. Praeguse süsteemi alusel on selge, et kui mängijad kokkuvõttes kuu lõikes võidavad (eestlased) siis riik maksu ei saa, mis pokkeri puhul on ebaloogiline kuid spordiennustuse või kasiino puhul mitte (kuna pokker ei saa olla kahjumlik mäng operaatorile).
                              Heh, alles nüüd jagasin lahti süsteemi, kuidas nad makstutavad pokkerit. Kuna Eestis võitvate mängijate arv on väga suur (PTR andmetel oleme hetkel neljas või viies koht, ei viitsi kontrollida) siis riik kaotab tohutult raha ju, sest võitev mängija geneb väga palju reiki (kasumit pokkeritoale) ja kuna ta võidab veel pappi peale siis maksab pokkerituba vähem makse.

                              Comment

                              • ranka
                                Miljon Põhjust Kodus Olla
                                • Sep 2008
                                • 36444

                                #2235
                                Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                                Algselt postitas vilkar Vaata postitust
                                kõigepealt maksad rake pokkeritoale ja siis veel makse hmmm :D huvitav mis sul endale alles siis jääb.... grindid brakeeven, et kellelegi makse maksta või minimum kasumiga... lamp ....

                                Kui üldse kedagi maksustada siis pokkerituba kelle kasum tuleb, rakest ja muude asjade pealt...
                                Alati saaks leida ju mingi kompromissi ja ideaalse süsteemi.

                                Võtame näiteks nii, et maksuamet tahab saada 10% mängija genereeritud reigist omale, olenemata kas ta võidab või mitte. Lisame näitesse kaks pokkerituba Unibet ja PokerStars. Unibetis on võimalik omale välja kaubelda 40% rakeback, PokerStarsis saad läbi VIP programmi 30%.

                                Kui nüüd seaduses on selline nõue sees, et 10% peab pokkerituba riigile maksma, siis tõenäoliselt Unibet annaks sulle 30% rakebacki ja lisa 10% riigile. PokerStars kes pole kunagi rohkem tagasi andnud nüüd seisab suure valiku ees, kas ta loobub mängijatest võib hakkab ise riigile maksma 10%. Võib muidugi ta 30%-endist 10% ka maha lahutada aga hui keegi seal mängiks.

                                Kui nüüd sellise 10% "annetuse" juures saaks pokkerimängija deklareerida end kui elukutseliseks pokkerimängijaks ning riik annaks talle lisaks nüüd ka haigekassa siis mina oleksin nõus loobuma oma 10%-endist. Seda muidugi juhul kui pokkerituba selle ise kinni maksab või võtab maha siis minu rakeback diilist, mida ma olen omale kaubelnud.

                                Üks kõva mängija kuus maksab reiki ikka $2000, mis teeb aasta kohta $24k (250k eeke) ja sealt anda haigekassa (mis on väärt 20k) ei tohiks olla riigile probleem.

                                Mulle endale tunduks, et umbes sellise süsteemiga oleksid kõik rahul:
                                a) riik
                                b) pokkerituba
                                c) mängija

                                EDIT:
                                Mu tehtes viga sees, 250k eeke on siis aasta maksud, millest riik saaks 10% ehk 25k omale ei tunduks muidugi enam nii hea diil :) aga seda protsenti saaks ajada isegi priskemaks, sest 30% rakebackil on tegelt väga palju õhku sees.

                                EDIT2: tegelt ei ole ka tehe vahe, sest enamus on kaotajad ja kes maksaksid ka 10% riigile, millest tuleb võib-olla isegi veel suurem kui elukutseliste pealt. aga kuna nad ei ole elukutselised, ei vaja haigekassat siis laekuks riigile kuus tunduvalt rohkem raha.

                                Comment

                                Working...