Avaldatud: 5. mai 2013
Kategooria: Uudised

Ameerikalik kohtupraktika: kollektiivne hagi kaughasartmängu operaatorite vastu

Esimeste online hasartmängulitsentside jagamisest ning esimese pokkeritoa avamisest USA-s pärast UIGEA* jõustumist pole palju möödunud, kui juba esimesed huvigrupid hambaid teritavad.

Ameerikalik kohtupraktika, mis meie jaoks teinekord üle mõistuse või isegi komöödialik

Foto: Ameerikalik kohtupraktika, mis meie jaoks teinekord üle mõistuse või isegi komöödialik. Allikas: Internet

Paarikümne maineka firma  advokaadid ja teadlased kogunesid aprillis Indianapolises, et arutada online kasiinode vastase kollektiivse hagi võimalikuse üle. Põhiliseks teemaks oli ühishagi perspektiivikus, millega loodetakse kaughasartmänguoperaatoritelt välja nõuda kahjusid hasartmängusõltuvusele kaasaaitamise eest.

Stereotüüpselt ameerikaliku plaani kõige otsesem paralleel on 90-ndatel nn. «Big Tobacco» ehk suuremate tubakafirmade vastane ühishagi, mille tulemusena pidid tubakaäri suured maksma 206 miljardit dollarit nii suitsetamisest tingitud haiguste kompensatsiooniks kui ka erinevateks suitsetamisvastaste kampaaniate rahastamiseks.

Altruistliku huvigrupi plaani muudab natuke keerulisemaks, lisaks teistele eelnevatele pretsedentidele, 2004. aastast pärinev kohtulahend, milles leiti, et kuna iga inimese motiivid hasartmängudega tegeleda on erinevad, ei saa hasartmängusõltuvusega seonduvat kollektiivselt hageda.

Loe pikemalt Reutersist.

Tulevikust

Positiivsema loogilise arenguna, mis peaks meilegi pikas perspektiivis kasulik olema, kinnitas USA Esindajatekoja liige, Peter King, Politico portaalile, et kavatseb lähiajal esitada föderaalselt reguleeritud kaughasartmängude eelnõu.

Eelnõuga on suhteliselt kiire, kuna Nevadas on Ultimate Pokeri näol juba esimene online pokkerituba uksed avanud, ning lisaks on osariigisiseselt kaughasartmängud reguleerinud New Jersey ja Delaware. Pärast osariigisisest regulatsiooni ja maksutulu maitse suhu saamist on raske panna osariike kontrollist föderaalse regulatsiooni kasuks loobuma.

Föderaalselt ennast korralikult sisse töötanud netipokker hoiaks elus lootust, et USA mängijad veel kunagi ametlikult muu maailmaga netilaudadesse pääseks.

*The Unlawful Internet Gambling Enforcement Act – USA kaughasartmängude vastane seadus 2006. aastast.€10 Pokkerisse

Kõik, kes avavad Unibet’i konto ja teevad esimese sissemakse, saavad koheselt €10 pokkerisse. Lisaks €200 boonust.

€10 saab kasutada €0.02/€0.04 rahamängudes ning pärast 750 flopi vaatamist on €10 ja selle tulemusena saadud võidud Sinu.


REEGLID JA TINGIMUSED
  • €10 lisatakse kontole rahalaua piletina.
  • €10 pilet lisatakse kontole koheselt pärast esimest sissemakset.
  • €10 piletit saab kasutada €0.02/€0.04 panustega NL Hold’em rahalaudades.
  • Kõik €10 pileti tulemusel saadud võidud lisatakse pileti summale juurde.
  • Piletil olev summa muutub sularahaks pärast 750 flopi vaatamist.
  • Kui piletil olev summa muutub sularahaks, siis see kuulub täielikult mängijale.

Seega avades Unibet’i konto nüüd, saad koheselt €10 täiesti tasuta mängimiseks. Kõik võidud liidetakse pileti summale juurde ja kui oled vaadanud ära 750 floppi, siis saad €10 kui ka selle tulemusena saadud võidud endale. Kui kaotad ei juhtu midagi.


Samal Teemal