PokerStarsi tagasivaade New Jersey turule sisenemisega seotule
Avaldatud: 2. jaanuar 2014
Kategooria: Uudised

PokerStarsi tagasivaade New Jersey turule sisenemisega seotule

Pokerstars
Eelmise aasta viimasel päeval avaldas PokerStars oma blogis järelkaja New Jerseys toimunud sündmustele, mis päädisid sellega, et üle 1600 inimese läheb uuele aastale vastu töötuna.

Sündmused, millele PokerStarsi post tugineb, olid laias laastus järgmised:

Soovides New Jerseys kanda kinnitada, pidi Rational Group (PokerStars) 2012. aasta lõpus sõlmitud leppega ostma  Resorts International Holdingsilt sulgemisohus Atlantic Club kasiino. Tehingu üheks eelduseks, mis pidi New Jerseysse tooma 5 aasta jooksul mitmekümne miljoni eest  Rational Groupi poolseid investeeringuid, oli ettevõttele antav osariigi hasartmängulitsents.

2013. aasta kevadel sekkus kohalikke kasiino-hiide esindav American Gaming Association (AGA) jõuliselt , hakates häälekalt nii Atlantic Club kasiino PokerStarsile müümise kui ka neile hasartmängulitsentsi andmise vastu protestima.

Suure tõenäosusega jõudis ka niinimetatud bad actor klausel Nevada  kaughasartmängude regulatsiooni eelnõusse  AGA lobitöö tulemusena. Klausli kohaselt ei saa pärast UIGEA vastuvõtmist (2006) USA-s online pokkerit pakkunud firmad 5 aasta jooksul Nevada litsentsi taotleda. PokerStarsil seega Nevadasse 2018. aastani asja pole.

Maikuus loobusid Atlantic Clubi omanikud tehingust. Selleks ajaks oli Rational Group juba tasunud 11 miljonit dollarit. Selle tõttu mindi PokerStarsiga kohtusse, kus müüdava kasiino omanikud said loa tehingust loobuda. Nende põhjendus kokuleppest taganemise kohta oli, et ei teatud PokerStarsi kuritegelikust taustast, millega viidati eelkõige Musta Reedega seotud sündmustele. Sellega seonduvalt ei saanud PokerStars ka New Jersey hasartmängulitsentsi.

PokerStars leidis esialgu uue tee New Jersey ja USA turule.
Juulis teatasid Rational Group ja Resorts Kasiino partnerlusest, millega loodeti nii netimänge pakkuda kui ka esinduslik live pokkeri keskkond avada.  Detsembri algul teatas New Jersey hasartmängude regulaator siiski, et Pokerstarsi netimängude litsentsi menetlemine on ettevõtte looja vastase föderaalse kohtuasja tõttu kaheks aastaks peatatud.

Atlantic Clubi omanikud lootsid pärast Rational Groupiga diili katkestamist värske netimängude regulatsiooni tõttu ilmselt paremat pakkumist, mida siiki ei tulnud. Atlanticul oli umbes 32 miljoni dollarine võlg töötajate pensioniplaani maksete näol.

Jõulude ajal toimunud pankrotikohtus ostsid Caesars Entertainment ja Tropicana Entertainment Atlantic Clubi 23.4 miljoni dollari eest. Caesars sai 15 miljoni eest kasiinokeskuse ning Tropicana 8,4 miljoni eest slotid ja lauamängud. Kasiino suletakse 13. jaanuaril.

Caesarsi ja Tropicana eesmärk on mõistetav, kuna iga suletud kasiino vähendab konkurentsi nii live kui online keskkonnas, kuid osariigivalitsuse tasemel tundub see äärimiselt debiilne lõpplahendus.

PokerStarsi hinnapakkumine Atlanticule oli samuti esialgne 15 miljonit dollarit ning lisaks veel 40-50 miljoni kanti investeeringuid järgmise 5 aasta jooksul. Lisaks oleks säilinud töökohad ning ilmselt isegi uusi tekkinud. Netioperatsioonide jaoks näiteks oleks PokerStars rajanud uue data-keskuse.

Osariigivalitsuse Kasiinode Järelvalvekomisjoni esimees Matthew Levinson oli siiski positiivne, et kompaktsem turg tugevdab Atlantic City hotellinduse ning hasartmängude sektorit.

PokerStarsi  Kommunikatsioonijuht Eric Hollreiser ütles eelnimetatud sündmusi silmas pidades, et kuigi nende kindel plaan USA turule siseneda oleks need töökohad kindlustanud, pole PokerStars enam positsioonis, mis seda võimaldaks. Samuti ei toeta PokerStars eelpool kirjeldatud kiskjalikku juhtimiskultuuri, mis tõi paljudele inimestele pettumust ning töökaotuse. Ettevõte jätkab tööd USA turule sisenemiseks ning sel aastal loodetakse kehestada tugev kohalolu ning positiivne majanduslik mõju. Võimalikud on nii New Jersey kui ka teised netimängude reguleerimisest huvitatud osariigid.

Kas need 1600 kaotatud töökohta on „all in the game, yo” loomulik turuvõitlus või osariigivalitsuse ning kohtusüsteemi suutmatus või soovimatus jõukate huvigruppide tahte ees mitte painduda?

Soovid olla kursis Pokkeriprode viimaste uudistega? Jälgi meid Twitteris või lisa meid Facebooki.€10 Pokkerisse

Kõik, kes avavad Unibet’i konto ja teevad esimese sissemakse, saavad koheselt €10 pokkerisse. Lisaks €200 boonust.

€10 saab kasutada €0.02/€0.04 rahamängudes ning pärast 750 flopi vaatamist on €10 ja selle tulemusena saadud võidud Sinu.


REEGLID JA TINGIMUSED
  • €10 lisatakse kontole rahalaua piletina.
  • €10 pilet lisatakse kontole koheselt pärast esimest sissemakset.
  • €10 piletit saab kasutada €0.02/€0.04 panustega NL Hold’em rahalaudades.
  • Kõik €10 pileti tulemusel saadud võidud lisatakse pileti summale juurde.
  • Piletil olev summa muutub sularahaks pärast 750 flopi vaatamist.
  • Kui piletil olev summa muutub sularahaks, siis see kuulub täielikult mängijale.

Seega avades Unibet’i konto nüüd, saad koheselt €10 täiesti tasuta mängimiseks. Kõik võidud liidetakse pileti summale juurde ja kui oled vaadanud ära 750 floppi, siis saad €10 kui ka selle tulemusena saadud võidud endale. Kui kaotad ei juhtu midagi.


Samal Teemal